• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بوی ماه مدرسه

• شروع کننده موضوع

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
هر چه قدر که بیشتر نزدیک می‌شیم به اول مهر، واکنش دانش‌آموزا به شروع مدارس توی اینترنت هم بیشتر می‌شه. اکثر بچه‌ها هم واکنششون در مقابل این اتفاق یکسانه. غر می‌زنند! توی این تاپیک قرار نیست غر بزنیم. اما می‌خوایم بررسی کنیم که چرا ما انقدر از مدرسه بدمون میاد؟ خب یکسری می‌گن: کدوم عقل سلیمی دوست داره تعطیلاتش تموم شه و برگرده سر مسئولیت‌ها روزمره‌ش؟ خب این افراد درست می‌گن، اما آیا نفرت ما از مدرسه فقط به خاطر تموم شدن تعطیلاته یا دلیل های بیشتری داره؟
آیا ما واقعا از درس خوندن بدمون میاد و به قولی " We don't need no education " ؟
در کل بیاید بگید مشکلتون با مدارس چیه؟ درسش؟ ساعتش؟ نحوه‌ی نظام آموزشیش؟ یا هر چیز دیگه.

پ.ن: غر نزنید، با منطق بررسی کنید.
پ.ن ۲: آغاز سال تحصیلی هم به شما تبریک/تسلیت می‌گم.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بوی ماه مدرسه

الان اسپم محسوب میشه لینک بدم؟:-"

http://www.school-survival.net/blog/p/why-do-i-hate-school/1490

× ساینا: بله اسپم محسوب میشه چون ما میخوایم بحث کنیم سر این قضیه.
فایر : خوب میشه ب عنوان یه سری اطلاعات پايه استفاده کرد حتی یا میشه مثلن دليلاشو نقد کرد :-?
اگه اسپمه ک حذف کنین :د+ 14 تا دلیل اورده ؛ میشه روشون بحث کرد :>;;)

+ بچه ها دقت كردين ک الان این لينكه ماله بلاد كفره :د پس فقد ایران نیس ک اينجوريه :د

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

یکی از دلایل اصلیش(حداقل برای خود من)، نظام آموزشی کشوره.
مطمئنا هیچ آدمی کل تابستونش رو نمیشینه به درو دیوار نگاه کنه!
تو جامعه ی الان، حتی اونایی که کل تابستون رو تفریح میکنن هم به فکر خوب گذشتن تابستونشون هستن.
به نظرم حتی اگه کسی یه کتاب هم تو تعطیلاتش بخونه، علم حساب میشه. و این علم خیلی موندگارتره. چون خود طرف رفته سراغش.
علاوه بر اینکه تابستون به همه خوش میگذره از نظر تعطیلات و تفریح، فرصت خوبی هم هست برای اینکه آدم جوری که خودش میخواد زندگی کنه. جوری که خودش میخواد علم یاد بگیره، درس بخونه، کلاس بره ...
اکثر مواقع برای انسان آزادی عمل بهتر از اجباره.

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

مشکل مادرک نکردنمونه
ساعتش خوبه مخصوصاک 5شنبه هاتعطیل شد:D

amin.14

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
هر جا خدا بخواهد!

به نظرم یه علتش اینه که یهو 3 ماه تعطیلیم و 9 ماه کار داریم.اگه مثلا بعد از هر 3 هفته،1 هفته تعطیل بودیم P:>،در مجموع همون اندازه تعطیل بودیم اما چنین شوکی نبود.البته یه اشکال این هم اینه که کلاس های تابستونی که خیلی مفیدن از بین میرن که البته میشه تو اون 3 هفته بیشتر کار کرد. /m\
دلیل دیگه هم اینه که واقعا سیستم بیخودیه.مثلا عمرا کسی از شما صادرات ارمنستان رو که تو جغرافی 4 یا 5 ابتدایی بود رو یادتون باشه.یعنی صرفا انرژی شما به معنای واقعی (حتی از نظر فیزیکی) تلف شد.

tara 20

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
کرمانشاه

علتش بد بودن نظام آموزشیه کشورمونه .9 ماه باید درسایی رو بخونی که همش تلف کردن وقته (دفاعی سال سوم راهنمایی) . و وقتی تعطیلات میرسه تازه یه نفس راحت میکشیم مسلما با تموم شدنش همه غر میزنن

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

اول که بگم مرگ بر آمریکا :-"

مدرسه وای ما خیلی سخته خوب. منظورم این نیست که ما سمپادی هستیم و سخته . منظورم اینه که نظام آموزشی کاری که کرده که مدرسه رفتن سخت بشه :D

اصن یک مشکل اساسی داریم ما :-"
اونم تفکیک جنسیتی در کلاس هاست ! :D
آخه چرا وقتی 13 یا 14 سالشه یه بچه نباید کلاسش دختر توش باشه؟ :-" چرا دانشگاه که همه بزرگ شدن و حالیشونه باید با هم باشن؟ ( فساد میاره تو دانشگاه اصن :-" )

Spacegirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
برنز کشوری نجوم دوره نهم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

من اصن از درس بدم نمیاد خیلی هم دوس دارم ولی واقعا از کار اجباری بدم میاد
مدرسه هم چون اجباریه بدم میاد.
با سیستم آموزشی هم خیلی مشکل دارم ،
مثلا الان اصلا کتاب تاریخ به اون قطوری رو درک نمیکنم که باید امسال بخونم!
معلم میاد سر کلاس درسی که تو نیم ساعت میشه فهمید تو یک ساعتو نیم درس میده،خب اینا همش وقت تلف کردنه!
اصن چرا ما باید یه کتاب 70-80 صفحه ای رو توی 9 ماه بخونیم؟؟!

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

منم با بچه ها تا حدودی موافقم.. اولن ببینید ساعتش خیلی رو مخه :D الان که بیشتر مدرسه ها تک شیفتن و همه ی مدارس سمپادم تک شیفتن
یاعت درسی 9 تا 3 میشد بهتر نبود ؟ زیاده م ساعت9 دیر نیس که بگن کشش آدم پایین میاد
یه دلیل دیگه هم داره این که تصور یه چیزایی الان به شخصه منو اذیت میکنه ~X( مثلا :
به نقل از amin.14 :
دلیل دیگه هم اینه که واقعا سیستم بیخودیه.مثلا عمرا کسی از شما صادرات ارمنستان رو که تو جغرافی 4 یا 5 ابتدایی بود رو یادتون باشه.یعنی صرفا انرژی شما به معنای واقعی (حتی از نظر فیزیکی) تلف شد.
الان که من فکرشو میکنم باید تاریخ عربی یا دینی بخونم کلا اعصابم داغون میشه...میشد این وخت رو رو خیلی چیزای دیگه گذاشت
از طرف دیگه مدت طولانیه تعطیلاته که خوب قطعن حتی برای بچه + ها :D هم سخته بعد 3 ماه بخوان دوباره روال قبلی رو اجرا کنن
به اصطلاح آدم یه جورایی لش میش... میشد نصف این تعطیلاتو لااقل بزارن بعد آذر... اینجوری نشه که آدم از اول مهر تا نیمه ی اسفند ی کله بره مدرسه
خیلی سخته به خدا... اصن تصورش جیگر آدمو میسوزونه #S-:

• شروع کننده موضوع

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

خب تا اینجا بچه ها با چند تا چیز مشکل داشتن:
۱. ساعت شروع مدارس: مثلا می‌گید مدارس نه شروع بشه به جای هفت و نیم. حالا سوال من اینه که ساعت نه بودنش چه مزیتی داره؟ به ساعت خواب بچه‌های همسن و سال ما بیشتر میاد؟ یا بازده درس رو بیشتر می‌کنه؟
۲. یهویی تعطیلی و یهویی درس: سه ماه تعطیلی و نه ماه پشت سر هم درس خوندن، سیستم غلطیه؟ [nb]به جز دو هفته‌ی عید[/nb] چه سیستمی رو پیشنهاد می‌کنید؟ مثلا یه ماه از تابستون کم شه، 4 تا یک هفته تعطیلات به وسط سال تحصیلی اضافه شه مثلا؟
۳. خوندن درسایی که دوستشون نداریم: به نظر شما سیستم مدارس باید طوری بود که آدم خودش درسش رو انتخاب می‌کرد؟ یه چیزی مثل سیستم تجربی/ریاضی/انسانی اما پایه‌ای تر؟ به نظرتون واقعا یک دکتر آینده هیچ نیازی به کتاب تاریخ سوم دبیرستان نداره؟ اصلا توی این سن ما می‌تونیم تصمیم درست بگیریم و درسای درست رو برای خوندن انتخاب کنیم؟

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از SaϔnA.M :
۳. خوندن درسایی که دوستشون نداریم: به نظر شما سیستم مدارس باید طوری بود که آدم خودش درسش رو انتخاب می‌کرد؟ یه چیزی مثل سیستم تجربی/ریاضی/انسانی اما پایه‌ای تر؟ به نظرتون واقعا یک دکتر آینده هیچ نیازی به کتاب تاریخ سوم دبیرستان نداره؟ اصلا توی این سن ما می‌تونیم تصمیم درست بگیریم و درسای درست رو برای خوندن انتخاب کنیم؟

هر درسی رو که گذاشتن جلوتون سرتون رو بندازید پایین بخونید!یادش بگیرید،هی هم نگید اینا به درد منی که قراره دکتر یا مهندس یا هرچی بشم نمیخوره.
اتفاقا خیلی هم درسایی که تو دبیرستان تدریس میشه خوبه.واللا اگه وقتی ما دبیرستانی بودیم کی میزد پس کلمون میگف درساتو عین آدم بخون،الان خیلی اوضامون فرق داشت!!
همه ی درسایی که میخونید یه جایی کارتون میاد.نه لزوما کنکور.هرجایی ممکنه به دردتون بخوره

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

نظام اموزشی ما اصلا جذابیتی نداره مخصوصا درسای حفظی ~X(

s.pegasus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تـهـران
دانشگاه
تهران غرب
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از SaϔnA.M :
خب تا اینجا بچه ها با چند تا چیز مشکل داشتن:
۱. ساعت شروع مدارس: مثلا می‌گید مدارس نه شروع بشه به جای هفت و نیم. حالا سوال من اینه که ساعت نه بودنش چه مزیتی داره؟ به ساعت خواب بچه‌های همسن و سال ما بیشتر میاد؟ یا بازده درس رو بیشتر می‌کنه؟
۲. یهویی تعطیلی و یهویی درس: سه ماه تعطیلی و نه ماه پشت سر هم درس خوندن، سیستم غلطیه؟ [nb]به جز دو هفته‌ی عید[/nb] چه سیستمی رو پیشنهاد می‌کنید؟ مثلا یه ماه از تابستون کم شه، 4 تا یک هفته تعطیلات به وسط سال تحصیلی اضافه شه مثلا؟
1- خوب 100 % به ساعت خواب ما بیشتر میاد و من خودم مثلا زنگ اولا بعضی وقتا سر کلاس خوابم و مسائله دیگه اینه که وقتی ساعت 7 باشه بخاطر اینکه به کارات برسی قبل مدرسه باید 5 پاشی که دیگه خیلی زوده و بیدار شدن تو وقتی که هوا تاریکه بسیار سخت تره ! اما وقتی 9 باشه 7 که پاشی خیلی راحت تره .

2-به نظرم این غلطه کاملا
شما وقتی 3 ماه تعطیلی باشه و 9 ماه درس اولاش یکم براتون سخته تا عادت کنید تو هر دو حالت اما وقتی هی یه هفته یه هفته بخوای تعطیل شی که نمی تونی عادت کنی
بدن کامپیوتر نیست که نتظیمش کنی از این بازه تا این بازه اینجوری کار کن بقیش یه جور دیگه ، نیاز به عادت کردن داره
مثلا این چند وقتی که من تو تابستون باید میرفتم مدرسه برام خیلی سخت تر از شیوه ی نرمال مدارس بود با اینکه ساده تر می گرفتن چون تابستون بود ! (خدا به دادمون برسه !این که سادش بود سختش چجوریه ؟!)

3- نظر من در اینباره اینه که خیلی زود تر می تونن تفکیک کنن رشته ها رو . مثلا توی ابتدایی یه ذره از هر درس رو بیارن که طرف آشنا بشه با درسا بعد تو راهنمایی دیگه تفکیک شن و هر کس درس هایی که می خواد رو خیلی بهتر بخونه و یاد بگیره !

+ یه مورد هم که من با مشاور وقتی داشتیم صحبت می کردیم بهش رسیدم این بود که توی ایام مدارس هر معلم برا خودش یه سری تکالیف رو میده و انتظار خوندن و اینا رو داره
اما اینا با هم هماهنگ نیست که وقتی یه دانش آموز بخواد همه رو اجرا کنه اصلا وقت نمی کنه
حتی با برنامه ای که پارسال با اینکه دوم بودیم تازه مشاور ریخت و همه درسا توش جا شد (البته یه سری درسا باز کمتر بود وقتشون از حدی که معلم می خواست !!!) وقت دیگه برا هیچ کاره غیر درسی نبود .
خوب انسان مگه چند وقت میتونه فقط درس بخونه ؟!
خوب حوصله آدم سر میره بعد چند وقت و اون وقته که یه وقفه تو روال ایجاد میشه
و از اون به بعد باید دنبال برنامه بدویین تا بهش برسین !

-------------------------------------------------------------------------------------
*عجب کاری کردیم این همه حرفیدیما !هیچکس حال نداره بخوندشم .

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

من یه چیزی بگم؟ :D
من بر خلاف شماها که هرکودوم گفتید دوست نداریم مدرسه شروع بشه و اینا، من از اول ابتدایی برای اول مهر ذوق زده بودم و در انتظارش! تا الان! حتی همین الان که کنکوری هستم!
شاید دلیلش اینه که تفریحاتی که تو تابستون انجام میدادم با شروع مدرسه ها کاملا تعطیل نمیشد! غیر از مسافرت که اون رو توی تابستون هم جای خاصی نمیرفتیم! :د
و ذوق و شوقم برای مدرسه، درس نیست. کلا با دوستان بودن، حالا هرجا، حتی سر کلاس درس، برام خوشایند بوده و هست.
و اینکه چون من زندگیم برنامه ی خاصی نداره، تو سال تحصیلی یه برنامه به خودش میگیره و کارهام منظم تر میشه.
در کل، مدرسه انقدرام بد نیست که همه ازش مینالن! مخصوصا اگه بااتوبوس برید مدرسه! :د

به نقل از SaϔnA.M :

من فقط اینو بگم که یک فرد به اون کتاب هیچ نیازی نداره! :-" به نظر من البته، چون اگر علاقه نباشه یک فرد هیچ هیچ وقت اون کتاب رو نمیونه! و اگر علاقه باشه فرد مییره یک کتایب درست و حسابی تر درباره ی تاریخ ایران میخونه!
ولی درس هایی مثل ریاضی پایه، عربی پایه و این چیزا یک درس ضروری محسوب میشه به نظر من، که باید یاد گرفته بشه.

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من بهترین چیزی که تابستون داره، اینه که آدم وقتش آزادتره. و خب وقتی مدرسه ها باز میشه بیشتر این وقتی که تو تابستون مال خودمون بود، باید صرف مدرسه رفتن و خوندن درسا بشه. برای همین خیلی از کارایی رو که دوس داریم بکنیم، نمی تونیم در طول سال تحصیلی انجام بدیم.
فکر می کنم این میتونه مهم ترین دلیل برای استقبال شدید بچه ها از مهر :-" باشه. چون یه چیزایی مثل صبح زود از خواب پاشدن و اینا عادتیه و بعد یه مدت برا آدم عادی میشه ولی این که آدم هر کار غیر درسی میخواد بکنه باید تو اولویت دومش قرار بده و خیلی وقتا اصلا وقتی براش پیدا نمی کنه خیلی بده.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از F@temeh :
من یه چیزی بگم؟ :D
من بر خلاف شماها که هرکودوم گفتید دوست نداریم مدرسه شروع بشه و اینا، من از اول ابتدایی برای اول مهر ذوق زده بودم و در انتظارش! تا الان! حتی همین الان که کنکوری هستم!
آره فاطمه! منم مثلا خود اول مهر رو دوست دارم!
خیلی دوست داشتنیه و به شدت هیجان داره!
ولی آیا اگه آدم بشینه منطقی فکر کنه و کل سال رو روبروش ببینه بازم دوست داره بره مدرسه؟ :D
شروع مدرسه جالبه! ولی بعدش ... #-o

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از SaϔnA.M :
۱. ساعت شروع مدارس:
۲. یهویی تعطیلی و یهویی درس:
۳. خوندن درسایی که دوستشون نداریم:

1) بله اگه ساعت 9 باشه به ساعت خواب ما بیشتر میاد و در ضمن زیاد دیر نیس که بازده پایین بیاد یه نوع رابطه برنده-برنده میشه در واقع

2) بله کامبل...همونجوری که گفتم از مهر تا اسفند تعطیلی نیس و این خیلی بده حداقل یه ماه از تابستون تو این بازه باشه بهتره

3) من عرض نکردم کسی که دکتر مهندس میشه نباید تاریخ بدونه اتفاقا خیلی هم لازمه ولی ببینید دوستان این شیوه ای که تاریخ یا جغرافی یا اجتماعی دارن تو مدرس ما تدریس میشن افتزاااحه افتزاح ! حجم بالا (به جز احتماعی) ساعاتی که بهش میدن کمه
و هیچ گونه دانش مفیدی سر کلاس ارائه نمیشه همش یه سری مطالب حفظی که معلم میاد سوالاشو میگه و ملت به زور میرسن واسه امتحان حتی یه بار بخوننش...اگه حجمش نصف میشد و واقعن با روشای نوین تدریس میشدن خعلی عالی بود...نتیجه میداد حداقل
من فک میکنم الان اغلب بچه هااکثر این مطالبی رو که واسه این درسا خوندن و حتی 20 شدن تو امتحانو یادشون رفته
درباره ی درسی مث عربی هم کاملا مخالفم...الان دیگه زمان این نمونده کسی بشینه عربی بخونه عربا خودشون ارن انگلیسی یاد میگیرن چه حکمتیه ما عربی بخونیم ؟ خوب همین وختو میزاشتن رو زبان
همین :)

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

من خودم از اول دبستان تا الان که سوم راهنمایی ئم واسه اول مهر شوق و ذوق داشتم 8-> هیچوقت نشده که ناراحت باشم از اومدن اول مهر 8->
ولی امسال به هیج وجه خوشحال نیستم . وقتی میبینم که مدرسمون کاملن تبدیل به زندان شده و هر یه وجب یه دوربین گذاشتن میتونم خوشحال باشم؟ :|

۱. ساعت شروع مدارس: آره دقیقن ! اگه ساعتش مثلن 9 یا 8 و نیم باشه خیلی بهتره! من خودم وقتی کله سحر پا میشم نمیتونم صبونه بخورم [ معده م تا ظهر اذیت میکنه :| ] برا همین مجبورم گشنه برم! وقتیم گشنه میرم بازده میاد پایین دیگه :| ولی اگه یه ساعت وقت داشته باشم که 8->
۲. یهویی تعطیلی و یهویی درس: الان تو کل دنیا یه ماهُ نیم تعطیلی تابستونشونه یه ماه و نیم هم تعطیلی کریسمس که تو زمستونه :-" اینجوری خیلی بهتره! آدم وقتی سه ماه تعطیله گشادیش میاد یهویی شرو کنه 6 صب پاشه تا 3 بره مدرسه :rolleyes:
۳. خوندن درسایی که دوستشون نداریم: اینو حتا دبیرای مائم میگن! یه دانش آموز تجربی به ریاضی ای که دارن تو دوم یا سوم راهنمایی درس میدن هیچ نیازی نداره! اگه از اول بچه ها رو بر اساس رشته جدا کنن خیلی خیلی بهتره! الان تمام مدارس سوئیس همینجورین :rolleyes:

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

هر کسی به یه مقداری به اطلاعات عمومی نیاز داره. مثلا اگه شما یه حد قابل‌قبولی از تاریخ کشورت رو ندونی - حالا هر چقدر هم مثلا پزشک خوبی باشی - «خنگ» محسوب می‌شی عملا. یا مثلا می‌خوای پزشک بشی ولی جمع و تفریق [مثاله کاملا :د] بلد نباشی. دکترای ریاضی محض داشته باشی ولی ندونی حافظ تو چه قرنی زندگی می‌کرده. خوبه که بیشتر متمرکز بشیم روی موضوعاتی که دوستشون داریم؛ ولی نه اون قدری که بقیه رو کاملا بذاریم کنار. این از این.

سیستم بیدار شدن هم، به نظر من کاملا بهانه‌س :د دو هفته از سال تحصیلی که بگذره کاملا بدنت عادت می‌کنه که ساعت شیش - یا پنج، یا هر زمان دیگه‌ای! - بیدار بشه. اگه می‌خوای دو ساعت صبح‌ها بیدار باشی و درس بخونی خب شبش باید زودتر بخوابی؛ منطقیه. می‌تونی تا دوی صبح بیدار بمونی و کارهاتو انجام بدی. بهانه نیارید برای تنبلی‌تون :د

به نظر من مشکل سیستم آموزشیه و تاکید بیش از حد روی نمره. نمره هم مهمه‌ها؛ نه که بگم فقط «یاد گرفتن» مهمه. نمره نشون می‌ده که چه‌قدر می‌تونی به بقیه هم یاد بدی و چه‌قدر کاربردی یاد گرفتی و صرفا «حفظ» نکردی. حفظیات خالی به درد نمی‌خوره. مفهوم خالی هم به درد نمی‌خوره. وقتی تاکید روی نمره باشه و روی «حفظیات»، بی‌خود و بی‌جهت به دانش‌آموز هم استرس وارد می‌شه. بعد از امتحان هم همه‌چیز یادش می‌ره.

بعد این که، خود محیط مدرسه هم تاثیر داره. مثلا من راهنمایی که بودم هر روز با ذوق‌وشوق از خواب بیدار می‌شدم برم مدرسه :د کادر مدرسه اگه یه جوری باشن که با بچه‌ها دوست باشن و خیلی جوّ مدیریتی و اینا نباشه، خیلی موثره.

همین دیگه؛ کلی چیز دیگه هم بود که می‌خواستم بگم الان یادم نیست :D

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

نظر شخصی مو میگم به نظر من علت نحوه ی آموزشه تو مدارس ما فقط رو حفظ کردن تا کید دارن
نمدونم چرا؟؟
چون کار فیزیکی( آزمایشگاهی )کنارش نیس بعد یه مدت کسل کننده میشه :D

بالا