• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر گروه خونی بر هوش افراد

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي
پاسخ : تاثیر گروه خونی بر هوش افراد

به نقل از :::ســـــ ــــمآنــــ ـــه::: :
میشه منبعتون رُ بگید؟!
Heh! منبع؟! شوخی،میکنی دیگه؟
اینا تراوشات ذهن خودم بود!

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

خب ؛؛)
یه تحقیقی به تاریخ اگوست 2014 در این رابطه انجام شده توی 6 تا دانشگاه تو جردن
(اردن :-" )
نتیجه قطعی نمیشه ازش گرفت چون همونطور که "دکتر محمود صالح"؛ انجام دهنده آزمایش ؛ توی مقاله یا در حقیقت خلاصه آزمایش ذکر کردن؛ این آزمایش محدودیت هایی داشته[nb]که خب خیلی هم محدود بوده [/nb] از جمله :
1.افراد مورد آزمایش همگی دانشجو های اردنی بودن.
2.آزمایش فقط روی دانشجوهایی که در نیمسال 2012/2013 تحصیل می کردند بوده.
3.محدوده سنی افراد مورد آزمایش بین 18 تا 22 سال بوده.
آزمایش روی 364 دانشجو (که نماینده ای از 194420 دانشجوی اردنی بودند) انجام شده.
از هر گروه خونی 91 نفر.
تست های مختلفی جهت سنجش هوش افراد انجام شده که میتونین داخل خود مقاله که لینکش در انتها هست ببینین.
همچنین ریز نتایج رو.
انواع هوش ها از قبیل : هوش هیجانی[nb] emotional intelligence [/nb] ; هوش تجسمی یا هنری [nb] Artificial intelligence [/nb] و غیره تشریح شدن داخل مقاله.
و در نهایت تاثیر جنسیت هم بر این آزمایش بررسی شده.

نتیجه نهایی آزمایش [nb] ریز نتایج و جزئیات دقیق داخل لینک هست.[/nb]
این بود که :
افرادی که گروه خونی AB داشتند؛ بالاترین میانگین رو در آزمون های تعیین هوش (IQ) به دست آوردند و افراد دارای گروه خونی B پایین ترین میانگین رو کسب کردن.

لینک مقاله

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

آره نمونه‌برداری خیلی سؤال‌برانگیزی داشتن توی این مقاله؛ و ضمناً سر تعریف هوش خب خیلی بحث هست، حتّی با این که بهش اشاره کردن، خیلی سخت می‌شه چیزی مثل هوش رو تعریف کرد، براش تست طرّاحی کرد و به نتیجه استناد کرد.

با این حال، ممنون از این که مقاله معرّفی کردی.

• لایک
امتیازات: N!ma

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

چیزی که تو آزماش استاد اردنی توجهم رو جلب کرد،نوع آزمایش بود که تا حدودی مبتدیانه و روتین بود.بنظرم اگر قرار باشه که نوع گروه خونی و آنتی ژن های روی گلبول ها رو به هوش ربط بدیم، ژن ها و مسائل و فرایند ها و مسیر های زیستی خیلی زیادی هستند که میشه هوش رو به اون ها ربط داد.و این که این نوع آزمایش ها درصد خطای بالایی هم دارند( نه از لحاظ آماری، بلکه از لحاظ خود آزماش ) و نمیشه تعمیمشون داد.با توجه به اینکه فضای نمونه آزمایش هم بسیار محدوده و ممکنه عامل دیگه ای باعث هوش باشه.
ولی باز هم مهمترین مسئله اینه که باید تعریف دقیقی از هوش داشته باشیم تا بشه به چنین آزماش هایی اعتماد کرد.

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی

یک محقق ایرانی در پاسخ به سئوالی در مورد ارتباط هوش با گروه خونی افزود: در این خصوص نیز مطالات فراوانی صورت گرفته اما هنوز نتیجه قاطعی را به دنبال نداشته است. به عنوان مثال بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط یکی از دانشگاههای ایران ، مقایسه ضریب هوشی دانش آموزان در 2 مرکز فرزانگان تهران و مدرسه عادی ، نشانگر افزایش قابل ملاحظه تعداد دانش آموزان با گروه خونی AB در مرکز فرزانگان است. این مسئله بیانگر ارتباط هوش و گروه خونی AB است.

وی تصریح کرد: همچنین در مطالعه دیگری نیز در آزمایش تعیین گروه خونی که بروی یک جمعیت 50 نفره از دانش آموزان سال دوم تجربی انجام شده ، تمام دانش آموزان قوی و با استعداد این جمعیت به جز یک نفر دارای گروه خونی B مثبت بوده اند. آن یک نفر هم دارای گروه خونی AB مثبت بوده است.

(اینا صحبت های امین شالیکار محقق وکارشناس زیست شناسیه در ضمن گروه خونی خودم o هستش و از خودم طرفداری نمیکنم)

Dr.Dream

N.larosa
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Miss.anousheh :
نه +B از همه باهوش ترن !
نه A مثبتا از همه نابغه ترن!!!!!!

saeedkhorsand

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Dr.Dream :
نه A مثبتا از همه نابغه ترن!!!!!!
دقیقا.نمونش خودم B-) :D

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

نه A نه B
فقط AB :D B-)

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

اینطور که نمیشه نتیجه ی درستی گرفت! علوم تجربی نیاز به آزمایش علمی دارند نه بحث دوستانه در غیر این صورت نتایج ارسطویی میگیریم.آزمایش خیلی مهمه،
فکر نکنم که بشه گفت گروه خونی تاثیر داشته باشه،مگر اینکه چون ابتدا کد بروز گروه خونی خاصی از DNA رو بشناسیم،و بعد کد بروز هوش(که این ها ابتدا خودش کلی تعریف صحیح و کلی آزمایش و اثبات می خواد) میده رو بشناسیم و بعد به ارتباطی ما بین اون ها برسیم که بتونیم این رو بگیم که گروه خونی او معمولا در افراد دارای هوش بیشتر دیده می شه.
می شه هم تحقیق آماری گسترده ای انجام داد که گروه خونی و معدل هوشی افراد(که منظور هم می شه فقط چهار هوش کلاسیک در حالی که انواع دیگری از هوش وجود داره) رو بدست و آورد و بعد حدسی از رابطه ی اون ها داشت.
یک تحقیق دیگه هم که حدود 70 سال نتیجش طول کشید توی کانادا نشون داد که هوش افراد در صورت آموزش و ... افزایش پیدا می کنه و این نشون می ده فقط تحت تاثیر ژن و از این دست نیست و تاثیر محیط هم هست،بنابراین با قطعیت حرف زدن خیلی سخت می شه.
بنظر من در حداقل با این اطلاعات و اینجا نمی شه راجبش نظری داد.
+ جدا زا اینکه من خودم o + هستم ولی یک مطلبی از معلممون یادم اومد که البته قطعی نیست اما همونطور که می دونید گروه خونی o بیشتر از سایر گروه های خونی هست و این ممکنه از دید تکاملی نشان از یک برتری تکاملی داشته باشهُ اگرچه ممکنه و شایدم دلیل دیگش قدیمی تر بودنش باشه چون قدمت o نسبت به سایر گروه های خونی بیشتر هست.
خب معلومه دیگه هرکی هر کروه خونی داره میاد میگه اون گروه خونی باهوشه
بچه ها اگه گروه خونی رو میگین دلیلش رو هم بگید
این دلیل ِ بیشتر بود قدمتو میشه یکی بازش کنه ؟

بالا