• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بوی ماه مدرسه

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس
پاسخ : بوی ماه مدرسه

خب الان دلیلِ غر زدن خودمونو بگیم؟ :D
من کلاسای تابستونو نرفتم؛ معلما هم تهدید کرده ن که دیگه درس نمیدیمو اینا ... آخرش گفتن فشرده درس میدیم تو یکی دو جلسه. ولی باز باید روز اول در حال رونویسی درسای تابستون از دفتر ریاضی و فیزیک دوستم باشم:-<
مدرسه خودش خوبه، خوش میگذره...
اینکه پنجشنبه ها تعطیل شده خوب نیست چون باید هرروز تا دو و نیم مدرسه باشیم زنگ چهارم رو هم خیلی وقتا درسایی مثل فیزیک و ریاضی میذارن که دیگه کشش درس خوندن و سر کلاس نشستن نیست.
یه مشکلی هم با زنگای ناهار هست راستی. همه جا مدرسه ها بوفه دارن، یه ساعت وقت نهار دارن. اونوقت ما بوفه که هیچی، اجازه هم نداریم از مدرسه خارج شیم زنگ نهار، مدرسمونم فقط بعضی وقتا ماکارونی داره:|؛ وقتشم ته تهش 25 دقیقس. زنگ تفریحا هم ده دقیقه
+
انتظارات فوق العاده ای هم دارن! امروز معلم دینیمون داشت از درسای پارسال میپرسید:O بعدشم گفت که شما این درسارو یاد نمیگیرید و درست حسابی نخوندید و یه جوری بخونید که یادتون بمونه پس فردا به دردتون بخوره...
واقعا درسی مثل دین و زندگی به اون روشی که تو سیستم آموزشی ما تدریس میشه چه کاربرد و فایده ای میتونه داشته باشه؟

× دو پست متوالی ترکیب شد.

parand

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره کشوری المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

فك كنم برا اين همه بدشون مياد چون كه هر روز مجبوريم بريم مدرسه
مثلا ما كه تابستون ميرفتيم مدرسه و تايم و روزش دست خودمون بود و اجباري نبود رفتنش سخت نبود اصلا!لذت بخش هم بود حتي!

zibonesa!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
:/
دانشگاه
شریــــف! :/

قبلنا خیلی برام بوی ماه مدرسه جذاب بود ولی الآن که فکر میکنم تا مدرسه شروع شه و چشم بهم بزنیم باید بشینیم سر جلسه ی امتحان نهاییــــــــــ ... :-& X_X ^#^ :(( :-s

• شروع کننده موضوع

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

من واقعا یادم نبود همچین تاپیکی وجود داره، به هر حال دلایل من برای این‌که از مدرسه بدم می‌آد ایناست:

۱. ساعت کاری: هیچ دلیلی نداره که مدارس انقدر زود شروع بشه، بحث ساعات خواب روزانه نیست، بحث ساعت بدنه. اکثر دانش‌آموزان نمی‌تونند ساعت خوابشون رو با ساعت مدارس تنظیم کنند. نهایتش می‌شه اینکه اکثر دانش‌آموزا زنگ اول حسّ خوبی ندارند و سر حال نیستند. ساعت کاری افراد باید طوری باشه که وقتی صبح از خواب بیدار شدند، بعد از مدت کمی احساس آمادگی برای یک روز رو داشته باشند. این ساعت قطعا ساعت ۶ صبح وقتی هنوز حتی هوا هم تاریکه، نباید باشه. خیلی راحت می‌شد مدارس ساعت ۹ شروع به کار بکنند. تازه برای ترافیک صبح‌گاهی شهرهای بزرگم خوبه.

۲. سیستم آموزشی: از اولش فلسفهٔ مدارس این بود که دانش‌آموزان چیزایی یاد بگیرند که بعدا به دردشون بخوره، حالا یا توی زندگی یا توی دانشگاه به عنوان پیش‌نیاز دروس مهم‌تر. اما من خیلی وقته احساسی به اسم «چیز یاد گرفتن» توی مدرسه ندارم؛ چون پر شده از معلم‌ها و مشاورهایی که پول گرفتند تا مغز تورو پر کنند از چیزایی که هیچ به درد تو نخواهد خورد؛ دقیقا مثل یک «تجارت». منظورم این نیست که درسی حذف شه، اما همه چیز می‌تونست انعطاف‌پذیر‌تر از الآنش باشه. نهایتاً هم چیزی به اسم تفاوت‌های فردی توی این سیستم آموزشی وجود خارجی نداره. همه باید یک‌سری درسا رو بخونند و احساس نیاز هم بش بکنند. همه باید برای آینده یک‌جور انگیزه داشته باشند و اگر مثل بقیه فکر نکنند خب مشکل خودشونه. همه باید طبق یک برنامهٔ معین درس بخونند و اگر نخونند با این جمله مواجه می‌شن که «همه از همین روش استفاده می‌کنن چه‌طور تو نمی‌تونی؟» و نهایتا چیزی که تو احساس می‌کنی هستی یک مشت پیچ و مهره‌ست که وارد دستگاه می‌شه و محصول نهاییم آدم ِ خاصی نیست، اندیشهٔ خاصی هم نیست، یک مدال المپیاده، یک رتبهٔ کنکوره. به چه دردشون می‌خوره فکر کنند تو کی هستی اصلاً؟

۳. سیستم تربیتی: وقتی پرورش یک عدّه از هیچ متود آموزشی خاصّی پیروی نکنه؛ نتیجه می‌شه چیزی که ما توی ایران می‌بینیم. متود «هر چی بزرگ‌ترت گفت گوش کن و جواب نده.» سیستم می‌شه تحمیل عقاید. شاید به نظرتون اغراق‌آمیز بیاد اما به شخصه هیچ‌وقت نتونستم توی مدرسه‌ای شخصی رو پیدا کنم که بلد باشه با عدّه‌ای بچّهٔ دبیرستانی چه‌طوری رفتار کنه که مطلوب باشه. بلد بودن هم ذاتی نیست قطعا، آموزش می‌خواد که شکر خدا هیچ‌کس برای این‌کار آموزشی ندیده توی این مملکت.

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

بیشتر ازاینکه جذاب باشه عذاب آوره X-(بااین سیستم آموزشی بوووووووووووووووووووووووووووووووق ^#^

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نظر من حتی اگر ایران بهترین سیستم آموزش و پرورش رو هم داشت، باز هم دانش آموزا دوست نداشتن برن مدرسه. فکر هم نمی‌کنم هیچ جای دنیا بچه‌ها واقعاً دوسته داشته باشن که برن مدرسه. (مثلاً کره‌ی جنوبی و فنلاند که بهترین سیستم‌های آموزشی رو دارن.) درس خوندن سخته، تکلیف نوشتن وقت گیره و امتحان دادن استرس داره. من از مدرسه بدم نمیاد ولی طبیعیه که کسی دوست نداشته باشه بره مدرسه.

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

آخه اینکه همش حفظ کنیمو خربزنیم یا اینکه تو گرگ ومیش هوا خواب نازو ولش کنی بری مدرسه ک اونجام 2ساعت اول چرت بزنیو2ساعت آخرم ازخستگی خواب بری زجرآور نیس X-(چراهیشکی مارو نمی درکه؟ :((

• لایک
امتیازات: مت

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

بزرگترین مشکلم رفتار یکسان با ادمای متفاوته
میدونیم که الان میشه از همون سن شروع مدرسه _یا نهایتا بعد از تحصیلات ابتدایی در حد خوندن و نوشتن_ میشه بچه ها رو استعداد یابی کرد اونوقت هدایت بشن به چیزی که توش استعداد دارن. با وجود اینکه شاید تو اون سن این انتخاب خود اون ادم نباشه اما انجام دادن کاری که توش استعداد داری حس بهتری داره

مشکل دوم هم معلم/دبیر/معاون/مدیر هایی هستن که انگار حتی یک واحد روانشناسی پاس نکردن! بعضیاشون حتی در حد یک ادم _بدون در نظر گرفتن سطح تحصیلات_ هم رفتار اجتماعی بلد نیستن! و شما با عنوان اجباری دانش اموز مجبوری حداقل 1.5 ساعت در هفته تحملشون کنی! + احترام به بزرگتر که لعنت بر هرکه اختراعش کرد! L-: (غرغر: به ما چه که شما 25 ساله داری همین حرفا رو میزنی!!؟ پولشم گرفتی خب!)

مشکل3 هرروز بودنشه! :(( باز اگر این 12 سال هرروز ساعت 6 پاشدن تاثیری تو اخرش _مثلا کنکور_ داشت ادم انقدر نمی سوخت! درسا واقعا توالی ندارن! ادمی که تو ابتدائی دوبار رفوزه (!) شده میتونه بیاد راهنمایی و این درس ها رو حسابی یاد بگیره! و بعد بره دبیرستان و ببینه همینا هم به دردش نمی خورن! بعد میرسه به سال سوم و کشف میکنه داشتن یا نداشتن معلم هم مهم نیست! بعد میره دانشگاه و با مفهوم "هرچی یاد گرفتی کشکه" رو به رو میشه!!

مشکل 4 هم اجباری بودنشه! تحصیلات مقدماتی که خرجش رو مثلا دولت میده تقریبا اجباری شده! فک کنم اگه کسی نخواد بچه شو بذاره مدرسه بیان به زور بچه رو ببرن! و بعد این اجبار قانون داره "نهایتا دوبار میتونی جهشی بخونی!" یعنی عملا تا 17-18 سالگی همه ی افرادی که دور و برت میبینی کاری ندارن جز اینکه نصف روز رو یه نیمکت زپرتی با انواع و اقسام هم سالانی که هیچ ایده ای نمیشه درباره تنوع نحوه تربیت خانوادگیشون داشت هم کلام بشن! اگه بذارن ادم مشخص کنه که میخوام سر این کلاس ها حضور داشته باشم حداقل بهتر میشه! برای بچه ها هم بزرگتراشون میتونن انتخاب کنن!

اینجوری وقتی بزرگ شدیم دچار پدیده ی "تنفر از مدرسه" نمیشم!

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

ببنظر من توی ابتدایی درسا باید با تصویر و بچه گونه و داستانی تدریس بشن؛
توی راهنمایی که من واقن پشیمونم که هروز از 7 صب تا 5 بعدازظهر مدرسه بودم و درسای دبیرستانو بزور بهمون یاد میدادن که الان یه دونشم به درد نمیخوره
من بخاطر این ساعت طولانی، قید کلاس زبانو زدم
و از مدرسه متنفر بودم
وقتی که وارد دبیرستان شدم هروز 4 تا امتحان داریم و ساعتای مدرسه طولانین
و جوریه که معلم می شینه ی جا و بزور درسارو یاد میده و ما همش باید تصور کنیم و تصویر سازی کنیم که من همون 5 دیقه اولش خوابم می بره سر کلاس؛

کاش بجای 5 شنبه ها، 2 شنبه و جمعه رو تعطیل میکردن که وسط هفته خستگیمون در بره؛

کاش درسامون کاربردی تر بود!

یا مثلا حجم درسا کمتر
و تنوع بیشتر
ساعتای مدرسه کمتر
و امتحانا کمتر

من با این اوضاع اصلا دوس ندارم مدرسه برم

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

از همون ابتدایی یامعلماسواد درستو درمون نداشتن یافقط ب اندازه حقوقشون حرف زدن.البته دراین میان معلمای زیادی هستن ک زحماتشون قابل جبران نیستش

• لایک
امتیازات: مت
بالا