• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

IQ «ضریب هوشی»

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : افزایش IQ «ضریب هوشی»

به نقل از surgeon-ali :
میشه یه منبع معتبر بدید و من برم تا ببینم.در ضمن روانشناسا حق ندارن تو موضوعات مربوط به خودشون نیست دخالت کنن.این متخصصین مغز و اعصابند که میگن چقدر از مغز استفاده میشه.شما میگی ما در حال حاضر از همه مغزمون استفاده میکنیم؟

یعنی چی حق ندارن ؟هر کس توانایی اظهار نظر داره ،حتی من و شما الان داریم اینکارو می کنیم!

اینم منبع http://faculty.washington.edu/chudler/tenper.html

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=people-only-use-10-percent-of-brain

surgeon-ali

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ابهر
شهر
در مرکز زمین
مدال المپیاد
قراره امسال بیارم(gold)
دانشگاه
harward
رشته دانشگاه
جراحی مغز و اعصاب

خب پس شما میگی این دیگه اوج استفاده از مغزه؟خودتون بشینید و فکر کنید.چطور ممکنه دو تا خواهر یا برادر.در یک شرایط و از یک پدر و مادر به دنیا بیان.بعد یکیشون باهوش تر از اون یکی باشه.پیوندای سیناپسی قابل افزایشند.افزایش اینا هم یعنی قویتر شدن مغز و سریعتر شدن تو تصمیم گیری.این به معنای باهوش تر شدن نیست؟؟؟؟؟یه فوتبالیست قبل فوتبال باید فکر کنه ولی وقتی یاد میگیره دیگه حتی به توپ نگاه هم نمیکنه.تا بحال دنبال توجیح این گشتید که چطور یه چیزی عادت میشه؟؟؟اگه این حرف استفاده از 100% مغز راسته چرا منابع دیگه ای وجود ندارن.در مورد اظهار نظر هم باید بگم.هر کسی تو زمینه ی تخصصش باید اظهار نظر کنه.در غیر اینصورت فیزیک دانا میان تو مغز و اعصاب اظهار نظر میدن و مغز و اعصابا تو فیزیک.نتیجش چی میشه؟؟؟؟؟؟خودتون فکر کنید در اینصورت چه فاجعه ای پیش میاد [-o<

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی
پاسخ : به نظر شما هوش فرد میتونه به دست خودش افزایش پیدا

به نقل از محمّد :

اتفاقاً ايده تاپيك هم از اين ٢ تا مقاله بود؛ مقاله دوم ادعا ميكنه كه با انجام يك بازى ذهنى به مدت ٢٠ روز و هر روز ٢٠ دقيقه ميشه هوش سيال ( در نتيجه IQ) رو زياد كرد ( بر اساس تحقيقى كه توى سال ٢٠٠٨ انجام شده) و اگر تمرين ادامه پيدا كنه نتايج دائمى ميشن. ولى چيزى كه اين مقاله توضيح نميده دليلشه. اين تمرين چه فرقى با بقيه تمرين ها و آزمايش هايت كه در طول ٥٠ سال گذشته انجام شدن ولى نتيجه اى نداشتن؟

به نقل از Whisper of Life :
من یک چند جا خوندم که گوش دادن به قرآن و حل مسائل ریاضیات باعث افزایش هوش فردی می شه...
گوش دادن به قرآن زياد منطقى نيست :-?

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از surgeon-ali :
خب پس شما میگی این دیگه اوج استفاده از مغزه؟خودتون بشینید و فکر کنید.چطور ممکنه دو تا خواهر یا برادر.در یک شرایط و از یک پدر و مادر به دنیا بیان.بعد یکیشون باهوش تر از اون یکی باشه.پیوندای سیناپسی قابل افزایشند.افزایش اینا هم یعنی قویتر شدن مغز و سریعتر شدن تو تصمیم گیری.این به معنای باهوش تر شدن نیست؟؟؟؟؟یه فوتبالیست قبل فوتبال باید فکر کنه ولی وقتی یاد میگیره دیگه حتی به توپ نگاه هم نمیکنه.تا بحال دنبال توجیح این گشتید که چطور یه چیزی عادت میشه؟؟؟اگه این حرف استفاده از 100% مغز راسته چرا منابع دیگه ای وجود ندارن.در مورد اظهار نظر هم باید بگم.هر کسی تو زمینه ی تخصصش باید اظهار نظر کنه.در غیر اینصورت فیزیک دانا میان تو مغز و اعصاب اظهار نظر میدن و مغز و اعصابا تو فیزیک.نتیجش چی میشه؟؟؟؟؟؟خودتون فکر کنید در اینصورت چه فاجعه ای پیش میاد [-o<
بله که میگم ،طبق مطالب جدیدتر انسان هنگام فکر کردن به طور تمام و کمال از ذهنش استفاده می کنه ،!و اعداد 10 درصد و 20 درصد دروغه ،شایعه است ،
بازم میگم که هر کسی می تونه صحبت کنه و می کنه ،خیلی فرقه بین چیزی که هست و چیزی که درسته ،
راه های بهتر شدن چیزهای دیگه ای هستن ،نه اینکه بیایم بگیم خب ،من 10 درصد مغزم کار می کنه ،بعد وای اگه 90 درصد بقیه رو کار بندازم ،دیگه چی میشه ! حقیقت اون چیزیه که هست ،نه چیزایی که دوست داریم بشنویم ،

surgeon-ali

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ابهر
شهر
در مرکز زمین
مدال المپیاد
قراره امسال بیارم(gold)
دانشگاه
harward
رشته دانشگاه
جراحی مغز و اعصاب

خب آقای حامد شما میگید حقیقت مستقل از دنیای درون ولی اگه تو کوانتوم مطالع داشته باشید میبینید که بیرون وابسته به درونه.اگه حقیقت اون چیزیه که هست هیچ وقت یه دانشمند که داره آزمایش می کنه سعی نمی کنه به هیچ چی اعتقاد نداشته باشه.بنا به گفته شما بیرون مستقل از درونه خب پس چه نیازی هست موقع یه آزمایش به هیچ چیز اعتقاد نداشته باشیم.بنا به گفته ی شما منم میتونم تو مغز و اعصاب نظر بدم،پس چه نیازی به درس خوندن هست.منم فردا یه مقاله میدم تو فیزیک بیرون که به قوانین حمله میکنم.در ضمن خانم نسترنگار گوش دادن به قرآن کاملا منطقیه.شما بشین تجزیه کن.مغز یه جور ماهیچه است هر چی بیشتر استفاده شه قویتر میشه.خب قران هم یه جور استفاده از مغزه.و اما شما آقای حامد.«بله که میگم ،طبق مطالب جدیدتر انسان هنگام فکر کردن به طور تمام و کمال از ذهنش استفاده می کنه»با این حساب به منی که تو المپیاد سوالی میدن از مطالب کتابه.چون من خوندمشون پس در جا باید حلش کنم.اما ممکنه 6 روز طول بکشه.نورون ها مسیرهای ارتباطی انتقال پیام های عصبی اند.این شریان ها وقتی ازشون یه پیامی به طور دائمی عبور میکنه پیوند طولانی مدت پیدا میکنند.وقتی ما به یه چیز خاصی فکر میکنیم ممکنه از چند شریان پیام انتقال پیدا کنه.اگه بیشتر از مغز استفاده کنیم این نورونها بیشتر بهم ارتباط پیدا می کنند.در نتیجه ما وقتی به یه چیزی فکر می کنیم میتونیم روش درست تر رو انتخاب کنیم چون از چند مسیر عبور کرده پیام ها.هر چه این ارتباطا بیشتر شن ما میتونیم به شیوه های مختلفی فکر کنیم.شرمنده که خیلی خلاصه و ساده توضیح دادم.خواستم همه بفهمن.

در ضمن دوست عزیز شما رشتت ریاضیه نباید تو حیطه تجربی کار کنی.منم اگه بخوام تو حیطه برق و قدرت کار کنم ممکن دنیا نابود شه.

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از surgeon-ali :
خب آقای حامد شما میگید حقیقت مستقل از دنیای درون ولی اگه تو کوانتوم مطالع داشته باشید میبینید که بیرون وابسته به درونه.اگه حقیقت اون چیزیه که هست هیچ وقت یه دانشمند که داره آزمایش می کنه سعی نمی کنه به هیچ چی اعتقاد نداشته باشه.بنا به گفته شما بیرون مستقل از درونه خب پس چه نیازی هست موقع یه آزمایش به هیچ چیز اعتقاد نداشته باشیم.بنا به گفته ی شما منم میتونم تو مغز و اعصاب نظر بدم،پس چه نیازی به درس خوندن هست.منم فردا یه مقاله میدم تو فیزیک بیرون که به قوانین حمله میکنم.در ضمن خانم نسترنگار گوش دادن به قرآن کاملا منطقیه.شما بشین تجزیه کن.مغز یه جور ماهیچه است هر چی بیشتر استفاده شه قویتر میشه.خب قران هم یه جور استفاده از مغزه.و اما شما آقای حامد.«بله که میگم ،طبق مطالب جدیدتر انسان هنگام فکر کردن به طور تمام و کمال از ذهنش استفاده می کنه»با این حساب به منی که تو المپیاد سوالی میدن از مطالب کتابه.چون من خوندمشون پس در جا باید حلش کنم.اما ممکنه 6 روز طول بکشه.نورون ها مسیرهای ارتباطی انتقال پیام های عصبی اند.این شریان ها وقتی ازشون یه پیامی به طور دائمی عبور میکنه پیوند طولانی مدت پیدا میکنند.وقتی ما به یه چیز خاصی فکر میکنیم ممکنه از چند شریان پیام انتقال پیدا کنه.اگه بیشتر از مغز استفاده کنیم این نورونها بیشتر بهم ارتباط پیدا می کنند.در نتیجه ما وقتی به یه چیزی فکر می کنیم میتونیم روش درست تر رو انتخاب کنیم چون از چند مسیر عبور کرده پیام ها.هر چه این ارتباطا بیشتر شن ما میتونیم به شیوه های مختلفی فکر کنیم.شرمنده که خیلی خلاصه و ساده توضیح دادم.خواستم همه بفهمن.

در ضمن دوست عزیز شما رشتت ریاضیه نباید تو حیطه تجربی کار کنی.منم اگه بخوام تو حیطه برق و قدرت کار کنم ممکن دنیا نابود شه.
ببینم یعنی با توجه به چیزی که گفتم و منبعی که دادم ،اعتقاد نداری که اون قضیه ی 10 درصد غلطه ؟
و دوما من زنده هستم ،نیاز به وکیل وصی ندارم که حرف منو تفسیر می کنید ،شما دوست داری باور کنی که انسان از ده درصد مغزش استفاده کنه در صورتی که حقیقت میگه اینطور نیست !منظور من نه یک کلمه بیشتر از اینه !
و سوم اینکه 6 روز طول کشیدن حل مساله چه ربطی به استفاده ی ده درصدی انسان از مغزش داره ؟

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

با اين حساب قرآن يك كتابه، مثل همه كتاب ها. پس چرا اين ادعا رو براى بقيه كتاب ها نميكنن؟ اصلاً منطقى نيست! اين شكلى من كتاب صوتى هم گوش بدم باهوش تر ميشم!! حرف شما اينه كه هر چقدر از مغر بيشتر استفاده كنيم باهوش تر ميشيم؟

surgeon-ali

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ابهر
شهر
در مرکز زمین
مدال المپیاد
قراره امسال بیارم(gold)
دانشگاه
harward
رشته دانشگاه
جراحی مغز و اعصاب

من نگفتم قبول ندارم غلطه.شما حرف میذاری تو دهنم.خانم نسترنگار جوابتون بله است.وقتی شما میگی از 100 درصد استفاده میکنیم یعنی به راحتی همه چیرو بهم ربط میدیم پس نیازی نیست یه سوالی رو که میتونیم حل کنیم 6 روز طول بکشه.ولی میکشه.چون ما نمیتونیم از حداکثر تواناییامون استفاده کنیم.مثلا یکی حافظه کوتاه مدتش 6 کلمه گنجایش داره همون شخص با تمرین میکنه 10 کلمه.خوب پس باید بگیم داره از 101 درصد مغز استفاده می کنه.و مثال های زیادی شبیه این هست.میشه اینو توجیه کنید شما که ریاضی میخونی؟

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از نسترنّگار :
با اين حساب قرآن يك كتابه، مثل همه كتاب ها. پس چرا اين ادعا رو براى بقيه كتاب ها نميكنن؟ اصلاً منطقى نيست! اين شكلى من كتاب صوتى هم گوش بدم باهوش تر ميشم!! حرف شما اينه كه هر چقدر از مغر بيشتر استفاده كنيم باهوش تر ميشيم؟
من به شخصه این ایده ی قران رو کاملا قبول ندارم ، چون اگه اینجوری بود ، همه ی قاریا و اینا باید دانشمند میبودن ، امامیخوام توی پرانتز بگم که قران یه کتاب معمولی هم نیس!

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از surgeon-ali :
من نگفتم قبول ندارم غلطه.شما حرف میذاری تو دهنم.خانم نسترنگار جوابتون بله است.وقتی شما میگی از 100 درصد استفاده میکنیم یعنی به راحتی همه چیرو بهم ربط میدیم پس نیازی نیست یه سوالی رو که میتونیم حل کنیم 6 روز طول بکشه.ولی میکشه.چون ما نمیتونیم از حداکثر تواناییامون استفاده کنیم.مثلا یکی حافظه کوتاه مدتش 6 کلمه گنجایش داره همون شخص با تمرین میکنه 10 کلمه.خوب پس باید بگیم داره از 101 درصد مغز استفاده می کنه.و مثال های زیادی شبیه این هست.میشه اینو توجیه کنید شما که ریاضی میخونی؟
[/quote
اصلا تعریف شما از توانایی ،با اون تعریفی که من می گم متفاوته ،من توانایی بالفعل رو میگم ولی شما توانایی بالقوه رو می گید ،بله با تمرین ذهن آدم تقویت میشه ،اون مطلب ده درصد و استفاده ی کامل در مورد توانایی حال حاضر ماست ،نه چیزی که در آینده به دست میاد ،،یعنی مثلا من می تونم با تمرین بعد از چند سال بشم قهرمان ورزشی ،ولی اگه من الان در حال حاضر با تمام وجودم هم برم مسابقه بدم چیزی نمی شم !متوجه شدین ؟

بعد این ادعا که اگه انسان از همه ی توانایی هاش استفاده می کرد در مورد مغزش پس یه مساله رو باید در عرض دو ثانیه حل می کرد درست نیست ! استدلال درستی برای ناقص استفاده کردن ما نیست!مساله ی تقویت شدن این قوه و چیزی که الان ازش استفاده می کنیم ،همون بحثه که اول مطرح کردم

surgeon-ali

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ابهر
شهر
در مرکز زمین
مدال المپیاد
قراره امسال بیارم(gold)
دانشگاه
harward
رشته دانشگاه
جراحی مغز و اعصاب

حالا بیخیال این بحث من باید از شما تشکر کنم.چون اون مقاله ای که دادید من تونستم با اریک چادلر ارتباط برقرار کنم.مرسی

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
پاسخ : به نظر شما هوش فرد میتونه به دست خودش افزایش پیدا

به نقل از fdd :
گوش دادن به قرآنو موافقم! :)

گوش دادن به قرآن باعث تقویت حافظه میشه نه هوش
مثلا خوندن نوشته های روی قبر و خوردن سیب ترش هم باعث کم شدن حافظه میشه.
به نظر من IQ یه چیز ذاتیه نمیشه افزایشش داد
نمیدونم شایدم بشه.
کسی درباره اینکه چه IQای برای دانش آموزان سمپاد مناسبه چیزی میدونه؟

• لایک
امتیازات: ayda

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

ببینین ما توی مغزمون یه سری سلول های خاکستری داریم
وقتی ما یه مطلبیو یاد میگیریم تو حافظه ی ما ثبت میشه چه بخوای چه نخوای

ولی بعضیا که دیگه اون مطلب رو استفاده نمیکنن توی مغز میمونه و سلول های خاکستری ته نشین میشه

اما اگه ازون مطلب استفاده کنی سلول های خاکستری مغزت به کار میوفته و سطح یاد گیریت کم کم بالا میره

آی کیو بنظر من یه چیز خدادادیه و نمیشه تغییرش داد
اما سطح یاد گیریو با تمرین میشه درستش کرد...

مثلا شما یه مطلب ریاضیو یاد میگیرین و هیچوقت بکار نمیبرین :-\

یا اینکه اون مطلبو تو انواع سوالا بکارش میبرین... کم کم تا آخر عمرتون تثبیت مغزتون میشه و یادتون میمونه!

بنظر من ماها با آی کیو و افزایش هوش کاری نداشته باشیم بهتره. درسامونو بخونیم و کنکورو خوب بدیم ! بنظر من هوش دیگه بدردمون نمیخوره!!!

راستی تغذیه ام تو هوش خعلی تاثیر داره!

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

چطور می‌گین IQ رو نمی‌شه تغییر داد؟ می‌تونه تا ۳۵ +- تغییر کنه. یک نمونه تحقیقش:

[ltr]
Price, a professor at the Wellcome Trust Centre for Neuroimaging at University College London, and colleagues, tested 33 "healthy and neurologically normal" adolescents aged 12 to 16. Their IQ scores ranged from 77 to 135, with an average score of 112.

Four years later, the same group took another IQ test. While the average score of 113 was only one point greater than the previous test, the range of scores was quite different: 87 to 143. Individually, the results were quite striking, as participants showed as much as an 18-point drop in IQ, while others shot up as high as 21 points.

[rtl]

مثلا خوندن نوشته های روی قبر باعث کم شدن حافظه میشه.

× بر چه اساسی؟

kimi.kaka

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
نرم افزار

من یه اعتقادی دارم: :D
به نظرم اگه سوال ریاضی یا الگوریتمی یا هرچی که نیاز به فکر کردن داشته باشه مخت باز میشه(چشم بسته غیب گفتم) :))
ولی جدا من از وقتی واسه المپیاد میخونم زمان فهمیدن یا حفظ کردن درسای مدرسه ام کمتر شده! :D
نمیدونم این اسمش iq است یا خیر! :D

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

اینم مطلب جالبیه ولی از ربطش به اسم تاپیک زیاد مطمئن نیستم : -":

بالاترين ضريب هوشی، متعلق به يک زن :

زمانی که در سال 1940 آزمون استنفورد- بينت منتشر شد، آزمون های اوليه، متوسط IQ بالاتری را برای زنان نشان می دادند، بنابراين آزمونها به گونه ای تنظيم شدند که نتايج مشابهی برای متوسط زنان و مردان نمايش دهند.

با اين حال مطالعات انجام شده طی قرن بيستم نشان داد تفاوتی درهوش کلی بين دو جنس وجود ندارد. کما اين که مطالعات نشان داد مردان بطور متوسط 4/8 امتياز در IQ بالاتر و زنان بطور متوسط 5/7 امتيار در حافظه بالاتر هستند.

جالب است اين را بدانيد که بالاترين ضريب هوشی که تا به حال در ميان انسانها ثابت شده، مربوط به يک زن نويسنده است.

دو نيمکره مغز انسان توسط يک تونل، به يکديگر متصل می شوند. حجم ترافيک ميان اين دو نيمکره در مورد مردان به مراتب از زنان کمتر بوده و اساسا" ارتباط ميان اين دو بخش مغز در ميان زنان به همين دليل تنگاتنگ تر از مردان است. به اين ترتيب زنان اطلاعات محيطی را به مراتب آسانتر از مردان، گردآوری و تحليل و پردازش می کنند. بدين علت زنان بهتر از مردان می توانند به چند کار در آن واحد بپردازند. درست برعکس، مردان متمايلند کارها رابه طور رديف شده، پشت سرهم، آن هم دقيقا" يکی پس از ديگری، انجام دهند. پيچيدگی پردازش موازی داده ها و اطلاعات در مغز زنان، آنها را به مراتب پيچيده تر می کند. اين در حالی است که رفتار مردان ماشينی تر به نظر می رسد.

reyhan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
چند سال دیگه *شاید * تهران
ضریب هوشی ایرانیان

کودکان سيستان و بلوچستان بالاترين ضريب هوشي را در دنیا دارند

کارشناسان امور فرهنگي خبر از انتشار آمار سازمان يونسکو وابسته به سازمان ملل متحد در رابطه با اينکه کودکان سيستان و بلوچستان بالاترين ضريب هوشي را دارند مي دهند و اين در حالي است که اين مطلب عملاثابت شده است.
علي رغم اينکه در دوران طاغوت توجهي به توسعه فرهنگ عمومي، آموزش و پرورش و آموزش عالي نشده است درصدي از جوانان اين استان که براي رفتن به دبستان هر روز فاصله 30 کيلومتري بين محل سکونت و مدرسه را پياده و حتي با پاي برهنه طي مي کردند امروز در عالي ترين سطح علمي کشور قرار دارند.
گزارش خبرنگار ما حاکي است که تا قبل از دهه 50 در کل شهرها، بخش ها و دهستان هاي بزرگ سيستان و بلوچستان کمتر از 5 باب دبيرستان نبود که بعضي از اين مدارس تا سطح ديپلم کلاس نداشتند لذا علاقه مندان به ادامه تحصيل که اکثريت آنها را فرزندان روستائيان تشکيل مي دادند بايد در شهرها سکونت و نان مصرفي خود را براي يک هفته از روستا تامين مي نمودند.
تعداد زيادي هم از جوانان روستاهاي محروم اين استان که در آن زمان حتي از امکانات اوليه زندگي محروم بودند در شهر زاهدان مرکز اداري سياسي سيستان و بلوچستان که در آن زمان در سه رشته تحصيلي دبيرستان داشت سکني گزيده و با اقامت در خانه هاي محقر و زندگي فقيرانه در حالي که از چراغ هاي پيه سوز و فانوس براي روشنايي استفاده مي کردند درس مي خواندند.
آمار نشان مي دهد هم اکنون هزاران تحصيلکرده که اکثريت آنها پزشکان فوق تخصص، پروفسور، اساتيد مجرب دانشگاه، قاضي وحقوقدان از تحصيلکرده هاي سيستان و بلوچستان مي باشند که شرح چگونگي ادامه تحصيل آنها گذشت، آنها در کشور و حتي خارج مشغول خدمت به مردم ميهن اسلامي هستند.

سپیده.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان3
شهر
شهر _آدم های _افسرده.

به نقل از نسترنّگار :
× بر چه اساسی؟
روایته

اگه یادتون باشه لامارک نظریه ای داشت که میگفت اگه از اندامی زیاد استفاده بشه صفات ِجدیدی درش ایجاد میشه که قابل انتقال به نسل ِبعده؛
یکی از دوستان(دبیر زیستن) میگفت مقاله ای خوندم که میگفت ژن هایی پیدا شدن که این نظریه رو تائید میکنن؛
پس براساس ِاین میشه گفت اگه IQ صفت باشه با استفاده زیاد از توانایی ِذهنی میشه اونو افزایش داد(نظر ِشخصی)

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق
واقعا دست چپ ها باهوش ترن؟!

عجیب ترین نشانه های هوش بالا
چپ دست ها
مغز انسان به طور کلی به بخش های چپ و راست تقسیم می شود و هر فردی از یک بخش مغز خودش بیشتر کار می کشد. بسیاری از تحقیقات نشان می دهد افرادی که چپ دست هستند هوش بالاتری دارند و تست های مختلف هوش را با نمره های بالا پاس می کنند. محققان به این نتیجه رسیده اند که چپ دست ها به بخش هوش خودشان بیشتر دسترسی دارند اما این بدین معنی نیست راست دست ها به این بخش دسترسی ندارند.

ترتیب تولد
تحقیقات زیادی در مورد ترتیب تولد و میزان هوش انجام شده است که در آن دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که فرزندانی که به عنوان فرزند اول به دنیا می آیند هوش به نسبت بالاتری از باقی بچه ها دارند. این در حالی است که ممکن است در بچه های دیگر خانواده نیز نوابغی وجود داشته باشند. همچنین برخی از دانشمندان می گویند نحوه بزرگ شدن این بچه ها نیز می تواند در میزان هوش آن ها تاثیر داشته باشد.

موی بدن
تحقیقات انجام شده روی مردان نشان می دهد زیاد بودن موی بدن نیز می تواند نشانه از هوش بالا در آقایان باشد. محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که افرادی که تحصیلات بیشتری دارند و بیشتر درس خوانده اند میان بیشتری مو روی بدنشان دارند. آن ها همچنین دریافتند آن هایی که نمره های خوبی میگرند حتی پر موتر از باقی دانش آموزان هستند.

شادی و خوشحالی
از گذشته تا به حال در مورد شادی و حال خوب موارد بسیاری گفته اند ولی شاید یک نکته بسیار منفی در آن ها وجود داشته است. در گذشته هوش را با افسردگی و حال بد یکسان می دانستند در حالی که در سال های اخیر دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هرچه احساسات بیشتر و خوشحالی بیشتر در افراد وجود داشته باشد آن ها هوش و استعداد بیشتری در یادگیری دارند.

مصرف شکلات
محققان چندی پیش مشغول به انجام تحقیقاتی شدند که به نظر افراد بسیاری تحقیقاتی بی مصرف و بدون نتیجه بود اما آن ها توانستند برخلاف انتظارات به نتایج جالبی دست پیدا کنند. در این تحقیقات مشخص شده که کشورهایی که مصرف شکلات بیشتری دارند تعداد جوایز نوبل بیشتری نیز دریافت کرده اند. البته دانشمندان این تحقیقات را خیلی درست نمی دانند اما عده ای دیگر آن را نشانه در مورد هوش می دانند.

salimi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگانی نیستم
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : IQ «ضریب هوشی»

Iqبالا داشتن مهم نیست اصل eqپشتکار بالا داشتن مهمه چون بدون این دو جایگاه خوبی نخواهی داشت

بالا