المپیاد بهتره یا روباتیک؟

• شروع کننده موضوع

ninara96

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سلام من امسال دوم دبیرستانم سال اول میرفتم کلاس المپیاد ریاضی و روباتیک ولی الان باید از بین این دو تا یک رو انتخاب کنم. به نظر شما کدوم بهتره؟ باید بگم که هنوز خیلی خوب نمی تونم مساله های المپیاد رو حل کنم... لطفا کمکم کنید خیلی درگیرم. :((

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش
پاسخ : المپیاد بهتره یا روباتیک؟

به نقل از ninara96 :
سلام من امسال دوم دبیرستانم سال اول میرفتم کلاس المپیاد ریاضی و روباتیک ولی الان باید از بین این دو تا یک رو انتخاب کنم. به نظر شما کدوم بهتره؟ باید بگم که هنوز خیلی خوب نمی تونم مساله های المپیاد رو حل کنم... لطفا کمکم کنید خیلی درگیرم. :((
نیگا روباتیک چیزی نیس که بتونی روش حساب باز کنی! شاید اگه بتونی رزومه(املاش مطمئن نیستم درست باشه! :D) خوبی داشته باشی از دانشگاهای خارجی پذیرش بگیری البته المپیادم ریسک داره ولی کمتره! من خودمم هم سن تو هستم و روباتیک رو انتخاب کردم در برابر المپیاد کامپیوتر ولی خیلی از مواقع میمونم که آیا اشتباه نبوده باشه کارم! یه موضوع دیگه که هست اگه بری دنبال رباتیک میتونی سال سوم ولش کنی و بچسبی به درس و کنکور ولی بچه های المپیاد سال سومشونم شاید بسوزه! حالا اگه کسی تجربه بیشتری داشته باشه خیلی بهتره که منم استفاده ببرم! :D

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نظر من المپیاد و رباتیک ریسکشون در یک حده اما اگر تو المپیاد مقام نیاری تمام زحماتت تا حد زیادی هدر میره اما تو رباتیک حتی اگه هیچ مقامی نیاری و به هیچ جا نرسی اون آموخته هات و تجربه هات تو دانشگاه اگه بری رشته های فنی و مرتبط با رباتیک خیلی به دردت میخوره

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

به نقل از Lily Delicated :
به نظر من المپیاد و رباتیک ریسکشون در یک حده اما اگر تو المپیاد مقام نیاری تمام زحماتت تا حد زیادی هدر میره اما تو رباتیک حتی اگه هیچ مقامی نیاری و به هیچ جا نرسی اون آموخته هات و تجربه هات تو دانشگاه اگه بری رشته های فنی و مرتبط با رباتیک خیلی به دردت میخوره
دقیقا برعکس گفتید.
اگه تو المپیاد زحمت بکشی و مدال نیاری ؛ عوضش یه درس رو کاملا فولی و یه کم تست کنکور زدن خیالت بابت یه درس اختصاصی راحته. دانشگاه هم که بری از اونجایی که منابع المپیاد همه دانشگاهی هستن اون جا کارتون خیلی راحته. نتایج کنکور پارسال تاثیر المپیاد رو ثابت کرد.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

بچه هاي رباتيك تو درس هاي عملي و كارگاهي خيلي موفق ترن,همچنين تو بعضي درك بعضي از درس ها كه از نظر بقيه انتزاعي هستن و دركشون سخته هم بهتر عمل ميكنن چون خيلياشو عملي ديدن و درك كردن.بچه هاي رباتيك هم اگه برنامه ريزي داشته باشن تو كنكور موفق ميشن,ما نمونه شو داشتيم بچه هاي رباتيك مدرسه همگي جاهاي خوب قبول شدن اما برعكس بعضي از اون هايي كه واسه المپياد ميخوندن چون فقط تو 1 درس عالي بودن و تو بقيه درس ها تعطيل بودن,مجبور شدن براي سال دوم واسه كنكور بخونن.
تو دانشگاه هم بچه هاي رباتيك خيلي وقتا استاد حل تمرين ميشن

s.pegasus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تـهـران
دانشگاه
تهران غرب
رشته دانشگاه
معماری

کاملا سلیقه ای هست این انتخاب
شما اگه المپیاد رو انتخاب کنید توی کنکور و دانشگاه مباحث مربوط به اون درس رو راحتید
اما خیلی از المپیادی ها درس های عمومی رو ول می کنن و در صورتی که نتیجه نگیرید تو المپیاد باید بشینید کلی عمومی برای کنکور بخونید
رباتیک هم توی دبیرستان زیاد کمکتون نمی کنه اما تو دانشگاه اگه به رشته های مرتبط برید میتونه کمکتون کنه
و اکثرا کسایی که تو رباتیک کار می کنن بعد از کنکور به تدریس همون میپردازن و میتونه تو دوران دانشجویی کمک هزینه ای باشه
المپیاد بیشتر به درد کسایی میخوره که به تئوری علاقه دارن و ربایتک برای کسایی که به عملی ها (کار های عملی البته) علاقه دارن
کاملا سلیقه ای هست این انتخاب و با توجه به صحبت های بالا باید ببینید به کدوم راغب تر میشید

بالا