• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

یادگیری زبان آلمانی

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد
بعد از سلام و احوال پرسی :D
باید بگم که این تاپیک در راستای گسترش یادگیری زبان آلمانی ایجاد شده و قراره که آلمانی آموزش داده بشه
قبل از هر چیز فکر کنم بهتر باشه یک سری توضیحاتی رو بدم :
اول از همه باید بگم آلمانی اونقدر ها هم که همه فکر میکنن سخت نیست و اینکه از لحاظ تلفظ شما به هیچ مشکلی بر نمیخورید چون بیشتر کلمه ها اونطور که نوشته میشن خوانده میشن فقط یه سری استثنا داره که میگم و اونایی که استثنا هستن به فارسی یا فینگیلیش تلفظ هاش رو خواهم نوشت :)
گرامر آلمانی ممکنه یکم مشکل باشه به خصوص آرتیکل ها که یک سری قاعده برای یادگیریشون هست ولی همشون قاعده ندارن و بعضیاشون احتیاج به حفظ کردن دارن :D
ولی اول از همه یک سری مکالمه روز مره ، شغل ها ، میوه ها ، اعداد ، روزای هفته و بقیه چیز های مقدماتی گفته میشه و بعد گرامر رو شروع میکنیم و احتمالا برای گرامر و فعل ها تاپیک جدا زده میشه :-?

پ.ن 1 : اگر کسی هست که آلمانی یاد داره و در سطح خوبی هست خیلی خوشحال میشم که تو این کار کمک کنه چون به هر حال هر چی بیشتر باشیم بهتره :D

پ.ن 2 : اگر هم کسی هست که کلاس میره و سوال و مشکل داره و یا راهنمایی میخواد میتونه بیاد بیان کنه و من تا B1/1 در خدمت هستم و تا جایی که بتونم کمک میکنم

پ.ن 3 : اگر کسی مایل به یادگیری هست بیاد و تو تاپیک اعلام آمادگی کنه لطفا

از فردا شروع میکنیم :D
مرسی از استقبالتون :D

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري
پاسخ : یادگیری زبان آلمانی

نگین جوووووون >:D< *-:
تاپیکت عالیه! 8->
من هستم
خیلی کم یادم مونده، بیشتریاش از یادم رفته, جای تعجب هم نداره وقتی 5-6 سال صحبت نکنی و روش کار نکنی یادت میره
خیلی دنبال کلاس گشتم تو این شهر خراب شده؛ روسی و اسپانیایی و عربی دارن اونوقت آلمانی ندارن :-w X-(
الانم که به بهانه ی المپیک میشینم پای ZDF اصن گریم میگیره :((
خلاصه اینکه مرسی بابت تاپیکت، امیدوارم استقبال خوبی بشه ازش (;

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

خب بازم خیلی خوبه :)
منم امیدوارم استقبال بشه :D

از فدرا شروع میکنم اگر بازم کسی پیدا شه که بلد باشه خیلی خوبه
مرسی از اعلام حضورت

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

مرسی، خیلی خوبه اگه منظم پیش بره!
خودت کجا خوندی؟ اصن چند ترم باید خوند آلمانی رو؟
یه ذره بگو اینا رو! :D

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

تو مشهد فقط یک نفر هست که مورد قبول گوته است که خودشم آلمانیه
البته جاهای دیگه هم هست ولی این ار همه بهتره کالج زبانم تو مشهد خوبه ولی گروه سنیش بالای 18 است :D
ولی شما که تهرانی میتونی کلاسای خود گوته رو بری

خب تعداد ترم بستگی به کتاب داره و طبیعتا به آموزشگاه :-?
من کتابم Tangram ـــِ 12 ترم که بخونی B1 (که فکر کنم برای مهاجرت کافیه ) رو میتونی بگیری به عبارتی هر کتاب 2 ترم ــــِ اگر در هفته 8 ساعت بخونی تو 2 سال تموم میشه
ولی فک کنم کتاب گوته برای نوجوانان Team Deutsch ــــِ (از کسی شنیدم :D )
الانم Tangram تحریم ـــِ

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

سلام. دستت درد نکنه بابت تاپیک.
من خودم یه مدتی اسپانیایی می خوندم و با اینکه خیلی زبان جالبیه و سخت هم نیست، اما یه خرده دو دل شدم که ادامه بدم یا برم آلمانی بخونم.. یا حتی فرانسوی.
این گوته که شما می گی کیه؟ : دی یه خرده توضیح می دی؟ کلا یه خرده درباره هر چی لازمه توضیح می دی؟ : دی

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از کوروش :
سلام. دستت درد نکنه بابت تاپیک.
من خودم یه مدتی اسپانیایی می خوندم و با اینکه خیلی زبان جالبیه و سخت هم نیست، اما یه خرده دو دل شدم که ادامه بدم یا برم آلمانی بخونم.. یا حتی فرانسوی.
این گوته که شما می گی کیه؟ : دی یه خرده توضیح می دی؟ کلا یه خرده درباره هر چی لازمه توضیح می دی؟ : دی
گوته یک موسسه زبان آلمانی ـــِ که مورد قبول سفارته و در واقع سال ها پیش توسط سفارت آلمان در تهران تاسیس شده و خب چون سفارت تهران ــــِ گوته هم فقط تهرانه و تو شهر دیگه ای موسسه گوته نداریم و بقیه باید موسسه های توی شهر خودشون رو برن ولی قبلش من بهتون پیشنهاد میکنم که حتما مطمئن بشین اون موسسه مورد قبول گوته باشه اگرم تهران میرین میتونین از خود سفارت راهنمایی بخواین البته از کسایی که بیرون سفارتن چون سفارت بدون وقت کسی رو راه نمیده و اصلا این سوال ها رو داخل سفارت جواب نمیدن :D
خب اگر دوست داشته باشین میتونین به سایت سفارت سر بزنین شاید اصلاعاتی درباره ی گوته نوش باشه www.teheran.diplo.de

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

به نقل از نــــگــــین :
گوته یک موسسه زبان آلمانی ـــِ که مورد قبول سفارته و در واقع سال ها پیش توسط سفارت آلمان در تهران تاسیس شده و خب چون سفارت تهران ــــِ گوته هم فقط تهرانه و تو شهر دیگه ای موسسه گوته نداریم و بقیه باید موسسه های توی شهر خودشون رو برن ولی قبلش من بهتون پیشنهاد میکنم که حتما مطمئن بشین اون موسسه مورد قبول گوته باشه اگرم تهران میرین میتونین از خود سفارت راهنمایی بخواین البته از کسایی که بیرون سفارتن چون سفارت بدون وقت کسی رو راه نمیده و اصلا این سوال ها رو داخل سفارت جواب نمیدن :D
خب اگر دوست داشته باشین میتونین به سایت سفارت سر بزنین شاید اصلاعاتی درباره ی گوته نوش باشه www.teheran.diplo.de
دستت درد نکنه مجددا. اول که زدم لینکو اون بالا تو عنوان تَب نوشت دویچه نمی دونم چی چی تهران. گفتم الان یه عالمه جقور پقور آلمانی نوشته توش. ولی خوب فارسی بود. تو قسمت فرهنگ و آموزش به این سایته رسیدم:
به سایت موسسه زبان آلمانی (DSIT) خوش آمدید.

موسسه آموزش زبان آلمانی در سال 1995 توسط سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران تاسیس گردید و در مدت زمانی اندک بصورت یکی از مراکز پیشرو جهت فراگیری زبان آلمانی در تهران در آمد.

موسسه آموزش زبان آلمانی تلاش می نماید با توسعه و آموزش زبان آلمانی در ایران درک متقابل بین ایران و آلمان را بهبود بخشد. تدریس به زبان آلمانی انجام میشود و دانشجویان ما علاوه بر فراگیری زبان آلمانی، استفاده علمی و کاربردی در محاوره به زبان آلمانی را نیز یاد میگیرند. برنامه و نحوه تدریس مطابق بر دستورالعمل های انستیتو گوته می باشد. کلیه امتحانات انستیتو گوته بصورت منظم در این موسسه برگزار می شود.
خیلی خوب و اینها. امیدوارم قیمتاشونم دانشجویی باشه.

S...4Rmahtab

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

بچه ها اگر خیلی نمیخواین آلمانی رو حرفه ای یاد بگیرین و فقط در حد فهمیدن و صحبت کردن معمولی میخواین میتونین از این سایته استفاده کنین
www.livemocha.com
من خودم که میخواستم اسپانیایی رو یاد بگیرم و در کل با قواعدش آشنا شم از همین سایته استفاده میکنم و تصمیم دارم بعد که کلا با زبونش آشنا شدم برم کلاس

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

منم اعلام آمادگی! 8->
خیلی دوس دارم یاد بگیرم!

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

منم گوته می‌رم ، الان به طور رسمی اسمش هست DSIT یا موسسه آموزش زبان آلمانی زیر نظر سفارت آلمان ولی همون گوته‌ی سابقه .
نگین امکان نداره هر کتاب تو دو ترم تموم بشه! همه‌شون این‌جا بین 3 تا 4 ترمن!

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از کوروش :
منم امیدوارم :D
به نقل از mДhtДb :
بچه ها اگر خیلی نمیخواین آلمانی رو حرفه ای یاد بگیرین و فقط در حد فهمیدن و صحبت کردن معمولی میخواین میتونین از این سایته استفاده کنین
www.livemocha.com
من خودم که میخواستم اسپانیایی رو یاد بگیرم و در کل با قواعدش آشنا شم از همین سایته استفاده میکنم و تصمیم دارم بعد که کلا با زبونش آشنا شدم برم کلاس
خیلی ممنون از لینکی که گذاشتی
بچه ها من خودم سایتایی سراغ دارم که برای یادگیری آلمانی و حتی معنای کلمات خوبن که یه روز همشو میذارم چه برای کسایی که تازه دارن شروع میکنن چه برای کسایی که دارن کلاس میرن
حتما بعدا خواهم گذاشت
و همینطور دارم تحقیق میکنم یک سری کتاب برای گرامر و درک مفهوم پیدا کنم هر کس در این باره سوالی داشت ( برای کتاب و فرهنگ لغت و اینا ) پ.خ بده :D
به نقل از شقایق.س :
منم اعلام آمادگی! 8->
خیلی دوس دارم یاد بگیرم!
مرسی از اینکه اومدی :D
به نقل از ستـاره :
منم گوته می‌رم ، الان به طور رسمی اسمش هست DSIT یا موسسه آموزش زبان آلمانی زیر نظر سفارت آلمان ولی همون گوته‌ی سابقه .
نگین امکان نداره هر کتاب تو دو ترم تموم بشه! همه‌شون این‌جا بین 3 تا 4 ترمن!
هر کتاب Tangram چهار تا Lektion داره که معلم ما هر ترم دوتا Lektion درس میشه که میشه دو ترم :D
ولی کتابای مختلف فرق داره فک کنم :-?

خب فک کنم دیگه توضیحات لازم داده شد :D
بهتره بریم سراغ آموزش ;;)
بچه ها اگر کسی آلمانی هر چند کم هم بلده بگه و تو آموزش کمک کنه
و همینطور این تاپیک غیر از آموزش محلی برای چت آلمانی هم هست پس اگر کسانی هستند که یاد دارند میتونن بیان اینجا و sprechen (همون صحبت ) ــــِ شونو قوی کنن ;;)

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

هر کتاب Team Deutsch دوازده تا Lektion ئه که هر ترم 4 تا درس می‌دن :D

به نقل از کوروش :

متاسفانه در این مورد نه . تازه کتاباشونم گرونه
در ضمن ، ساعت‌های درسی‌ش هم خیلی زیاده .

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

خب فکر کنم بهتر باشه اول از همه الفبای آلمانی رو بگم چون با انگلیسی فرق داره هم یک سری حروف اضافه داره و هم تلفظ هاش فرق داره
تو آلمانی بیشتر کلمات همونجور که نوشته میشن خونده میشن و از این لحاظ مشکلی نخواهید داشت فقط چند مورد استثنا داره که بعد از گفتن الفبا میگم
جلوی هر کدوم از الفبا تلفظ رو به فینگیلیش مینویسم
قبلش فقط یک توضیح درباره ی حروفی که Umlaut (همینجوری که نوشتم خونده میشه ) دارن بدم یا درواقع همون حروفی که روشون دو تا نقطه قرار میگیره :D
در آلمانی سه تا حرف هستن که umlaut (اوم لَوت ) میگیرن : " O, U , A " در مورده A وقتی Umlaut میگیره تلفظش e ــِ میشه ولی O , U باز هم همون " اُ و او " تلفظ میشن فقط این دفعه صداشون از حلق و بینی میاد که نیاز به تمرین داره

حروف تلفظ
A آ ( a )
e ä
be B
ce C
sh , kh ch
de D
e E
ef F
ge G
ha H
i I
yot J
ka K
el L
em M
en N
o O
ö توضیح دادم
pe P
ku Q
er R
es S
te T
u U
ü توضیح دادم
fau V
we W وِ
X ایکس
ipsilon Y ایپسیلون
set Z سِت

خب یک سری توضیحات بدم :D

تو آلمانی " s " "ز " تلفظ میشه و "Z" "س" (بعضی وقتا هم s اول کلمه ش تلفظ میشه ولی قاعده ی خاصی نداره)

"v" "فـــ" تلفظ میشه

"r" غیر از مواقعی که اول کلمه میاد وقتی وسط کلمه است " ق " تلفظ میشه

eu ( وقتی کنار هم قرار بگیرن ) به صورت "oy " تلفظ میشه در کلمه مثل : freue (تلفظ feghoye )

ie (در کنار هم ) همون "ای" تلفظ میشن

پ.ن 1 : ببخشید طولانی شد امیدوارم چیزیو جا ننداخته باشم اگر جا انداخته بودم یا مشکلی بود خوشحال میشم دوستان بگن :D
پ.ن 2 : سوالی داشتین یا با تلفظ ها مشکل داشتین بپرسین . بعضیاشو هم به فارسی نوشتم هم به فینگیلیش برای اینکه بهتر بفهمین :-?
پ.ن 3 : روی Umlaut ها حتما تمرین کنین چون مشکل ــِ من خودم هنوز توش گیر دارم :D
پ.ن 4 : ذوق مرگ از استقبال :D بازم اضافه میشن ;;) 8-> و اینکه به زودی سایت ها رو میزارم دنبالشم . وقتی همه اومدن مشکل ها و سوالاشونو گفتن و رفع شد اعداد رو شروع میکنم کسایی که میخوان تو یادگیری کمک کنن پ.خ بدن :D

ویرایش : خب اعلام وجود بکنین که دیگه اگر کسی اشکال نداره بریم سراغ اعداد :D

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

خب یک سری لینک میدم که برای یادگیری آلمانی ــِ
خب اول از همه این لینک ها برای یادگیری اولیه آلمانیه و بیشترش انگلیسیه و فک نکنم زیاد کسی مشکل داشته باشه :-? با این وجود بازم اگر کسی تو قسمت آلمانیش مشکل داشت یا چیزی رو متوجه نشد یا پیدا نکرد بهم پ.خ بده یک سایت دیگه هم که یکی دیگه از دوستان معرفی کردن اونم سایت خوبیه
Deutsch lernen به نظر من این از همه بهتره :-?
rosettastone قسمت home school برین
pimsleurapproach قسمت Languages
fluenz قسمت Languages

برای کسایی که دارن کلاس میرن این سایتا نمونه سوال ـــِ و برای امتحاناتون خیلی به درد میخوره نمونه سوال از A1/1 داره تا C2/2 هرچی دلت میخواد :D
schubert
telcel

برای معنی لغت هم این سایت هست و باید برین تو قسمت Abbreviations

برای گرامر هم این سایت هست که هر گرامری میخواین رو باید سرچ کنین به آلمانی چون سایت آلمانی ــِ و بیشتر برای کسایی که کلاس میرن و گرامر دارن یاد میگیرن خوبه :D

و در آخر باید بگم Google translate هم برای معنی لغت بد نیست ولی اگر بخواین جمله translate کنین گرامرش رو درست نمیده

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

اعداد رو شروع کنم آیا؟ :D

خب اول اعداد 0 تا 20 و 30 و 40 و 50 و 60 و 70 و 80 و 90 و 100 رو میگم
اعداد تلفظ ها (برای هرکدوم که لازم بود فارسی هم نوشتم بهتر یاد بگیرین )

0 nul null
1 ains eins (آینس ولی اَینس هم تلفظ میشه )
2 sowai zwei ( اون " ســـُ اولش رو باید کوتاه بگین )
3 deghai drei
4 fier vier
5 fünf fünf ( اوم لَوت رو که قبلا گفتم چجوری تلفظ میشه )
6 zeks sechs
7 ziben sieben
8 akht acht (آخت )
9 noyn neun (نُین )
10 sen zehn
11 elf elf
12 eswölf zwölf
13 deghaisen dreizehn ( دِقای سِن )
14 firtsen vierzehn
15 fünfsen fünfzehn
16 zeksen sechzehn
17 zibsen siebzehn
18 akhtsen achtzehn
19 noynsen neunzehn
20 eswansish zwanzig
30 deghaisish dreißig
40 firsish vierzig
50 fünfsish fünfzig
60 zeksich sechzig
70 zibsish siebzig
80 akhtsish achtzig
90 noynsish neunzig
100 ayn hundert ein hundert

1. خب الان در مورد "ß" باید توضیح بدم در واقع این علامت مثل دوتا "s" هست که تو بعضی کلمات به جای دو تا "s" این علامت میاد که تو اعداد فقط در "dreißig " بود که به صورت س تلفظ میشه
Umlaut ها رو که قبلا توضیح داده بودم و فقط تو اینها پنج (fünf ) این مورد رو داشت
2. در مورد "zehn " خب باید بگم اون "h" وسط کلمه خونده نمیشه و قبلا هم گفته بودم که "z" س تلفظ میشه پس تلفظ کلمه میشه سِن

3 . اعداد 10 تا 20 نحوه ی ساخته شدنشون میشه همون عدد در حالی که کنارش zehn قرار میگیره vierzehn = vier + zehn ( ققط در مورد 11 و 12 صادق نیست )
بقیه اعدادی که این بین وجود دارن رو فعلا نگفتم چون گفتم شاید بهتر باشه اول همین ها رو یاد بگیرین نوبت بعدی میگم :D
سوالی داشتین بپرسین :)

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

خب اعداد 1 تا 20 رو و هم چنین 30 و 40 و 50 و 60 و 70 و 80 و 900 و 100 گفتم
حالا اعداد این بین رو میگم
خب قبلش باید بگم که Und ( به صورت اوند تلفظ میشه ) به معنی "و" ــِ و به عنوان حرف ربط کاربرد داره و غیر از اون در اعداد هم کاربرد داره مثلا وقتی میگیم "بیست و یک " تو آلمانی به این صورت میشه : zwanzig + ein = einundzwanzig ( تلفظ : آین اوند اِسوانسیش ayn und esvansish )

حالا اعداد بین 20 و 30 رو میگم

اعداد تلفظ

21 einundzwanzig آین اوند اِسوانسیش
22 zweiundzwanzig اِسوای اوند اِسوانسیش
23 dreiundzwanzig دِقای اوند اِسوانسیش
24 vierundzwanzig فیر اوند اِسوانسیش
25 fünfundzwanzig فونف اوند اِسوانسیش
26 sechsundzwanzig سِکس اوند اِسوانسیش
27 siebenundzwanzig زیبِن اوند اِسوانسیش
28 achtundzwanzig آخت اوند اِسوانسیش
29 neunundzwanzig نُین اوند اِسوانسیش

خب بقیه اعداد بین 30 و 40 ، 50 و 60 و... هم همینطور ــــِ

برای 100
101 hunderteins هوندِرت آینس
102 hundertzwei هوندِرت اِسوای
103 hundertdrei هوندِرت دِقای
.
.
.
123 einhundertdreiundzwanzig آین هوندِرت دِقای اوند اِسوانسیش

و الا آخر

خب برای پست بعدی میخواستم شغل ها رو بگم ولی اول ترجیح دادم که یک گرامر که خیلی در آلمانی اصلی هست و نسبت به بقیه گرامر ها آسون تره رو بگم :D
سوالی داشتین پ.خ کنین یا همینجا بپرسین یا اگر با تلفظ ها مشکل داشتین

فقط اینکه به خاطر این کنار هم نوشتم و مثلا بینشون فاصله ( مثلا بنویسم ein und zwanzig ) نذاشتم که خود آلمانی ها تو نوشتارشون نمیذارن
شما هم نذارین :D
ولی چیزی که واضحه اینه که جدا جدا ولی پشت سره هم بدون مکث خونده میشن ولی به هم وصلشون نمیکنیم

پ.ن : بچه ها اگر کسی تازی یاد گرفته یا حتی فکر میکنه میتونه یک بخشی رو توضیح بده به من پ.خ بده هماهنگ کنیم
کمک شما باعث خوشحالی خاطر ما میشود :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

با تشکر فراوان از نگین! >:D<
فقط یه سوال پیش میاد. شما چجوری اینا رو یاد میگرفتین؟ منظورم اینه که کتاب داستان میخوندید؟ یا چی؟ :-?

بالا