• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زیست شناسی را قورت بده

آیا با اجرای پروژه فوق موافق هستید؟ (نظرات خود را بیان کنید)

• بله

رای‌ها: 28 96.6%
  • خیر

رای‌ها: 1 3.4%

• رای‌دهندگان
    29

simin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
دانشگاه
شهید چمران
رشته دانشگاه
genetics
پاسخ : پروژه ی کالبد شکافی کتاب درسی زیست شناسی

عالیه مرسی :)

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

من به ذهنم یه سوالاتی رسیده . اولا که ممنکنه که بچه ها یه سری نکات مشترک پیدا کنن . نکات در هم و برهم بشه . باید تقسیم کار انجام بشه و یه چند نفری هم به نوبت تو کار ویراستاری باشن. یعنی نکته ها رو به ترتیب بنویسن. سوالای خوب یه جا باشه. نکته ها یه جا. بعدشم من میگم که فصل های اول سال دوم خیلی حیاتین و برخلاف اون دوستایی که میگن آسونه و باید کنار گذاشته بشه ، من فکر میکنم که همون اول باید رو اونا کار بشه . حتی اگه تو کنکور سوالی ازش نیاد.میگم که بچه ها تو این گروه ها نکته هارو بنویسن . بعد تو یه فایل ارسال کنن به یه نفر که مسئولیت یه جا جمع کردن نکته ها رو قبول میکنه . بعد اونم تو یه فایل pdf بذاره تو سایت . فکر کنم تو بعضی از نکته ها شاید یه اشتباهایی هم پیش بیااد. پس رفا رو نمیزنم که کار سخت تر بشه. فقط میخوام بگم که باید با برنامه ریزی جلو بریم که موفق بشیم.. اگه دوستان انتقادی، پیشنهادی دارن بگن . (; (; (; (; (;

absolute

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan esfarayen
شهر
bojnord-esfarayen
مدال المپیاد
olampiyad adabi marhale av val
دانشگاه
server cloud not found!!!
رشته دانشگاه
server cloud not found!!!

خو دیر شد شروع کنین دیگههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه [-o< :-w :-w 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> 8->

n.z.n

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان

من واقعا به همچین کمکی احتیاج دارم اخه من ریاضی بودم امسال تغییر رشته میدم و واقعا وقت نمیکنم کتابای مختلف و جزوه های زیادی بخونم
واقعا مرسییییییییییییی *-: *-: *-: x: x:

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

بچه ها يه چيزي بگم؟
الان كه داشتم نكاتي رو كه توي يه سال زحمت كشيدن از گوشه و كناره كتاب زيست دوم در اورده بودم رو تايپ مي كردم يهو اين سوال اومد توي ذهنم كه آيا اين كاري كه ما مي كنيم درسته؟!يعني الان وقتشه؟!
ما هنوز توي همون حال و هواي ماه هاي آخريم!دوران جمع بندي ،جمع كردن همه ي نكته ها يه جا ،تورق سريع و از اين حرفا!اما يه لحظه خودتونو بذارين پارسال همين موقع!كه براي اولين بار مي خواستين زيست رو اصولي براي كنكور بخونين!حالا تصور كنين يك عده ميومدن خفن ترين نكات كل كتاب و تركيبي و اين حرفا رو يه جا مي دادن دستتون!اولش كلي حال مي كردين كه عجب چيزيه اما بعد يه مدت چه اتفاقي مي افتاد؟؟؟شمايي كه همه ي نكات يه جا جمع شده توي دستت به خودت زحمت اينكه بگردي ٤ تا چيزو از كتابا به هم وصل كني و يه نكته واسه خودت بسازي رو مي دادي؟!يا اصلا فهميدن يه نكته ي جديد مثل اينكه مثلا كارديا فقط ماهيچه ي حلقويه اما پيلور هم حلقويه هم طولي برات جالب بود؟!نه!چون همه رو قبلا داشتي!ما داريم با اين كارمون فرصت خلاقيت و كشف چيزاي تازه لا به لاي كتاب درسيو از بچه ها مي گيريم!داريم قدرت استنباطشونو از بين مي بريم!كسي كه نياد تحليل كنه تا به اين نكته ها خودش(تاكيد مي كنم خودش!) برسه چي جوري مي خواد يه پزشك موفق شه؟!حالا به فرض كه زيستشو ١٠٠ هم بزنه!
اين كار ما خيليييييي خوبه!خلا ايه كه همه پارسال حسش كرديم!اما الان وقتش نيست!وقتش ارديبهشت و خرداده!وقتي كه ديگه بچه ها با مطالعه و ذهن خلاقشون به همه ي اين نكات رسيدن و ديگه وقت جمع بندي و يه جا خوندن همه ي نكاته!
من دومين نفري بودم كه تا اين طرحو ديدم ازش استقبال كردم!اما الان...فكر مي كنم هنوز زوده....

در ضمن خطاب من به تيم نويسنده ها بود!نظرات كنكوري هاي ٩٢ اصلا قابل قبول نيست چون همه در اين لحظه فكر مي كنن اين براشون بهترين كاره!فقط تيم نويسنده ها كه تجربشو دارن مي فهمن چي مي گم!

بازم من تابع جمع ام!اگه خرد جمعي(!) تصميم بگيره اين كار درسته لابد درسته و ادامش مي ديم! :)

یلدا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
هرچي خدا بخواد

من فکر میکنم این طرح بیشتر به درد بچه هایی میخوره که امسال کنکور دادن و سال آیندم قصد دارن کنکور بدن مثل خودم مثلا :-"

در واقع بچه هایی که امسال کنکور دارن به نوشته هایه ما اعتماد نمکنن!!! اما این نوشته ها که از الان ما شروع به نوشتن میکنیم به درد بعد از عید میخوره واسشون!!

(نظر شخصی بود صرفا)

• شروع کننده موضوع

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

* ببینید اگه نظر بر اینه که، دوستان نه باید درسنامه خیلی سبز رو بخونن و نه درسنامه گاج و نه جزوه دبیر و ...
خب این کاری که ما داریم میکنیم دقیقا" یه روشی مثل تالیف کتاب کمک آموزشیه!!
مطمئنا" وقتی نویسنده کتاب گاج یا خیلی سبز درسنامه نوشته، هدفش این بوده که تا حد امکان و توانش نکات مربوطه رو بیان کنه.
خب در این صورت ملّت نرن کتاب کمک اموزشی نخونن چون داره اونا رو تنبل بار میاره؟؟

بیینید دوستان کنکوری!!
قرار نیست ما تمام نکاتی که ممکه تو کنکور بیاد رو براتون شرح بدیم!
مطمئنا" تو این زمان محدود و کمبود امکان دسترسی بچه های تالیف به هم ، شاید تا حدودی بیشتر از کتابای بازار واستون نکته بگیم و یه خورده نکات کتاب تستای مختلف و آزمونای دیگه رو براتون رو کنیم.
ولی این تصور که ما قراره علم زیست شناسی رو براتون بشکافیم :D و درشو تخته کنیم کاملا" اشتباهه!
ما در حد توانمون و بنا به نظر شخصی خودمون اون نکات پنهان رو براتون باز کنیم!
نکاتی که کتابای بازار کمتر بهش اشاره کردن - یا اصن شاره نکردن- و پتانسیل تست شدن تو کنکور سراسری رو داره.
شاید اگه خیلی کار کنیم 70% نکات رو بگیم! باقیش با خودتونه!!

هر کسی واسش یه چیزی نکته اس! شاید مطلبی که واسه من نکته به حساب بیاد واسه شما خیلی پیش پا افتاده باشه!

*هدف از این پروژه هم مسلّما" همین بوده!!
اگه فکر میکنید که با خوندن این جزوه ای که ما مینویسیم قراره کنکور رو 100 بزنین - که بعید بدونم کسی اینطور فکر کنه - کاملا" در اشتباهین!!

کتاب های درسی رو بخونید (چند باره)+درسنامه کتاب کمک آموزشی +جزوه سمپادیا! (شیـــــــــــــره!! :D)

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشكى

ببينيد درسنامه ي گاج و سبز و قرمز و آبي (!) صرفا يسري از نكاتيه كه توسط يكي يا ٢ تا نويسنده نوشته مي شه!اما كاري كه ما داريم مي كنيم اينكه ١١ نفر مي شينيم نكات مهم همه ي اين كتابارو يه جا مياريم با كلي پياز داغ تجربه هاي خودمون هم روش!من بحثم اينكه الان وقتشه يا خرداد؟ما مي تونيم همين ها رو بنويسيم اما خرداد بديم به بچه ها تا به دردشون بخوره!نه الان كه تازه اول راه اند معجون كتاب درسي و آزموناي مختلف و كتابارو بديم دستشون!

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mahgol :
ببينيد درسنامه ي گاج و سبز و قرمز و آبي (!) صرفا يسري از نكاتيه كه توسط يكي يا ٢ تا نويسنده نوشته مي شه!اما كاري كه ما داريم مي كنيم اينكه ١١ نفر مي شينيم نكات مهم همه ي اين كتابارو يه جا مياريم با كلي پياز داغ تجربه هاي خودمون هم روش!من بحثم اينكه الان وقتشه يا خرداد؟ما مي تونيم همين ها رو بنويسيم اما خرداد بديم به بچه ها تا به دردشون بخوره!نه الان كه تازه اول راه اند معجون كتاب درسي و آزموناي مختلف و كتابارو بديم دستشون!
واسه رفع این مشکل میشه این نکاتیو که جمع میکنیم تستش کنیم. چون بچه ها با تست زدن بیشتر یادشون میمونه و جنبه آموزشیشم بیشتره. ولی خب فوق العاده وقت گیره... هر روزم کار کنیم آخر تابستون تموم میشه.

• شروع کننده موضوع

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mahgol :

*راستی کسی اینجا بانک تست قرمز رو زده؟؟ آخه با شناختی که از اشکان هاشمی دارم باید تستای خوبی داشته باشه!

* ببینید ما که قرار نیست 30 تا فصل رو واسشون تحلیل کنیم!!
تهش 5-6 تا فصل اگه خیلی هنر کنیم!!
ما بیشتر از اینکه بهشون جزوه بدیم میخوایم تو این چند فصل به صورت نمونه هایی که ارائه میدیم شیوه درست مطالعه کتاب درسی رو گوشزد کنیم!
بهشون نشون میدیم که سال دوم برخلاف تصور غلط خیلیا ،خیلی سبز وحی منزل نیست!!!
به دوستان نشون میدیم که ممکنه خیلی نکاتی کشف بشه که هیچ کتابی بهش اشاره نکرده!!

برخلاف نظر شما من معتقدم با این 5 فصل نمونه، ما میتونیم این تابو رو بشکونیم و به بچه ها بگیم اینقدر وابسته به کتب کمک آموزشی نباشن (حداقل تو زیست شناسی)

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ernst :
*راستی کسی اینجا بانک تست قرمز رو زده؟؟ آخه با شناختی که از اشکان هاشمی دارم باید تستای خوبی داشته باشه!

من تا حدودی زدم. خودم از کتابش خوشم نیومد ولی نکته ها و تستای خوبی داره(تقریبا)

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از nilOoOfar :
من تا حدودی زدم. خودم از کتابش خوشم نیومد ولی نکته ها و تستای خوبی داره(تقریبا)
از بانک تست آرامفر بهتره؟

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Ernst :

به نقل از داروساز آینده :
از بانک تست آرامفر بهتره؟

اولن : که از همتون پوزش میطلبم که این حرفو میزنم ، اگه بهتون بر نمیخوره و بی ادبی بنده نمیدونید ، اما جای این سوالا اینجا نیست :) ...

دومن : من تست قرمز اشکان هاشمی رو واسه بعضی فصلا زده بودم ...
تستای بدی نداره ، اما من چون جواب تستاشو هم میخوندم خیلی خیلی سر بعضی آزمونای آزمایشی مدرسم و حتی سر کنکور کمکم کرده بود ... تستاش یه جوری بودن که با زدنشون من اون تست با نکته اشو فقط با یه بار خوندن یادم میموند ... نمیدونم از مزاید کتابش بود یا من خیلی ذهنم رو تستاش کار میکرد !!

بانک تست آرامفر کتاب غیر قابل مقایسه ای با کتابای دیگه است ... تستای مفهومی و خصوصن نکات ترکیبی اش رو هیچ جا نمیشه پیدا کرد ...

aaasssddd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
نبودم
مدال المپیاد
شیمی

منم با نگین موافقم . کتاب آرام فر عالیه .بخاطر همین اسمش شده تانک تست !! :)

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ξгиsτ :

* ببینید ما که قرار نیست 30 تا فصل رو واسشون تحلیل کنیم!!
تهش 5-6 تا فصل اگه خیلی هنر کنیم!!
ما بیشتر از اینکه بهشون جزوه بدیم میخوایم تو این چند فصل به صورت نمونه هایی که ارائه میدیم شیوه درست مطالعه کتاب درسی رو گوشزد کنیم!
بهشون نشون میدیم که سال دوم برخلاف تصور غلط خیلیا ،خیلی سبز وحی منزل نیست!!!
به دوستان نشون میدیم که ممکنه خیلی نکاتی کشف بشه که هیچ کتابی بهش اشاره نکرده!!

برخلاف نظر شما من معتقدم با این 5 فصل نمونه، ما میتونیم این تابو رو بشکونیم و به بچه ها بگیم اینقدر وابسته به کتب کمک آموزشی نباشن (حداقل تو زیست شناسی)

منم نظرم همینه!!!!!!!!! به نظم خوبه همینطور.....کمک لازمم میکنه به بچه ها

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

سركاري بود؟

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشكى

نه عزيزم سر كاري نبود!
گروه نويسنده ها همه نوشته هاشونو از مدت ها پيش تحويل دادن چند نفري هم ويراستاريش كرديم مونده كاراي آخرش كه آقاي Ernst دارن زحمتشو مي كشن و همه ي تلاششونو مي كنن تا آمادش كنن! :)
شما هم به قولي اندكي صبر سحر نزديك است!!!

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

باور کنید هر چقد نکته بدید بازم جا واسه خلاقیت ما و کشف نکته های بیشتر هست
شما بدید حالا :-" :-"
من واقعا میخوام بدونم در چه حد و تا کجا باید نکته کشف کرد... یعنی دستم بیاد چطور تا چه مفهومی بخونم کافیه
شما ادامه بدید به این جزوه طلایی
PDFش قابل چاپه دیگه؟؟؟ همه اشو که نمیشه نشست پشت لپتاپ!
مرسی از تلاشتون x:

moh@m@dj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

سرکاری بود داداش؟

• شروع کننده موضوع

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

اول از همه، از همه ی بچه های 92 ای معذرت میخوام!
میدونم دلایلی که بیان میشه خیلی محکمه پسند! :-" نیست! ولی واقعیات موجوده!

(الان دارم این برادران نصری رو در مورد چاپ کتاب ژنتیک خیلی سبز و مسائل موجود درک میکنم!! - ژانر مولف کتاب های خفن زیستی :D + ژانر انسان پر مشغله و خفن :D)

ببینید ما گروهمون 10 نفر بود که بهم به غیر از ایمیل و پ.خ هیچ راه ارتباطی دیگه ای نداشتیم!
برای کوچکترین مساله و تغییری بهم ایمیل میدادیم و تبعا شاید گاهی تا 1-2 روز طول میکشید تا دوستی چک کنه و جوابشو به ما بده!
(یعنی اصن چاپار و کفتر و کبوتر بازدهش بالاتر بود! :D)
از طرفی این قضیه نیاز به بررسی چند باره و وایراستاری و ... داشت!
کاری که مطمئنا" 1 نفر از پسش بر نمیومد و نیاز به نفرات متعدد و دوباره همون مشکل ارتباطی!
از طرفی خب ماهم انسانیم!! :D
و به قول بچه ها گفتنی! : "تابستونه فصل شادی و ورزش! :D
ولی ما سعی کردیم تا حد امکان کارمون رو با دقت انجام بدیم و انصافا بچه ها هم برای کاراشون خیلی وقت و دقت به خرج دادن!

ولی خب مسائلی پیش اومد که شاید نیازی نباشه بیان بشه!

علاوه بر اینها این روزا زمان انتخاب رشته بچه های 91 ایه!
و خییلا از جمله شخص شخیص بنده :D درگیر دپرسی و انتخاب رشته بودیم!!

خلاصه سرتونو درد نیارم!
الان تقریبا مشکلات اصلی برطرف شده و مونده جمع بندی نهایی!
امیدوارم به زودی زود ( نه از اون زودی ها که بعضیا میگن :-") این طلسم بشکنه و تحلیل اولین فصل (گوارش) در اختیارتون قرار بگیره!

(پوزش دوباره!)

شاد باشید و پایدار

بالا