• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهريه

Hitler

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : مهريه

به نقل از مازیمون :
ببینید. این یعنی تو حقه منو گرفتی منم میام یه ناحق بهت تحمیل می کنم!

اگه بخواید با این دلایل برای نگه داشتن مهریه پیش برید هیچ وقت به هیچ کدوم از حقوقی که واقعن ارزش بیشتری دارن نمی رسید.

چون همین روش برعکسش علم میشه برای دلیلی که بشه حق دیه زن نصف باشه یا اینکه ارث زن نصف باشه.

و حفظ مرد با تهدیدش سره مهریه مثل این می مونه که

من بیام به شما بگم :

اگه غیر از طوری که من میگم رفتار کنی می کشمت!

خوب ببینید اون فرد ممکنه نتونه واقعن ادامه بده. تهدید با مهریه به نوعی اون ادم رو کینه ای تر می کنه نه پایبند تر.

اگه یک فرد به خانوادش پایبند نیست دلیلش مشکلات خانوادس و چیز هایی که گویا نمیشه دقیق اینجا بیان کرد. که تهدید سره گرفتن مهریه اون مشکلات رو چند برابر می کنه.

برای ازدواج مجدد باید رای دادگاه گرفته بشه و زن اول رضایت بده. پس نیازی به مهریه نیست.

یک هدیه باید از روی میل باشه. و هدیه مقدارش مطرح نیست. می تونه یک شاخه گل تا یک کیک یا یه چیز گرانبها تر باشه.
ولی مهریه با مقدار مادی دیگه معنی هدیه رو نداره.

جالبه من اسمی از پول نیاوردم(دلت خواست گل بده) و اینکه شما یه جور چون قبول نداری
نمی خوای قبول کنی

در هر حال من حرفم اینه چرا یکی مثه شما در شرایط کاری یکسان منو شما یکی نیستیم

بعدشم وقتی یه مرد اجازه 4 زن داره
آیا مشکل خونه هستش که شخص طنوع طلب بشه؟

به نظرتون نباید راحت بودن امر رو کمی سخت کرد که شخص مشکلاتشو حل کنه نه جایگزین؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از فاميل دور :
جالبه من اسمی از پول نیاوردم(دلت خواست گل بده) و اینکه شما یه جور چون قبول نداری
نمی خوای قبول کنی

در هر حال من حرفم اینه چرا یکی مثه شما در شرایط کاری یکسان منو شما یکی نیستیم

بعدشم وقتی یه مرد اجازه 4 زن داره
آیا مشکل خونه هستش که شخص طنوع طلب بشه؟

به نظرتون نباید راحت بودن امر رو کمی سخت کرد که شخص مشکلاتشو حل کنه نه جایگزین؟

مشکلات خانوادگی یک طرفه حل نمیشن که با محدود کردن و تهدید کردن یک نفر اون مشکلات حل بشن یا فرد دنبال چاره بگرده.

بعد شما برید مهریتون رو بذارید اجرا تهش فرد میگه نمی تونه پرداخت کنه هر ماه مقداره کمی ازش رو میده که نه به خودش فشاری میاد نه شما اصلن می فهمید کی گرفتید!

ببینید اینکه قانون چیمیگه یه بحثه. اگه شما با نابرابری زن و مرد مشکل دارید شروع کنید اعتراض کردن ( راه حل اعتراضه. اگاه کردن مردمه. یک زن با گذاشتن مهریه به طور قطع داره خودش اعتراف می کنه که خیر من به برابری حقوق زن و مرد اعتقاد ندارم. )

اگه واقعن دنبال حقوق برابر هستید یک سری محدودیت ها باید تحمل کنید تا بهش برسید. نمیشه هم خر رو خواست هم خدا رو.

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از clever child :
مهریه ، شیر بها و ... از این دست چیزا مال اوناییه که مشکل دارن ، اگه دو نفر واقعا ،‌ تاکید می‌کنم واقعا عاشق هم باشن اصلا نیازی به اینا نیست
عشقو اين چيزا ماله اول كاره
بعد ٥ سال هم بايد ببينم

بنظرمن بهترين كار همينه كه دارايي ها نصف بشه

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

به نقل از كيان :
بنظرمن بهترين كار همينه كه دارايي ها نصف بشه

اصلا نمیفهمم کجای این بهترین کاره؟!!!! مگه دو نفر یکسان برای پولاشون زحمت کشیدن؟
من اگه با یه زن که هیچ دارایی نداره ازدواج کنم بعدش ایشون طلاق بخواد دو دوستی نصف دارایی هام رو تقدیمشون کنم؟! :-w
باید یه کم کارشناسی باشه روی دارایی ها و این شیوه خیلی نامردی و کلی و به درد نخوره!

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از No-Enemy :
اصلا نمیفهمم کجای این بهترین کاره؟!!!! مگه دو نفر یکسان برای پولاشون زحمت کشیدن؟
من اگه با یه زن که هیچ دارایی نداره ازدواج کنم بعدش ایشون طلاق بخواد دو دوستی نصف دارایی هام رو تقدیمشون کنم؟! :-w
باید یه کم کارشناسی باشه روی دارایی ها و این شیوه خیلی نامردی و کلی و به درد نخوره!
پس چي؟؟؟
اون خانوم همين كه هميشه كنار آدم باشه و در سختي ها حضور داشته باشه خودش به اندازه شما كار كرده

البته اموال همسر هم نصف ميشه با مرد ديگه
حق طلاق هم بايد براي دو طرف باشه

البته مرد اگه مرد ايراني باشه،ميره اموالشو بنام مامانش ميكنه :|

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

به نقل از كيان :
پس چي؟؟؟
اون خانوم همين كه هميشه كنار آدم باشه و در سختي ها حضور داشته باشه خودش به اندازه شما كار كرده

البته اموال همسر هم نصف ميشه با مرد ديگه
حق طلاق هم بايد براي دو طرف باشه

نمیشه به این جور مسئله ها احساسی نگاه کرد! :|
من کاری به مرد و زن بودن ندارم. اصن من بدبخت و بی پول، یکی رو گول بزنم برای پولش شوهرش بشم بعد یه جوری توی طلاق ماجرا رو به نفع خودم برگردونم میتونم پولای همسرم رو بالا بکشم!

زن و مرد موقعی که با هم دیگه هستن باید متعلق به همدیگه باشن و دارایی هاشون مشترک باشه ولی وقتی جدا میشن این قضیه ی 50 50 ناعادلانه ترین شکل ممکنه!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از No-Enemy :
من کاری به مرد و زن بودن ندارم. اصن من بدبخت و بی پول، یکی رو گول بزنم برای پولش شوهرش بشم بعد یه جوری توی طلاق ماجرا رو به نفع خودم برگردونم میتونم پولای همسرم رو بالا بکشم!

زن و مرد موقعی که با هم دیگه هستن باید متعلق به همدیگه باشن و دارایی هاشون مشترک باشه ولی وقتی جدا میشن این قضیه ی 50 50 ناعادلانه ترین شکل ممکنه!

به همین دلیل هست که خیلی ها اصلن ازدواج نمی کنن.

وقتی دو نفر درامد دارن. و یکی خونه. خونه ماله همونیه که خونه ماله خودشه.

باقی اموال و درامد ها که به صورت یکسان خرج میشه. ( یعنی به شکلی دنگی )

در نهایت هر کس هم حقوق و درامد خودش رو داره و حساب بانکی خودش هم که به نام خودش هست.

ولی خوب ادم ها تا سن ۳۰ سالگی معمولن چیز خاصی ندارن که نگران این قضیه باشن. تو ایران اونچیزی که مردم از دست میدن ارث پدری هست :)) کی چیزی از خودش داره اخه ؟‌ :))‌ طرف تا ۴۰ سالگی خونه ننه باباشه!

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

به نقل از مازیمون :
به همین دلیل هست که خیلی ها اصلن ازدواج نمی کنن.

وقتی دو نفر درامد دارن. و یکی خونه. خونه ماله همونیه که خونه ماله خودشه.

باقی اموال و درامد ها که به صورت یکسان خرج میشه. ( یعنی به شکلی دنگی )

در نهایت هر کس هم حقوق و درامد خودش رو داره و حساب بانکی خودش هم که به نام خودش هست.

ولی خوب ادم ها تا سن ۳۰ سالگی معمولن چیز خاصی ندارن که نگران این قضیه باشن. تو ایران اونچیزی که مردم از دست میدن ارث پدری هست :)) کی چیزی از خودش داره اخه ؟‌ :))‌ طرف تا ۴۰ سالگی خونه ننه باباشه!

همون ارث پدری مگه الکی رسیده بهمون که بخوایم نصفش رو بدیم؟ درسته زن و مرد شریک زندگی همه ـن ولی وقتی جدا میشن که دیگه زن و شوهر نیستن! باید یه جور دیگه این قضیه رو حل کرد.

Hitler

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

واقعیت اینکه

شما آقایون زورتون میاد برا خانمیکه خودتون میگید صب تا شب تو خونه پلاسه(البته قدر نشاسیه)پول خرج کنید

من واسه شما ها(مازیمون.no-enemy)
پیشنهاده ساده ای دارم آقا زن چی؟نگیرید =))

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

بهترین گزینه همون مهریس،ولی نه به شیوه مرسوم فعلی!تا جایی که میدونم از قدیم مهریه معمولا چیزی بوده که یه منبع درآمد برای زن باشه،تا بتونه یه پول مستقلی برای خودش داشته باشه،مثلا دو راس گاو :-" که پول عاید ازون مثلا پول شیرش میشه ماله زن،یا مثلا یه خونه که اجارش ماله زن باشه،یا همچین چیزایی،نه یه تعداد معمولا نامعقولی سکه!که بگن کی داده کی گرفته :| اگه این چیزی که بالا ذکر کردم باشه،همون موقع عروسی متعلق به زن میشه،و موقع طلاق هم دیگه دادگاهو زندانو این داستانا نیست که مرد بگه ندارمو فولان و بقیه قضیه...

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از فاميل دور :
واقعیت اینکه

شما آقایون زورتون میاد برا خانمیکه خودتون میگید صب تا شب تو خونه پلاسه(البته قدر نشاسیه)پول خرج کنید

من واسه شما ها(مازیمون.no-enemy)
پیشنهاده ساده ای دارم آقا زن چی؟نگیرید =))

البته که بنده با زن گرفتن به روش سنتی ( و ازدواج به طور کل )‌ مشکل دارم.

ولی روش ایلیا باز منطقی تره! زنه منبع درامد نداره حداقل براش اینجوری تولید میشه!

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از No-Enemy :

ببين اون زني كه ميخواد به عنوان مثال از يك شوهر رواني كه دست به زن داره،طلاق بگيره به نظرت نبايد نصفه اموال اون بنامش بشه؟؟؟
اوني كه شوهرش معتاده چي؟؟؟

اون زني كه شوهرش دنبال زنهاي ديگست،عادلانه نيست كه نصف اموال شوهرش بنامش بشه؟؟؟
به نقل از مازیمون :
مشکلات خانوادگی یک طرفه حل نمیشن که با محدود کردن و تهدید کردن یک نفر اون مشکلات حل بشن یا فرد دنبال چاره بگرده.

بعد شما برید مهریتون رو بذارید اجرا تهش فرد میگه نمی تونه پرداخت کنه هر ماه مقداره کمی ازش رو میده که نه به خودش فشاری میاد نه شما اصلن می فهمید کی گرفتید!

ببینید اینکه قانون چیمیگه یه بحثه. اگه شما با نابرابری زن و مرد مشکل دارید شروع کنید اعتراض کردن ( راه حل اعتراضه. اگاه کردن مردمه. یک زن با گذاشتن مهریه به طور قطع داره خودش اعتراف می کنه که خیر من به برابری حقوق زن و مرد اعتقاد ندارم. )

اگه واقعن دنبال حقوق برابر هستید یک سری محدودیت ها باید تحمل کنید تا بهش برسید. نمیشه هم خر رو خواست هم خدا رو.
من كاملا مخالفم :|
اينكه يك زن مهريشو بذاره اصلن به اين معنا نيست كه من به حقوق مساوي اعتقاد ندارم
اين دقيقا به اين معناست كه من در جامعه اي مثله ايران كه مردا دقيقا مثله گرگ ميمونن،خودمو بي دفا نميذارم
فرانسه كه نيست برادر من
اينكه از حق مهريه آدم كوتاه بياد خيلي احمقانس

حالا اينكه مهريه چجوري باشه بحثش جداست

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

یه سوال از خانومای محترم سایت :)
شما این همه نگران درس و کنکور و دانشگاهید میخواید اگه ازدواج کردید بشید زن خونه دار؟! اگه اره که "من دیگه حرفی ندارم"!

چون تو نسل فعلی و خصوصا تو شهر های پیشرفتمون زن ها دیگه مثل قدیما وابسته نیستن و خودشون حتی بیشتر از مرد ها هم میتونن درآمد داشته باشن. دیگه مهریه های بالای 100، 200 میلیون غیر منطقیه اون هم باید در صورت عدم کفایت شوهر داده بشه.

در ضمن مگه همه ی زن ها دنبال مهریه ی سنگینن؟ اصلا من با کسی که مهریه خیلی زیاد بخواد تفاهم فکری ندارم بهترش پیدا میشه :D

به نقل از كيان :
ببين اون زني كه ميخواد به عنوان مثال از يك شوهر رواني كه دست به زن داره،طلاق بگيره به نظرت نبايد نصفه اموال اون بنامش بشه؟؟؟
اوني كه شوهرش معتاده چي؟؟؟

اون زني كه شوهرش دنبال زنهاي ديگست،عادلانه نيست كه نصف اموال شوهرش بنامش بشه؟؟؟

نصف اموال دیگه زیاده ولی در حدی که زن بتونه تا آخر عمر با رفاه و آسایش کامل زندگی کنه و اگه بچه داره برای اون هام تامین بشه خب این منطقیه! من هم منظورم این بود که طلاق با طلاق فرق داره و هر طلاقی طلاق نیست! (طلاقی که طلاق نباشد طلاق نیست! :)))

باید بررسی کنن دلیل جدایی چیه بعدش تصمیم بگیرن چقدر باید به همسر اون شوهر بی کفایت داده بشه.
ولی مثلا زن یا شوهر میگن با هم تفاهم ندارن، از سلیقه ی هم خوششون نمیاد (یا مثال های مازیار که من دیگه نمیگم چون خیلی صریحن :-" ) بخوان با آرامش جدا بشن و سهم هاهم عادلانه جدا بشه اون وقت این فرق داره دیگه...

×ایلیا:پست متوالی شما ترکیب شد لطفا رعایت کنید.

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

از نظر من زن و مرد کاملا برابرند (نه از نظر فیزیکی) بنابراین وقتی زن بعد از ازدواجش اجازه کار داره پس باید کاملا مستقل باشه پس بعد طلاقش هم باید استقلالش رو حفظ کنه و از نظر مالی رو پای خودش وایسه این مهریه یجور القای حس ضعف به خانوماس که یعنی شما به این پول نیاز دارید چون خودتون نمیتونید تامین کنید! اینطوری به ضرر دو طرفه مرد بیچاره با وضع مهریه های امروز بدبخته! زن هم تکیه میکنه به این پول و هیچوقت استقلال مالی بدست نمیاره و حتی ممکنه بخاطر عدم توانایی طرف مقابلش در پرداخت مهریه از طلاق صرف نظر کنه و شخص مقابلش رو تحمل کنه یا اینکه مجبوره بگذره از مهریش!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

میدونین،با اون حالتی که در بالا گفتم،یه جورایی این میشه دست مزد زن در عوض انجام کارهای خونه،بچه داری غذا پختن و...
الان شاید بیاین بگین تو داری با این صحبتت زنو کلفت خونه میبینی!ولی اینطور نیست،از قدیم مرسوم بوده که همونطور که مرد میره بیرون کار میکنه زن هم کارای خونه رو انجام میده،و این مهریه یه جورایی دست مزده کارایی که انجام میده.
+اینا نظر سخصیه منه و شاید اصلا یا تاحدودی درست نباشه.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ایلیا :
میدونین،با اون حالتی که در بالا گفتم،یه جورایی این میشه دست مزد زن در عوض انجام کارهای خونه،بچه داری غذا پختن و...
الان شاید بیاین بگین تو داری با این صحبتت زنو کلفت خونه میبینی!ولی اینطور نیست،از قدیم مرسوم بوده که همونطور که مرد میره بیرون کار میکنه زن هم کارای خونه رو انجام میده،و این مهریه یه جورایی دست مزده کارایی که انجام میده.
+اینا نظر سخصیه منه و شاید اصلا یا تاحدودی درست نباشه.

خوب این برای یه جامعه سنتی خیلی خوب جواب میداده. ولی الان تقریبن کاره خونه به اون شکل که طرف بره اب از سره چشمه بیاره و خونه رو خودش جارو کنه و لباس با دست بشوره. خانواده های ۱۲-۱۳ نفره که غذا بپزه قده یه دیگ با شستن ظرفا با دست. اره این واقعن سخته.

ولی الان حتا کسی نمیاد خونه رو جارو بزنه. جارو برقی خیلی عاقلانه خودش تو اتاق جابه جا میشه و همه گوشه هارو تمیز می کنه. صرفن اگه جایی پله باشه باید یه چند تا کتاب جلوش بذارید.

با یه دونه بچه که اونم مهد کودک نگه میداره. دیگه کار خونه وجود نداره!

زن هم باید کار کنه. منبع درامد داشته باشه. اینطوری نیست که یه نفر تا ۶۰ سالگی کار کنه. چون همه بازنشسته میشن بعده یه مدت :D
یه زنم باید همین کارو بکنه. کار بکنه تا یه روزی بازنشسته بشه. حقوق بازنشستگی بگیره.

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مازیمون :
خوب این برای یه جامعه سنتی خیلی خوب جواب میداده. ولی الان تقریبن کاره خونه به اون شکل که طرف بره اب از سره چشمه بیاره و خونه رو خودش جارو کنه و لباس با دست بشوره. خانواده های ۱۲-۱۳ نفره که غذا بپزه قده یه دیگ با شستن ظرفا با دست. اره این واقعن سخته.

ولی الان حتا کسی نمیاد خونه رو جارو بزنه. جارو برقی خیلی عاقلانه خودش تو اتاق جابه جا میشه و همه گوشه هارو تمیز می کنه. صرفن اگه جایی پله باشه باید یه چند تا کتاب جلوش بذارید.

با یه دونه بچه که اونم مهد کودک نگه میداره. دیگه کار خونه وجود نداره!

زن هم باید کار کنه. منبع درامد داشته باشه. اینطوری نیست که یه نفر تا ۶۰ سالگی کار کنه. چون همه بازنشسته میشن بعده یه مدت :D
یه زنم باید همین کارو بکنه. کار بکنه تا یه روزی بازنشسته بشه. حقوق بازنشستگی بگیره.
شما مادر بودی که این حرفو میزنی؟فراموش نکنید که ایران هنوز سبک زندگی اروپایی نداره.هنوزم خیلی مادرا هستن که روزی چن ساعت آشپزی میکنن.همون بچه ای که مهد کودک میری حداقل یکسال شیرخوار بوده.برا زایمانش مادر زحمت کشیده.مهدکودک 24ساعته بچه رو نگه نمیداره.تو جامعه ی ایران(بجز تهران)دید بدی نسبت به زن طلاق گرفته هست حداقل بخشی از جامعه.جایی که حق طلاق بامرده و میتونه بدون دلیلی زن رو طلاق بده،مهریه روشی هرچند نامناسب برای دفاع از زنه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Parniyan_A :
شما مادر بودی که این حرفو میزنی؟فراموش نکنید که ایران هنوز سبک زندگی اروپایی نداره.هنوزم خیلی مادرا هستن که روزی چن ساعت آشپزی میکنن.همون بچه ای که مهد کودک میری حداقل یکسال شیرخوار بوده.برا زایمانش مادر زحمت کشیده.مهدکودک 24ساعته بچه رو نگه نمیداره.تو جامعه ی ایران(بجز تهران)دید بدی نسبت به زن طلاق گرفته هست حداقل بخشی از جامعه.جایی که حق طلاق بامرده و میتونه بدون دلیلی زن رو طلاق بده،مهریه روشی هرچند نامناسب برای دفاع از زنه

ببینید دوران شیر دهی معمولن ۶ ماهش رو که زن ها مرخصی اداری با حقوق دارن.

و اشپزی رو خوب کش میدن! من هم فسنجون گذاشتم هم غذا های ساده تر مثل کباب.

اینطوری نیست که ۵ ساعت بالا سرش وایسی (‌کما اینکه فسنجون پختش طولانی تر و چند مرحله ای هست ) تو کارتو می کنی اونم چند وقت یه بار یه حرکتی می زنی (‌مثلن ریختن گردو تو مخلوط کن و ریختنش تو ماهیتابه! )

اینطور نیست که سره پا باشی که!

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مازیمون :
ببینید دوران شیر دهی معمولن ۶ ماهش رو که زن ها مرخصی اداری با حقوق دارن.

و اشپزی رو خوب کش میدن! من هم فسنجون گذاشتم هم غذا های ساده تر مثل کباب.

اینطوری نیست که ۵ ساعت بالا سرش وایسی (‌کما اینکه فسنجون پختش طولانی تر و چند مرحله ای هست ) تو کارتو می کنی اونم چند وقت یه بار یه حرکتی می زنی (‌مثلن ریختن گردو تو مخلوط کن و ریختنش تو ماهیتابه! )

اینطور نیست که سره پا باشی که!
پس پسرایی که فک میکنن آشپزی و کارای خونه خیلی آسونه اول ازدواج قرار بذارن که کارای خونه با اوناس.من خودم مادرم شاغله و میبینم که چه قدر سخته.خیلی بیشتر از خیلی سخته.البته همکاراییم داره که نه غذا میپزین نه به بچه اهمیت میدن و کل سال رو ماموریت میرن.ولی همین که هرروز به این فک کنی که چی بپزی،آیا مواد لازمو داری یانه،بچت چی کار میکنه،کلاسش رو چیکار کنی،لباسش رو چیکارکنی خیلی سخته.حقوقی که حین اون چند ماه زن میگیره،چیزیه که دولت میده.در مورد این میگفتیم که مهریه مزد زحمت زن باشه.چن وقت پیش تو یورونیوز یک آگهی میداد که مادره از صبح که بیدار میشه کلی کار تو خونه میکنه و بعد میره سر کار و خلاصه دست آخر سکته میکنه.هدف این بود که بگه برای چکاپ پیش پزشک برید اما مسلما انتخاب مادر با یک پیش زمینه و دلیلی بوده.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Parniyan_A :
پس پسرایی که فک میکنن آشپزی و کارای خونه خیلی آسونه اول ازدواج قرار بذارن که کارای خونه با اوناس.من خودم مادرم شاغله و میبینم که چه قدر سخته.خیلی بیشتر از خیلی سخته.البته همکاراییم داره که نه غذا میپزین نه به بچه اهمیت میدن و کل سال رو ماموریت میرن.ولی همین که هرروز به این فک کنی که چی بپزی،آیا مواد لازمو داری یانه،بچت چی کار میکنه،کلاسش رو چیکار کنی،لباسش رو چیکارکنی خیلی سخته.حقوقی که حین اون چند ماه زن میگیره،چیزیه که دولت میده.در مورد این میگفتیم که مهریه مزد زحمت زن باشه.چن وقت پیش تو یورونیوز یک آگهی میداد که مادره از صبح که بیدار میشه کلی کار تو خونه میکنه و بعد میره سر کار و خلاصه دست آخر سکته میکنه.هدف این بود که بگه برای چکاپ پیش پزشک برید اما مسلما انتخاب مادر با یک پیش زمینه و دلیلی بوده.

دخترم اون پسری که شوهر شده قبلن خودش زندگی داشته! غذا پخته! اشپزی و کار خونه واقعن جز سرگرمی نیست.

یعنی من این مدلیه که اهنگ میذارم. میرم غذا میذارم. در این حین یه کتاب داستان دستم میگیرم می خونم.

کاره سختی نیستا :D

لباس بچه رو میاد بیرون دراورد بردار بنداز ماشین :))

بالا