• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور سراسری (تجربی-خانم شعبانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
.

به نقل از یـلـدا :
سلام
میشه در مورد این مشکل یا اینجا یا همونجا! راهنمایی کنی؟

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,97176.0.html

آقا این جا موند یا دوست ندارین جواب بدین؟ :(

لطفی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
ان شاالله شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ان شاالله پزشکی
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور سراسری (تجربی-خانم

ببخشید خیلی دیره ولی سواله دیگه!
سلام
گفته بودین ریاضی تجربی گاج کار کردین.
راضی بودین؟
درصد ریاضی در کنکور؟
برای قسمت هایی از پایه که گاج نداردشون یا هندسه و آمار چه کردی؟

• لایک
امتیازات: ghezi

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از لطفی :
ببخشید خیلی دیره ولی سواله دیگه!
سلام
گفته بودین ریاضی تجربی گاج کار کردین.
راضی بودین؟
درصد ریاضی در کنکور؟
برای قسمت هایی از پایه که گاج نداردشون یا هندسه و آمار چه کردی؟
من از کتابش راضی بودم،تستاش تعدادش خیلی زیاد نبود ولی خوب بود...یعنی میشد روی انواع مختلف تستا یه تسلط خوب پیدا کرد...
درصد ریاضیم 78 بود
برای اونا خیلی سبز(جامع ریاضیِ تجربی) رو میزدم... اونم خوب بود...

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

ببخشید میشه درباره نحوه مطالعه تون درمورد ادبیات بیشتر توضیح بدین.قسمتهای منحصرا حفظی رو چطور خوندین ؟ودرصدتون تو ادبیات چقدر بود؟

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
.

به نقل از farshad71 :
ببخشید میشه درباره نحوه مطالعه تون درمورد ادبیات بیشتر توضیح بدین.قسمتهای منحصرا حفظی رو چطور خوندین ؟ودرصدتون تو ادبیات چقدر بود؟
درصدم ۸۴ بود...
لغتا رو اگه معنیای آخر کتاب رو عین خودش حفظ کنی خیلی خوب میشه... چون تو تستای خود کنکور اغلب عین معنیا رو مینویسن و اگه بهشون عادت کرده باشی سریع پیداشون میکنی...
املا هم کتاب هامون سبطی چیز خوبی بود،خود متن کتاب هم خوندنش توصیه میشه... :D ینی بشینی متن رو بخونی و کلمه هایی که املاش ممکنه قاطی بشه رو با معنیش یه جا بنویسی...معنی توی املا هم خیلی مهمه...
تاریخ ادبیات فقط تکرار و ایناس دیگه... و اینکه آثار زیاد رو با یه داستان ساختن از اسم کتابا میتونیخوب تو ذهن نگه دارهی:D مشابهتای اسمی رو هم باید حواست باشه،خیلی رو اینا گیر میدن،ولی اگه تسلط داشته باشی تستاش چیز سختی نیست...

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fatemeh Lotfi :
سلام
مسئله اي دارم تجربيايي...
اگر قبل آزمون(از 3 روز قبل)زيست نخونم، درصدم خوب نميشه
يعني حتما بايد مرور كنم
طي دو ماه هم مطالب به كلي فراموش ميكنم البته باعث ميشه دور بعدي در زمان خيلي كمتري مطالب رو بازيابي كنم
اما سوالم اينه كه آيا هفته قبل كنكور وقت ميكنم حداقل زيست كامل بخونم؟ :-?
يه سؤال ديگه!
براي جنين لانگمن ترجمه چه كسي و چه انتشاراتي استادتون معرفي كردن؟
جو شهيد بهشتي چطوره؟
درسخون؟متحد؟مذهبي؟
از لحاظ پژوهشي بچه ها فعال هستن؟در مقايسه با تهرانيا ؟
سپاس... :)

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
مسئله اي دارم تجربيايي...
اگر قبل آزمون(از 3 روز قبل)زيست نخونم، درصدم خوب نميشه
يعني حتما بايد مرور كنم
طي دو ماه هم مطالب به كلي فراموش ميكنم البته باعث ميشه دور بعدي در زمان خيلي كمتري مطالب رو بازيابي كنم
اما سوالم اينه كه آيا هفته قبل كنكور وقت ميكنم حداقل زيست كامل بخونم؟
سلام
هفته ی قبل کنکور بهتره واسه مثلا تاریخ ادبیات و نکته های خیلی حفظی و البته آزمون گرفتن گذاشته بشه.
ولی خب اگه اینجوری ای که حتما باید بخونی،باید از الان انقدر بخونی که مرور آخرت به اندازه ی 4-5 تا 1.5 ساعت طول نکشه،چون بقیه ی وقتتو تو اون بازه ی زمانی لازم داری...
به نقل از Fatemeh Lotfi :
يه سؤال ديگه!
براي جنين لانگمن ترجمه چه كسي و چه انتشاراتي استادتون معرفي كردن؟
جو شهيد بهشتي چطوره؟
درسخون؟متحد؟مذهبي؟
سپاس... :)
از الان واسه جنین داری برنامه ریزی میکنی؟ :-"
یادم نیس دقیقا کیو معرفی کردن،ولی کتابی که من گرفتم ترجمه ی آقای بهادری و شکور هستش... البته همون درسنامه ی استادو خوندیم،کتاب به کارم نیومد :D
جوش که... از نظر درسخون بودن تو سطح بالاییه و یه کم زیاد می خونن :-"
از نظر اتحاد... :-?... خب میدونی،از مدرسه خیلی اتحاد کمتره،اینجا بیشتر همه فکر راه افتادن کار خودشونن تا اتحاد... فکر میکنم کلا "دانشگاه" اینجوری باشه،نه صرفا "دانشگاه شهید بهشتی"
مذهبی بودن هم که همه جور آدمی هست دیگه... :D
این سوالتو:
نفهمیدم راستش :D
منظورت از پژوهش چیه دقیقا؟ مث کارای مدرسه و مسابقات و اینا،یا کارای تحقیقاتی؟یا چی؟ :-?

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

>:D<فكر نميكردم انقدر با حوصله جواب بدي
آخه لازم داشتم ميخواستم بدونم چي بگيرم كه بعدا هم به كارم بياد! \:D/
کارای تحقیقاتی ديگه...
البته همين كه گفتی زیادي درسخونن خوبه
مثلا مقاله دادن و تحقيق عملي و از اين جور فعاليتا...
بازم >:D<

pouya BT

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

سلام. ببخشید میخاستم بدونم که شما کلاس تند خوانی نرفتین ؟ کنکوری خوندن ینی چی ؟ از کی باید شروع بشه ؟ من الان دوم تجربی هستم و اصلا به فکر کنکور نیستم بیشتر به فکر اینم که بتونم معدل ترم دومو 20 بگیرم. میشه راهنماییم کنین!

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
به نقل از pouya BT :
سلام. ببخشید میخاستم بدونم که شما کلاس تند خوانی نرفتین ؟ کنکوری خوندن ینی چی ؟ از کی باید شروع بشه ؟ من الان دوم تجربی هستم و اصلا به فکر کنکور نیستم بیشتر به فکر اینم که بتونم معدل ترم دومو 20 بگیرم. میشه راهنماییم کنین!
مگه همچین کلاسی وجود داره اصن؟ :-? :-"
کنکوری خوندن ویژگی‌های زیادی داره،اولیش اینه که یه انگیزه ی محکم برا خودت داری،بعد اینکه مثلا با برنامه درس میخونی،هردفعه سعی میکنی بهتر از دفعه ی قبل باشی،حتی شده یه ذره،درکل درس خوندن و امتحان دادن و اینا میشه یه بخش بزرگی از زندگیت تو اون یه سال،درحالی که ممکنه سالای قبلش اولویتای دیگه ای داشتی و... (سوالت خیلی کلی بود،منم خیلی کلی جواب دادم دیگه :D )
توصیه ی من اینه که از الان اصن به کنکور فکر هم نکن، سال پیش دانشگاهی وقت کافی برا فکر کردن و تلاش کردن براش رو داری،الان برو زندگیتو بکن :-"
خیلی رو نمره وسواس نداشته باش،سعی کن این دو سال دوم و سوم،درساشو یاد بگیری،چون اگه مفهومو گرفته باشی تو سال کنکور وضعت خوب خواهد بود،این نمره های بیست و اینا خیلی ملاک نیست... خوب یادشون بگیر فقط :D

pouya BT

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

منم میخام اینجوری باشم. :D اما واقعا جو مدرسه ما فقط درس خوندنه. شاید افراد کمی باشن که به فعالیت های پژوهشی و عملی می پردازند. مرسی از راهنمایی هاتون. >:D<

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

سلام

من اگه بخوام برم رشته ی تجربی میشه یکم در مورد این سه سال تجربی بگید ؟ راهنمایی ای که آشنا شم !

sunrise

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

سلام !! خوبین شما؟ :Dببخشید میخواستم بدونم مگه نمیگن درصد زمین واسه پزشکیو دندون مهم نیس پس چرا همه زمینو میزنن حتی همون 5دقیقرم میشه سر سوالای دیگه گذاشت شما اینطور فک نمیکنین؟

opop

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین

به نقل از sunrise :
سلام !! خوبین شما؟ :Dببخشید میخواستم بدونم مگه نمیگن درصد زمین واسه پزشکیو دندون مهم نیس پس چرا همه زمینو میزنن حتی همون 5دقیقرم میشه سر سوالای دیگه گذاشت شما اینطور فک نمیکنین؟
واسه اینکه زمین رتبه کل رو بهتر میکنه ولی توی رتبه زیر گروه 1 تاثیر نمیذاره اکثر ملت دنبال رتبه کشوری بهترن دیگه

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

سلام.
خیلی دیره واسه این سوال :-"
خیلی با زیستم مشکل دارم.میخونم الان بعدش یاد میگیرم ولی فقط واسه همون آزمونه.کلا یه چیزای کلی فقط یادم میمونه.یا شکلا فقط یادم میمونه که اینم بوده.هردفه هم که میخونم تازه میفهمم یه چیزایی رو اشتباه فهمیده بودم :-"
مخصوصا زیست سال دوم :-<

به نظرت تو این وقته باقی مونده چیکار کنم؟ ;;(

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
به نقل از sahere :
سلام.
خیلی دیره واسه این سوال :-"
خیلی با زیستم مشکل دارم.میخونم الان بعدش یاد میگیرم ولی فقط واسه همون آزمونه.کلا یه چیزای کلی فقط یادم میمونه.یا شکلا فقط یادم میمونه که اینم بوده.هردفه هم که میخونم تازه میفهمم یه چیزایی رو اشتباه فهمیده بودم :-"
مخصوصا زیست سال دوم :-<

به نظرت تو این وقته باقی مونده چیکار کنم؟ ;;(
سلام، :D
نه،دیر برای چی؟ اتفاقا الان‌ها که دیگه واسه جمع بندی میخوای بخونی خیلی هم موقع خوبیه،حالا الان می‌گم چرا...
می‌دونم چی می‌گی،فکر می‌کنم راهش اینه که زیست رو تو برنامه‌ی هرروزت جا بدی...
ینی شده روزی یک یا دو ساعت هم زیست بخونی یا تست بزنی این کارو بکن،اینجوری نخون که هر چند روز یه بار بخونیش.و ترجیحا اینجوری باشه که یه تعداد زیادی مبحث[nb]برا این می‌گفتم الان ها بهتر میشه این‌کارو کرد،چون اغلب مباحث رو یه دور خوندی و میتونی باهم ازشون تست بزنی :D[/nb] رو ازشون به طور کلی تست بزنی،نه اینکه امروز از یه مبحث،فردا از یه مبحث دیگه،پس فردا...
چون اینجوری اون مبحثایی که قبل‌تر ازش تست زدی باز یادت می‌ره...
وقتی مداوم بخونی،حتی اگه یه‌ذره یه‌ذره باشه،بیشتر تو ذهنت می مونه،تا اینکه مثلا یه روز 5ساعت بخونی،بقیه‌ی روزای هفته هیچی...

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام! ;;)
ببخشيد ديگ ما اوليم وقت شومارو ميگيريم ولي خوب ميترسيم ديگ! :-"
امسال تابستون اكثر بچه هاي ما ميخوان برن كلاس خصوصيو فلانو و... برا فيزيك ميگن چون فيزيك 2 مهمه بهتره بريم ولي من همچين احساسي ندارم!؟ واقن فيزيك 2 نسبت ب فيزيك 3 و پيش مهم ترو سخ تره؟ :-?
در ضمن اينجا ديدم ك ميگي با برنامه هاي مدرسه پيش ميرفتي ولي امسال پيشاي ما اصن مدرسه نيومدن يني ماهي يكي دوبار حداكثر! :-?
شايدم ب خاطر كيفيت مدرسه باشه :-? حالا اگ يكي مث من زياد ب برنامه ي مدرسش اميدي نداش بخواد آزموني چيزي شركت كنه بره گزينه 2 يا قلم چي و يا ساير موارد...؟

+ عذر ك طولاني شد ولي اگ بخوايم تو خوندن تمركز داشته باشيم تا مفيد باشه چ كارايي ميتونيم بكنيم؟
كلا منظورم اين بود ك من اين تابستون و برا امتحاناي ترم چيكار كنم!؟ :-"
چون نشد كل پستارو بخونم اگ سوال تكراري اي پرسيدم نقل قول كن واسم ا جواباي قبليت! :D ;;)
موفق باشي ;;) ما دعات ميكنيم توعم مارو راهنمايي كن! :-" ;;) :D

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
به نقل از xfactor :
سلام! ;;)
ببخشيد ديگ ما اوليم وقت شومارو ميگيريم ولي خوب ميترسيم ديگ! :-"
امسال تابستون اكثر بچه هاي ما ميخوان برن كلاس خصوصيو فلانو و... برا فيزيك ميگن چون فيزيك 2 مهمه بهتره بريم ولي من همچين احساسي ندارم!؟ واقن فيزيك 2 نسبت ب فيزيك 3 و پيش مهم ترو سخ تره؟ :-?
در ضمن اينجا ديدم ك ميگي با برنامه هاي مدرسه پيش ميرفتي ولي امسال پيشاي ما اصن مدرسه نيومدن يني ماهي يكي دوبار حداكثر! :-?
شايدم ب خاطر كيفيت مدرسه باشه :-? حالا اگ يكي مث من زياد ب برنامه ي مدرسش اميدي نداش بخواد آزموني چيزي شركت كنه بره گزينه 2 يا قلم چي و يا ساير موارد...؟

+ عذر ك طولاني شد ولي اگ بخوايم تو خوندن تمركز داشته باشيم تا مفيد باشه چ كارايي ميتونيم بكنيم؟
كلا منظورم اين بود ك من اين تابستون و برا امتحاناي ترم چيكار كنم!؟ :-"
چون نشد كل پستارو بخونم اگ سوال تكراري اي پرسيدم نقل قول كن واسم ا جواباي قبليت! :D ;;)
موفق باشي ;;) ما دعات ميكنيم توعم مارو راهنمايي كن! :-" ;;) :D
علیک :D

احیانا از الان از کنکور نمیترسی که؟ :-?
بابا برو زندگیتو بکن,من اول دبیرستان بودم اصن نمیدونستم کنکور رو چجوری مینویسن,چه برسه به اینهمه نگرانی براش :-"
همونجور که تو پستای قبلی گفتم,قبل از سال پیشدانشگاهی اصلا لازم نیست به کنکور فکر کنی,فقط درسای پایه ت رو خوب یاد بگیر که سال پیشدانشگاهی مشکل یادگیری نداشته باشی و وقتتو بذاری روی "تثبیت" مطالبی که قبلا توی سالهای پایه یاد گرفتی... از الان بخوای کنکوری بخونی هیچ فایده ای برات نداره,چون همه ش یادت میره,همون یه سال کافیه براش,که تازه اگه مفهوم درسای پایه ت رو هم خوب یاد گرفته باشی خیلی کارت راحت تر میشه طبیعتا...
بچه های مدرسه ی ما هم به برنامه ی مدرسه خیلی اهمیت نمیدادن,کلا سال کنکور جو خیلی رو ملت اثر میذاره و فکر میکنن هرچی کاراشون متفاوت تر و عجیب تر باشه موفق ترن,درحالی که اصلا اینجوری نیست... یه برنامه ی معمولی رو هم شروع کنی و تا تهش بری(دقت کن,تا تهش...نه اینکه هی وسط راه بخوای برنامه عوض کنی) نتیجه میده واقعا,مصداقشو تو خیلی از دوستام دیدم...حالا این برنامه میتونه مدرسه باشه یا یه آزمون بیرون,دیگه باید ببینی با برنامه ی کدوم بیشتر میتونی بازده داشته باشی خودت...
راجع به کلاس خصوصی,اونم از الان و سال دوم... رک بخوام بگم فقط پول دور ریختنه,دیگه تصمیم با خودت... :D
این جو های کلاس خصوصی به شدت مضرّه،و پیشنهاد می‌کنم تا جای ممکن ازش دور بمونی...
از تابستون واسه امتحان ترم؟؟؟ :-"
نمیدونم والا,امتحانای ترم رو دم امتحانا واسش میخونن دیگه...حالا اگه خیلی بخوای مایه بذاری,میتونی هر روز, معلمتون هر درسی میده همون روز بخونی که روی هم جمع نشن...به نظرم در همین حد کافیه...
تمرکز روی یه چیزی انگیزه میخواد,چیزی که خیلی از آدمای به شدت درس نخون رو اون سال کنکور, جوری میشونه پای درس که نتیجه ی خوب میگیرن ,همین انگیزه س... بشین هدفتو از درس خوندن معلوم کن,ببین چی میخوای آخرش,اینجوری بهتر میتونی تمرکز کنی... :D
ممنون,دعا کنید که این روزا شدیدا لازم دارم اتفاقا :-"
شما هم موفق باشید (;

sunrise

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

سلام خوبین شما؟ :D دانشگاه خوبه؟ :-?
میخواستم یه چیزیو ازتون بپرسم که واقعا نمیدونم باید چیکار کنم!! و ازتون بخوام راهنماییم کنین ! راستش من دومم و داشتم برا المپیاد میخوندم و واقعان هم احساس میکنم که تواناییشو دارم و از خوندنو مساله حل کردن لذت میبرم و اگه خدا بخواد بتونم به یه جایی برسم اما از وقتی که امسال یه ادم خیلی خیلی خفن که همه میگفتن طلا رو شاخشه قبول نشد نمیدونم چیکا کنم حسابی گیجم نمیدونم المپیادو بچسبم یا کنکورو !! میترسم المپیاد بخونم بعد سوم که نشدم حسابی از بقیه عقب بیفتمو همون وقت موندم به جایی نرسم راستش حتی نمیدونم که واسه کنکور چقد باید خوند ویا مثلا اگه المپیاد نشم یه سال میتونم خودمو برسونم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنی
ن چیکا کنم که از گیجی دربیام !!!راستی خیلی ممنون که انقد باحوصله به سوالای بچها جواب میدین واقعا مفید بودن!! با ارزوی موفقیت >:D<

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
صندلی داغ رتبه های برتر کنکور سراسری(تجربی-خانم شعبانی)

به نقل از sunrise :
سلام خوبین شما؟ :D دانشگاه خوبه؟ :-?
میخواستم یه چیزیو ازتون بپرسم که واقعا نمیدونم باید چیکار کنم!! و ازتون بخوام راهنماییم کنین ! راستش من دومم و داشتم برا المپیاد میخوندم و واقعان هم احساس میکنم که تواناییشو دارم و از خوندنو مساله حل کردن لذت میبرم و اگه خدا بخواد بتونم به یه جایی برسم اما از وقتی که امسال یه ادم خیلی خیلی خفن که همه میگفتن طلا رو شاخشه قبول نشد نمیدونم چیکا کنم حسابی گیجم نمیدونم المپیادو بچسبم یا کنکورو !! میترسم المپیاد بخونم بعد سوم که نشدم حسابی از بقیه عقب بیفتمو همون وقت موندم به جایی نرسم راستش حتی نمیدونم که واسه کنکور چقد باید خوند ویا مثلا اگه المپیاد نشم یه سال میتونم خودمو برسونم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنی
ن چیکا کنم که از گیجی دربیام !!!راستی خیلی ممنون که انقد باحوصله به سوالای بچها جواب میدین واقعا مفید بودن!! با ارزوی موفقیت >:D<
سلام،مرسی... :D اونم خوبه،سلام میرسونه :-"
راجع به المپیاد...فکر کنم یکی دیگه هم پرسیده بود،مفصل جواب داده بودم :-? ولی خب حسش نیس برم بگردم،خودم میگم... :D
ببین،المپیاد اگه میخوای بری اول اینکه باید واقعا علاقه داشته باشه و تنها هدفت دور زدن کنکور نباشه،
و یکی دیگه هم اینکه روحیه ت قوی باشه و اگه قبول نشدی بتونی خودتو جمع و جور کنی و یه کار جدید به اسم کنکور رو شروع کنی...
ینی شکست خوردن توش رو بتونی باهاش کنار بیای،چون بلافاصله بعد از المپیاد باید وارد کنکورشی اگه قبول نشی،والمپیادهم چیزیه که ریسکش به شدت بالاست...
ممکنه خیلی شاخ باشی،ولی قبول نشی(خیلیا رو میشناسم اینجوری شدن)،یا این هم که تا آخرش بتونی بری... اصلا نمیشه قطعی گفت...
بشین اول خوب فکر کن ببین تحملشو داری که اگه نشد دیگه ولش کنی و بچسبی به کنکورت یا نه... چون وقت واسه روحیه گرفتن دوباره نداری...
اگه فکر میکنی نمیشه،بیخیال شو و درسای مدرسه تو بخون
این از این...
حالا اگه فکر کردی میتونی کنار بیای تازه کارت شروع میشه،وقتی شروعش میکنی دیگه واقعا تمرکز کن روش و درسای مدرسه رو نمیگم ول کن،ولی دیگه وسواس نمره و معدل روبذار کنار و تمرکزتو بذار رو المپیادت...
فوقش هم اگه نشد یه سال وقت داری برا کنکور،و این یه سال اگه از من میپرسی به نظرم کافی هست،خودمم کل کار کنکورمو توی یه سال کردم،سخت هست،ولی نشدنی نیست...
مهم اون روحیه س که اگه نتونستی تو المپیاد موفق باشی،از دستش ندی و راه جدیدتو خوب بری جلو...
همین دیگه،موفق باشی... (;

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا