• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ نفرات برتر کنکور سراسری(رشته ریاضی-آقای جهان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shadi1201

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آباده
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : صندلی داغ نفرات برتر کنکور سراسری(رشته ریاضی-آقا

سلاااااااااااااااااااااااااااااااام!خوبید؟؟؟؟؟؟به نظر شما من که امسال کنکوری شدم تابستونو بابرنامه ی قلم چی پیش برم خوبه؟؟؟چه درسایی از پیشو زودتر بخونم؟؟؟ :) ممنون

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از shadi1201 :
سلاااااااااااااااااااااااااااااااام!خوبید؟؟؟؟؟؟به نظر شما من که امسال کنکوری شدم تابستونو بابرنامه ی قلم چی پیش برم خوبه؟؟؟چه درسایی از پیشو زودتر بخونم؟؟؟ :) ممنون
سلام .
مرسی .خوبی شما ؟!

1. کلا هیچ درسی رو پیش خونی نکنید الکی !

بیشتر سعی کنید پایه و تقویت کنید !

به این دلیل که قراره در طول سال تحصیلی ، معلم هاتون درس های پیش رو به شما یاد بدن و شما سر کلاس درس رو یاد بگیرید !

دیگه نیازی نیس جلو جلو بخونید

علاوه بر این ، اگر تابستون رو فقط پایه بخویند و حسابی تقویت ـش کنید ، در طول سال چهارم کارتون سبک تر میشه و با خیال راحت

پیش دانشگاهی رو جلو می برید و پایه رو "مرور" میکنید ، نه "مطالعه برای یادگیری" . طبیعی ـه که اولی انرژی کمتری میگیره .

پس تابستون رو کلا پایه بخویند . مخصوصا دروس اختصاصی ـش رو کامل بخویند و حسابی تست های سراسری رو کار کنید و مسلط بشید

2. قلمچی افتضاحه برنامه ی تابستونش . توی هر آزمونش یه درس عمومی رو جامع میگری که واقعا افتضاحه !

تازه ، همه ی سوالای اون درس رو هم از کتاب زردش میاره . همه ی سراسری ها رو میاره و کلا خیلی مزخرفه برنامش برای تابستون

اما خب گزینه دو منطقی تره فکر کنم . اول سال دوم رو مرور میکنه ،

بعدش هم سوم رو . سال ما برنامه ـش اینجوری بود . ماه آخر تابستون هم مرور و جمع بندی میکرد .

امسال هم همینطوره دیگه ؟!

اینه که برنامه ی گزینه دو یه مقدار بهتر از کانون ـه .

بعضیا میگن گزینه برنامه ـش رو کسی نمیرسه بخونه و خیلی فشرده ـست .

خب کسایی که احساس میکنن نمیرسن به برنامه ـش ، میتونن تابستون رو دو تا 40 روز کنن و یه 14 روز . 49 روز اول ، یه سال از پایه ،

40 روز دوم اون یکی سال از پایه ، 14 روز آخر هم مرور و ....

خلاصه اینکه یه جوری باشه که سال دوم رو با تمرکز مرور کنید و بعدش هم سوم . تا ایشالا با پایه ی قوی برید برای پیش دانشگاهی

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان
صندلی داغ نفرات برتر کنکور سراسری

سلام! :D
خوبی؟!(من خوبم! :D) میتونم بپرسم هدف از باز کردن دوباره این تاپیک چی بود‌؟! :D
اینجانب میخوام پایه رو توی تابستون بنابر توصیه ی اکید شما جمع نمایم! ولی یه مشکل که هس اینه که ، خب من در هفته با حسابی که من کردم تقریبا میتونم 35 ساعت بخونم!15 ساعتش حداقل میره واسه پیش میمونه 20 ساعت!5 ساعتش که واسه مرورامه!میمونه 15 ساعت!
نمیشه حالا پایه رو کامل جمع نکنم؟! :D گام اول نرم ضرر میکنم؟! :D
گیج + سرگردان شدم! :-" :D

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : صندلی داغ نفرات برتر کنکور سراسری

به نقل از CrazyBoy :
سلام! :D
سلام
خوبی؟!(من خوبم! :D) میتونم بپرسم هدف از باز کردن دوباره این تاپیک چی بود‌؟! :D
مرسی !
خیلی ـا پ خ دادن ، سوال پرسیدن ، نیس امتحانا تموم شده ، کنکوری شدن خیلی ـا .
بعد نصف سوالا تکراری بود . من هی باید جواب تکراری میدادم . گفتم باز بشه ، که اگر کسانی سوال مشترک دارن ، یکیشون جواب داده بشه کافیه دیگه :D

اینجانب میخوام پایه رو توی تابستون بنابر توصیه ی اکید شما جمع نمایم! ولی یه مشکل که هس اینه که ، خب من در هفته با حسابی که من کردم تقریبا میتونم 35 ساعت بخونم!15 ساعتش حداقل میره واسه پیش میمونه 20 ساعت!5 ساعتش که واسه مرورامه!میمونه 15 ساعت!
نمیشه حالا پایه رو کامل جمع نکنم؟! :D گام اول نرم ضرر میکنم؟! :D
گیج + سرگردان شدم! :-" :D
پیش دانشگاهی رو پیش خونی میکنی ؟! یا مدرسه ـتون جلو جلو درس میده ؟!
اگر خودت میخوایی جلو جلو بخونی ، که پیشنهاد میکنم نخونی جلو جلو ! چه کاریه خو ! در طول سال بخون با مدرسه !

اگر هم مدرسه جلو جلو درس میده ، بازم کار مزخرفیه . چون دیگه هیچ آزمونی پیدا نمیشه که توی طول سال ، هماهنگ باشه .
مهر ماه که برسه ، مدرسه مباحث رو میرسونه به اوایل پیش2 . ولی همه ی آزمون ها تازه از اول پیش1 شروع میکنن .
اگر هم مدرسه میخواد از اول مهر ، دوباره پیش1 رو شروع کنه ، دیگه چرا تابستون رو به فنا میده ؟!
حالا در هر صورت ، اگر خوندن پیش دانشگاهی توی تابستون ضروری بود برات ، یه قسمتی از پایه رو بخون .
نه اینکه همه ی پایه رو ماس مالی کنی . مباحث کمتری رو از پایه بخون ، ولی خوب و خفن ! :D
حالا ما که نفهمیدیم مدرسه میری تابستون یا خودت پیش خونی میکنی :D

shadi1201

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آباده
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
کانون

:D :D
به نقل از ali jahangiri :
سلام .
مرسی .خوبی شما ؟!

1. کلا هیچ درسی رو پیش خونی نکنید الکی !

بیشتر سعی کنید پایه و تقویت کنید !

به این دلیل که قراره در طول سال تحصیلی ، معلم هاتون درس های پیش رو به شما یاد بدن و شما سر کلاس درس رو یاد بگیرید !

دیگه نیازی نیس جلو جلو بخونید

علاوه بر این ، اگر تابستون رو فقط پایه بخویند و حسابی تقویت ـش کنید ، در طول سال چهارم کارتون سبک تر میشه و با خیال راحت

پیش دانشگاهی رو جلو می برید و پایه رو "مرور" میکنید ، نه "مطالعه برای یادگیری" . طبیعی ـه که اولی انرژی کمتری میگیره .

پس تابستون رو کلا پایه بخویند . مخصوصا دروس اختصاصی ـش رو کامل بخویند و حسابی تست های سراسری رو کار کنید و مسلط بشید

2. قلمچی افتضاحه برنامه ی تابستونش . توی هر آزمونش یه درس عمومی رو جامع میگری که واقعا افتضاحه !

تازه ، همه ی سوالای اون درس رو هم از کتاب زردش میاره . همه ی سراسری ها رو میاره و کلا خیلی مزخرفه برنامش برای تابستون

اما خب گزینه دو منطقی تره فکر کنم . اول سال دوم رو مرور میکنه ،

بعدش هم سوم رو . سال ما برنامه ـش اینجوری بود . ماه آخر تابستون هم مرور و جمع بندی میکرد .

امسال هم همینطوره دیگه ؟!

اینه که برنامه ی گزینه دو یه مقدار بهتر از کانون ـه .

بعضیا میگن گزینه برنامه ـش رو کسی نمیرسه بخونه و خیلی فشرده ـست .

خب کسایی که احساس میکنن نمیرسن به برنامه ـش ، میتونن تابستون رو دو تا 40 روز کنن و یه 14 روز . 49 روز اول ، یه سال از پایه ،

40 روز دوم اون یکی سال از پایه ، 14 روز آخر هم مرور و ....

خلاصه اینکه یه جوری باشه که سال دوم رو با تمرکز مرور کنید و بعدش هم سوم . تا ایشالا با پایه ی قوی برید برای پیش دانشگاهی
مرسیییییییییییییی! :)حالا من که کانون ثبت نامیدم چه کنم ؟؟؟یعنی هم واسه آزموناش بخونم هم وقت که زیاد اومد بیشتر از برنامه بخونم؟؟؟چون میگن که برنامه تابستون کانون کند پیش میره!من الآن میانگین تراز کانونم 7000 هست تا چه قد امید هس که بیشتر شه؟؟؟؟شما سوم ترازاتون چه جوریا بود؟؟
برا حسابان تستش گاج میکرو خوبه؟؟؟برا جبر چی خوبه؟؟برا هندسه 1و2 الگو خوبه ؟؟؟ بعد هر مبحثی که میخونم چندتا تست کافیه؟؟؟
من سری پیش دیر رسیدم ببخشید که زیاد میپرسم!!!

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان
123خحثتقهتال03فل5خ45ثقلن35

حالا ما که نفهمیدیم مدرسه میری تابستون یا خودت پیش خونی میکنی :D
امتحان نوبت اولمون مهره!یعنی میریم مدرسه از اول تیرماه! :D
یعنی من صبح ساعت 6 صبح پامیشم میرم مدرسه 2 برمیگردم!از شنبه تا چهارشنبه! :((
راستی باید فقط تست کنکور بزنم دیگه ؟! تالیفی نزنم درسته!؟
گام اول آری یا خیر ؟! :D
آهان یه چیز دیگه!واسه کنکور از روکتاب خوندن کافیه؟!آخه من اعتقادی به جزوه نداشتم ننوشتم هیچی! :D

payaaaaam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
از تحصیل فارغ شدم!
شهر
خرم آباد
zzzzzzzzzzzzzzzzzzz...

سلام علی آقا
یه سوال که احتمالا سوال بقیه هم باشه
به نظرت از کامپیوتر یا اینترنت یا موبایل یا هر چیز دیگه ای مثل اینا میشه استفاده کرد تو کل سال؟(طوری که به درس لطمه نخوره)
آخه شدیدا معتاد اینترنت و موبایل شدم.الان چند ماهه موبایل خوب ندارم حالم گرفته:D
بازم سوال دارم که تو پست بعد میپرسم

payaaaaam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
از تحصیل فارغ شدم!
شهر
خرم آباد
...zzzzzzzzzzzzzzzz

بازم سلام :D
1-به نظرت اول تشریحی خوب کار کنیم بعد بریم سراغ تستی؟
2-معمولا چقد واسه تخصصی و چقد واسه تجری وقت میذارن؟
3-روزی 5 ساعت مطالعه تو تابستون اونم فقط واسه دروس پایه کمه؟زیاده؟چطوره؟
4-کلاسای ما از 29 تیر فکر کنم شروع میشن. به نظرت کار خوبیه تابستون فقط بشینم پایه ها رو بخونم و با برنامه مدرسه پیش نرم و مهر شروع کنم واسه پیش دانشگاهی؟
5-ممنون

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : کانون

به نقل از shadi1201 :
:D :Dمرسیییییییییییییی! :)
خواهش میکنم :D
حالا من که کانون ثبت نامیدم چه کنم ؟؟؟یعنی هم واسه آزموناش بخونم هم وقت که زیاد اومد بیشتر از برنامه بخونم؟؟؟چون میگن که برنامه تابستون کانون کند پیش میره!
بدی ـه برنامش به این خاطره که توی هر آزمونش ، یکی از دروس عمومی رو به طور کامل ، جامع میگیره . در حالی که واقعا خیلی ها ، این دروس عمومی رو کامل نکردن . تازه ! همه سوالای اون درس عمومی رو از کتاب زردش میاره . اصن یه وضعی ـه !
ولی خب ، هر برنامه ای هم که داری ، یه جوری باشه که تا دو سه هفته قبل از آخر شهریور تموم کنی پایه رو ! همین :D

من الآن میانگین تراز کانونم 7000 هست تا چه قد امید هس که بیشتر شه؟؟؟؟شما سوم ترازاتون چه جوریا بود؟؟
میاد بالا ایشالا ! خوب بخون . سراسری ها رو خوب بزن و مسلط بشو بشون .
در ضمن ، تراز چیزی نیس که با یکی دو آزمون بالا بیا د. آروم آروم پیشرفتت رو می بینی . تو خوب بخون ! اوکی میشه ترازت ایشالا !

برا حسابان تستش گاج میکرو خوبه؟؟؟برا جبر چی خوبه؟؟برا هندسه 1و2 الگو خوبه ؟؟؟ بعد هر مبحثی که میخونم چندتا تست کافیه؟؟؟
من خودم برای حسابان تست های آبی کانون رو زدم . خوب بود . گاج هم میکروبانکش دیفرانسیل ـش رو زدم . خوب بود
کلا بیشتر تست سراسری بزن . حالا از هر کتابی که داری . گاج هم خوبه دیگه :D
جبر من کانون آبی زدمبد نبود . هندسه الگو رو ندیدم . نمیدونم چه جوری ـه ! :D
تعداد تست رو چیکار داری ؟! در حدی کار کن و تست بزن که بتونی سوالاس سراسری ـه اون مبحث رو به خوبی جواب بدی .
تعداد نمیشه تعیین کرد خب :D

من سری پیش دیر رسیدم ببخشید که زیاد میپرسم!!!
اختیار داری . موفق باشی :D

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : ...zzzzzzzzzzzzzzzz

به نقل از payaaaaam :
بازم سلام :D
سلام :D
1-به نظرت اول تشریحی خوب کار کنیم بعد بریم سراغ تستی؟
آره خب . اول از همه مثال زیاد حل کن . بعدش هم یه سری تست رو به صورت تشریحی و دونه دونه حل کن تا حسابی مطلب جا بیوفته
بعدش یه سری تست رو به صورت مجموعه ای بزن . زمان هم گرفتی ، گرفتی ، نگرفتی هم مهم نیس برای تک مبحث ها .

2-معمولا چقد واسه تخصصی و چقد واسه تجری وقت میذارن؟
جان ؟! :D
3-روزی 5 ساعت مطالعه تو تابستون اونم فقط واسه دروس پایه کمه؟زیاده؟چطوره؟
خیلی هم عالی ! یک ـه ! البته اگر پیوسته بخونی ! یعنی هر روز 5 ساعت رو بخونی ! نه اینکه یه روز در میون ! :D
4-کلاسای ما از 29 تیر فکر کنم شروع میشن. به نظرت کار خوبیه تابستون فقط بشینم پایه ها رو بخونم و با برنامه مدرسه پیش نرم و مهر شروع کنم واسه پیش دانشگاهی؟
خب تابستون شروع کردن ـه مدرسه کار مزخرفیه . نمی دونم چرا مدارس الکی زود تر شروع میکنن .
ولی خب اگر مدرسه ـتون از اول مرداد شروع میکنه ، حیف ـه که باش جلو نری . آخه بعدا باید خودت پیش رو خوب بخونی که
شاید یه ذره سخت بشه برات
تو سعی کن این یه ماه اول تابستون رو خوب بخونی ، حتی اگر میتونی و خسته نیستی ، از اواخر خرداد هم استفاده کن و خودت رو بنداز جلو . که بتونی پایه رو خوب جلو ببری ، مثلا اگر بتونی از اواخر خرداد شروع کنی ، تا اول مرداد میتونی دوم رو خوب بخونی ، بعد هم مدرسه که شروع شد ، با مدرسه جلو برو و خودت در طول دوماه بعدی ـه تابستون ، اون یکی سال پایه رو بخون .یعنی یه ماه فقط یکی از سال های پایه . دو ماه ـه دیگه هم پیش و اون یکی پایه .

5-ممنون
خواهش میکنم
:D

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : zzzzzzzzzzzzzzzzzzz...

به نقل از payaaaaam :
سلام علی آقا
یه سوال که احتمالا سوال بقیه هم باشه
به نظرت از کامپیوتر یا اینترنت یا موبایل یا هر چیز دیگه ای مثل اینا میشه استفاده کرد تو کل سال؟(طوری که به درس لطمه نخوره)
آخه شدیدا معتاد اینترنت و موبایل شدم.الان چند ماهه موبایل خوب ندارم حالم گرفته:D
بازم سوال دارم که تو پست بعد میپرسم
سلام :D
چرا نشه
قرار نیس که 24 ساعت درس بخونید که
ولی خب تا یه حدی باید کنترل شده باشه دیگه
یهو میشینی پای کامپیوتر ، هی میگی الان پا میشم ، هی میگی ده مین دیگه ، آخرشم که پامیشی میبینی چند ساعت گذشته !
اینه که حواست باشه بازی و ... به درس لطمه نزنه دیگه !
تو توی تابستون ماکزیمم 8 ساعت هم که بخونی ، 8 ساعت هم خواب ، 8 ساعت می مونه . 1 ساعت ناهار 1 ساعت شام 1 ساعت صبحونه 1 ساعت سروریس و ...
4 ساعت موند ! اوکی ـه دیگه ؟! از وقتت تموم استفاده رو ببر ! :D

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : 123خحثتقهتال03فل5خ45ثقلن35

به نقل از CrazyBoy :
امتحان نوبت اولمون مهره!یعنی میریم مدرسه از اول تیرماه! :D
یعنی من صبح ساعت 6 صبح پامیشم میرم مدرسه 2 برمیگردم!از شنبه تا چهارشنبه! :((
موفق باشی ایشالا :D
راستی باید فقط تست کنکور بزنم دیگه ؟! تالیفی نزنم درسته!؟
بیشتر سراسری بزن . ولی خب شاید نیاز باشه تالیفی هم کار کنی . مثلا اگر احساس میکنی نمی تونی تست های سراسری ـه یه مبحث رو خوب حل کنی و همشون برات سختن ، برو تست های تالیفی رو یه نگاه بنداز و یه ذره نکته ازشون یاد بگیر ، تا بتونی سراسری ها رو خوب حل کنی
ولی خب اگر توی یه مبحث میبینی به سراسری ها مسلطی ، به اون صورت دیگه نیازی نیس تالیفی بزنی .

گام اول آری یا خیر ؟! :D
به نظر من گام اول برنامه ـش بهتر از کانون ـه توی تابستون
آهان یه چیز دیگه!واسه کنکور از روکتاب خوندن کافیه؟!آخه من اعتقادی به جزوه نداشتم ننوشتم هیچی! :D
کتاب درسی منظورته ؟! طبیعتا کتاب درسی کفایت نمیکنه ! :D
ولی خب اگر منظورت کتاب کمک آموزشی و ... ـست ، دیگه جزوه نیازی نیس به اون صورت ! خودت از روی کتابی که میخونی یه خلصه بردای داشته باش برای مرور های بعدی :D

payaaaaam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
از تحصیل فارغ شدم!
شهر
خرم آباد
...zzzzzzzzzzzzzzzz

سوال 2 سخت بود؟!چطور شریف قبول شدی؟ :D
اصلا حواسم نبوده نوشتم تجربی :D. تو سوال 2 منظورم این بوده که تو روز چقد واسه تخصصی و چقد واسه عمومی وقت بذارم؟ :D
تو طول روز درسا رو چطور بخونم که خسته نشم و بازده خوبی داشته باشه؟مثلا یه تخصصی بخونم بعد برم عمومی بخونم خوبه؟
برنامه رو چطور بذارم؟ساعتی باشه یا مثلا چند صفحه تعیین کنم و اونا رو بخونم؟
به نظرت اگه دبیرا خوب نباشن بازم لازمه که برم مدرسه؟

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : ...zzzzzzzzzzzzzzzz

به نقل از payaaaaam :
سوال 2 سخت بود؟!چطور شریف قبول شدی؟ :D
تو که اینقدر حواس پرتی میخوایی شریف بیایی ؟! :D
اصلا حواسم نبوده نوشتم تجربی :D. تو سوال 2 منظورم این بوده که تو روز چقد واسه تخصصی و چقد واسه عمومی وقت بذارم؟ :D
به طور متناسب دیگه ! توی تابستون اولویت با اختصاصی های پایه ـست ! ولی خب عمومی ها رو هم بخون
واقعا نمیشه ساعت گفت که هر کدوم چقدر !
ولی خب برای عربی یه زمان معین بذار توی هر روز . عربی رو حسابی کار کن !

تو طول روز درسا رو چطور بخونم که خسته نشم و بازده خوبی داشته باشه؟مثلا یه تخصصی بخونم بعد برم عمومی بخونم خوبه؟
برنامه رو چطور بذارم؟ساعتی باشه یا مثلا چند صفحه تعیین کنم و اونا رو بخونم؟
دقیقا همینجوری که گفتی ! یه در میون خیلی خوبه و از خستگی جلوگیری میکنه .
برای هر درس هم یکی دوساعت بخون دیگه ! تا تنوع دروس باعث بشه که هم همه ی دروس به موازات هم پیش برن ، هم اینکه از خوندن خسته نشی !

به نظرت اگه دبیرا خوب نباشن بازم لازمه که برم مدرسه؟
طبیعتا لازم نیس :D

shadi1201

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آباده
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خودتون گفتی بپرس منم هی میپرسماااا!!
به نظرت من که برا تست حسابان امسال وقت نذاشتم تابستون کلاس برم ؟واسه فیزیک 1 ام برم؟؟راستی به نظرت یه کتابو چند بار کار کرد بهتره یا کتبه متفاوتو؟؟؟
یه سوال دیگه !شما میخواستی درس بخونی خوابت نمیبرد؟؟؟!!! :D :Dچیکار میکردی اونوقت؟؟!!من کلا همش خوابم!!آزمایشو اینام دادم گفتن چیزیت نیست!!!! :))صبحا اگه زود پاشم بازدم تا ساعت 9-10 صفره!!چیکار کنم؟؟ظهرام که اگه 2 ساعت نخوابم اصن گیج میزنم؟؟؟!!!کلا یه پا مرغیم!!

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري

سلام آقای جهانگیری
خسته نباشید
خب ماهم که کنکوری شدیم و اینا 8->

میخواستم بدونم برای منی که تقریبا" کل امسال به خاطر المپ درسارو دودر میکردم :D سخت نیست که بخام خودمو به بچه ها برسونم نه؟!
میانگین ترازم تو کانون 6900 هست اما مطلقا" برا هیچ کدوم از آزمونا نخوندم

بعد اینکه از بعضی از بچه ها شنیدم که متن کتابای سال اول مثل فیزیک و بعضا" شیمی هم تو کنکور اومده و اونا هم مهمن :( واقعا" اینطوریه؟

و شما خیلی روی عربی تاکید دارید، به نظرتون روزی چقدر از وقتو میشه بهش اختصاص داد؟(ببخشید سوالای الکی مپرسما!)
به نقل از ali jahangiri :
ولی خب ، هر برنامه ای هم که داری ، یه جوری باشه که تا دو سه هفته قبل از آخر شهریور تموم کنی پایه رو ! همین
برنامه ی من حول و حوش بیستم اینا تموم میشه! دیره ینی؟ :-s

melika74

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
SBUK@
رشته دانشگاه
Software Engineering

سلام ماازاول تیربایدبریم مدرسه تا31شهریور فقط2روزدرهفته بیکاریم کلافه شدم من چه جوری پایه روبخونم پایه بخونم درسا پیشی که معلمادرس میدن چی میشه؟؟؟؟اصلاچه جوری بخونم؟؟؟1کتاب عمومی بخونم درکنارش1تخصصی تموم شدن برم سراغ کتاب بعدی؟؟ {-8دیوونه شدم دچار1گانگی شدم ~X(
واسه تابستون میرم گام اول گزینه2درطول سال تحصیلی هم قلم به نظرتون خوبه؟؟ایااگه در طول سال برم قلم وقتم نمیره؟؟
شدیدانیازمندکمک هستم :(

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU
...

سـلـآم

تـو تـآبستون یکـی از پـآیه هـآرو جمع بندی کنیم بعـد بریم سـراغ اونیکــی یـآ هردو را همـزمان بخـونیم ؟؟

واینکـه اگه بـیرون بـآ برنـآمه ای که مشاور یهمـون میده جـلو بریـم ... دیگـه نیـآزی به بـرنامه ی قلمچـی یـآ گـزینه 2 نیست کـه

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از shadi1201 :
خودتون گفتی بپرس منم هی میپرسماااا!!
به نظرت من که برا تست حسابان امسال وقت نذاشتم تابستون کلاس برم ؟واسه فیزیک 1 ام برم؟؟راستی به نظرت یه کتابو چند بار کار کرد بهتره یا کتبه متفاوتو؟؟؟

اگر خودت می تونی کتاب کمک آموزشی بخونی و تست ها رو خوب کار کنی ،
دیگه نیازی به کلاس نیس . تابستون هم حسابی وقت داری که خوب کار کنی
فکر کنم خودت بتونی با یه کتاب کمک آموزشی نکات رو یاد بگیری و با تمرین کردن تست های سراسری از کتاب های مختلف مثلا گاج یا قلمچی ، خودت رو به سطح بالایی برسونی
اگر هم احساس میکنی نمی تونی بدون معلم یاد بگیری ، خب میتونی کلاس بری . ولی مطمئن باش خودت میتونی خوب کار کنی !
+
زیاد دور و برت رو با کتاب شلوغ نکن .
برای هر درس یه کمک آموزشی کافیه . تست هم یه کتاب داشته باش همه ی سراسری ها رو داشته باشه .
اگر هم دوس دارسی بیشتر تست کار کنی ، یه کتاب برای تست های تالیفی .
که معمولا کتاب های تست ، تالیفی و سراسری رو با هم دارن

یه سوال دیگه !شما میخواستی درس بخونی خوابت نمیبرد؟؟؟!!! :D :Dچیکار میکردی اونوقت؟؟!!من کلا همش خوابم!!آزمایشو اینام دادم گفتن چیزیت نیست!!!! :))صبحا اگه زود پاشم بازدم تا ساعت 9-10 صفره!!چیکار کنم؟؟ظهرام که اگه 2 ساعت نخوابم اصن گیج میزنم؟؟؟!!!کلا یه پا مرغیم!!

من که خوابم نمی برد :D
ولی خب یه پیشنهاد میدم عالی :D ولی حوصله میخواد !
قبل از درس خوندن ، یه دوش ـهآب سرد ، حسابی سر حال ـت میاره !
دوش آب گرم هم ، خواب آوره !
پس اگر حوصله ـت میشه ، یه دوش آب سرد بگیر تا سر حال بشی و شروع کنی به درس خوندن
بعد از ظهر هم بخواب . خیلی هم عالیه . عوضش بعد از خواب ؛ حسابی انرژی میگیری :D

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Carina :
سلام آقای جهانگیری
خسته نباشید
خب ماهم که کنکوری شدیم و اینا 8->
سلام
مرسی
به سلامتی !ایشالا که سال خوبی داشته باشید ! :D

میخواستم بدونم برای منی که تقریبا" کل امسال به خاطر المپ درسارو دودر میکردم :D سخت نیست که بخام خودمو به بچه ها برسونم نه؟!
میانگین ترازم تو کانون 6900 هست اما مطلقا" برا هیچ کدوم از آزمونا نخوندم
نه بابا ! خیلی از بچه ها ، المپیادی هم نبودن ، هیچی هم نخوندن ! خیالت راحت !
در ضمن ، توی رشته ای که برای المپیاد خوندی ، نقطه ی قوت داری ! خیالت تخت ! با یه برنامه ی خوب و منظم توی تابستون پیش
بری ، راحت از همه ـشون جلو هم میزنی :D
فقط حتما ، توجه ویژه ای روی اختصاصی های پایه داشته باش
باید حتما برسی توی تابستون تمومشون کنی
حالا عمومی هم نرسیدی خیلی مشکلی نیس . ولی اختصاصی رو حتما باید برسونی
البته ؛ عمومی هم باید بخونی ـا ! :D

بعد اینکه از بعضی از بچه ها شنیدم که متن کتابای سال اول مثل فیزیک و بعضا" شیمی هم تو کنکور اومده و اونا هم مهمن :( واقعا" اینطوریه؟

یه بار سال 90 ، یه سوال از متن کتاب فیزیک 1 دادن . یه سوال مزخرف و چرت و غیر علمی
فعلا نیازی نیس بخونید . فقط همون بخش نور رو خوب کار کنید
متن کتاب فیزیک رو بعد از عید یه نگاه سریع میندازید .
چون مطالب علمی ـش و مسائلش کامل تکرار میشه به جز حفظی ها و ...
که اون حفظی ها رو بعد از عید ، یه کاریش میکنید
+
شیمی ـه سال اول که اصلا ! کلا" بیخیل ! :D

و شما خیلی روی عربی تاکید دارید، به نظرتون روزی چقدر از وقتو میشه بهش اختصاص داد؟(ببخشید سوالای الکی مپرسما!)برنامه ی من حول و حوش بیستم اینا تموم میشه! دیره ینی؟ :-s

نمیشه گفت روزی فلان ساعت بخون !
آخه بستگی به شخص و شرایط داره !
بیشتر منظوره اینه که یه برنامه ی منظم داشته باشی برای خوندن عربی !
بسته به حالو حوصله ی خودت و سطح علمی ـه عربی ـه پایه ی خودت و ... ، روزی یه مقدار عربی تمرین کن . همین :D
+
اصلا هم دیر نیس ! ولی خب باید تا بیستم حسابی و خوب پایه رو بسته باشی که خیالت راحت باشه برای پیش ! :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا