• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منشی خانم با روابط عمومی بـالا لطفا !!!

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
خب شاید این روز ها اگر صفحات نیازمندی روزنامه هاتون رو نگاه کنین این جمله رو زیاد ببینین ... :D

حقیقت تا چند سال پیش که اونقدری از وضع شرکت های خصوصی و مسائل جامعه اطلاعی نداشتم خیلی به نظر عادی و مفهوم ساده ای داشت ...

اما الان .... :D

این روز ها توی خیلی از شرکت های خصوصی جزو مقرارت نانوشته شون این هست که خانم ها باید آرایش کنن و به اصطلاح آراسته در محیط کار حاضر بشن ...
قصد ندارم همه ی شرکت ها و ادارات خصوصی یا دولتی رو زیر سوال ببرم ... اما این مساله ای هست که داره توی جامعه ی ما زیاد میشه و معنا و مفهوم روابط عمومی بالای این روز های صفحات آگهی و خودآرایی برای جلب توجه مشتری داره روز به روز بیشتر میشه ...

یادمه توی یه گزارش مستندی توی یک نشریه که با خانم هایی که توی آرایشگاه های زنانه بودن صحبت میشد همچین صحبتی مطرح شده بود که جزو شرایط کاری شرکتم هست و هر هفته مجبورم بیام آرایشگاه !!!!

اما واقعیت یه سری سوال هایی مطرح هست :

آیا واقعا این شیوه برای جذب مشتری و یا تولید و سوددهی بیشتر جواب میده و موثره ؟

آیا این کار به نظرتون در مجموع از لحاظ اخلاقی و ارزشی درسته ؟ در هر صورت اون فرد نیاز به کار داره و اون مدیر و رئیس هم نیاز به سود و در آمد بیشتر ... نیاز های هر 2 طرف رفع میشه ... اما ... ؟!
( به شخصه راستش اصلا احساس خوبی ندارم از اینکه کارفرما یا رئیسم ازم استفاده ی ابزاری کنه )

شما هم توی شرکت های مختلف و شرایط های غیر رسمی استخدم ها و مصاحبه های کاری همچین مواردی رو شنیدین آیا ؟ :D

و یک سوال دیگه ...
آیا اینکه این روز ها میگن حجاب و سادگی مصونیت است و نه محدودیت ، هنوز هم با این اوضاع قابل درک و قابل توجیه هست ؟
به نظر حداقل در ظاهر قضیه سادگی و حجاب دارن توی این جا ها حتی به ضد ارزش تبدیل میشن متاسفانه ...

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
پاسخ : منشی خانم با روابط عمومی بالا لطفا !!!

به نقل از نــيما :
و در نهایت یک سوال دیگه ...
آیا اینکه این روز ها میگن حجاب و سادگی مصونیت است و نه محدودیت ، هنوز هم با این اوضاع قابل درک و قابل توجیه هست ؟
به نظر حداقل در ظاهر قضیه سادگی و حجاب دارن توی این جا ها حتی به ضد ارزش تبدیل میشن متاسفانه ...

با عرض معذرت، ولی به نظرم اینکه مجبور شی واسه یه گرفتن یه کاری، خیلی آرایش غلیظ بکنی که مشتری یا مدیرت خوشش بیاد مثلا، با عرض معذرت ولی فک کنم به نوعی خودفروشی به حساب بیاد این کار...

مصونیت دیگه چه معنی داره وقتی که "خودت" داری گناه میکنی و مجبور میکنی که بقیه بهت بیشتر نگاه کنند؟! :-??

+ من منظورم از اون چیزی که بالا گفتم، آرایش عادی و معقول و سر و وضع مرتب نیست. منظورم اینه که رسما مجبور شی آرایش خیلی خیلی غلیظ بکنی که مثلا مشتری رو با ظاهرت جذب کنی ...

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

موافقم
نوشتم که یه خانم هم نظر داده باشه:-)

از خیلی چیزا خبر نداشتی آقا نیما ...

Casillas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
مشهد

به نظر من بدون آرايش غليظ و با داشتن يه لبخند ( نه خيلي گشاد ك تا ته حلقت ديده بشه) وبا قيافه ي كاملا عادي هم ميشه نظر مشتري رو جلب كرد .... فقط بايد يه زبونه چربو نرم داشته باشيو يكم اعتماد ب نفس ..... چيزي ك ما خانوما توش استاديم (; (; (;

مهسافت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
صنایع غذایی

به نظرِ من ظاهرِ آراستهِ یک منشی موثر ـه چون اولین فردی که دیده میشه همون منشی ـه .

همچنین روابط عمومیِ بالاِ منشی که حتمــَن باید باشه

• لایک
امتیازات: JB

Marksman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله ی دوم هر دو المپیاد شیمی و زیست قبول شدم اما به خاطر بیماریم نتونستم ادامه بدم .

به نقل از مــهــســافــت...! :
به نظرِ من ظاهرِ آراستهِ یک منشی موثر ـه چون اولین فردی که دیده میشه همون منشی ـه .

یعنی الان شما با این وضعیت موافق هستید ؟! :O

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Milad.R :
با عرض معذرت، ولی به نظرم اینکه مجبور شی واسه یه گرفتن یه کاری، خیلی آرایش غلیظ بکنی که مشتری یا مدیرت خوشش بیاد مثلا، با عرض معذرت ولی فک کنم به نوعی خودفروشی به حساب بیاد این کار...

مصونیت دیگه چه معنی داره وقتی که "خودت" داری گناه میکنی و مجبور میکنی که بقیه بهت بیشتر نگاه کنند؟! :-??

+ من منظورم از اون چیزی که بالا گفتم، آرایش عادی و معقول و سر و وضع مرتب نیست. منظورم اینه که رسما مجبور شی آرایش خیلی خیلی غلیظ بکنی که مثلا مشتری رو با ظاهرت جذب کنی ...

بحث اینجاست که شرایط جامعه و نیاز های اقتصادی و خودخواهی های اقتصادی یه عده دیگه باعث میشه مجبور باشن این کار ها رو انجام بدن ...
این نوع صحبت کردن و با این شدت راجب این افراد درست نیست البته . واقعیت شاید بعضی از مادران یا خواهران همین دوستانی که اینجا هستن توی شرکت هایی کار کنن که مجبور باشن برای ادامه ی کارشون همچین شرایطی رو تحمل کنن ...

ببین ! در هر صورت باید نیاز اقتصادی افراد از یه راهی تامین بشه ... برای خانم ها کار ها خیلی محدود هست ! خیلی خانواده ها حقوق مرد به تنهایی پاسخ گوی نیاز خانواده نیست و خانم ها مجبورن کار کنن ... اما این روز ها خیلی شرکت ها همچین شرایطی پیدا کردن ...

این افراد به هیچ عنوان شغلشون جزو مشاغل کاذب حساب نمیشه به نظرم . حتی اگر با آرایش های شدید و رفتار های خاصی بخوان نظر و توجه افراد مختلف رو جلب کنن ، باز هم نوعی بازاریابی برای شرکت محسوب میشه و اشتغال کاذبی نیست .

به نقل از مــهــســافــت...! :

بحث ظاهرا آراسته و سر و وضع مرتب نیست . :D
ظاهر آراسته و سر و وضع مناسب و برخورد خوب و ... برای هر کسی در هر سمت شغلی مختلفی نیاز هست و حتی واجبه !
بحث اون افراطی هست که توش انجام میشه ... آرایش های تند و رفتار هایی که خارج از عرف کاری هستن ... اینکه شرایط کاری یه شرکت ایجاب میکنه که یه خانمی هر هفته بره آرایشگاه زنانه !!!!!

مهسافت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
صنایع غذایی

به نقل از نــيما :
بحث ظاهرا آراسته و سر و وضع مرتب نیست . :D
ظاهر آراسته و سر و وضع مناسب و برخورد خوب و ... برای هر کسی در هر سمت شغلی مختلفی نیاز هست و حتی واجبه !
بحث اون افراطی هست که توش انجام میشه ... آرایش های تند و رفتار هایی که خارج از عرف کاری هستن ... اینکه شرایط کاری یه شرکت ایجاب میکنه که یه خانمی هر هفته بره آرایشگاه زنانه !!!!!
من ـَم میگـَم تا آرایشِ ملیح و عادی ـش قابلِ قبول ـه دیگه !
به نقل از Marksman :
یعنی الان شما با این وضعیت موافق هستید ؟! :O

نـَه . بالا توضیح دادَم !

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران

اینایی كه منشي جيگيل ویگيل ميارن واسه تبلیغات نيست‏!بلکه واسه سوء استفاده رئيسای شركتااز این خانوماس(البته استثنا هم وجود داره‏)‏

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از نــيما :
( به شخصه راستش اصلا احساس خوبی ندارم از اینکه کارفرما یا رئیسم ازم استفاده ی ابزاری کنه )

از تو که نمیشه استفاده ابزاری کرد :D اعتماد به نفس :D مثلا میخوای بگی خوشگلم منو بزارین لوازم آرایش فروش دخترا جذب شن؟ :))

------------------------------

آقا جریان اینه که خدایش، ما مردم ایران عقده داریم. حقیقته دیگه. خیلی ها رو دیدیم جذب یه جا میشن به خاطر اینکه منشی اونجا خوشگله! خُب این یعنی عقده دیگه.

از طرفی خود اون کارفرما داره با یه تیر دو نشون میزنه. هم خودش تفریح میکنه! هم مشتری جذب میکنه

اما یک مورد دیگه
من به شخصه اعتقاد دارم حجاب فیزیکی، بدون حجاب فکری به درد نمیخوره ...

تو جامعه باید حجاب فکری نسبی حاکم باشه

بله تا زمانی که حجاب فکری حاکم نشه موثره
شما هم توی شرکت های مختلف و شرایط های غیر رسمی استخدم ها و مصاحبه های کاری همچین مواردی رو شنیدین آیا ؟
100%

ظاهر آراسته بله. اما ... نه !

نشونه ی سومی که کارفرما میزنه، در واقع رضایت اون خانم برای انجام کار مثلا با دویست هزار تومنه. در حالی که آقایی که شما باشی پایین 500 شاید راضی نشی!

یک تحقیق در آمریکا نشون میده زمانی که اپراتور صدای خانم هست، آقایون بهتر به حرفش گوش میدن. یعنی ناخودآگاه حرفش رو قبول میکنن ...
دلیل اینی هم که بیشتر اپراتور ها خانم هستن، maybe همینه !

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت
پاسخ : منشی خانم با روابط عمومی بـالا لطفا !!!

به نقل از نــيما :
با توجه به خفقان شدیدی که تو ایران هست و عقده ی روزافزون و بی جنبگی بیش از حد مردم ما، متاسفانه ای روش کاملا موثره. من حتی درباره ی اثربخشی بالای اون از چند نفر که باهاش سروکار داشتن شنیدم.
به نقل از نــيما :
آیا این کار به نظرتون در مجموع از لحاظ اخلاقی و ارزشی درسته ؟ در هر صورت اون فرد نیاز به کار داره و اون مدیر و رئیس هم نیاز به سود و در آمد بیشتر ... نیاز های هر 2 طرف رفع میشه ... اما ... ؟!
با شرایط بیکاری فعلی و نیاز مالی خیلی از خانواده ها این کار از روی اجار انجام میشه. (بالاخره به جای غذا که نمیشه هوا خورد.) حتی اگه با ارزش ها سازگاری نداشته باشه. + فقر مالی و بدتر از اون فقر فرهنگی که دیگه اخلاق و ارزش سرش نمیشه. + فقط استفاده ی ابزاری برای جلب مشتری نیست، در بعضی مواقع شرایط دیگه ای هم واسه دخترا پیش میاد که جای صحبتش تو این تاپیک نیست.
به نقل از نــيما :
شما هم توی شرکت های مختلف و شرایط های غیر رسمی استخدم ها و مصاحبه های کاری همچین مواردی رو شنیدین آیا ؟ :D
چندین مورد البته تو شرکت های خصوصی رو شنیدم. و متاسفانه آمارش روز به روز در حال افزایشه.

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

• به شدّت تأثیر گذار هست ، متأسفــّانه . در موردی خودم دیدم که یک خانومی رو که به هیچ وجه تخصّص و مدرک برای کار در شرکتِ فروش لوازم پزشکی رو نداشت رو صرفاً به دلیلِ ظــاهر زیبا و روابط عمومی خوبشون استخدام کردند و بطور عجیــیبی شاهد افزایشِ فروشِ محصولات ـشون شدند !
• ولی از لحاظ اخلاقی ، بنظرم استفاده ی ابزاری ـست .. به نظرم توهین ـیست به شعور و ارزش یک زن ، اینکه یک خانوم رو به عنوان " ابزاری برای جذب مشتری " و صرفن بخاطر " جذابیت "ـش استخدام کنن ...
• اما از لحاظِ اقتصادی که بخواهیم در نظر بگیریم ، اگر صرفاً به سود می اندیشیم پس دیگه باید ارزش های انسانی رو فراموش کنیم .
متأسفانه نه تنها در جامعه ی ما ، بلکــه در اکثر جوامع ؛ گــآهی برای رسیدن به پول از خیلی چیز ها صرف نظر میشه . ممکن هست حتی گــآهی یک زن آبروـش رو هم برای رفاه اقتصادی هم نه ، تنها برای در آوردن کمی پول بخطر بندازه { از تشریح بیشتر معذوریم : دی } .
با توجــه به اینکه امروزه شغلی که برای بیشتر خانوم ها ایجاد شده ، بازاریابی ، منشی بودن و خلا3 اکثر کارهایی ـه که بطور مستقیم و غیر مستقیم با همون قدرت جذب خانوم ها سروکار داره ؛ خانوم ها مقصر نیستن که برای کسب درآمد (اگر از لحاظ اقتصادی مشکلی دارن ) مشغول این کارها میشن ؛ مشکل از فرهنگ و رفتاری ـه که در جامعه جا افتاده :|.

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

ي نكته ي خيلي مهم اينه كه فرهنگ ما و عقايد و ارزش هاي مردم داره به سمت ظاهرگرايي ميره...
در عصر حاضر تاحد زيادي چهره يك زن توي سرنوشتش تاثير داره... چه بسا زشت باشه، پس از آرايش استفاده ميكنه!
پس اينكه ميگن يك منشي بايد آرايش كنه، نشون دهنده ي اينه كه هدف استفاده ابزاري يا بهتره بگم سوء استفاده از خانم هاست!! و اين واقعا جاي تاسف داره ...
تازه جالب اينجاست كه اين افراد باهدف سوء استفاده جذب ميشن!
يعني همين استفاده ابزاري باعث جلب مشتري ميشه!!!!
اما اين بين اون خانم فقط يك كار گيرش اومده، اما بنظرتون آيا از كارش راضيه؟؟ مسلما خير...

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از محدثه (Bahar.no) :
ي نكته ي خيلي مهم اينه كه فرهنگ ما و عقايد و ارزش هاي مردم داره به سمت ظاهرگرايي ميره...
در عصر حاضر تاحد زيادي چهره يك زن توي سرنوشتش تاثير داره... چه بسا زشت باشه، پس از آرايش استفاده ميكنه!
پس اينكه ميگن يك منشي بايد آرايش كنه، نشون دهنده ي اينه كه هدف استفاده ابزاري يا بهتره بگم سوء استفاده از خانم هاست!! و اين واقعا جاي تاسف داره ...
تازه جالب اينجاست كه اين افراد باهدف سوء استفاده جذب ميشن!
يعني همين استفاده ابزاري باعث جلب مشتري ميشه!!!!
اما اين بين اون خانم فقط يك كار گيرش اومده، اما بنظرتون آيا از كارش راضيه؟؟ مسلما خير...
انقدر شدید؟ :D

mahtab.f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر - سخت افزار

به این هم دقت کنید بعضیا واسه شرایط داغون مالی میرن سمت این شغل ها

artemis ej

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٢
شهر
مشهد
مدال المپیاد
داشتيم يه زماني...

من اینو نشنیدم اما ظاهر آراسته رو چرا!
اما اون سوال دیگه به نظر من الان دیگه حجاب محدودیته!چون ما هر چقدر هم حجاب کنیم روبند بزنیم بریم بیرون بازم از نگاه مردان در امان نیستیم!
پس این دیگه محدودیته!چون همش که نمیشه بگن خانوما حجاب داشته باشن آقایون راخت باشن!یکم حجاب در نگاه هم لازمه!پس به نظر من الان بیشتر محدودیته!

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نظر من اگه یک نفر به عقایدش اعتماد داشته باشه اصلا حاضر نمی شه تو همچین جایی کار کنه... [-(

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

من خودم به شخصه حالم از هر چی مدیر اینجوریه بهم می خوره ، تازه کجاشو دیدین.........
شرایط استخدام ایناست:
مانتو چسبان و کوتاه با رنگ های شاد ( زرد و سبز و قرمز و ...)
ناخن ها همیشه بلند و لاک زده
موها مش کرده
آرایش غلیظ
جدی می گم ها [-(
دختره تا این شرایط رو شنید ، مدیر رو تهدید به شکایت کرد و از اون جا اومد بیرون <D=
عجب دنیایی شده ها [-( :-&

arshia

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
یه بار جو گرفتم 2 ماه از وقته با ارزشمو گذاشتم برا المپیاد شیمی بعده 2 ماه تازه فهمیدم چه خریتی کردم :دی
دانشگاه
iauctb
رشته دانشگاه
عمران

این روشیه که امتحان خودشو پس داده
انسان به صورت غریضی به زیبایی گرایش داره
مسلما یه برخورد خوب کنار یه ظاهر زیبا تاثیرش به مراتب بیشتر از یه ظاهر نازیباس
شما فک میکنی این کار با ارزش هات مغایرت داره ؟ خوب استخدام نشو ولی نمیتونی این کارو محکوم کنی

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

خب منم دیدم از این چیزا مثلا به دختر عمه ی من گفته بودن باید مجرد باشی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-"
تازه خوبه کارش این بود که مسئول ثبت نام باشه برای مهد کودک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :|
این جایی هم که الان کار میکنه موقعه ورود بهش یه بسته لوازم آرایش داده بودن با یه شال قرمز برای محیط کار :|
اصلا اینا رو بیخیال بعضیا طرف رو کلا برا چیز دیگه استخدام میکنن [-(
===================================================================
قبول دارم که تاثیر داره
ولی نه همه جا که الآن شده شرط مدیرا.یه جورایی اونا دارن سنگ خودشونو به سینه میزنن!!
===================================================================
البته کسایی که به عقیده هاشون پایبند هستن اگه در این فضا ها هم به ناچار قرار بگیرن،قطعا اجازه نمیدن که بهشون بی حرمتی بشه!

بالا