• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوال کنکور 91 تجربی غلطه یا کتاب زیست خیلی سبز ؟

• شروع کننده موضوع

gensis

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
رشته دانشگاه
دامپزشکی
به این سوال کنکور 91 درس زیست توجه کنید :
کدام نادرست است ؟
در پرنده ی شهد خوار ............
1)کیفیت همه هوای کیسه های هوادار یکسان نمی باشد
2)عمل تهویه هوا همیشه در مرحله بازدم صورت میگیرد
3)هنگام دم میزان اکسیژن درون کیسه های هوادار پیشین زیاد نمی باشد
4)میزان اکسیژن در هوای کیسه های هوادار عقبی کمتر از شش هاست.
خود سازمان سنجش گزینه 4 صحیح اعلام کرده که درسته اما گزینه 2 هم نادرسته پس جواب تست میتونه باشه چون کتاب زیست خیلی سبز میگه در مرحله دم عمل تهویه هم صورت میگیره البته نه به این صریحی بلکه بطور ضمنی، خیلی سبز میگه در هنگام دم 70% هوای وارد شده به نای به کیسه های هوادار عقبی میرود و 30% باقی مانده به شش ها میرود وعمل تهویه را انجام میدهد که این استدلال درسته چون طبق نص صریح کتاب درسی جریان هوا در شش های پرندگان یک طرفه است یعنی هوای تازه ( چه در مرحله دم چه بازدم) همیشه واردش میشه و عمل تهویه در 2 مرحله صورت میگیره و منتظر خروج هوای تهویه شده نمی مونه چون جریان هوا در شش هاش یک طرفس
من پاسخ نامه تشریحی گاج دیدم در توضیح اون 30% گفته در نای باقی می مونه یه جورایی حکم هوای مردرو داره که با گفته خیلی سبز متضاد
شما دوستان نظرتون چیه من اشتباه میکنم؟ سنجش اشتباه می کنه ؟خیلی سبز اشتباس؟ البته کلیشه ای جواب ندید که آره خیلی سبز غلط زیاد داره با توضیح بگید

• شروع کننده موضوع

gensis

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
رشته دانشگاه
دامپزشکی
پاسخ : سوال کنکور 91 تجربی غلطه یا کتاب زیست خیلی سبز ؟

چه جالب الان که داشتم سوالای 90 نگاه میکردم باز به یه مورد دیگه برخورد کردم فکر کنم هر سال یه سوال اینجوری میدن که باید بهترین گزینه ممکن انتخاب کرد سوال 173 زیست 90 حوصله تایپش ندارم

• شروع کننده موضوع

gensis

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
رشته دانشگاه
دامپزشکی

خدارو شکر همه سمپادیا خرخونن و کسی باهوش نیست که بتونه به این سوال جواب بده =))

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از gensis :
خدارو شکر همه سمپادیا خرخونن و کسی باهوش نیست که بتونه به این سوال جواب بده =))
چه ربطي داشت؟! :-w
ببين در هنگام دم هواي تهويه شده ي شش وارد كيسه هوايي جلويي مي شه و خب مقداري از هوا هم از ناي وارد شش مي شه اما الزامي نيست كه همون لحظه اينا تهويه شن!اصلا اين مراحل اينقدر به هم پيوسته اند و سريع اتفاق مي افتن كه نمي شه دقيق تفكيكشون كرد!اون ٣٠٪ كه داره وارد مي شه هم زمان با خارج شدن كل شش از هواست و منطقا بعدش سريع اون ٧٠٪ هم مياد تو!پس يه جورايي همه با هم دارن تهويه مي شن!

بعدشم سوال كنكور كه وحي الهي نيست ١٠٠٪ درست باشه كه!قبلا هم گفتم پاسخ نامه ي اوليه اي كه سايت قلم چي براي زيست زده بود(آقاي علي كرامت نوشته بودش!)با پاسخ نامه ي سنجش توي چند تا سوال فرق مي كرد!!!كسي كه استاد زيسته با جوابا مشكل داشت حالا چه برسه به ماها!!!

بالا