• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلاه پهلوی

Saeid1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد صدوقى
شهر
يزد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
هوافضا
پاسخ : کلاه پهلوی

شما يه نگاه بكنيد ببينيد اين فيلم و چند ساله دارن ميسازن در ضمن فضاپردازياش خيلي عاليه اگه راست مي گين خودتون بريد همچين فيلمي رو بسازين

mn13

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
ش . خ
شهر
Mind ! . ! . ! .
مدال المپیاد
علمپیاد?!!!
دانشگاه
خدا داند و بس.
رشته دانشگاه
خدا داند و بس.

به نقل از ریــحــانــه :
قطعا نمیشه به هرچیزی کامل اعتماد کرد ولی این دلیل نمیشه که یه فیلمُ جدی نگیریم!
بعضی چیزا رو میشه بهشون گفت خبر متواتر. (اگه چیزی که یادمه درست باشه. :-?) مثلا اینکه، نمیشه همه ی آدما یه روز بلند شنُ طبق خیال پردازیُ دروغ بگن"هیتلر وجود داشت و فلان کار رو کرد."
ینی یه خبر مثلا تاریخی رو که کل آدما روش توافق نظر دارنُ به اصلش معتقدن، نمیشه ردش کرد!
در مورد فیلم های تاریخی م اینجوریه. اصن دروغ. چقد؟ نمیشه همه ش دروغ بگن که.
ولی خب درسته، نباید با چشم بسته قبول کرد داستانش رو.
کاملا درست.ولی خب برخی از حقایق کاملا پوشیده میمونه و یا حتی اتفاقات مثبت به منفی و حتی منفی ها به مثبت ها تعبیر میشن.یعنی نقاشی های یونانی ها قبل از میلاد برای شرقیا(فرهنگ هایی که با ما نزدیکن) به عنوان یک چیز پوچ که صرفا تحریک کنندس قلمداد میشه ولی برای غربیا نمونه ازادی و تمدن و کلا یک چیز عادی میتونه محسوب شه حرف منم همینه .ولی ایا حتی تاریخی که الان تو کتابامون داریم میشه کامل اطمینان کرد?در حالیکه که مثلا تاریخ یونان و جنگ ایران و یونان رو هرودت که خودش هم یونانی بوده نوشته ایا اون واقعا جانب بی طرفی رو رعایت کرده?ایا تعصب تو نوشته هاش تاثیر نداشته? و... ایا تاریخ بمباران شهر درسدن رو که بنابر منابع مختلف از 40 هزار تا 120 هزار کشته داشت در حالیکه المان شکستش حتمی بود و اکثر افراد کشته شده هم غیر نظامی بودن ان چنان بهایی بهش داد که باید بهش داده باشه یا هیتلر توی جنک جهانی دوم راحت میتونست سربازای انگلیسی رو قیچی کنه و شکست انگلیس در اون صورت حتمی بود ولی چون هدف هیتلر انگلیس نبود ازش صرف نظر کرد رو خواهد نوشت? ایا از ظلم های استعمارگرا خواهد نوشت ? بطور کامل.ایا بنظرتون ناصر الدین شاه ادم بهتری بود یا رضا خان? ولی از منظر اینجور افراد و فیلم ها مطمئنا شاه قاجار بهتر بوده! یا قصد دارن بگن ما اوایل سالهای 1300 خیلی بدبخت بودیم در حالیکه اشاره نمیکنن 10-20 سال قبلش وضعیت مردم چطوری بوده.رضا خان بخاطر بی پولی مملکتش فقط یک سفر خارجی به ترکیه رفت اونم نه به خاطر عیاشی...ولی ن.شاه توی سفرش به انگلیس که از جیب مردم بدبخت هم هزینش تقبل میشد وقتی میخواد وارد قصر سلطنتی بشه میگه غذا چی داریم?!که ملکه ویکتوریا گفت حالش ازین شاه شکم باره هوسران که گویا حرم سرا هم با خودش حمل میکرده! به هم خورده. و در حالیکه در سریال سالهای مشروطه یک شاه نقاش هنرمند ارام صلح دوست دلپاک معرفی میشه!در هر صورت اینجور حکایتا تو مملکت ما همچنان باقیست!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

منظورت اینه که باید همه چیز رو در نظر گرفت و قبل و بعد یه ماجرا رو دید دیگه؟
قبول دارم. مثل قرآن که نمیشه یه آیه رو دید و راجع بهش قضاوت کرد. باید هم به شان نزول دقت کرد، هم به هزار تا چیز دیگه.
درست فهمیدم منظورتو؟ :-?

mn13

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
ش . خ
شهر
Mind ! . ! . ! .
مدال المپیاد
علمپیاد?!!!
دانشگاه
خدا داند و بس.
رشته دانشگاه
خدا داند و بس.

کلا خانه از پایبست ویران است!اخرش که نوشته تهیه شده در گروه ... صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران همه چیز کاملا مشخص میکنه!

• لایک
امتیازات: Arina

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Saeid1997 :
شما يه نگاه بكنيد ببينيد اين فيلم و چند ساله دارن ميسازن در ضمن فضاپردازياش خيلي عاليه اگه راست مي گين خودتون بريد همچين فيلمي رو بسازين
سوال ِ بزرگ ِ زندگی م اینه که تا حالا یه سریال ِ خوب دیدین؟!
به موقع اش سریال هم می سازیم.

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به یه بچه ی چهار ساله می دادن دیالوگ بنویسه، بهتر از اینا می تونست دیالوگ بنویسه. من قشنگ عصبانی ام از دست ِ این سریال. X-(
از شاهکار های تازه تاسیس سریال ( البته مال ِ قسمت ِ پیش) اونجاس که دارن خیابون رو افتتاح می کنن. اون جاییش که دارن بهره برداری می کنن از اون میخ ماننده(!)که بعد هم دورش می چرخن ( که همون اُبِلیسک ه و به عنوان ِ یه نماد ِ فراماسونری شناخته شده تو ایران ( که صد البته اشتباهه)). این زن انگلیسیه هی می گه ابلیکس ابلیکس :O!!! انگار تو کارتون ِ آستریکس و ابلیکس ه!!! :| ~X(

AsterixObelix.jpg

خدایا ما رو از شر ِ این سریال نجات بده! [-o<

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

یکی از اشکالات فنی بارز سریال صداگذاری ه به نظر من که واقعا ضعیف عمل شده.

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

عالیه فیلمش مخصوصا واسه ماانسانیا چون دربارهی تاریخ معاصره ;;) :D

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

خیلی مستقیم توش از روش حکومت انتقاد کردن
یعنی می خوام بدونم اگه مردم این همه فهمیده بودن و خوبو اینا الان چرا اینطوری هست وعض ؟
در یه کلام اخه خانومی که نمی خوای روبندتو بر داری نمی خوای چادرتو برداری اخه به دیگرون چی کار داری دوست داری چادر سرت باشه سر کن و به کاره دیگرون هم کاری نداشته باش.
اقایی که نمی تونی چشتو درویش کنی اشکال از شماست نه از خانومی که لباسه مناسب ولی با فرهنگی دیگه پوشیده.

می دونید دقیقا در اون دوران اینطور که نشون میدن مردم رو در حد جلبک در نظر می گرفتن.
شما از کشور خودت حرف نزن که مردم گمره نشن
خوب این حق مردمه که از جاهایه دیگه بدونن و خودشون تصمیم بگیرن

اخه اسب سواری چه ایرادی داره ؟ هان ؟ بابا خب اسب سواری مثله دوچرخه سواری یه امر طبیعی هست و هر کسی حقه انجامشو داره. و فک نکنم یه جنسیت ربطی داشته باشه

بنیاد بانوان هم وجود داره مخالفی عضوش نشو. اقا باید به مردم اجازه ی تصمیم گیری داد.

و اون خانومه انگلیسیه هم اصن ناجور ایرانی به نظر میرسه. یعنی مثله یه ایرانی که انگلیسی یاد گرفته نه مثله یه انگلیسی که ایرانی یاد گرفته باشه.

:-w

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

چقدر حرفای خسرو معتضد جالب بود. مرسی از لینک.
جالبه که در مورد فیلم قبلی کارگردان (کیف انگلیسی) هم گفته:
"این سریال هم سراپا دروغ بود. مجلس چهاردهم و پانزدهم را به کلی فاسد و احمق نشان داده بود در حالی‌که در همین مجالس تو دهن شوروی زده شد. کیف انگلیسی تنها به خاطر موسیقی زیبایش قدری دیده شد."

و یه حرفی هم زده، که عالیه و باید قابش کرد زد به دیوار:
"حریم سلطان چرا مخاطب جذب کرد؟ چون حرف ناحسابش را هنرمندانه می‌زد اما حرف حسابمان را بلد نیستیم بزنیم. من یادم می‌آید مرحوم علی حاتمی برای سلطان صاحبقران در سال ۱۳۵۳ کلی مشورت می‌کرد و بعد پشت دوربین می‌رفت چون او کارش را بلد بود و آن‌جایی را که نمی‌دانست می‌پرسید."

دقیقا همینه. چیزی که مدتهاست بهش فکر میکنم و باهاش درگیرم.

ARAGOL

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 3 تهران
شهر
تهران

واقعا مزخرف شده، [-(
از وقتی نقد رو خوندم نگاه کردم دیدم نقدا درسته.
بازی بازیگرا که...
محتواش که خیلی از تاریخ دان ها ازش انتقاد کردن و از نظر منم الکیه. آخه همه که دیگه مفسد نیستن، همه کارا هم که انگلیس و فرانسه پشتش بوده! یعنی بدون اجازه انگلیسیا و فرانسویا آب هم نمیخوردن؟
داستان هم که تیکه تیکه هست و ارتباطش به هم رو، نمیشه اصلا تشخیص داد!
اصلا هدف داستان مشخص نیست.
نفهمیدم فرخ عاشقه بلانشه یا اون یکی!

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

من بصورت تک و توک قسمت هایی ازش رو دیدم،بنظرم از نظر عظمت ساخت مثل فیلم عظیمی(حداقل برای ایران) چون در چشم باد و مختارنامه سعی کردند تا روش کارکنن،البته در نظر خودم در چشم باد یک چیز کاملا متفاوت بود.
از لحاظ جنبه های خوبش اینه که از فیلم های خیلی آبکی نیست.کیفیتش در حد خیلی خیلی پایین نیست،بازیگرانش جا افتاده هستن.بخصوص در قسمتی که امشب پخش شد روند بازی بد نبود.
اما بخاطر خیلی چیز ها نمیتونم بگم این فیلم خوبه و مناسب و عالی هست،شاید بد نیست.
از جمله محتوای تاریخی و فرهنگی دیگه خیلی بیش از حد به فیلم تزریق شده طوری که زننده می شه،لازم می دونم تا یک موضوع با هدف بررسی تاریخی این سریال در انجمن تاریخ و تمدن ایجاد بشه و کمی تخصصی تر از اینجا بچه ها راجبش صحبت کنند.
تنها شخصیت کریم هست که خیلی داخل این فیلم دوست دارم.
میتونم بگم فیلم خوب بدیست.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

من تا الان صرفا واسه این میدیدم که هی به خودم میگفتم: " خب، میرسه به بخش هایی که از نظر تاریخی مهمه. صبر داشته باش، میرسه!"
هی به خودم امید میدادم خلاصه! :D
اگه هم اولش دفاع کردم ازش و گفتم قویه به خاطر همین بود! چون به نظرم امکان نداشت انقدر روش مانور داده باشن، این همه وقت صرف ساختنش کرده باشن، بعد هیچی به هیچی.
هرچند، الان فهمیدم تو سینما تلویزیونِ ما هرچیزی ممکنه رخ بده.

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

فیلمِ قشنگیه،و نگاهش میکنم؛اما به قول بعضیا از نظرِ تاریخی اونطور که باید عمل کنه،موفق نبوده...
به هر حال بهتر از خیلی سریالاییِ که الان پخش میشن،اونم بدونِ محتوا!

ارمینا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
sari

این فیلم،فیلم دوست داشتنی ای است به خصوص بازیکنانش که همشون قشنگ بازی می کنند

Elham.

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من هیچوقت کامل ندیدمش یعنی راستش برای دیدنش فرصت نگذاشتم(یعنی نخواستم بذارم!)
ولی یه چیزی که از همون تبلیغات قبل از پخشش متوجه شدم اینه که دیالوگ های بعضی از شخصیتای مثبت سریال خیلی شعارگونه به نظر میاد!
مثلا مریلا زارعی یا شریفی نیا(نمیدونم اسم نقشاشون رو) وقتی میخوان درباره حجاب و چیزای مشابه اظهارنظر کنن دیالوگاشون خیلی مصنوعی و ساختگیه؛انگار همش دارن شعار میدن!
اینجوری حرفشون هرچقدر هم که درست باشه تاثیر لازمو رو بیننده نمیذاره [-(

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

بسم الله.

یکی از اشکال های فنی ای که می شه از این سریال که ادعای سازنده هاش گوش ِ فلک رو کر می کنه گرفت اینه که قسمت های بسیار زیادیش صدا گذاری شده!! الآن توی سینما و تلویزیون ِ دنیا این کار ( صدا گذاری) ده ها ساله که منسوخ شده... بعد آقایون ورداشتن سریال ِ مربوط به حداکثر شیش هفت سال ِ پیش رو صدا گذاری کردن...!

در مذمت ِ سریال چه از لحاظ ِ فنی و چه از لحاظ ِ محتوایی هر چی بگم، تمومی نداره...

ghazale.gh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
فیزیک

فیلم کاملا مسخره ایه البته بنظر من! :D

خب خداروشکر(!) موضوش ک تکراریه..!، دیالوگاش کاملا مصنوعی ..محتوای خاصیَم نداره!..از همه ی اینا گذشته تحریفات تاریخی هم کم نداره!

میتونستن با این هزینه و زمان یک فیلمِ درستُ حسابی تر بسازن...!البته......!!! :>

توصیه ی من اینه ک نبینین این فیلمارو!!! دو تا فیلم اساسی ک ببین کار درست میشه! :>

nastaran_r

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين اصفهان
شهر
اصفهان

فيلمش از يه جهاتي خوبه از يه جهاتي بد
مثلا به نظرم بازيگر بلانژ خيلي خوب بازي مي كرد ولي به نظرم اين خيلي مسخرس كه نصف حرفا رو فارسي ميزنن نصفشو فرانسوي يا انگليسي خب اگه فارسي بلدين خب فارسي حرف بزنيد!
يكي ديگه از اشكالاتشم ديالوگاشه كه مثلا وقتي دارند در مورد حجاب حرف ميزنند شبيه اين مي مونه كه دارن از روي متن يه سخنراني ميخونن و واقعا شعارگونه اس
البته لوكيشن فيلم خيلي خوشگله و تونسته فضاي گذشته رو بازساي كنه

بالا