• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : روز اول و ترم اول دانشگاه

الان دقیقا فازتون چیه ؟:-"
مگه به حرف سال بالاییاتونه که عاشق بشین یا نشین ؟ جواب جنس مخالف رو بدین یا ندین ؟ صمیمی بشین یا نشین ؟ چی میگین الان ؟:-|
میرین خودتون ، با توجه به عقایدی که دارین ، با توجه به شناختی که از خودتون دارین ، میبینین چجوریه و چی میشه !

الان بباید بپرسید کتاب باید نو بگیرین یا سریع کتاب دسته دوم پیدا کنین ؟ برا هفته اول غذا چجوری رزرو کنیم که نره تو پاچمون و غیره ، نه اینکه بپرسید چجوری دوست پسر و دوست دختر پیدا نکنم :-"

mhmd

کاربر فعال
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Agent 47 :
ببین. اینطوری نیست.
بالاخره دانشگاه یه اجتماعه و تو با آدم ها مختلف آشنا میشی. اینطوری نیست که حتما باید پیدا کنی یا حتما جواب ندی. بهتره رابطه معمولی داشته باشی با افراد و اگه از کسی خوشت اومد خیلی هم خوب. چه اشکلی داره آدم تو دانشگاه با یکی دوست بشه؟ به جاش بره تو خیابون دوست بشه؟ یا ازدواج سنتی کنه؟
محیط آکادمیک. تو با کسی دوست میشی که میدونی شرایط نزدیکی بهم دارین و درک می کنین هم دیگرو و حتی می تونین تو درسا به هم کمک کنید.
لپ کلام این که به رابطه انسانی مثل رابطه انسانی نگاه کنید. نه تور کردن. نه جواب ندادن و نه بچه بازی. صرفا رابطه اس. بعضی ها دوست صمیمی میشن. بعضی ها عاشق. بعضی ها دشمن و ...
اگه شکست خوردید فدای سرتون شکسته دیگه. تجربه کسب می کنید. اگه موفق بودید که عالیه. آدم باید تا 30 سالگی هی آزمایش کنه و شکست بخوره و دوباره بلند بشه و زندگی کنه. اگه الان یه نفر شکست نخوره و تجربه کسب نکنه کی میخواد این کارو انجام بده؟ مثلا بیاد 30 سالگی ازدواج کنه و وقتی بچه دار شد بفهمه اشتباه کرده؟ بفهمه که نتونسته جنس مخالف رو بشناسه؟
الان اگه یهو عاشق هم شدن و بعد هموز ترم سه اند چی؟
الان ملتی که لیسانسه اند بیکارند...بعد حالا این دوتا کفتر عاشق که نه کار دارن نه خونه نه سرمایه درست و حسابی نه پسره سربازی رفته باید چیکار کنن؟دست تو جیب خونواده هاشون برن بکنن؟؟

تحلیلیت یه جانبه است

mhmd

کاربر فعال
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

از اردی معارفه دانشگاه ها هم بگید
دانشگاه تهران هم داره عایا؟

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از mhmd :
الان اگه یهو عاشق هم شدن و بعد هموز ترم سه اند چی؟
الان ملتی که لیسانسه اند بیکارند...بعد حالا این دوتا کفتر عاشق که نه کار دارن نه خونه نه سرمایه درست و حسابی نه پسره سربازی رفته باید چیکار کنن؟دست تو جیب خونواده هاشون برن بکنن؟؟

تحلیلیت یه جانبه است

بالاخره هر کسی یه راه حلی پیدا می کنه. اگه شما مشکلی داره خب عاشق نشو تا 30 سالگی صبر کن و بعد ازدواج کن.
خیلی از دانشجو ها هم ترم 1 با هم دوست میشن و اواخر درسشون با کمک پدر مادرشون با هم ازدواج می کنن.
و خب بله لیسانس ها بیکارن و وضع اقتصادی بده ولی با کمک والدین و .... میشه یه کاری کرد.
اون فرد میتونه مذهبی نباشه و یه مدت زیادی با هم دوست باشن که نیاز نداره خرج کنن اون طوری.
در کل حرفم این بود که این همه نگران نباشید. هر طور دوست دارید رفتار کنید. از امتحان کردن هم نترسید. شما دوست نداری خب با کسی دوست نشو :D
دانشگاه تهران هم اردو نداره. فقط یه جشن معارفه داره. دانشگاه علم و صنعت و شریف اردو دارن که شریف فکر کنم ورودی هارو میبره مشهد.

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از `° ثمین °` :
آقا جدی چیکار کنیم ترم یک عاشق نشیم؟ :D :-"
و آنگاه كه همه چي از اين پست شروع شد :-"

مستر بهزاد، مستر پوريا، ارغوان جان و همه ي دوستان سال بالايي ;;)
ميدونم شايد نبايد انقد بحث كش پيدا ميكرد، ولي فقط جنبه ي طنز و شوخي داش! :-?

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بابا بیخیال :)) فقط دو سه ماه با کسی کاریتون نباشه حلله بعدا دستتون میاد

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دارین وارد حیطه این تاپیک میشین
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,105909.0.html

پوریا حرف خوبی زد ،این بحثو کش بدین تا خود مهر بکوب پای تاپیکیم چون تمومی نداره
بحثو ب نظرم عوض کنین بهتره! برین سراغ همون مداد دفتر چی بخرم و سرکلاس واسه اجازه گرفتن چی بگم و ... :-"

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از زهـــــرا :
موضع‌تون رو مشخص کنین،، میخواین برین دانشگاه که عاشق شین و ازدواج کنین یا درس بخونین ؟! :-" نمیشه که هم عاشق شد هم درس خوند. :-"
نه بابا این حرفا چیه
مورد داریم سال کنکور عاشق شده رتبشم... بگم می فهمین کیه. :-"

خب دیگه صلوات بفرستین بحثو جمش کنیم. :-"

مداد اتود ببریم یا ساده؟ :-"

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از پری ناز :
نه بابا این حرفا چیه
مورد داریم سال کنکور عاشق شده رتبشم... بگم می فهمین کیه. :-"

خب دیگه صلوات بفرستین بحثو جمش کنیم. :-"

مداد اتود ببریم یا ساده؟ :-"
اتود يار هميشگي >:D< حتي سر جلسه ي كنكور :-"

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من یه چیزی بگم به عنوان تجربه داشته :-"
می دونین اینو خودتون که دانشگاه مثل دبیرستان نیست.در مورد رشته های فنی صحبت می کنم. شما 14 که بشی باید کلاتو بندازی هوا،البته غیر از اونایی که میخوان رو معدلشون حساب باز کنن. شاید دو ترم اول درسا آسون باشه،نمره های بهتری بگیرید ولی اگر نگرفتید،اگر دیدید یه سری آدم که حسابیم نمی کردین روشون نمره خوب میگیرن شما نه،نخوره تو ذوقتون. کلا تو دانشگاه دیگه نمیشه نمره رو معیاره هیچی گذاشت. یه خرخون پیدا شه که بشینه دو،سه نا کتابو همه ی مسایلشو حل کنه بیستم میشه. من خودم سر اینکه چرا نمره هام با یه سریا که خنگ بودن به نظرم :-" تفاوت داره اذیت شدم :-"
خودتونو اذیت نکنین.
و اینکه درس واسه افتادن ام هست. ترم بعدش برمی دارین اصن مهن نیس.اصلا ها :د سر اینم به خودتون فشار نیارین.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از negar.mr :
اتود يار هميشگي >:D< حتي سر جلسه ي كنكور :-"

اونم 5 دهمش ، واسه تستای محاسباتی که دفترچه سوال کثیف نشه یه وقت :D :-" #فغان

راجع به این نو و دست دومی که میگین هم بگین راستی. ویرایش های قابل توجه نمی شن این کتاب ها / اگه می شن مهمه اصن ؟ خیلی ها رو میبینم دست دوم می گیرن ! اینا همونایی ن که بعد کنکور تک تک کتاب تستا رو به نرخ روز فروختن :D :-"""

++MaRyAm++

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
94

من ی کلمه پرسیدم جو کلاس چ جوریه؟ :D
منظورم ب این بود ک این جوی ک سال بالاییا میگن تو کلاس هم هس یا ن،چرا رفتید تو فاز عشق و عاشقی عاخه؟ :))
×تا اومدم تایپ کنم بحث تموم شد :-"

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از شــقایــق :
من یه چیزی بگم به عنوان تجربه داشته :-"
می دونین اینو خودتون که دانشگاه مثل دبیرستان نیست.در مورد رشته های فنی صحبت می کنم. شما 14 که بشی باید کلاتو بندازی هوا،البته غیر از اونایی که میخوان رو معدلشون حساب باز کنن. شاید دو ترم اول درسا آسون باشه،نمره های بهتری بگیرید ولی اگر نگرفتید،اگر دیدید یه سری آدم که حسابیم نمی کردین روشون نمره خوب میگیرن شما نه،نخوره تو ذوقتون. کلا تو دانشگاه دیگه نمیشه نمره رو معیاره هیچی گذاشت. یه خرخون پیدا شه که بشینه دو،سه نا کتابو همه ی مسایلشو حل کنه بیستم میشه. من خودم سر اینکه چرا نمره هام با یه سریا که خنگ بودن به نظرم :-" تفاوت داره اذیت شدم :-"
خودتونو اذیت نکنین.
و اینکه درس واسه افتادن ام هست. ترم بعدش برمی دارین اصن مهن نیس.اصلا ها :د سر اینم به خودتون فشار نیارین.
شقا؟ اين حرفا چيه ميزني تو؟ باو بخدا من ميدونم اين خانواده از من تعهد ميگيرن اخرش :))
از اين حرفا نزن :-<

به نقل از شوکوهــ :
اونم 5 دهمش ، واسه تستای محاسباتی که دفترچه سوال کثیف نشه یه وقت :D :-" #فغان

راجع به این نو و دست دومی که میگین هم بگین راستی. ویرایش های قابل توجه نمی شن این کتاب ها / اگه می شن مهمه اصن ؟ خیلی ها رو میبینم دست دوم می گیرن ! اینا همونایی ن که بعد کنکور تک تک کتاب تستا رو به نرخ روز فروختن :D :-"""
شكوه عاشقت شدم يني 8-> /m\
شكوه زدي شيراز عايا؟ :-"

والا من نميدونم ويرايش رو! ولي يادمه داداشمم سال دوم كه بود گايتون و اينا رو خريد واسه المپياد، هنوزم همونا رو تو دانشگاه استفاده ميكنه! :-?

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

+ برای ثبت نام و خوابگاه گرفتن و رزرو غذا و غیره ، کسی بوده که دیر رفته باشه و مشکل ایجاد شده باشه براش ؟؟ مثلاً اینجوریه زودتر بریم خوابگاه بهتر گیرمون میاد ؟؟ ( یه چیزی تو مایه های جا گرفتن روز اول مدرسه ها :D )

gaucho

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
پلی تکنیک. (امیر کبیر)
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
اینستاگرام

اون اول دانشگاه که میرید یه ادرس میگیرن ازتون. آدرس خونه بابابزرگتون یا عمویی خاله ای چیزی بدید. بعد ها که زبونم لال مشروط بشید به همون آدرس نامه میفرستن.

+
یه جایی که کسی نبینه منظور بود به طور کل.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از gaucho :
اون اول دانشگاه که میرید یه ادرس میگیرن ازتون. آدرس خونه بابابزرگتون یا عمویی خاله ای چیزی بدید. بعد ها که زبونم لال مشروط بشید به همون آدرس نامه میفرستن.
خب اینجوری بدتره که ، جلو کل فامیل آبرومون میره : دی

++MaRyAm++

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از gaucho :

+
یه جایی که کسی نبینه منظور بود به طور کل.

نامه؟ :O :O :O :O
ینی چی؟
من تو دبیرستانم ب خانواده گزارش نمیدادم چی کار میکنم!فقط میگفتم قبول شدم :))
مگه دبستانه عاخه؟

بالا