• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نقش پشتیبان خوب

• شروع کننده موضوع

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
به نظر من یِ موضوع خیلی مهمی که همین ابتدای کار باید براتون خیلی مهم باشه داشتن یِ مشاور خوب درکنارتونه !
این موضوع رُ من بعد از عید فهمیدم و کلی افسوس خوردم !
این مباحثی که تو این انجمن مطرح میشه یِ سری چیزای کلّیه برای عموم افراد !
این سوالایی رُ که در تاپیک "مشکلات کنکوری" میپرسید ، خیلیاش پیش نیازش اینه که خُلقیات ِ شمارُ بشناسیم تا جواب ِ صحیح بدیم !
نمیشه یِ جواب رُ برا همه داد !
نظر شخصیه خودمه که : وجودِ یک مشاور ( پشتیبان ) ِ اختصاصی ِخوب از همین ابتدای کار از ضروری ترین مسائله!
این پشتیبان باید بشناستتون ، با اخلاق ، روحیات ، علاقه به درساتون و خیلی چیزای دیگتون آشنا باشه !
اونایی هم که کانون هستن نمیدونم پشتیبانای شهرشون چجوریه؟!
تو قم که یِ سری افراد هستن 2-3 سال از خودمون بزرگترن و رتبه های 5000-6000 سالِ خودشون هستن !
در مجموع افرادی نیستن که بتونن کمک زیادی بکنن !
+ پشتیابانایِ کانون ، پشتیبانِ حداقل 50 نفرِ دیگه هم هستن ، اگر هم بخوان نمیتونن اونجوری که لازمه براتون وقت بذارن!
اگه از بین دوستاتون ، فامیلاتون ، بچه های اینجا یا هرجای دیگه سراغ دارین بتونین یکی رو به عنوان پشتیبانِ خودتون انتخاب کنین
خیلی میتونه براتون مفید باشه !
نمیدونم چرا نمیتونم منظورمُ برسونم #-o :D
آقا جون ! کل حرفم اینه که :
× پشتیبانتون نباید داوطلبایِ زیادی زیر دستش باشه تا بتونه وقت زیادی براتون بذاره !
× پشتیبانتون باید کاملا با روحیاتتون آشنا باشه !
× یکی باشه که بعد هر آزمونی که میدید وقت داشته باشه بتونه باهاتون آزمون رُ تحلیل کنه ! ( اون اوایل ، بعدش دیه خودتون دستتون میاد! )
× یکی باشه که وقت ُ بی وقت بهش زنگ زدین ، بهش احتیاج داشتین در دسترس باشه جوابتون رُ بده !

این حرفارُ میزنم چون دلم برای خودم میسوزه!
مِن بابِ مثال عرض میکنم :
× من به خیال خودم تو تابستون یِ دورِ کامل پایه رو خوندم ، ولی تو آبان حتی خیلی از فرمولای فیزیک یادم نمیومد چه برسه بخوام حل کنم!
× مهر که شد میگفتم ای کاش از تابستون اینجوری میخوندم ، بهمن که شد میگفتم ای کاش از اول مهر اینجوری میخوندم ، بعد عید که شد میگفتم اگه از اول اینجوری میخوندم حتما دو رقمی میشدم دیگه !
× آزمونایِ آخر که تحلیل میکردم میگفتم ای کاش از اولین آزمون اینجوری تحلیل میکردم !
نمیخوام این ای کاش ها برایِ شما پیش بیاد ، میخوام از همون اول صحیح ترین مسیر رُ انتخاب کنین !
برای همین میگم وجود ِ یک پشتیبانِ حاذق کنارتون از ضروریاته !
اینکه یِ سری نفرات برتر به این شیوه درس میخوندن ُ شما بخواین مثل اونا بخونین اصلا موفق نخواهید شد !
آره ! یِ سری چیزایِ مشترک وجود داره که همه انجام میدن ، اما اکثر کارهایی که باید بکنین برمیگرده به خُلقیاتتون !

اگر میخواید برای سال کنکورتون خرج کنید ، خرج کتاب نکنین !
من خـــــــــــیلـی کتاب گرفتم ، هر کتابی رُ لازم داشتم میخریدم ، حاضر نبودم از کتابخونه بگیرم !
ولی الان به این نتیجه رسیدم نصف اون پولی رُ که خرج کتاب کردم ، خرج پشتیبانِ خوب میکردم خیلی خیلی بهتر نتیجه میگرفتم !
البته این پشتیبانایی که من میگم بیشتر دلی کار میکنن تا پولی :D
اگه پشتیباناتون از بچه هایی باشن که سالِ قبل یا دو سال قبلِ شما کنکور دادن ُ نسبتا موفق بودن خیلی بهتره تا این افرادِ میان سال که
صرفا" تئوری میدن و کاری ندارن شدنی هست یا نه !

موفق باشید !

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی
پاسخ : نقش پشتیبان خوب

خب این پشتیبان رو از کجا گیر بیاریم ؟
شما چرا تجربه ات رو در اختیار ما نمیزاری ؟ :-?

• شروع کننده موضوع

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از One Minute :
خب این پشتیبان رو از کجا گیر بیاریم ؟
اگه تو اطرافیانتون ، تو فامیل ، تو دوستاتون کسی هست که نسبتا داوطلب موفقی بوده میتونین ازش خواهش کنین که یِ سال مزاحمش بشین !

به نقل از One Minute :
شما چرا تجربه ات رو در اختیار ما نمیزاری ؟ :-?

عرض کردم خدمتتون ، پاسخ دادن به خیلی از سوالات شما نیازمندِ یِ سری پیش نیازهاست !
نمیشه برای همه ی ِ نسخه تجویز کرد !

یِ مثال ساده میزنم :
مثلا من بعدا فهمیدم اگه اون ی ِ ماه ِ آخر تابستون درسهایِ پیش رُ شروع میکردم به خوندن ، خیلی خیلی موفق تر بودم !
ولی پارسال همش تو گوشمون خوندن که تابستون فقط پایه بخونین ، ومنم گفتم همه دارن این حرفُ میزنن و اعتماد کردم !
یا خیلی چیزهای ِ دیگه که برمیگرده به خصوصیات خودتون !

به نقل از داروساز آینده :
میشه مشاوره تلفنی با بچه کنکوری 91 همین سمپادیا داشت؟
اگه کسی باشه تو شهر خودتون که بتونی باهاش حضوری صحبت کنی خیلی بهتره !
ولی اگه همچین کسی نیست تو شهرتون آره ، اینجا بچه های موفق کم نداره !

+ اتفاقا اوایل پارسال همچین طرحی اینجا داده شد گمونم :-?
که هر پشتیبان به طور خصوصی چند تا داوطلب رُ پاسخ گو باشه ، ولی نمیدونم چی شد دیگه #-o

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مـهـدی :
+ اتفاقا اوایل پارسال همچین طرحی اینجا داده شد گمونم :-?
که هر پشتیبان به طور خصوصی چند تا داوطلب رُ پاسخ گو باشه ، ولی نمیدونم چی شد دیگه #-o
واقعا!!!! :O :O :O :O :O
من واقعا کسی دورو برم نیست که خیلی خوب کنکور داده باشه(ما کلن تو کنکور خوب نتیجه نمیده مدرسمون.نمیدونم چرا)
خواهش میکنم اگه یه همچین کاری کردین منم پشتیبانی کنین لطفا [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

بعید میدونم ، بتونم یه مشاور با شرایطی که گفتید ، پیدا کنم . :rolleyes:

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

منم همچین آدمی سراغ ندارم که بشه پشتیبانم ! تو فامیل و دوستان و آشنایان آدم درس خون و رتبه برتر نیست !

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب اگه هماهنگی انجام بشه تماس تلفنی رو می تونیم تو برنامه بزاریم!
همین پشتیبانای سایت که رتبه های خوبی اوردن بهترن از خیلیان چون هم موفق بودن و هم دید تازه تری نسبت به مسائل دارن!

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

نتایج نهایی کنکور که اومد ، از بچه های کنکوری 91 ای موفق سایت با توجه به رشتتون ، درخواست کنید که این یه سال هر جور میتونن کمکتون کنن ، نمیدونم سوالاتونو با میل جواب بدن ، شماره هاشونو در اختیارتون بزارن ، اگه تو شهر خودتون هستن جلسه های رفع اشکال باهاشون داشته باشید ( دقیقن خیلی از کارایی که بعضی از 90 ای ها در راستای کمک 91 ای ها کردن )مطمئن باشید خیلیاشون دوست دارن شماها هم مثه خودشون موفق بشید ، بزارید نتایج بیاد پس ...

• شروع کننده موضوع

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از One Minute :
منم همچین آدمی سراغ ندارم که بشه پشتیبانم ! تو فامیل و دوستان و آشنایان آدم درس خون و رتبه برتر نیست !
من کی گفتم رتبه ی برتر؟ :D
اتفاقا من خیلی از رتبه هایِ برتر ( زیر 50 مثلا ) رُ انسانهای غیر نرمالی میبینم :-" :D
اینا فقط میتونن بخونن ، کارِ دیگه ای از دستشون بر نمیاد :-"
من گفتم یِ داوطلبی که نسبتا موفق بوده ، کسی که شما میدونید تو سال کنکورش واقعا کار کرده ،
حالا ممکنه یِ سری مشکلات براش پیش اومده باشه و نتونسته باشه رتبه ی خوبی کسب کنه !
من بیشتر تاکیدم رو اینه که یک نفرِ خاص برنامه هاتون رُ زیر نظر داشته باشه !

+ یک نکته خیلی مهم دیگه اینکه تو سالِ کنکور مغرور نباشید !
نگید که من خودم برنامه میریزم ، خودم هرجور بخوام میخونم و ...
اگه شده منت خیلی هارُ بکشید ، بکشید ... (;

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

در ادامه ی فرمایشات ابتدای تاپیک :
پشتیبانی که کانون بهتون میده نقش مترسک داره
خیلیا زیر دستشن
گاها رتبه ی خوبی نیوورده
اغلب حوصله نداره و رفع تکلیفی کار میکنه
راحت میشه پیچوندش
وسطای سال به این نتیجه می رسین ک خودتون بهتر میفهمین
نفسش از جای گرم بلند میشه
.
.
.
.

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

کاملا با مهدی موافقم حرفاش از اول تا آخر از نظر من هم تائید شده ست...یعنی اگه منم میخواستم بنویسم همین نکته ها رو میگفتم!
یهتون پیشنهاد میکنم مشاورتون هم جنسیت خودتون، با اختلاف سنی بین 1-5سال، هم رشته ی خودتون و یه رتبه و رشته و دانشگاه نسبتا خوب(لازم نیست حتما خودش عالی داده باشه کنکورشو) و ترجیحا از یک دبیرستان خوب فارغ التحصیل شده باشه...
بهتون توصیه میکنم رو پشتیبان کانون و حرف هاش اصلا حساب نکنین و پیش مشاور هایی که دفتر مشاوره باز کردن و کارشون بیشتر به تجارت شبیه تا مشاوره کنکور نرین که پول و وقت و اعصاب و آینده تون رو به باد میدین...
با تاکید به حرف های مهدی مشاورتون علاوه بر ویژگی های بالا که گفتم باید واقعا روتون وقت بذاره و کاملا با زندگی و روحیاتتون آشنا باشه...

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

ببينيد اينكه يه آدم كاربلد به كنكوريا مشاوره بده خيلي مهمه!ما ها فقط مي تونيم تجربياتمون رو در اختيار بچه ها بذاريم!بگيم من اين كار رو كردم اشتباه بود و تو ديگه تكرارش نكن!اما اينكه بخوايم حرفه اي بهشون مشاوره بديم و بهشون زنگ بزنيم و از اين حرفا از نظر من كار درستي نيست و نتيجه اي هم نداره!هر كي مي تونه هر وقت خواست با پ.خ سوالشو از ما پشتيبان ها بپرسه!ما هام با جون و دل جوابشو مي ديم و كمكش مي كنيم!اما بررسي كارنامه و اين چيزا از يكي كه تا يه ماه پيش خودش كنكوري بوده يكم دور از انتظاره!مثل اينكه كارنامتو بدي به دوستت و بپرسي حالا من چه كنم!!!!!منطقا جوابش خيلي علمي نمي تونه باشه!

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از One Minute :
اتفاقا به نظر من رتبه های 1 رقمی و 2 رقمی یه جورایی خاصن نه که نشه بشون برسی ها ولی برا مشاوره گرفتن شاید کسایی که به اصطلاح ناموفق بودن بهترن .چون تجربه های بیشتری دارن که در اختیار آدم بذارن.

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از soofy :
اتفاقا به نظر من رتبه های 1 رقمی و 2 رقمی یه جورایی خاصن نه که نشه بشون برسی ها ولی برا مشاوره گرفتن شاید کسایی که به اصطلاح ناموفق بودن بهترن .چون تجربه های بیشتری دارن که در اختیار آدم بذارن.

خب یه جوری درست میگید! پشتیبان موفق از سالای پیش میشه از 100 تا 1000 به نظرم!
چون اشتباه هم دارن و هم موفقیت! راه درست رو هم دیدن و هم راه اشتباه!

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

من که همچین کسی رو دور و برم ندارم....
من داروسازی می خوام و به راحتی قبول میشم دیگه این کارا رو لازم ندارم...تصمیم گرفتم زیاد واسه کنکورم حساسیت به خرج ندم

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از داروساز آینده :
من که همچین کسی رو دور و برم ندارم....
من داروسازی می خوام و به راحتی قبول میشم دیگه این کارا رو لازم ندارم...تصمیم گرفتم زیاد واسه کنکورم حساسیت به خرج ندم
این که بگین من داروسازی میخوام که میرسم و حساسیت نشون نمیدم کار اشتباهیه !! سعی کنین بهترین دانشگاه ها قبول بشین که در این صورت یه رتبه خوب میخواین !! من اول تابستون یادمه که وقتی با دوستام صحبت میکردم هر کسی میگفت من که این رتبه رو میارم 100 درصد بعد الان که به رتبه هایی که حدس زده بودیم فک میکنیم کلی میخندیم ! هر چند کسی که تلاشش رو بکنه حتما میرسه و غمی نداره !
با حرفای مهدی کاملا موافقم ! رتبه های برتز فقط میخونن لبته بعضی هاشون استعداد هم دارن ! اصن رتبه های زیر 100 حتی تو منطقه ها به نظر من نمیتونن خوب نظر بدن در مورد کنکور ! چون اینا همه چیشون توپ بوده ! تو هیچ درسی مشکل نداشتن ، همه چیز رو یاد داشتن ! با بعضی از دوستام که زیر 100 بودن حرف میزدم یه چیزایی میگفتن که من اصن اجرا کردن حرفاشون برام ممکن نبود ! مثلا میگم من عربی مشکل دارم میگه من که از سال دوم عربی رو یاد داشتم تو پیش فقط تست های جمع بندی عربی میزدم ! خب این افراد به من نمیتونن کمک کنن ! هر کسی خوبه یه پشتیبان در حد خودش داشته باشه! کسی که تک رقمی میخاد یه تک رقمی باید پشتیبانش باشه و همین جور تا آخر !

پشتیبان های کانون که اصن گلابی !! هر چی ازش میپرسیدم میگفت بیشتر تست بزن !!!! فقط همین رو یاد داشت !!

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

ما که پشتیبانمون چیزی سرش نمیشد اگه بچه های سایت کمک کنن خعلی خوبه
مثلا از طریق یاهو هر کسی پشتیبان چند نفر بشه و فلان ساعت تو یاهو قرار بزارن اون مشکلاشو یا هرچیزی دیه رو بگه و اونام کمکش کنن خعلی خعلی خوبه
من شدیدن به پشتیبان نیاز دارم

تو رو خدا یکی به من کمک کنه
من ادمی هستم تا زور پشتم نباشه کاری نمیکنم یکی بیادو به من کمک کنه ثواب داره
برام مهم نیست کی کنکور داده یکی باشه که حرفامو گوش کنه و راهنماییم کنه
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم [-o<

× دو پست منتوالی شما ادغام شد ... لطفا قوانین انجمن را رعایت کنید ... نـِــگـیــنــــِ - راز

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شــــــــــیرین :
تو رو خدا یکی به من کمک کنه
من ادمی هستم تا زور پشتم نباشه کاری نمیکنم یکی بیادو به من کمک کنه ثواب داره
برام مهم نیست کی کنکور داده یکی باشه که حرفامو گوش کنه و راهنماییم کنه
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم [-o<

شما یه کمی صبر کنید پشتیبان هر کی معلوم شه !

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از no one :
شما یه کمی صبر کنید پشتیبان هر کی معلوم شه !

سال پیش ، متاسفانه قبل از اعلام نتایج کنکور ، پشتیبانا اعلام شدن ، که این همراه شد با یه سری مشکلات ، بعضی از پشتیبانا بعد اعلام نتایج رفتن دیگه نیومدن ، بعضیا رفتن که دوباره خودشون کنکور بدن و از این مسائل ...
امسال تا 15 مرداد که نتایج اولیه اعلام شد صبر کنید ، اول ببینیم دوباره چه افرادی اعلام آمادگی میکنن و من اون موقع واستون یه تاپیک از اسامی پشتیبانا با رشته اشون رو میزارم ...
الان فعلن از هر فردی از پشتیبانا کمک میتونید بگیرید ، ازشون بخواید کمکتون کنن ...

بالا