• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بخوابم یا درس بخونم ؟

• شروع کننده موضوع

cannibal

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
UT
این مشکلیه که متاسفانه تعداد زیادی از دانش اموزان (و از جمله خود من ) دارند .
این روزا تا دیروقت مدرسه ایم و به دلیل خستگی و ساعات طولانی که تو کلاس نشستیم دیگه واقعا کشش درس خوندن رو نداریم .
امسال طوری شده که زیاد میخوابم و کمتر درس میخونم ...
و این باعث افت تحصیلیم شد
حالا ممنون میشم که بگید چکار میکنید
عصرا چند ساعت میخوابید ؟
چند ساعت درس میخونید ؟
این که عصرا زیاد بخوابیم و شبا تا 2-3 درس بخونیم کار درستیه ؟
یا نه ...
طوری عادت کنیم که عصرا با وجود خستگی درس بخونیم و شبا راحت باشیم .
یا شبا زود بخوابیم و صبح ها 4 یا 5 بیدار شیم ؟

هر راهی که انتخاب کردم با مشکل روبرو شدم .
امسال امتحان نهایی :-ss
اگه سال دیگه که کنکور دارم با این وضع پیش بره ... :((

لطفا پاسخهاتون کامل و جامع باشه که بتونه به خیلیا مثل من کمک کنه .
و لطفا بگید چیکار میکنید که این مشکلو ندارید ؟ X_X [-o<

A.H.Z

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرّم آباد
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بخوابم یا درس بخونم ؟

والا ما هم تا ساعت 3 سر کلاسیم...
موقعی که میام خونه تا ساعت 5 درس میخونم و
وقتی که خوب خسته شدم تا ساعت 6 میگیرم میخوابم...
بعدشم تا 11 درس میخونم البته فیلم یا سریال هم میبینم...
این روشو هم امتحان کن ...کار که از محکم کاری عیب نمیکنه... :) :) :)

neg

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
دانشگاه
دراینده دانشگاه تهران

من سال های پیش می تونستم شبی دو ساعت بخوابم وبقیشا درس بخونم ولی امسال اگه 8ساعت نخوابم نمی تونم درس بخونم :(( به نظر من ادم فقط باید دوم و سوم دبیرستان را شبها کم بخوابه (;

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

من از بچهگي با خواب مشكل داشتم
الانم دارم
چيكار كنم؟! :-/

helia 76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من هم همين مشكل رو دارم از مدرسه كه مي آم مي رم كلاس بعد ٨ تازه مي رسم خونه بعدش مي خوابم چهار صبح پا ميىشم.

• لایک
امتیازات: ghezi

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

کلا هیچ وقت به خاطر درس از خوابتون کم نکنین چون با این کار سیکل خواب تغییر میکنه و کلی مشکل پیدا میکنین
به نظر من اول باید ببینی بازدهیت تو چه تایمی بیشتره چون بعضیا صبح زود یا بعضیا تا آخر شب که درس میخونن بهتر میفهمن
من همه جورشو امتحان کردم مثلا یه چند سالی شب زود میخوابیدم ساعتای 2-3 شب بیدار میشدم اما حالا فهمیدم خوب نیس بیشتر از لحاظ فیزیکی به جسم آسیب وارد میکنه
یه مدت خیلی کوتاه هم ساعت کاریم از 10 شب شروع میشد به بعد ولی خیلی بد بود و توصیه میکنم اینو اصن امتحان نکن تاثیر واقعا وحشتناکی داشت
الانم وقتی میرسم خونه بعد از ناهار نیم ساعت یه کاری میکنم که خستگیم رفع شه میتونه هرچی باشه غیر از درس بعد از اون تایم هم درس
به هر حال باید ببینی خودت چجور آدمی هستی و با چی سازگارتری اما هیچ وقت کمتر از 6 و بیشتر از 8 ساعت نخواب (;

mahdi59

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران11
شهر
تهران
مدال المپیاد
انشا الله طلای فیزیک

سلام خدمت همه دوستان عزیز....
من هم همین مشکل رو داشتم و با مراجعه به مشاور مرسه کاملا حل شده است.
اول آدم بعد از ساعت چهار عصر بخوابه خستگی تجدید میشه و فرد احساس این که خستگی آن در رفته دارد.
پس اگر عادتم دارید عصر ها بخوابید با انجام این که دو هفته این سختی رو تحمل کنید عادتون میشه.
و اگر سه هفته مقار زیادی درس مطالعه کنید.منظورم بالای 30 ساعته.دارای خصلت مطالعه میشید.
یعنی خستگی تون رو با درس خوندن جبران می کنی.
خودم با شنیدن این حرف ها ......................

ddnarges

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
( فرزانگان حکیم زاده)
شهر
یزد

یکی بگه من چیکارکنم؟ من همیشه خوابم بخاطرکم خونی این خواب آلودگیم بیشترشده باورتون نمیشه همه صدام میکنن خوشخواب .... سراکثرکلاسا خوابم واقعا نمیتونم خودمو کنترل کنم اصلا دست خودم نیست بعد ازمدرسه هم اکثرا کلاس دارم وقتی میام خونه چشام بازنمیشه ..... دارم خیلی افت میکنم دیگه حالم ازپسرفت داره بهم میخوره نمره هام همش دارن کمترمیشن :(( :(( :(( :(( :(( :((

hamideh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
فیــــزیــــــک

منم همش مث خرس میخوابم!
از مدرسه میام خسته نیستم ولی تا به خواب فکر میکنم... اینجاست که چشام میره رو هم و یکی دو ساعت میخوابم
ولی امتحان کردم خواب نیم ساعتی رو واقعا عالیه!

یوقتایی کتابو میگیرم دستم میخونم تا وقتی که خوب خسته شم. بعدش که چشام گرم شد همونجا رو کتاب ولو میشم. خیلی بشه نیم ساعت بعدش بیدار میشم

فقط اگه خواب بعد از ظهر دارین مدتش نباید طولانی بشه مثلا نیم ساعت بیشتر بشه این خوابه عمیق میشه و دل کندن از متکا سخت میشه!
وقتی از نیم ساعت بیشتر میخوابم دیگه نمیتونم بیدار شم و اگه بیدار شم همش کسلم

خواب بعداز ظهر خیلی خوبه ولی کمش! شب بیداری و خیلی زود بیدار شدن هم فک نمیکنم خوب باشه

ddnarges

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
( فرزانگان حکیم زاده)
شهر
یزد

به نقل از •~ ComatE ~• :
منم همش مث خرس میخوابم!
از مدرسه میام خسته نیستم ولی تا به خواب فکر میکنم... اینجاست که چشام میره رو هم و یکی دو ساعت میخوابم
ولی امتحان کردم خواب نیم ساعتی رو واقعا عالیه!

یوقتایی کتابو میگیرم دستم میخونم تا وقتی که خوب خسته شم. بعدش که چشام گرم شد همونجا رو کتاب ولو میشم. خیلی بشه نیم ساعت بعدش بیدار میشم

فقط اگه خواب بعد از ظهر دارین مدتش نباید طولانی بشه مثلا نیم ساعت بیشتر بشه این خوابه عمیق میشه و دل کندن از متکا سخت میشه!
وقتی از نیم ساعت بیشتر میخوابم دیگه نمیتونم بیدار شم و اگه بیدار شم همش کسلم

خواب بعداز ظهر خیلی خوبه ولی کمش! شب بیداری و خیلی زود بیدار شدن هم فک نمیکنم خوب باشه

من همیشه تصمیم میگیرم نیم ساعت بخوابم ولی وقتی پامیشم میبینم 2 ساعت شده لامصب نمیدونم چطوری این ساعتاروخاموش میکنم مامان بابامم میترسن بیدارم کنن ازبس اخلاقم سگی میشه

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

هر کسی بستگی به خودش داره .

من شبها نمیتونم بخوابم یعنی یه امتحان بیفته واسه شب امتحان اصن نمیخونم !! روزها میخونم از وقتی میرسم خونه تا هر وقت بازده داشته باشم بعد هم اینکه سعی میکنم طوری برنامه داشته باشم که دو روز قبل از امتحان یه دورمو زده باشم که خیالم راحت باشه !!
بعضیا صبح بیدار میشن میخونن ولی من نمیتونم !! ...

ddnarges

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
( فرزانگان حکیم زاده)
شهر
یزد

خب الان ماتقریبا هرروز امتحان داریم نمیتونم روزای قبل بخونم کلا وضعیت خراب من سال قبل جزء 10 نفر اول استان ب.ودم خیلی هم که بدمیشدم 20 و خورده ای بود الان امسال رتبم 97 شده نمره هامم افت شدید اصلا حواسمم پرته نمیدونم چه خاکی برسرم بریزم ازطرفیم نمیخوام خیلی درس بخونم که سال چارم اینا زده بشم ... همین الانشم زده شدم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ddnarges :
خب الان ماتقریبا هرروز امتحان داریم نمیتونم روزای قبل بخونم کلا وضعیت خراب من سال قبل جزء 10 نفر اول استان ب.ودم خیلی هم که بدمیشدم 20 و خورده ای بود الان امسال رتبم 97 شده نمره هامم افت شدید اصلا حواسمم پرته نمیدونم چه خاکی برسرم بریزم ازطرفیم نمیخوام خیلی درس بخونم که سال چارم اینا زده بشم ... همین الانشم زده شدم

سال دوم منم افت شدیدی داشتم اما سال سوم دیگه این مشکلو ندارم .

سعی کن پنج شنبه یه سری درسها رو که تو طول هفته خوندیو نرسیدی همون روزی که درس داده معلمتون بخونی بخونی . یا مشقها و اینها رو حل کنی .
درسهای حفظیو نذار شب امتحان قبلا" حتمن یه دور خونده باشیشون راحت تری . (همون پنج شنبه )
درسهای تخصصیو هم همون روز که درس دادن 20 مین بذار بخون حتمن که یادشون بگیری .
اینجوری سریع جلو میری وقت کم نمیاری .

ddnarges

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
( فرزانگان حکیم زاده)
شهر
یزد

آره این ایده که همونروز بخونی فک کنم خیلی کارسازه ... این امتحانای سختمو که دادم بشینم روش کارکنم اگه اینهمه امتحان نداشتم خیلی بهتردرس میخوندم
من مشکلم اینه که وقتای آزاد ازجمله روزای تعطیل تلف میشه ~X( ~X( :D
راستی ممنون ازراهنماییت کلا فک کنم براهمه همینطوره چون سوم امتهان نهاییه وجدی ترازدومه ... نکنه منم سال سوم بچسبم درس

HGJKUFHFH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
kerman
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

منم جدیدا خیلی ساعت خوابم ریخته بهم و همش احساس خستگی میکنم جوری شده که از مدرسه میام تا 7 اینا میخوابم :-w یکی بگه من چی کار کنم :((

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

نبایئ برای درس از خوابتون بزنید،تاثیرمثبت که نداره شاید تاثیرات منفی هم داشته باشه
من 3 که میام خونه ناهار میخورم تا 5 میخوابم. بعد هم از 5 تا 10-11 درس میخونم و وسطش هم واسه استراحت میام نت یا سریال می بینم. 11 هم میخوابم

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

مشکل خواب فقط با منظم کردنش درست میشه...ساعت خواب برای هرکسی فرق میکنه بعضیا 6ساعت خواب براشون کافیه ولی بعضیاباید8ساعتو بخوابن...بهتره که ساعت خواب بین6-8ساعت باشه..که میتونین تقسیمش بکنین به خواب بعدازظهروخواب شب...اوناییکه عادت دارن عصرهابخوابن لازم نیست به خودشون فشاربیارن وعصربیداربمونن که همون چندساعتی هم که میتونن درس بخونن کیفیت نداشته باشه..به نظرمن وقتی میرسین خونه زودبخوابین بین 1-2ساعت بعدبیدارشین تاساعت 11-12شب درس بخونین (اگه3خونه رسیده باشین)میتونین6-5ساعت مفیدداشته باشین...فکرنمیکنم واسه پایه های اولودومو سوم بیشترازاین ساعت در روز نیاز باشه..عقب افتادگی هارم پنجشنبه جمعه جبران کنین
واسه ی تنظیم ساعت خواب هم ممکنه روزای اول نتونین وخواب بمونین ولی اگه به تلاشتون ادامه بدین بعد یکی دوهفته خوابتون تنظیم میشه...خواب چه زیاد چه کم حتما باید بابرنامه باشه..اینطوری خیلی مشکلات ازقبیل تمرکز وبیحوصلگی رفع میشه

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

من روزایی که تا سه مدرسه هستم مشکلی ندارم...میتونید 6ساعت هر شب بخوابید و یه ساعت هم وقتی میرسین خونه(این یه ساعت رو بذارین دقیقا ی ساعت قبل از اذان که به بهونه نماز بیدار بشین)...مشکل من پنج شنبه و جمعه و ایناست که مثلا میخوام ی ساعت بخوابم وقتی بیدار میشم میبینم مثلا دوساعته خواب بودم,کسی روشی چیزی نداره برا بیدار شدن سر موقع؟؟؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به عنوان کسی که سال ها همین مشکل رو داشتم عرض کنم که بله!!!!
راهی نیست!! کافی است دو سه سال خودتونو داغون کنین!!!

منم عصرا تا 7 شب میخوابیدم(اگه زودتر بلند میشدم میدیدم نمیتونم بخونم و خسته ام)
بعد تا 2-4 صبح میخوندم..بعد میخوابیدم
همیشه سرکلاس سر درد داشتم..ولی تایمی که تو مدرسه بودیم فقط برای این بود که اون جا باشم تا گیر ندن..

بعد کنکور همه چی درست شد! چند ماه طول کشید تا حالم خوب شه! ولی الان راضیم!! الان حتی برای زیارت هم که رفتیم حاضر نمیشدم شب بیدار بمونم و خوابم به هم بریزه..

ولی با یه سال بد خوابی نمیمیرید! تضمین!

بالا