• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد = بی دین بودن!

fandog

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
تهران
پاسخ : سمپاد = بی دین بودن!

سمپاد به ما یاد میده که خب نباید هر یزیو بدون فکر قبول کنیم ...

اگه اشتباهه که آدم از روی فکر سوال بپرسه و بدون فکر و سوال بخواد یه چیزیو قبول کنیم پس همان سزاوارتر (!) که نکنیم...

اگه به یه جایی برسیم که نتونیم دیگه فکر کنیم پس دیگه نمیتونیم پیشرفت کنیم.

اگه که یکی نتونه یه سوالیو جواب بده دلیل نمیشه که نباید سوال کرد...

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

ب نظر من ک کسی ک سمپادیه دلیل نمیشه بی دین باشه! اتفاقن چون بچه های سمپاد بیشتر فک میکنن و میخان از قضایا سر در بیارن دین داریشون کامل ترم هس ( من ک این جوریم! :D )

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

تنها فرقش اینه که بچه های سمپاد چون باهوش ترن چیزیرو بدون دلیل قبول نمیکنن و تا میان دلیلشو بپرسن میگن وای چقدر شما بی دین هستید!

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر
پاسخ : سمپاد = بی دین بودن! (یا شاید هم کنجکاو بودن...)

باااااا شما هم خیلی حسّاسین :D
آدم اگه دلیل چیزی رو بخواد، اونو فقط از یه نفر نمیپرسه که! اگه مشکل داری تو زمینه ای، این همه سایت تو نت هست. تو نت پیدا نکردی از امام جماعت مسجد یا هر کس دیگه بپرس. جواب نگرفتی شونصد تا کتاب توی بازار درباره هر موضوعی ریخته یکی رو بگیر جوابتو بالاخره پیدا میکنی (;
به نظرم خیلی بچه بازیه که به خاطر حرف یه معلم(خواه آگاه و خواه ناآگاه) بیاییم یه موضوع جدید درست کنیم و اشتباه اون معلم رو به کل مراکز سمپاد نسبت بدیم و بگیم هرکی تو سمپاد درس بخونه، عمرا دین سرش بشه. نکنید این بچه بازیا رو بابا :-w زشته دیگه :-"
پ.ن: عده ی زیادی با مطالعه ی فلسفه ی دینی مخالفن؛ شاید معلم شما هم یکی از اونا. دلیل نمیشه چون معلمت تو رو پیچوند، دیگه نری دنبال جواب سوالت (;
پ.ن 2 : این خیلی خوبه که به دنبال اصل قضیه میرید و نمیخواید مثل 90 درصد آدما، کورکورانه تو دین تقلید کنید :)

banj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
یه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
cs

حرف کاملا غلطیه .........
بله متاسفانه جامعه کلا آدمای بی دین داره و خوب سمپاد هم برشی از جامعه ماست.............
اما نه به این معنی که هر کی تو سمپاده بی دینه اتفاقا به خاطر اختیار وآزادی ای که تو سمپاد هست اگه کسی دینداره واقعا دین داره نه ظاهری....................
مثلا من خیلی مدارس مذهبی رو میشناسم که خیلی آدما دین دار رفتن توش و بی دین اومدن بیرون....چون زده شدن.....
تو سمپاد افراط تفریط وجود نداره.........همین

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

خوشبختانه سمپاديا باهوشتر از عامه ي مردمن و عقلشون بيشتر ميرسه نسبت به هم سن وسالاشون
دين هركسي هم ب خودش ربط داره
اگر من يه سمپاديم و بي دينم و خدا رو قبول ندارم پس حتما روش فكر كردم و اشتباه نميكنم
به كسي هم ربطي نداره
بي دينم؟؟به خودم مربوطه
هيچكس در حدي نيست كه بياد و به من بگه مشكل دارم و خدا وجود داره
اعتقادات شما به خودتون مربوطه

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من اصلا با این حرف موافق نیستم یعنی چی یعنی هرکس که توسمپاد بود بی دینه

Armator

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Helli II
شهر
Tehran

سمپاد یاد میده درباره ی هر چیز فکرکنی و بعد قبولش کنی ...
حالا هر کس به نتیجه میرسه... #S-:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

اقای فروغی(قاری معروف)اومده بودن مدرسه ی ما می گفتن:متاسفانه شما ها فقط به درس اهمیت می دین و دینتون رو کنار گذاشتین و ...از این حرفا.
ما سمپادیا باید با بقیه ی بچه ها یه میتینگ بذاریم و براشون توضیح بدیم که ما 1-انسان هستیم-2-معمولی هستیم-3-امتیازمون برای تلاش و استعدادمون نه چیز دیگه ای....
#S-:

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

اتفاقن تو سمپاد به موضوعاته اعتقادی خیلی اهمیت میدن! مثلن مشکات داشتیم! و خیلی چیز هایه دیگه! یعنی همین چیز ها بود که باعث شد من بفهمم که دوست ندارم ادم متدینی باشم!

من کاری ندارم خدا هست یا ن!

ولی وقتی یه دوستو بعده ۳ ماه میبینیم! جدا از جنستیش دلم براش تنگ میشه و خب وقتی میبینم! بلبداهت کلمو پایین نمیندازم!

دوست دارم راحت زندگی کنم! اهنگ گوش بدم! برقصم! برم بیام! مهمونی برم! اقا در یک کلام! من تازه ۲۰-۳۰ عمرمه! مهم ترین ده ساله عمرمه! دوره ای یه که دانشجوعم و این دوران هیچ وقتی تکرار نمیشه می خوام ازش لذت ببرم! یکی مثله منه! یکی هم مثل بعضی ها اخره تابستون دلش هوایه قم می کنه! و البته به من هیچ ربطی نداره! ولی من ترجیح میدم برم کامرون های لند یا برم با قطار سنگاپور! یا برم یه جایی که بشه خوابید و رقصیدو استخر رفت!

از ادیانه مشرقی هم اصلن خوشم نمیاد!

mobina7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران
رشته دانشگاه
حسابداری

من فقط صفحه اولو خوندم! :-"
میخواستم بگم به نظر من سمپاد یعنی هر چیزیو با دلیل پذیرفتن!
یعنی اینکه تقلید کورکورانه وجود نداره! [-(

bella_h

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید هاشمی نژاد مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

به نظر من واقعا از حسادته راهنمایی که بودم انقد به ما گفته بودن فکلی و غیره هستیم باورم شده بود دبیرستانی هامون چقد ناجورن رفتیم یک اردو مدرسه های دیگه هم بودن ومن اونجا دیدم که بی حجاب مدرسه ی ما از با حجاب اونا با حجابتر بود!!
و اونموقع فهمیدم نباید حسادت رو دست کم گرفت
به نقل از roya_606 :
به نظر من واقعا از حسادته راهنمایی که بودم انقد به ما گفته بودن فکلی و غیره هستیم باورم شده بود دبیرستانی هامون چقد ناجورن رفتیم یک اردو مدرسه های دیگه هم بودن ومن اونجا دیدم که بی حجاب مدرسه ی ما از با حجاب اونا با حجابتر بود!!
و اونموقع فهمیدم نباید حسادت رو دست کم گرفت
من متوجه اشتباه فجیعم شدم بی حجابی مساوی نیست با بی دینی اصلا الان که فک میکنم من اون روز چه جور این پست گذاشتم به نتیجه نمیرسم
بازم عذر میخوام
انسان جایز الخطا است دیگه :D

×شقایق:پست متوالی ندید.

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

نه آخه می شهگفت چون یکی 4mmمقنعه اش عقب تره بی دینه.دین یعنی این که چه قدر وچه جوری به خدا اعتقاد داری دین یعنی فقط یکی هس که همیشه با ته.
حالا دقت کردین تصمیم دارین به کاریو کنین وتی که30بت میگه اون کارو بکن منفجر میشی وفراموشش میکنی تو جامعه ی ما اوضآع همبنه. شاید بشه گفت سمپادیا برخلاف اون چه به نظر میاد با دین تر باشن به اصطاآح چون کسی بالا سرشون نیس و اون انگیزه ی درونی توشون متولد شده ورشد می کنه.
این یه جوری از اون دلایلیه که سمپاد و رشد میده.
خوب جدا از اینکه)بعضیآ به تعداد ه خیلییییییییییژ محدو سوء استفاده می کنن ~X( [-o< :لایک :-? :rolleyes:

mstar77

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شهریار
شهر
کرج
مدال المپیاد
یه بار المپیاد فیزیک شرکت کردیم گفتیم کیک و ساندیس میدن اونو ندادن هیچ تازه مخمم پوکید:D
دانشگاه
دوقوزآباد به امیدخدا(ولی ما
رشته دانشگاه
آبیاری گیاهان دریایی;)

من صددرصد با این موضوع مخالفم یعنی چی همه چی رو که گفتن قبول کنیم بعد هم بگیم چون آقا فرموده....
این حرف رو اونایی تو ذهن ما میزارن که میخوان ما فکر نکنیم...
اتفاقا خود خدا گفته که یک ساعت تفکر ثوابش بیشتر از هفتادسال عبادته X-( X-(

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

بچه ها چقد موضع گیرانه پیش میرین.
خب اینکه این فکر در مورد ما ایجاد شده توی ذهن دیگران دلایل زیادی داره.شاید شما هم اگه از بیرون قضیه رو ببینید خیلی مخالفت نکنین با حرفشون.
جو مدارس ما توری هست که بیشتر بی دلیل قبول نمیکنیم.و این اصلا بد نیست.ولی گاهی فکر میکنن این پرسش ها به دلیل اینه که ما دنبال یه نقطه ضعف میگردیم برای نفی خیلی چیزها.بعد اسمشو میذارن جو گیری.
در رابطه با بعضی ها هم واقعا این جوگیری پیش میاد.وخب توی مدرسه تاثیری پذیری بچه ها از هم خیلی زیادی.موج های انحرافی زیادی توی مدارسمون هست.که یک جور سوء استفاده است گاهی.بعضی وقتا هم نیست و بچه ها به خاطر مثلا غرور کاذبی که براشون بوجود اومده کا ما قشر برتر و باهوشیم دیگه واقعا حرف کسی رو قبول نمیکنن.حتی به این توجه نمیکنن که کسی که داره براشون توضیح میده چارتا پیرن بیشتر پاره کرده و علمش بیشتره یا هرچی.اینا میشن دلیل که اون عده ای هم که دارن کار درست رو میکنن.میپرسن که با عقل انتخاب کنن برن زیر سوال.بعدم دقت کردین که اونایی که دارن کار اشتباه رو میکنن بیشتر سر و صدا دارن؟بیشتر جار میزنن خودشون رو؟خب پس اینکه ما اینجوری دیده میشیم دلیل نمیشه همه اینطوری باشن.یه عده هستن که صداشون بلنده.اغلیت هستن.و اون اکثریت بی سرصدا کار خودشون رو میکنن :D

به نقل از mobina7 :
من فقط صفحه اولو خوندم! :-"
میخواستم بگم به نظر من سمپاد یعنی هر چیزیو با دلیل پذیرفتن!
یعنی اینکه تقلید کورکورانه وجود نداره! [-(

شاید سمپاد به این معنی باشه.ولی الان ما اینطور نیستیم.حداقل خیلی اینطور نیستیم.
اتفاقا به شدت تقلید کورکورانه وجود داره.که به خاطر جو هست.جو خالصی که بین بچه ها بوجود میاد.این قابل انکار نیست.
مخصوصا راهنمایی.باز دبیرستان بچه ها یکم بهتر میشن.عاقل تر میشن

منتقد

مهمان

به نقل از mstar77 :
من صددرصد با این موضوع مخالفم یعنی چی همه چی رو که گفتن قبول کنیم بعد هم بگیم چون آقا فرموده....
این حرف رو اونایی تو ذهن ما میزارن که میخوان ما فکر نکنیم...
اتفاقا خود خدا گفته که یک ساعت تفکر ثوابش بیشتر از هفتادسال عبادته X-( X-(
بله خداوند فرموده تفکر...
البته تفکر بی تعصب
فرق اون آقا اینه که رو در روت میگه چی درسته اما فرق دشمنش اینه که با ناخودآگاه تو بازی میکنه و میگه آقا اشتباه میکنه
مرزش خیلی باریکه...برای همین تفکراتت تعصب داره...
فقط همین یک پستو دادم و ادامه نخواهم داد این بحثو...

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

تحقیقات ثابت می‌کنه که عموما افراد باضریب هوشی بالا آتئیست و بی‌خدا هستند. مسلما تراکم افراد باهوش توی سمپاد از بقیه مدارس بیشتره.
افراد دیندار دارای هوش کمتری نسبت به آتئیست‌ها هستند
مرور ۶۳ تحقیق علمی توسط دانشگاه روچستر نشان می‌دهد که در ۵۳ مورد، رابطه منفی بین میزان مذهبی بودن و بهره هوشی به اثبات رسیده است.
به نوشته Independent، این گزارش که اخیرا توسط گروهی به سرپرستی «پرفسور ماریون زوکرمن» در فصلنامه «مرور شخصیت و روان‌شناسی اجتماعی» منتشر شده است نشان می‌دهد که حتی در سال‌های اولیه رشد نیز، کودکان باهوش‌تر، از مذهب فراری هستند.
دانشمندان دریافته‌اند در سنین بالا‌تر نیز افراد باهوش‌تر معمولا اعتقادات مذهبی ندارند. یکی از مهم‌ترین تحقیقاتی که در گزارش گروه زاکرمن مورد استفاده قرار گرفته است پژوهشی طولی درباره زندگی کودکان تا بزرگسالی، ۱۵۰۰ کودک باهوش با بهره هوشی بالا‌تر از ۱۳۵ بوده است.
این تحقیق طولی از سال ۱۹۲۱ شروع شده و تا به امروز ادامه داشته و نشان داده که حتی در مراحل پایان زندگی نیز این افراد اعتقادات مذهبی کمتری نسبت به میزان متوسط عامه مردم داشته‌اند.
روانشناسانی که این گزارش علمی را منتشر کرده‌اند از هوش به عنوان شاخصی که قابلیت درک علت و معلول‌ها، طرح ریزی، حل مشکلات، تفکر عمیق، درک ایده‌های پیچیده، یادگیری سریع و آموختن از تجارب را دارد، یاد کرده‌اند. براساس این یافته‌ها سایر متغییر‌ها مانند جنسیت یا میزان تحصیلات نقشی در رابطه بین هوش و اعتقادات مذهبی نداشته‌اند.
این مقاله نتیجه می‌گیرد که مذهب شامل قواعدی می‌شود که از نظر افراد باهوش غیرمنطقی به نظر می‌ایند و قابل تطبیق با یافته‌های علمی نیستند.
این پژوهشگران می‌گویند از آنجا که افراد باهوش زمان بیشتری را به تحصیل می‌پردازند معمولا به مشاغل بالا‌تر و دارای حقوق بیشتری نیز دست می‌یابند که سبب افزایش عزت نفس و در نتیجه کنترل شخصی و خود راهبری بیشتر و بنابراین پدیداری باورهای شخصی به جای اعتقادات مذهبی می‌شود.
http://www.independent.co.uk/news/science/religious-people-are-less-intelligent-than-atheists-according-to-analysis-of-scores-of-scientific-studies-stretching-back-over-decades-8758046.html

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

افراد باهوش زمان بیشتری را به تحصیل می‌پردازند معمولا به مشاغل بالا‌تر و دارای حقوق بیشتری نیز دست می‌یابند که سبب افزایش عزت نفس و در نتیجه کنترل شخصی و خود راهبری بیشتر و بنابراین پدیداری باورهای شخصی به جای اعتقادات مذهبی می‌شود.

به جای عزت نفس میتونیم توی این سن و با تحصیلات و اطلاعات کم بگیم اعتماد به نفس کاذب :-" یه جور خودبرتر بینی...

ولی عقل حکم میکنه که آدم با افزایش هوش بیشتر به دنبال منشا ها باشه و باور های قوی تری داشته باشه.که یه سری از باور ها میتونن مذهبی باشن.به نظر میاد که افراد باهوش باید با ایمان تر باشن که :-"
:))
یه تحقیقم دانشگاه زاهدان :-? سیستان انجام داده که همینو میگه.منبع نت هست :-"

@پایینی: میخواستم همینو بگم نمیدونستم چطوری بگمش :D

منتقد

مهمان

به نقل از ساحـــره :
به جای عزت نفس میتونیم توی این سن و با تحصیلات و اطلاعات کم بگیم اعتماد به نفس کاذب :-" یه جور خودبرتر بینی...

ولی عقل حکم میکنه که آدم با افزایش هوش بیشتر به دنبال منشا ها باشه و باور های قوی تری داشته باشه.که یه سری از باور ها میتونن مذهبی باشن.به نظر میاد که افراد باهوش باید با ایمان تر باشن که :-"
:))
یه تحقیقم دانشگاه زاهدان :-? سیستان انجام داده که همینو میگه.منبع نت هست :-"
چرا از یک جنبه دیگه نبینیم؟
اینکه افراد باهوش شرایط قرار گرفتن در فضایی رو بدست میارن که...
هیچ کسی برای تخریب اعتقادات نمیره سراغ میدونی که کارگرا وای میسن
میرن سمت آکادمی ها و مراکز علمی

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از ساحـــره :

بله عقل حکم می کنه آدم دنبال منشاء ها باشه . اما از کجا دنبال منشاء ها میگرده ؟ از چیز مستند و واضحی مثل تحقیقات و مطالب علمی یا تئوری هایی که درستی یا غلط بودنش رو هرگز نمیشه بدون شک اثبات کرد ؟
ضمنا ادیان در مورد علم پدیده ها و علت اتفاقاتی که برای انسان مبهم هستن در حقیقت بهش اطلاعات جدیدی نمیده بلکه میگه تو درک نمی کنی و همه چیز رو متصل می کنه به وجودی فراتر از درک انسان .

بالا