• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آشنایی با رشته های علوم پزشکی

به کدام یک از رشته‌های علوم پزشکی علاقه‌ی بیشتری دارید؟

• رای‌دهندگان
    59
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : انتخاب بین رشته های علوم پزشکی

به نقل از ماهِ ـشاد :
ببخشید وسط بحثتون اومدم ولی خواستم بگم به دامپزشکی هم فکر کنید :-" رشته بسیار زیبائی ست :-"
یه بار یه دختره تو سرویس دانشگاه بود، داشت درمورد مراحل معاینه‌ی یک گاو توضیح می‌داد. این‌قدر توصیفاتش وحشتناک بود از مراحلی که دستش تا شونه می‌ره تو دل گاو و چیزی پیدا نمی‌کنه چون دستش کوتاهه و اینا که من واقعا داشتم همون وسط غش می‌کردم!‌ بعد دختره داشت می‌گفت من می‌دونستم نمی‌اومدم این رشته. خیلی واسه دخترها سخته به لحاظ زور نداشتن!‌ حالا دیگه نمی‌دونم :D

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از SaranaZ :
مرسی بابت ایجاد تاپیک

سلام

من دوم دبیرستان که میرفتم بی برو برگرد میخواستم برم ریاضی عشقم ریاضی و فیزیک بود و هست؛ فقط به عشق پزشکی اومدم تجربی تو دوران کنکورم هم چند بار رفتم تو کتابخونه بیمارستان نزدیک خونمون تخصصی قلبه و بعضی وقتا ول میشدم تو بیمارستان و عــــشــــق میکردم عـــشـــق کلا با دانشجوهای پزشکی هم که حرف میزنم یا بلاگاشون رو میخونم چیزایی که تعریف میکنن از کشیکاشون و اینا من مست میشم در این حد عاشق پزشکی ام ؛ بعد الان دیگه هیچ انگیزه ای ندارم که در مورد بقیه رشته ها تحقیق کنم

به نظر شما به رشته های دیگه هم فک کنم اصلا؟ کسی بوده مث من باشه پشیمون شه؟
بله بوده من خودم به شخصه عاشق پزشکی و شیفت شب و این چیزا بودم و از راهنمایی تا همین تابستون تصمیمم پزشکی بود ولی با یه عده مشورت کردم یه سریم اطلاعات جمع کردم که تصمیمم عوض شد!البته شاید این موضوع واسه شما پیش نیاد ولی خوب غیرممکن هم نیست به بقیه رشته ها هم فک کن حتما (; :-"

-waha-

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزنگان
شهر
دور .
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
پزشکی

خب،هنوز که رتبه ها نیومده
1 با اینحال،شاید بد نباشه،یه رد بندی هم صورت بگیره برای سایر رشته های تجربی،بر اساس اونچه که میدونید از تجربه های موثق دیگران در اینمورد.
مثل؛ پزشکی هسته ای/علوم آزمایشگاهی/فیزیوتراپی/پرتو درمانی/بینایی یا شنوایی سنجی/گرایش های مختلف زیست سلولی،مولکولی
2 همچین رشته هایی در مراکز استان ها و کلان شهر ها،از لحاظ خوابگاهی چطورن ؟
3 مثن،بنظر شما گرایش زیست فناوری و ژنتیک که فقط معدود دانشگاه هایی دارن چیه؟کدومش رو بهتر میدونید و چرا ؟
گرایش زیست فناوری ؛ که بنظر تازه تاسیس هست،و مسلمن،اولویت با دکترای پیوسته های این رشته ست،بعد از فارغ تحصیلی
گرایش ژنتیک ؛ که مثل سایر کارشناسی ها،با بسنده کردن به همین سطح،نمیشه از لحاظ کاری توقع چندانی داشت
علاوه بر این،در مقایسه این دو مدل کد رشته ها،میزان اهمیت محل دانشگاه رو چقد میدونید ؟
4 دانشگاه شاهد ، غیر شاهد راه نمیدن دیگه؟ الزهرا جوش چجوریه؟

+ببینید،اگه از این بحثا خوشتون نمیاد،بد نیست بدونید،که منم همین حالت رو دارم ،
ولی عقل حکم میکنه،واسه کسایی که تمایلی به پشت کنکور موندن ندارن،فضای کلی،رشته های بیشتری رو بشناسن .
لطفن اگه کسی رو میشناسید،که میتونه اطلاعات بیشتری در اختیار قرار بده،دعوتش کنید اینجا .
نمیدونستم کجا باید این پست رو قرار بدم،امیدوارم اونقدا هم جای نامناسبی نباشه،
ممنون از کسایی که شرکت میکنن،با آرزوی تحقق مطلوب برای همگیمون : )

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
بچه هاه من يه مشكلي دارم و اونم اينه كه وقتي شما در مورد پزشكي يا دارو يا دندان حرف مي زنيد من اصلا خوشم نمياد [-( [-(.يعني اين كه من اصلا علاقه به اين ندارم كه پشت يه ميز بشينم به مردم دارو بدم يا دندونشون رو درست كنم. [-(
من عااااشق >:D< >:D<تحقيق كردن و كشف چيزهاي جديد هستم دوست دارم كاري داشتم باشم كه هر روز جديد باشه ولي نميدونم ايا پزشكي يا دارو يا دندان اين جورين؟؟؟؟ يعني خسته كننده است ؟؟؟؟يا من اشتباه مي كنم.؟؟!! :-? :-? :-?

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

چیزی که من میدونم اینه که رشته ی پزشکی و دارو سازی خیلی جای تحقیق و کارای پژوهشی دارن شغلشون هم پشت میز نشینی نیست شمااگه مطب باشید بعله ولی عملهای جراحی داره تو بخش کشیک داره اینا خیلی جذابه که آقا!!!

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از مهســـــــــــــا :
یه بار یه دختره تو سرویس دانشگاه بود، داشت درمورد مراحل معاینه‌ی یک گاو توضیح می‌داد. این‌قدر توصیفاتش وحشتناک بود از مراحلی که دستش تا شونه می‌ره تو دل گاو و چیزی پیدا نمی‌کنه چون دستش کوتاهه و اینا که من واقعا داشتم همون وسط غش می‌کردم!‌ بعد دختره داشت می‌گفت من می‌دونستم نمی‌اومدم این رشته. خیلی واسه دخترها سخته به لحاظ زور نداشتن!‌ حالا دیگه نمی‌دونم :D
خوب درست ــه.کاملاً قبول دارم چون مواردی دیدم که باید یک اسب رو مهار میکردند خوب نمیشه ولی این سختی ها مال دوران دانشجوئی و مال درس های خاصی ــه مثل پزشکی که درس هایی داره که باید تحمل کنید ولی علاقه خیلی مهم ــه اگر میدونید که نمیتونید یک سری چیزا رو تحمل کنید نرید دامپزشکی چون پشیمون میشید.
اول اینکه در نظر داشته باشید با یکسری موجودی در ارتباط خواهید بود که تقریباً زبون نفهمند و از یک طرفی باید حواستون رو جمع کنید که حیواناتی که هوش بالا دارند مثل سگ و گربه و پرندگان زینتی مثل بچه ها هیچ علاقه ای به دامپزشک ندارند و میتونن بهتون آسیب بزنند و از طرفی شما نمیتونید خشن با این حس ترس و دوری اونا از خودتون برخورد کنید چون یا کلاً دیگه دامپزشکی نمیشه بردشون یا سکته میکنند حیوانات (من خودم اینقدر خشن برخورد کردن با حیوونم سکته کرد :-< ) اگر به حیوانات علاقه ندارید دامپزشکی نخونید چون مطمئناً تو کارتون موفق نخواهید بود.
و در آخر هم بگم که دامپزشکی رشته ای هست که هنوز اشباع نشده و خیلی بازار کار خوبی میتونه داشته باشه چون میتونید کلینیک بزنید،توی بیمارستان های دامپزشکی کار کنید،اگر سرمایه دارید مرغداری یا دامداری میتونید بزنید،توی آزمایشگاه های تشخیص بیماری های بین انسان و حیوان و .... کار کنید. از طرفی راحت میشه پذیرش گرفت از دانشگاه های اونور مخصوصاً استرالیا برای تخصص و فوق تخصص.سختی هاش هم زیاده و دردسر زیاد داره مثل اینکه حیوانات میتونن گاز بگیرن،لگد بزنند و ... که میتونید بیماری بشید از این طریق ها ولی وقتی عشق باشه این ها آسون میشه ولی اگر عشق نباشه خیلی زود از دامپزشکی انصراف میدین

×آقا من سال سوم دبیرستانم و خودم نخوندم دامپزشکی ولی دوست دامپزشک زیاد دارم :-" نگید از بیرون داره به رشته نگاه میکنه و اینا :-"

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اقا اقا من یه چیز بگم?

من فقط یه حرف دارم اونم اینه که در مورد انتخاب رشته به حرفای من توجه نکنین :D

من هنوز دانشجوءم و درک درستی ندارم.

بعد مثلا دو سال بود دپزس بودم که رشتمون واقعا بدرد نخور تر از چیزیه که فکر میکردم، تو این دو هفته با اتفاقایی که برام افتاد دیدم خیلی هم خوبه و من واقعا دوباره علاقه مند شدم،

فقط یه چیزی،،،شما هی میگید دارو پژوهش داره..من باید بگم پژوهشش با اونی که تو ذهن شماست فرق داره، کارخونه های خارجی حتی تا چند هزار داروساز متخصص دارن که در قسمت R &D یا همون research and development کار میکنند، در ایران تقریبا در کارخانه ها.R &D نداریم، شاید تعداد داروسازایی که دارن تو کشور این کارو میکنن به 50 تا نرسه ،،تازه 50 خیلی رویاییه..اماکارهای دیگه ای هست که میکنن..که مثلا یه مکانیسم دیگه طراحی میکنن برای پروسه های فعلی رو که راندمان بالاتر و سود بیشتری داشته باشه..یا روی دارورسانی داروها کار میکنن یا کار میکنن روی این که ناخالصی داروها رو کم کنن.. چند تا شرکت دانش بنیانم هست که اونا دیگه عملا از علمشون میخوان به ثروت برسن..ولی خوب کمه دیگه..ولی هست،،،
مدل پژوهش ها به طور کلی با خارج فرق داره که میرن طراحی داروی جدید میکنن

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

ترم بهمن بزنی چقدر علوم پایه عقب میافتی؟ کلا چه چیزایی رو از دست میدی؟

• لایک
امتیازات: mton

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SaranaZ :
ترم بهمن بزنی چقدر علوم پایه عقب میافتی؟ کلا چه چیزایی رو از دست میدی؟
همون یک ترم. یعنی تو که پزشکی دوست داری به جای اسفند شهریور بعدی علوم پایه میدی. به نظر من پزشکی اونقدر طولانی هست که یه ترم این ور اونورش فرقی نداشته باشه. اگه ترم دو دانشگاه های خوب رو میاری حتما به ترم یک دانشگاه های پایین ترجیح بده. ممکنه از ترم مهریای دانشگاه خودت یکم حرف بشنوی که اصن مهم نیست.

در مورد تحقیقات هم که پرسیدن تو پزشکی جای تحقیقات هست اگه از اول تحصیلت بری دنبالش خیلی خوبه . باید با استادایی که کارای تحقیقاتی انجام میدن یه جورایی لینک بشین. البته مطمءنا تحقیقای اول چیز خارق العاده ای از آب در نمیان. بعدم این کارا خیلی زحمت داره. بعدا عمومیتون هم میتونین تخصص نرین. PhD بگیرین. معمولا رشته های phd کارشون تحقیقات و تولید علم ایناست.

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خوب این جور تحقیقات که تو دارو در دوره تحصیل ریخته :))
من منظورم از تحقیقات تبدیل علم به ثروته. یعنی کاری یاد بگیری که بعدا از طریق تولیدات محصولات نواورانه و جدید خودت بتونی ثروت کسب کنی وگرنه تحقیق های علوم پایه ای در علوم پزشکی (از جمله دارو سازی و پزشکی ) کشور ما معمولا این جوریه که بیشتر برای مقاله سازیه تا تولید علم، چون برای تولید علم باید بودجه خوبی باشه و نتیجتا تحقیق بیاد به یک سوال پاسخ بده یا مشکلی رو حل کنه، مثلا بفهمه کدوم پروتءین در فلان مکانیسم موثر بوده و تا حالا نمیدونستن ولی شما تحقیقات رو فقط برو نگاه کن،،همشون کارهای بریده بریده و کوچیک هستند که نهایتا به طور عمده کمکی نخواهند کرد مگه مثلا به محققی که ده سال بعد شاید پیدا شه و بخواد کاری کنه و از نتایج تحقیق ما هم در یک گوشه کارش استفاده کنه.

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از .waha. :
خب،هنوز که رتبه ها نیومده
1 با اینحال،شاید بد نباشه،یه رد بندی هم صورت بگیره برای سایر رشته های تجربی،بر اساس اونچه که میدونید از تجربه های موثق دیگران در اینمورد.
مثل؛ پزشکی هسته ای/علوم آزمایشگاهی/فیزیوتراپی/پرتو درمانی/بینایی یا شنوایی سنجی/گرایش های مختلف زیست سلولی،مولکولی
2 همچین رشته هایی در مراکز استان ها و کلان شهر ها،از لحاظ خوابگاهی چطورن ؟
3 مثن،بنظر شما گرایش زیست فناوری و ژنتیک که فقط معدود دانشگاه هایی دارن چیه؟کدومش رو بهتر میدونید و چرا ؟
گرایش زیست فناوری ؛ که بنظر تازه تاسیس هست،و مسلمن،اولویت با دکترای پیوسته های این رشته ست،بعد از فارغ تحصیلی
گرایش ژنتیک ؛ که مثل سایر کارشناسی ها،با بسنده کردن به همین سطح،نمیشه از لحاظ کاری توقع چندانی داشت
علاوه بر این،در مقایسه این دو مدل کد رشته ها،میزان اهمیت محل دانشگاه رو چقد میدونید ؟
4 دانشگاه شاهد ، غیر شاهد راه نمیدن دیگه؟ الزهرا جوش چجوریه؟

+ببینید،اگه از این بحثا خوشتون نمیاد،بد نیست بدونید،که منم همین حالت رو دارم ،
ولی عقل حکم میکنه،واسه کسایی که تمایلی به پشت کنکور موندن ندارن،فضای کلی،رشته های بیشتری رو بشناسن .
لطفن اگه کسی رو میشناسید،که میتونه اطلاعات بیشتری در اختیار قرار بده،دعوتش کنید اینجا .
نمیدونستم کجا باید این پست رو قرار بدم،امیدوارم اونقدا هم جای نامناسبی نباشه،
ممنون از کسایی که شرکت میکنن،با آرزوی تحقق مطلوب برای همگیمون : )
ببین اولا که بین رشته های پیراپزشکی شهر خودت و پزشکی شهر دورتر و سطح پایین تر، پزشکی رو بزن.
بعد رشته فیزیوتراپی درامد خوبی داره. علوم ازمایشگاهی هم احتمالا در همون حد. بینایی سنجی و شنوایی سنجی فکر کنم زیاد جالب نیست و اگه اشتباه نکنم کاردانیه،،در عوض رشته کار درمانی که اکثرا بچه ها نمیشناسنش هم رشته بهتریه، کار درمانی تغریبا همون فیزیو تراپس
ی هست به عداوه مثلا شنوایی سنجی.
شاید درامد این رشته ها در حد یه دکتر داروساز که تو دارخونه کس دیگه کار میکنه باشهو حتی بیشتر.
در مورد ژنتیک کلا اطلاع ندارم

شاهد جرا فکر کنم غیر شاهد هم راه نیدن، مصاحبه داره.
جو الزهرا...پسر نداره،،فقط همینو میدونم. :D

mton

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چه فرقی داره !؟

عاقا کدوم شهرا ترم 2 دارن ؟
بین اصفهان شیراز تهران مشهد

بعد هر کدوم تا رنج چه رتبه ای میگیرن ؟

هر جا سرچ کردم پیدا نکردم :-<

-waha-

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزنگان
شهر
دور .
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
پزشکی

1 کسی در مورد رشته ی پزشکی هسته ای چیزی میدونه؟؟!

2نظرتون چه میزان نامعقوله ،ترجیح دادن،زیست سلولی مولکولی گرایش زیست فناوری/ژنتیک (تهران یا اصفهان)به فیزیوتراپی/علوم آزمایشگاهی/پرتودرمانی و بقیه ی پیراپزشکی ها ؟؟!
بشخصه احساس میکنم با ادامه تحصیل تا دکترا > استاد دانشگاه. جور ترم تا فضای کاری بقیه رشته ها :- ؟

3 بنظر شما گرایش زیست فناوری و ژنتیک که فقط معدود دانشگاه هایی دارن چیه؟کدومش رو بهتر میدونید و چرا ؟
گرایش زیست فناوری؛که بنظر تازه تاسیس هست،و مسلمن،اولویت با دکترای پیوسته های این رشته ست،بعد از فارغ تحصیلی
گرایش ژنتیک؛که مثل سایر کارشناسی ها،با بسنده کردن به همین سطح،نمیشه از لحاظ کاری توقع چندانی داشت

4جو دانشگاه شاهد برای غیر شاهد و الزهرا چطوره؟جدای از اینکه الزهرا فقط دخترن و اینا .
با تشکر از معصومه خانوم .
پست رو از صفحه قبل با تغییراتی بازیابی میکنم،باشد که دانندگان پند دهند ..

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من اگر رشته های مورد علاقه تونو قبول نشدید می ارزه یه سال دیگه صبر کنین،، دوستان خود من صبر نکردند و رفتن پیراپزشکی خوندن خیلی پشیمونن . البته شاید کسی دوست داشته باشه منظورم اون نیست

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

دوستان اگه کسی یکی از اون سه رشته رو بره بعد پشیون شه :D بعد 1 سال فرصت تغییر رشته هست؟
من یک چیزایی شنیدم در این زمینه میخام بدونم تا چه حد درستن

بعدا عمومیتون هم میتونین تخصص نرین. PhD بگیرین. معمولا رشته های phd کارشون تحقیقات و تولید علم ایناست.
یکی از معلم های منم همینو گفتن بعد من دقیق نفهمیدم یعنی چی :D
میشه یه خورده توضیح بدین چه فرقی هست بین تخصص و پی.اچ.دی ؟ ممنون

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از mton :
عاقا کدوم شهرا ترم 2 دارن ؟
بین اصفهان شیراز تهران مشهد

بعد هر کدوم تا رنج چه رتبه ای میگیرن ؟

هر جا سرچ کردم پیدا نکردم :-<
اینا همشون ترم 2 دارن جز تهران که تو دو سال گذشته نداشته. امسال هم باید صبر کنی دفترچه انتخاب رشته بیاد ببینی تهران ترم دو میگیره یا نه. از فایل رتبه و قبولی های سایت کانون میشه فهمید هر سال تا چه رتبه ای گرفتن.

به نقل از sara.n :
دوستان اگه کسی یکی از اون سه رشته رو بره بعد پشیون شه :D بعد 1 سال فرصت تغییر رشته هست؟
من یک چیزایی شنیدم در این زمینه میخام بدونم تا چه حد درستن
یکی از معلم های منم همینو گفتن بعد من دقیق نفهمیدم یعنی چی :D
میشه یه خورده توضیح بدین چه فرقی هست بین تخصص و پی.اچ.دی ؟ ممنون
یعنی بین اون سه رشته تغییر رشته بده دیگه؟ آره میشه. البته اگه رتبه لازم برای قبولی اون یکی رشته ای که قراره بری رو داشته باشی. معمولا همون ترم 1 این کارو میکنن. همونم باعث میشه حداقل یکی دو تا درس عقب بیوفتی. البته خیلیم کار راحتی نیست فکر کنم. اما شدنیه اونم در حد همون ترم 1. یعنی بعد از اونو من ندیدم.

اینجا لیست تخصص ها و PhD ها هست (البته همه تخصص و PhD تو کشور ما نیست). یکی که میرسه PhD از دو راه میتونسته. یا پزشکی عمومی بگیره بعد بیاد این رشته ها یا لیسانس و فوق لیسانس بگیره تو اون رشته و بعد بیاد PhD. البته نمبدونم از نظر مدرک و یه سری امتیازا با هم متفاوتند یا نه(مثلا اونی که از لیسانس اومده میتونه مثه کسی که از پزشکی اومده طبابت کنه یا نه) همین جورم که تو لیستش میبینین بیشتر رشته های PhD رشته های مربوط به علوم پایه ست.

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

دوستان ممنون از راهنمایی های همه تون :)
من بالاخره تصمیم خودم رو با احتمال زیاد گرفتم :D
پزشکی ;;)

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

من الان کلی مشکل دارم دوستان
سال دوم اومدم تجربی،چون زیست و معلمشو دوست داشتم،از ریاضی هم بدم میومد
بعد با یه دانشجوب پرشکی آَشنا شدم و رفتم تو فاز پزشکی
پارسال کنکور دادم، فقط پزشکی میخواستم،رتبم بد شد،یه سال موندم
تا اواسط سال دوم هم فقط پزشکی میخواستم
بعد کم کم به خودم گفتم واقعا می صرفه که پزشکی بخونم؟ الان کلی از عمومیا دارن میرن تخصص بخونن. خب کل عمر آدم میره.
حس میکنم تا الان زندگی نکردم و اگه برم یه رشته ی سنگین بقیه عمرمم بدون اینکه بفهمم از دستم میره
کلا نمیدونم چه کار کنم.ممنون میشم نظرتونو بگین :D >:D<

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

چرا میگید عمرتون میره وقتی قراره درس بخونید؟ اتفاقا استفاده از عمره!!!!

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

به نقل از SaranaZ :
چرا میگید عمرتون میره وقتی قراره درس بخونید؟ اتفاقا استفاده از عمره!!!!

خب آدم وقتی میمونه پست کنکور بهش فشار میاد.شاید فقط من اینجور بودم :-s
کلا خیلی بد بود زندگی.حالم رسما از درس بهم خورده بود :D
شما بستگی داره زندگی رو چی تعریف کنی
من خودم کل دوران تحصیلم عشق درس بودم.اما خب میگم پس کی قراره از زندگیم لذت ببرم؟ :D
از طرفیم،پزشکی و دندون وحستناک زیاد شده
یه آماری بود که سال 84، 18 تا دانشکده دندون داشتیم، سال 92، به عدد غرورآفرین 60 رسیده بود :-"
این جماعت مگه شغل نمیخوان؟
کلا ذهن آشفته ای دارم.با تشکر :D

بالا