• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : روز اول و ترم اول دانشگاه

خوابگاه پسران هم اینطوریه؟ حتی علوم پزشکی؟(من نمیدونم چرا فک میکنم همه چی علوم پزشکی با بقیه فرق میکنه :D)

میگم اگه لپ تاپو بزاریم توی کیف! بعد کیف رو هم بقفلیم! اگه کیفو بردن چی؟ اصن فایلو بردن چی؟ خودمونو نبرن؟؟ :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از twilight :
منظورم فنی های دانشگاه تهرانه. احیانا خبری ندارین؟
خواهشا اگه کسی درمورد روز ثبتنام و احیانا اردوی فنی های دانشگاه تهران خبرداره مارو بی نصیب نذاره :(
به نقل از X R@y :
یاد بگیرید! ماهم سال بالایی داریم دیگه! اصن نمیشناسیمشون چه برسه به اینکه واسم 7 تووووووووووووووومننننننننن :O :D خرج کنن
ما هم از جیب خرج نکردیم که..دانشکده میده..
تازه با 5تومن موافقت کرده
همه جا معمولا یه برنامه هست ولی کیفیتش فرق داره

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از بره ناقلا :
ما هم از جیب خرج نکردیم که..دانشکده میده..
تازه با 5تومن موافقت کرده
همه جا معمولا یه برنامه هست ولی کیفیتش فرق داره
اونطور که مهسا گفته بود، هرسال فنیا دارن ولی امسال ما میترسیم به خاطر تاخیر تو اعلام نتایج بیخیالش شن :-ss
من که فقط امیدم به اردوه یاحداقل یه جشنی چیزی... کاش تجربی بودم و داروسازی تهران قبول میشدم :-"

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از twilight :
اونطور که مهسا گفته بود، هرسال فنیا دارن ولی امسال ما میترسیم به خاطر تاخیر تو اعلام نتایج بیخیالش شن :-ss
من که فقط امیدم به اردوه یاحداقل یه جشنی چیزی... کاش تجربی بودم و داروسازی تهران قبول میشدم :-"
هه!!اولشو این جوری میگیرن که بعدا که زیر بار درسا له شدین!!! نتونین بگین یه روز خوش تو این دانشکده نداشتیم! چون از فرداش شروع میشه (< (<

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از بره ناقلا :
هه!!اولشو این جوری میگیرن که بعدا که زیر بار درسا له شدین!!! نتونین بگین یه روز خوش تو این دانشکده نداشتیم! چون از فرداش شروع میشه (< (<

ما به همون یکی دو روز تفریحم قانعیم :D :-<

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از twilight :
ما به همون یکی دو روز تفریحم قانعیم :D :-<
د ن د ..
فنی همش تفریحه... :D

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از بره ناقلا :
د ن د ..
ااااااااا :O
نه دیگه، نفرمایید! بستگی به رشته داره.
برقیا که انگار هرروز و هرشب کنکور میدن و معروفن به سختی. نمیتونین انکارش کنید این حقیقتو ;;)

A30

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

جدی بچه هی علوم پزشکی اردو ندارن؟ L-:
من کلی دل بسته بودم!
احتمالا منم دارو تهران قبول بشم!
یعنی واسمون جشن تدارک دیدن؟
خوردنی هم میدن؟
کیک چی؟
اون باغ گیاه دارویی هم نشونمون میدن؟
وبسایتتون چیه؟
من از همین الان دچار مشکل شدم! دی:
از جو دارو میگی؟
چجورین؟
استاداش سخت گیرن؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بزار قبول که شدی ایشالا اس ام اسش برات میاد..دعوتت میکنیم به وبسایت..
بعد بیا ببین..فعلا مطالبو ثبت نهایی نکردیم تا روز قبولیتون..
تازه اصلا کیف نداره از الان بخونی هموانی که هست رو
آره هربوراتوم رو هم نشون میدیم
دو روز هم جشن داریم
یکی سالن رازی همت که جشن کل رشته هاست
یکی ههم سالن رازی داروسازی که فقط مال داروسازیه
یه روزم دانشگاه گردیه

A30

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

مدونی ثبت نام ما چجوریه؟
نتی یا از همون اول حضوری؟
کی ثبت نامه؟

par.b

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان

به نقل از بره ناقلا :
د ن د ..
خیلی ممنون واقعا!!!کی گفته فنی همش تفریحه؟!!!اتفاقا اگه ریاضی فیزیک دروس اصلیش باشه خیلی رشته ی سختیه!!!خواهشا رشته های تجربی فکر نکنند سخت ترین رشته ی دنیا رو می خونند!!!خیلی رشته های سخت دیگه ای هم وجود دارد!!!!

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

آقاراست ميگه خداييش من شنيدم مثلامهندسي شيمي ومکانيک اصلاکولاکن ازسختي!!!
مهندسي هم سخت داره هم آسون

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از A30 :
مدونی ثبت نام ما چجوریه؟
نتی یا از همون اول حضوری؟
کی ثبت نامه؟
اوه! چه خبره؟ جواباتون که اومد میرین تو سایت سنجش اونم راهنماییتون میکنه به یه سایت..غیر حضوری ثبت نام میکنین..بعد همون جا شماره موبایل هم میزارین..از این جا به بعد اس ام اس میاد براتون و کلا همه راهنمایی های لازم رو تو همین نت دانشگاه بهتون میده!
به نقل از par.b :
خیلی ممنون واقعا!!!کی گفته فنی همش تفریحه؟!!!اتفاقا اگه ریاضی فیزیک دروس اصلیش باشه خیلی رشته ی سختیه!!!خواهشا رشته های تجربی فکر نکنند سخت ترین رشته ی دنیا رو می خونند!!!خیلی رشته های سخت دیگه ای هم وجود دارد!!!!
به نقل از ninja :
آقاراست ميگه خداييش من شنيدم مثلامهندسي شيمي ومکانيک اصلاکولاکن ازسختي!!!
مهندسي هم سخت داره هم آسون
من که نگفتم مهندسی فلان...
من فقط شوخی کردم..همین! وگرنه دوستای خودمو میبینم دیگه..
در ضمن از یه جهت هم فنی همش اردو اینا میرن ما نداریم هم اونا تفریحشون زیاده دیگه..

• شروع کننده موضوع

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

عاغا همه که دانشگاه شریف و تهران قبول نمیشن
از دانشگاه های دیگه مثل مشهد اصفهان کرمان یزد شهرکرد اهواز و... هم بگین...
یه سوال:
اینجا تو این سایت فقط داروساز و پزشک و دندانپزشک هست؟دانشجوی رشته ی دیگه وجود نداره؟؟؟ >:p :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sheitoon.bala :
عاغا همه که دانشگاه شریف و تهران قبول نمیشن
از دانشگاه های دیگه مثل مشهد اصفهان کرمان یزد شهرکرد اهواز و... هم بگین...
یه سوال:
اینجا تو این سایت فقط داروساز و پزشک و دندانپزشک هست؟دانشجوی رشته ی دیگه وجود نداره؟؟؟ >:p :D
چرا هست..این همه مهندسی..
اما از علوم پزشکی فکر کنم فقط یه تغذیه داریم.

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

آخی!سال اولیا رو... :D
اول اینکه سال بالایی بده!بله؛سال بالایی خیلی هم بده
ولی شماها با جنبه رفتار کنید روزای اول تو دانشگاه.هرکی هرچی بهتون گفت رو سریع نپذیرید؛نخواید همون روز اول با همه دوست بشید و ...بعد دو-سه هفته محیط براتون آشنا میشه
دلیل اینکه میگم سال بالایی بده؛واسه اینه که شما فکر میکنید ،دانشگاه چه جای عجیب و غریبیه بعد یهو دیدید یه سال بالایی بد هم خورد به تورتون ؛حالا بیا و جمعش کن!!(اولین آدمایی که ما تو دانشگاه آشنا شدیم باهاشون؛ترم 7 بودن و تقریبا 4 ترم بود که داشتن مشروط میشدن؛من هنوزم اثرات نا مطلوبشون رو روی بچه ها میبینیم)
اجازه بدید کم کم آدما رو بشناسید؛(نه مثل من باشد که همون هفته اول کل دانشکده میشناختنش؛نه مثل پسرای ورودی ما باشید که بعد 1 سال هنوز کسی نمیشناسدشون و بالعکس :D)
بچه های شورای صنفی و انجمن علمی معمولا توی دانشگاه ها از همه قابل اعتمادترند.اگر نگرانی ای داشتید با اونا درمیون بذارید(چون هم درس خونن و هم تو جو سیاسی نیستن).
اگر روز اول کسی اومد بهتون گفتفلان استاد بده،فلانه ،بهمانه یه گوشتونو در کنید یه گوشو دروازه بگذارید حداقل یک ماه از تدریس اساتید بگذره،بعد شروع کنید راجع بهشون توی دانشگاه تحقیق کنید.چون تا اون موقع آدمای بیشتری رو میشناسید و احتمال اینکه به جواب درست برسید بیشتره.

اما روز اول و اردوی ورودی
هر دانشگاهی یه اردوی ورودی های جدید داره،که باعث میشه شما بتونید همکلاسی هاتون رو بشناسید همون روز اول.خب این خیلی خوبه!
ولی بعد اردو تیریپ سمپادی بودن برندارید؛تیریپ شاخ بودن برندارید (البته بسته به نوع آدمایی که دیدید رفتار کنید).اگه دیدید همکلاسی هاتون (متاسفانه بیشتر در دخترا دیده میشه :|) بعد کلاسا جمع میشن و جلسه میگیرن راجع به فلان همکلاسی پسر(دختر) که آره،یارو چقد خفنه و ... خیلی مودبانه از این جمع ها فاصله بگیرید؛سعی کنید درساتون رو بخونید.
طوری با همکلاسی هاتون رفتار کنید که مجبور بشن بهتون احترام بذارن(اینم برای دخترا تاکید میکنم؛چون اگه بذارید همون هفته اول روی همه تو روی شما باز بشه؛بعدا جمع کردنش مصیبته)
ترم اول،از لحاظ درسی اتفاقا خیلی هم سبکه؛دانشگاهها توی برنامشون طوری برنامه ریزی میکنن که به شما فشار نیاد،چون عوض شدن فضا به اندازه کافی فشار میاره بهتون.یکی -دو هفته که از شروع دانشگاهها گذشت و شما یه عده رو شناختید؛دنبال گشتن با آدمای دیگه هم باشید :)

ضمنا تو درس خوندنتون هم عجله نکنید.شما 4 سال دانشجوی یه دانشگاهید و شاید هم بیشتر؛با آرامش درس بخونید و خوب درس بخونید؛من قول میدم بعد 4 سال اونقدری که باید چیزی بلد باشید،یاد گرفتید :)
سوالی بود در خدمتم :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از سَعیده :
ولی شماها با جنبه رفتار کنید روزای اول تو دانشگاه.هرکی هرچی بهتون گفت رو سریع نپذیرید؛نخواید همون روز اول با همه دوست بشید و ...بعد دو-سه هفته محیط براتون آشنا میشه
دلیل اینکه میگم سال بالایی بده؛واسه اینه که شما فکر میکنید ،دانشگاه چه جای عجیب و غریبیه بعد یهو دیدید یه سال بالایی بد هم خورد به تورتون ؛حالا بیا و جمعش کن!!(اولین آدمایی که ما تو دانشگاه آشنا شدیم باهاشون؛ترم 7 بودن و تقریبا 4 ترم بود که داشتن مشروط میشدن؛من هنوزم اثرات نا مطلوبشون رو روی بچه ها میبینیم)
اجازه بدید کم کم آدما رو بشناسید؛(نه مثل من باشد که همون هفته اول کل دانشکده میشناختنش؛نه مثل پسرای ورودی ما باشید که بعد 1 سال هنوز کسی نمیشناسدشون و بالعکس :D)
بچه های شورای صنفی و انجمن علمی معمولا توی دانشگاه ها از همه قابل اعتمادترند.اگر نگرانی ای داشتید با اونا درمیون بذارید(چون هم درس خونن و هم تو جو سیاسی نیستن).
اگر روز اول کسی اومد بهتون گفتفلان استاد بده،فلانه ،بهمانه یه گوشتونو در کنید یه گوشو دروازه بگذارید حداقل یک ماه از تدریس اساتید بگذره،بعد شروع کنید راجع بهشون توی دانشگاه تحقیق کنید.چون تا اون موقع آدمای بیشتری رو میشناسید و احتمال اینکه به جواب درست برسید بیشتره.

اما روز اول و اردوی ورودی
هر دانشگاهی یه اردوی ورودی های جدید داره،که باعث میشه شما بتونید همکلاسی هاتون رو بشناسید همون روز اول.خب این خیلی خوبه!
ولی بعد اردو تیریپ سمپادی بودن برندارید؛تیریپ شاخ بودن برندارید (البته بسته به نوع آدمایی که دیدید رفتار کنید).اگه دیدید همکلاسی هاتون (متاسفانه بیشتر در دخترا دیده میشه :|) بعد کلاسا جمع میشن و جلسه میگیرن راجع به فلان همکلاسی پسر(دختر) که آره،یارو چقد خفنه و ... خیلی مودبانه از این جمع ها فاصله بگیرید؛سعی کنید درساتون رو بخونید.
طوری با همکلاسی هاتون رفتار کنید که مجبور بشن بهتون احترام بذارن(اینم برای دخترا تاکید میکنم؛چون اگه بذارید همون هفته اول روی همه تو روی شما باز بشه؛بعدا جمع کردنش مصیبته)
ترم اول،از لحاظ درسی اتفاقا خیلی هم سبکه؛دانشگاهها توی برنامشون طوری برنامه ریزی میکنن که به شما فشار نیاد،چون عوض شدن فضا به اندازه کافی فشار میاره بهتون.یکی -دو هفته که از شروع دانشگاهها گذشت و شما یه عده رو شناختید؛دنبال گشتن با آدمای دیگه هم باشید :)

ضمنا تو درس خوندنتون هم عجله نکنید.شما 4 سال دانشجوی یه دانشگاهید و شاید هم بیشتر؛با آرامش درس بخونید و خوب درس بخونید؛من قول میدم بعد 4 سال اونقدری که باید چیزی بلد باشید،یاد گرفتید :)
سوالی بود در خدمتم :)
به به چه نکات خوبی!
اما بچه ها اگه بیایین علوم پزشکی تهران کلا تقریبا هیچ سال بالایی تا ترم دو حتی نگاهتون هم نمیکنه..کلا اگه خواستید از کسی چیزی بپرسید باید برید هی آویزون این و اون بشید تا یکی وایسه جواب بده.(البته این برای آدم های سرسنگین و مودبه وگرنه جلف و جفنگ باشین که همه جا طرفدار داره و همون روز اول بالاخره آدمش پیداتون میکنه..از این ادما کمه ولی هست دیگه)
جو هم خوبه..مخصوصا تو دارو..ادم منحرف هم خیلی تو سال بالایی هامون تا اون جایی که ما فهمیدیم کمه..همه هی درس و پرو ژه و اینا..کلا نگران انحراف نباشین این جا زیاد..خودتون آدم حسابی باشین کسی به کارتون کار نداره
اما در رابطه با همکلاسی های پسر راست گفت
اصلا به نظر من 3 ماه اول دخترا سعی کنن با هیچ پسری حتی سلام علیک هم نداشته باشن

خیلی از مشکلاتشون بعدا حل میشه..این سلام علیکا همیشه میتونه به وجود بیاد ولی اگه عجله کنید تا همیشه روابط مشوشی خواهید داشت و کلا خوب نیست//بهتره اوایل تا حداقل همون 3 ماه از پسرا فاصله بگیرید بعدش همه چیز درست میشه..اونا هم یکم بزرگ میشن و رفتار کردن رو یاد میگیرن!(حالا بر نخوره به شازده پسرهامون..آخه معمولا پسر ها زود حس صمیمیتشون گل میکنه و میزنن اون اوایل همه چیزو خراب میکنن..)

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از سَعیده :
ولی شماها با جنبه رفتار کنید روزای اول تو دانشگاه.هرکی هرچی بهتون گفت رو سریع نپذیرید؛نخواید همون روز اول با همه دوست بشید

کلا من سال بالایی بیاد طرفم یه کاری میکنم بره ترک تحصیل کنه میگین نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آی نفس کش سال بالایی طلب مینیم. (< (< (< (< (< >:p >:p >:p >:p >:p ~X( ~X( ~X( ~X(

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از A30 :
روز اول برگشتید به هم اتاقیتون چی گفتید؟
اگه کل وهوم احساس شدیدا بدی بهش پیدا کردم چیکار باید بکنم؟
روز اول دانشگاه چجوریه؟
کسی کسیو دست میندازه؟
من به شدت لهجه دارم! مسخره ام میکنن؟ چیکار کنم؟
اصولا وقتی یکی روزای اول تابلوبازی دراره همه ازش میپرسن شما ورودی هستین؟؟؟ :D
این جمله هه اصا خیلی رو نروه ینی

• شروع کننده موضوع

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

سعیده جون واقعا ازت ممنونیم...فقط اگه لطف کنی بیشتر هوای ما رو داشته باشی و از همه چی برامون بگی ممنونت میشیم *-:

بالا