• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زبان انگلیسی

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی
پاسخ : زبان انگلیسی

کتاب خوبیه. مخصوصاً اگه زبانت در حد متوسط باشه. ولی این کتاب دو تا ایراد داره: اول این‌که لیست واژگان نداره و فقط تست داره. دوم این‌که پاسخ‌نامه‌های تستاش خیلی کامل نیستن. تو اولویت‌بندی من و خیلی از همکارام (و همین‌طور از نظر تعداد فروش سالانه) این کتاب تو رده‌ی سومه:
1- طوسی گاج
2- مبتکران
3- شبقره

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

سلام!
يعني انقد گاچ طوسي مهمه و موثر؟! همون زبان كنكور كه جامع هست رو ميگين؟! :)
من از اول سال شبقره ميزنم..يعني هر سه تا كتابشو دارم... ولي هيچ پيشرفتي تو واژگانه زبانم نديدم..
واژگان مشكل دارم... آرزو به دل مونديم يه بار 20 تا واژگاني كه آزمون ميگيرم از خودم همش درست باشه :D #S-: :-??
سوالايي از واژگان كه غلط ميزنم نميتونم ارتباطي با گزينه درست سوال و صورت سوال پيدا كنم... بعد كه به جواب نگاه ميكنم ميبينم چه راحت بود نتونستي ارتباطشو پيدا كني :D آخه بعضي جملها خيلي بي معنين :)
گاج مشكلمو حل ميكنه؟! :-??

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

سلام
اگه دلیل اشتباه زدن تستای واژگانتون اینه که وقتی تو تست گزینه‌ها رو می‌بینین نمی‌تونین معنی‌شونو به خاطر بیارین، باید روش حفظ لغتتونو عوض کنین. مثلاً می‌تونین از تیک 8 گاج استفاده کنین و بعد از خوندن لغتای این کتاب تست بزنین.
ولی اگه مشکلتون اینه که حتی وقتی معنی لغتارو می‌دونین نمی‌تونین جوابو پیدا کنین، باید کاربرد لغتارو یاد بگیرین. همون‌طور که گفتم اشکال کتاب کیاسالار اینه که پاسخ‌نامه‌ش کامل نیست و تو جواب تستای واژگان فقط معنی جمله رو آورده. این‌جوری نمی‌تونین کاربرد لغت رو خوب یاد بگیرین. پیشنهاد من اینه که از کتاب زبان کنکور جامع گاج (طوسی) استفاده کنین. همراه این کتاب یه کتابچه واژگان بهتون می‌دن. اون کتابچه رو همیشه پیشتون داشته باشین و از هر فرصتی برای مرور واژگان استفاده کنین. بعد از خوندن واژگان هر درس، تستاشو بزنین و حتماً حتماً حتماً پاسخ‌نامه رو بخونین. غیر از معنی جمله و توضیحات، یه سری کادر تو پاسخ‌نامه‌ی واژگان اومده که کاربرد لغتای اون تست رو یاد می‌ده. اگه این کادرارو حفظ کنین تو پیدا کردن ارتباط گزینه‌ها با صورت سؤال کارتون راحت‌تر می‌شه. این‌جوری یه سری نشونه‌ها رو تو صورت سؤال می‌تونین تشخیص بدین که واسه پیدا کردن جواب کمکتون می‌کنه.

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

ببخشیدا ،
اما میشه از مزایا و معایب"خیلی سبز" بگید ؟؟!

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

کتاب خیلی سبز یه ویژگی داره که از کتابای دیگه متمایزش می‌کنه. این ویژگی می‌تونه برای بعضیا مزیت محسوب بشه و برای بعضیای دیگه عیب! تو این کتاب همه‌ی تستایی که طول سال دانش‌آموز می‌زنه تألیفی هستن و هیچ تست کنکوری تو قسمت درس به درس آورده نشده. نه تو قسمت گرامر، نه تو واژگان و ... . در عوض کل کنکورارو به صورت آزمون آخر کتاب آورده. خوبی این کار اینه که دانش‌آموز آخر سال می‌تونه از خودش آزمون بگیره. ولی بدی این کار اینه که دانش‌آموز تا آخر سال در حسرت تست کنکور دیدن می‌مونه! تجربه ثابت کرده که تست کنکور زدن در طول سال برای دانش‌آموز خیلی مفیده. هم از نظر آشنایی با تیپ سؤالات و هم از نظر روحیه‌ای که دانش‌آموز می‌گیره. هرچقدم که تستای تألیفی خوب و مشابه کنکور باشن، اون روحیه‌ای که باید رو به دانش‌آموز نمی‌دن. اگه این تفکیک رو فقط در مورد تستای واژگان انجام می‌داد، من به دلایلی باهاش موافق بودم. ولی در مورد بقیه‌ی قسمتا مخصوصاً گرامر به نظرم این کار اصلاً درست نیست. بهتره دانش‌آموز بعد از خوندن هر مبحث گرامر، تستای تألیفی و کنکوری اون مبحث رو جواب بده. ولی به هر حال، همون‌طور که گفتم ممکنه بعضی از دانش‌آموزا بتونن خودشونو با این سیستم وفق بدن و فقط آخر سال از تستای کنکور استفاده کنن.
یه ایراد دیگه‌ی این کتاب اینه که مخصوصاً تو قسمت توضیحات گرامرش یه سری نکته‌های اضافه داره که در حد کنکور دانش‌آموز نیازی به دونستنشون نداره.

sampadsky

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل

سلام!
من مشكلم تو ريدينگو كلوزه. اغلب زير 80نميزنم. اما بازم نگرانم. به همه سوالا ج ميدم و فكرم ميكنم درست ج دادم اما تو ريدينگ يا كلوز غلطم پيدا ميشه. از اول سال واسه زبان تست نزدم! ااما الان سرم به سنگ خورده! اين كتابارو دارم لطفا بگين كدومو بخونم؟ شبقره، الگو، مبتكران، گاج سفيد، 4درس در 4كتاب، كم حجم خيلي سبز، اند ريدينگ خيلي سبز.

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

سلام.
از بین این کتابا من شبقره و مبتکران و گاج رو بیشتر قبول دارم. البته گاج سفید قدیمی شده و دیگه‌ام چاپ نمی‌شه. به جاش الان کتاب گاج طوسی رو چاپ می‌کنن. از بین کتابای جامع، من به ترتیب این کتابارو ترجیح می‌دم:
1- طوسی گاج 2- مبتکران 3- شبقره
در مورد کتابای درک مطلب هم این‌ اولویت‌بندی رو پیشنهاد می‌کنم:
1- نترسیم از متن (شبقره) 2- درک متن به زبان ساده (مبتکران)

sampadsky

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل

پس كلا كتاباي خودم به درد نميخورن؟
واسه وكب بيشتر تست بزنم يا حفظ كنم؟
بعدم اين مبتكران حجمش خيلي زياده! من نميرسم همه رو.

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

نه که به درد نخوره. مبتکران و شبقره که داری خوبن. اگه نمی‌خوای کتاب جدیدی بخری می‌تونی همونارو بخونی. می‌تونی کتاب مبتکران رو بخونی ولی یه سری قسمتاشو نزنی. مثلاً تستای سطح دوم واژگانش اگه داوطلب زبان اختصاصی نیستی به دردت نمی‌خوره. اگه کتاب متن جدا می‌خوای بخونی، می‌تونی قسمتای درک مطلب و کلوز کتاب جامع مبتکرانم بزاری کنار. همینا کلی از حجم کتاب کم می‌کنه.
واسه واژگان فقط حفظ کردن لغت کافی نیست. باید تا جایی که می‌تونی تست بزنی و دقت کنی که تو تستا، هر لغت تو چه ساختاری استفاده می‌شه. مثلاً این‌که یه فعلی همیشه با یه حرف اضافه‌ی خاصی میاد و این‌جور چیزا.

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی

یادم نمیاد گرامر پیش خونده باشم میشه بگین چ کتابی میتونه کمک کنه تستای گرامرو دررررست بزنم\کم حجم پلیییییزززز\ X_X

blue flower

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tehran
دانشگاه
دارغوز آباد
رشته دانشگاه
دانه دادن به قناری ها

من زبیان زیاد می خونم لغت و ریدینگ و کلوز و تست قواعد هم می زنم اما جلسه آزمون در همه این موارد یک غلط دارم واسه همین درصد میاد پایین

مشکل اینجاست که من معنا کلمه رو بلدم حتی شاید واسه هر کلمه ای حداقل 3 تا معنا بلدم ولی متاسفانه این /آزمون قلم چی باز با یه معنا دیگه اون کلمه رو به کار میبره

سابقه زبانم خوبه اوایل 100 میزدم ولی الان خیلی بد مثلا 60

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

به نقل از sandra :
یادم نمیاد گرامر پیش خونده باشم میشه بگین چ کتابی میتونه کمک کنه تستای گرامرو دررررست بزنم\کم حجم پلیییییزززز\ X_X
اگه می‌خواین کم‌حجم باشه یا کتاب طوسی گاج رو بگیرین یا جامع کیاسالار. هر کدوم این کتابا حدود 30 تا 40 صفحه‌ای اولشون توضیحات گرامره و بعدش تستم اومده.

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

به نقل از blue flower :
من زبیان زیاد می خونم لغت و ریدینگ و کلوز و تست قواعد هم می زنم اما جلسه آزمون در همه این موارد یک غلط دارم واسه همین درصد میاد پایین

مشکل اینجاست که من معنا کلمه رو بلدم حتی شاید واسه هر کلمه ای حداقل 3 تا معنا بلدم ولی متاسفانه این /آزمون قلم چی باز با یه معنا دیگه اون کلمه رو به کار میبره

سابقه زبانم خوبه اوایل 100 میزدم ولی الان خیلی بد مثلا 60
آوردن یه کلمه تو یه معنی جدید که برای دانش‌آموز آشنا نیست، زیاد تو کنکور رایج نیست. متأسفانه بعضی وقتا طراحای آزمونای آزمایشی کاسه‌ی داغ‌تر از آش می‌شن و یه کارایی می‌کنن که بالاتر از حد کنکوره. تو کنکور احتمال این‌که همچین سؤالی ببینین کمه و اگه‌ام از این سؤالا بیاد، بهترین (و شاید تنها) راه اینه که از روش حذف گزینه استفاده کنین. معمولاً تو هر سؤال سختی دو تا گزینه رو می‌شه با حذف گزینه کنار گذاشت. تو این‌جور مواقع می‌گن اگه دو تا گزینه رو حذف کردین و فقط دو تا موند، هر کدومو حستون بهتون می‌گه بزنین. حتی اگه حستونم هیچی نگفت شانسی بزنین! چون فقط دو تا گزینه دارین یعنی 50٪ احتمال داره سه امتیاز مثبت بگیرین و 50٪ یه امتیاز منفی. به ریسکش می‌ارزه. ولی اگه بین بیشتر از دو گزینه شک داشتین نزنین بهتره.

p30v

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

سلام.من خییییییلی زبانم بده .یه مدت گفتم لغات یه درسو از تیک ایت می خونم با مبتکران تست می زنم ولی احساس می کنم بی فایدس انگار انگیلیش فول نمی شم
ببینید برنامم برا تا اخر سال اینه:از درس 1 زبان پیش لغات رو از تیک ایت و تست لغت مبتکران بزنم.ولی گرامر رو فعلا بی خیال و همچنین متن خوانی(درسته نمی خواد همه لغات متنو بلد باشیم اما به هر حال از متن یه چیزی ام باید بفهمیم دیگه دامنه لغات حداقل در حد دبیرستان باشه)تا اخر اسفند پیش و تموم کنم
می خوام تموم تستای لغتشو بزنم
از اول فروزدین گرامر و ریدینگ و کلوز مبتکران تاااا خود کنکور دیگه
نمی دونم می تونم به جاهای خوب خوب برسم تو زبان یا نه :-s

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

به نقل از p30v :
سلام.من خییییییلی زبانم بده .یه مدت گفتم لغات یه درسو از تیک ایت می خونم با مبتکران تست می زنم ولی احساس می کنم بی فایدس انگار انگیلیش فول نمی شم
ببینید برنامم برا تا اخر سال اینه:از درس 1 زبان پیش لغات رو از تیک ایت و تست لغت مبتکران بزنم.ولی گرامر رو فعلا بی خیال و همچنین متن خوانی(درسته نمی خواد همه لغات متنو بلد باشیم اما به هر حال از متن یه چیزی ام باید بفهمیم دیگه دامنه لغات حداقل در حد دبیرستان باشه)تا اخر اسفند پیش و تموم کنم
می خوام تموم تستای لغتشو بزنم
از اول فروزدین گرامر و ریدینگ و کلوز مبتکران تاااا خود کنکور دیگه
نمی دونم می تونم به جاهای خوب خوب برسم تو زبان یا نه :-s
سلام دوست عزیز.
بهتر بود که از همین الان می‌تونستین حداقل درک مطلبم کار کنین چون خیلی تمرین نیاز داره. ولی به هر حال اگه دامنه‌ی لغاتتون خیلی ضعیفه مجبورین یه سری تغییرات تو برنامه‌تون بدین. پیشنهاد من اینه:
درک مطلب رو می‌تونین بعد از عید جدی شروع کنین بخونین. ولی بهتره همین الانم هر چند وقت یه بار چند تا متن بزنین. می‌تونین از یه کتابی که درک مطلب رو درس به درس چیده استفاده کنین تا مشکل لغت براتون پیش نیاد. برای این کار بهترین کتاب، نترسیم از متن کیاسالاره. کتاب مبتکرانم خوبه ولی متنارو ساده به دشوار چیده. بعد از عید که کل لغتای دبیرستانو خوندین بهتره بیشتر رو متنای کنکورای سالای قبل کار کنین.
گرامرو می‌تونین فعلاً بزارین کنار. چون کمترین تست رو تو کنکور داره. بعد از عیدم که شروع کردین به گرامر خوندن، اگه دیدین نمی‌رسین همه‌ی درسارو بخونین، از اولیت‌بندی زیر استفاده کنین. شماره‌های 1 تا 3 زیر خیلی مهمن. سعی کنین حداقل اینارو برسونین:
1- مبحث حروف ربط (درسای 1، 5، 6 و 7 پیش‌دانشگاهی)
2- درس 8 پیش‌دانشگاهی
3- درس 4 پیش‌دانشگاهی
.
.
.
4- درس 3 پیش‌دانشگاهی
5- مبحث شکل فعل دوم در جمله (درس 2 پیش‌دانشگاهی و درس‌های 2 و 4 سال سوم)
6- درس 6 سال سوم
7- درس 5 سال سوم
8- درس 1 سال سوم
9- درس 3 سال سوم
موفق باشید (;

p30v

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

ممنون از توضیحاتتون.حالا اگه من بخوامن درک مطلبم کار کنم(یا از الان یا بعد عید)از رو کتاب سال چهار اقای اناری بخونم یا کتاب درک مطلب جداش؟آخه این کتاب سال چهارمم داره انگار به طور کامل و...
خوشحال می شم نظرتونو بدونم :)

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

به نقل از p30v :
ممنون از توضیحاتتون.حالا اگه من بخوامن درک مطلبم کار کنم(یا از الان یا بعد عید)از رو کتاب سال چهار اقای اناری بخونم یا کتاب درک مطلب جداش؟آخه این کتاب سال چهارمم داره انگار به طور کامل و...
خوشحال می شم نظرتونو بدونم :)
اگه بخواین الان شروع کنین (یعنی قبل از این‌که لغتای همه‌ی درسارو بلد باشین):
کتاب سال چهارم آقای اناری، متن‌های درس به درسش، یعنی قسمت درک مطلب که بعد از هر درس اومده. البته اگه بخواین درس به درس بخونین من کتاب نترسیم از متن کیاسالارو ترجیح می‌دم.
اگه بخواین بعد از عید شروع کنین (یعنی بعد از این‌که همه‌ی لغتارو خوندین):
کتاب درک متن به زبان ساده آقای اناری + متنای کنکورای سالای قبل که آخر کتاب سال چهارم آقای اناری اومده. (;

سامیه

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
دانشگاه
نمیدونم
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام :)) ( چرا میخندم نمیدونم)
من زبانم خیلی خوب بود اوایل سال ریدینگ و کلوز میخوندم همه ریدینگای کنکور رو خوندم حالا هرچی دنبال یه کتاب میگردم نمیابم چیزی....این کتاب شبقره ( از متن نترسیم) ریدینگ تالیفی داره من ریدینگ کنکور نمی خوام....کمک [-o< [-o< [-o<

• شروع کننده موضوع

زبان 100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

سلام.
هم کتاب شبقره و هم کتاب مبتکران متنای تألیفی دارن. البته بین متناشون از متنای سنجش هم استفاده شده. از این دو تا کتاب می‌تونین استفاده کنین (;

mn13

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
ش . خ
شهر
Mind ! . ! . ! .
مدال المپیاد
علمپیاد?!!!
دانشگاه
خدا داند و بس.
رشته دانشگاه
خدا داند و بس.

ببخشید با کم حجم و مقوی خیلی سبز زبان رو میشه بالای 70 زد.یعنی اگه شخمشم بزنم.میشه?یعنی کامل مطمئن بشم از 70.یابچسبم به مبتکران پرحجم!

بالا