• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات متداول

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اینجا شما میتونین با بعضی از سوالات متداول که توسط کاربران پرسیده میشه آشنا بشین و در صورتی که شما هم سوالات مشترکی دارین با کلیک بر روی هریک از سوالات پاسخ اون رو مشاهد کنین .

سوالات کلی

سوالات مرتبط با تنظیمات پروفایل و اطلاعات شخصی

سوالات مرتبط با ارسال ها و موضوعات

سوالات مرتبط با سیستم امتیاز دهی و لایک و دیس لایک

سوالات مرتبط با نشان ها

سوالات مرتبط با بانگ

• بانگ چیه ؟
  • چرا نمی تونم توی بانگم چیزی بنویسم ؟ چرا کادرش و نظراتش زیر امتیازهای توی پروفایلم نمیاد ؟
  • چرا بانگ محدودیت کاراکتر داره ؟ محدودیتش چقدره ؟
  • چرا بانگم زیر پست هام توی انجمن نشون داده نمیشه ؟

سوالات مرتبط با پیغام خصوصی

• توی صندوق پیغام هام ، به جای اینکه همه ی پ.خ ها نمایش داده بشن ، فقط یکیشون نمایش داده میشه ، دلیلش چیه و چطوری میتونم درستش کنم ؟
  • چرا وقتی پ.خ جدید میاد و ازم می پرسه که می خوای برات تو یه صفحه ی جدید بازش کنم و گزینه ی "آره" رو می زنم بازم نمی یاره؟
  • چرا من توی بخش ارسال شده های پیغام خصوصیم چیزی ندارم و خالیه ؟
  • چکار کنم که وقتی برام پیغام خصوصی میاد ، از سمپادیا برام ایمیل ارسال نشه ؟
  • چیکار کنم که کسی نتونه بم پ.خ بفرسته ؟
  • ظرفیت صندوق پیغام های خصوصی چقدره ؟

سوالات مرتبط با سیستم مدیریت و مدیران

• مدیران سایت چه کسانی هستند؟ هر یک چه وظایف و اختیاراتی دارند؟
  • مدیران سایت چه طوری انتخاب میشن ؟
  • من چه طور میتونم مدیر انجمن بشم ؟
  • من چه طور و کجا میتونم از عملکرد مدیران انتقاد کنم ؟
  • کی تاپیک من رو قفل کرده ؟ از کجا بفهمم ؟
  • چرا تاپیک هایی که قراره حذف بشن اول قفل میشن و بعد از مدتی حذف میشم ؟

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : سوالات متداول

من چه جوری میتونم تو سایت فعالیت کنم ، پست بدم و موضوع جدید ایجاد کنم ؟

ورود شما رو به سایت سمپادیا - بزرگترین جامعه ی مجازی دانش آموزان و دانش آموختگان مراکز استعداد های درخشان سراسر ایران -
خوش آمد میگیم .

برای فعالیت توی سایت اول از همه لازم هست شما قوانین کلی سایت رو مطالعه کنین و در تمام انجمن ها و بخش های مختلف سایت به این قوانین پایبند باشین و اون ها رو رعایت کنین .

برای آغاز فعالیتتون میتونین اینجا رو که بعضی از آموزش ها و توضیحات مقدماتی و کاربردی برای استفاده از سایت نوشته شده ، ملاحظه کنین .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

اون لینک های " نخوانده ها " و " پاسخ ها " که اون بالاست چیه و به چه درد میخوره ؟

نخوانده ها لیست موضوعاتی هایی هستن که از آخرین ورود شما تا اون زمان به تازگی ایجاد شدن و یا موضوع هایی که ارسال های جدیدی داشتن .
و پاسخ ها لیست موضوعاتی هستن که شما توشون ارسالی داشتین و از آخرین ورود شما تا اون زمان ارسال جدیدی داشتن .

شما میتونین از این 2 گزینه برای بررسی و اطلاع از موضوعات به روز شده و موضوعات جدید ارسالی استفاده کنین .

این 2 گزینه در قسمت بالای سمت راست صفحه برای تمام اعضای سایت قابل دسترسی هست .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چرا من ستاره هام زیاد نمیشن و رنگشون تغییر نمیکنه؟ به چی بستگی داره؟

شما میتونین لیست درجات کاربری سایت و ستاره هاشون رو اینجا مشاهده کنید .

ستاره‌هایی که هر کاربر در رنگ‌های مختلف دریافت می‌کند تابعی از مدت زمان حضور در سایت و تعداد ارسال‌هاست . امتیازها هیچ تاثیری ندارند.
که البته مدت زمان حضور در انجمن از تعداد ارسال ها مهم تر و در تغییر درجات موثرتر است .

در صورتی که شما میخواین ستاره هاتون زیاد بشن و درجه ی کاربری تون بالاتر بره باید سعی کنین با فعالیت مفید و حضور موثر تو انجمن و ارسال پست ها و موضوعات جدید پر محتوا آروم آروم این درجات رو افزایش بدین .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چرا آرم کنار سایت گاهی تغییر میکنه و همیشه ثابت نیست؟

آرم کنار بالای سمت راست سایت که لوگوی اصلی سایت سمپادیا هست در مناسبت های مختلفی مثل عید نوروز ، روز سمپاد ، اول مهر ، هفته ی کتاب خوانی ، اعیاد مذهبی و ... تغییر میکنه و بعد از گذشت اون مناسبت دوباره به حالت اصلی و اولیه برمیگرده .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چه طوری میتونم عضو این گروه های کاربردی مختلف بشم ؟

در سایت گروه های کاربری مختلفی وجود داره که بعضی از اون ها اعضاشون توسط مدیران و مسئولین انتخاب میشن ( مثل گروه گرافیک و ... ) و بعضی از اون ها هرکسی که داوطلب و علاقه مند باشه میتونه توشون عضو بشه ( مثل گروه های کنکوری و پشتیبانان کنکوری ها و گروه کفیلان طرح سمپادیا و بنیاد کودک و ... ) .

برای عضویت توی این گروه ها در قسمت مشخصاتتون و بخش تنظیمات در سمت راست پروفایل گزینه ی "عضویت گروه ها " رو انتخاب کنین و از بین "گروه های موجود " گروهی که علاقه مندین توش عوض شین رو انتخاب کنین و با کلیک روی پیوستن به گروه فرآیند عضویت در اون گروه رو تکمیل کنین .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

توی لیست کاربران آنلاین منظور از افراد دوست و مخفی چیه ؟

در لیست کاربران آنلاین که در پایین فهرست و صفحه ی اصلی تالارگفتمان سمپادیا قرار داره عبارت هایی مثل دوست و مخفی به چشم میخورن.

منظور از دوست اون افرادی هستند که شما اون ها رو به لیست دوستان خودتون اضافه کردین . اسم این افراد در لیست کاربران آنلاین به طور Bold شده نمایش داده میشن تا دسترسی شما به اون ها راحت تر باشه و از حضور اون ها توی اون لیست سریع تر مطلع بشین .

منظور از مخفی هم کاربرانی هستن که نمایششون برای سایر کاربران رو غیر فعال کردن و بقیه ی کاربران نمی تونن اسم اون ها رو توی لیست کاربران آنلاین ببینن .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

جای کاراکترام به هم ریخته ،به جای ستاره هامم اسمایلیه! مشکل چیه؟!

این مشکلات معمولا مربوط به خود شما هست و به احتمال زیاد این موارد و مشکلات مشابه به خاطر مرورگرتون هست . سعی کنین از مرورگر هایی استفاده کنین که بیشترین هماهنگی رو با سایت داشته باشن .

اگر از مرورگر سافاری استفاده میکنین باید هیستوریتو پاک کنین تا این مشکل برطرف بشه .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

وقتی میخوام یه صفحه از سایت رو باز کنم ، ارور Internal server error 500 رو مشاهده میکنم ، مشکل از کجاست ؟

گاهی اوقات ممکنه سرور به خاطر آمار بالای بازدید سایت و ترافیک موجود نتونه به خوبی پاسخ گو باشه و با این مشکل مواجه بشین .

معمولا این مشکلات کوتاه مدت هستن و بعد از چند ثانیه با دویاره رفرش کردن صفحه میتونین وارد سایت بشین و فعالیت خودتون رو ادامه بدین .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چرا در صورت عضویت من در بیشتر از دو تا گروه همه ی گروه ها در زیر نام کاربریم نمایش داده نمیشوند؟

خیلی اوقات یکی از مهمترین مسائل در زمینه ی زیبایی صفحات ساده بودن و جلوگیری از شلوغ شدن بی مورد اون هاست .
نمایش تمام گروه های کاربری یک کاربر در زیر نام اون موجب شلوغی بیش از حد محیط سایت و ارسال ها میشن .

شما میتونین در قسمت مشخصات و بخش تنظیمات در سمت راست پروفایلتون با انتخاب گزینه ی " عضویت گروه ها " در قسمت " اعضا جاری گروه " گروه کاربری نمایشی خودتون رو تغیر بدین و با انتخاب گروه کاربری مورد نظرتون به عنوان گروه کاربری اصلی نام این گروه در زیر اسم شما در ارسال هاتون نمایش داده میشه .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

این لیست نادیده گرفتن ها چیه و به چه درد میخوره ؟

اگر بخواین از کاربر خاصی برای شما پیغام خصوصی ارسال نشه و پست های اون توی تاپیک ها برای شما نمایش داده نشن ، میتونین از لیست نادیده گرفتن ها استفاده کنین .

برای اضافه یا حذف کردن کاربری از لیست نادیده گرفتن ها، در قسمت "مشخصات" و بخش "لیست دوستان و نادیده گرفتن ها" در گوشه ی سمت راست مشخصاتتون ، گزینه ی "ویرایس لیست نادیده گرفتن ها" رو انتخاب و از اونجا تغییرات و تنظیمات لازم رو انجام بدین .

لازم به ذکر است در صورت نادیده گرفتن کاربری در هنگام ارسال پیغام خصوصی توسط وی به شما با پیغام " کاربر از دریافت پیغام جدید منع شده است " مواجه خواهد شد .

در ضمن شما امکان امتیاز دهی به کاربرانی که در لیست نادیده گرفتن های شما هستن ندارید .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

این لیست دوستان چیه و به چه دردی میخوره ؟

شما میتونین دوستانتون در سایت رو به لیست دوستانتون اضافه کنید و با این روش و با Bold شدن اسم اون ها در لیست کاربران آنلاین دسترسی سریع تر و راحت تری به اون ها داشته باشین .

شما میتونین هر کدوم از کاربرانی رو که مایل هستین به لیست دوستانتون اضافه کنید . اضافه کردن به لیست دوستان بدون فرستادن درخواست دوستی برای کاربر دیگر بوده و صرفا توسط خود شما قابل مشاهده و پیگیریست .

برای اضافه و یا حذف کردن کاربری از لیست دوستان میتوانید با مراجعه به پروفایل و مشخصات وی و با انتخاب گزینه ی " [اضافه‌کردن به دوستان] " و یا "[حذف از دوستان]" نسبت به تغییر دلخواه تون اقدام کنین .

همچنین میتونین در قسمت "مشخصات" و بخش "لیست دوستان و نادیده گرفتن ها" در گوشه ی سمت راست مشخصاتتون ، گزینه ی "ویرایس لیست دوستان " رو انتخاب و از اونجا تغییرات و تنظیمات لازم رو انجام بدین .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

از سمپادیا برام ایمیل اومده که خواستم رمز عبورم رو عوض کنم ولی من نخواسته بودم !! این چی میگه ؟

یک نفر دیگه در تلاش بوده که با یوزر شما وارد بشه و برای پیدا کردن رمزتون از در خواست تغییر رمز عبور استفاده کرده .
این درخواست صرفا برای خود شما و به ایمیلتون ارسال میشه و در صورتی که شما در حفاظت و نگهداری ایمیلیتون دقت کنین خطری شما رو تهدید نمیکنه .

در ضمن برای ارتقای امنیت یوزرتون سعی کنین نام نمایشی تون با نام کاربری تون متفاوت باشه تا هرکسی به راحتی به نام کاربری شما دسترسی نداشته باشه .
برای تغییر نام میتونین در قسمت مشخصات و در بخش تنظیمات حساب کاربری تغییرات دلخواهتون رو اعمال کنین .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

این بیشترین میزان آنلاین اون پایین کاربران آنلاین فقط مربوط به کاربران سایته یا مهمان ها هم هستن؟

در زیر لیست کاربران آنلاین بیشترین میزان آنلاین در امروز و بیشترین میزان آنلاین در کل و تاریخ و ساعتش رو میتونین ببینین .
این اعداد شامل کاربران و مهمان های در حال بازدید است .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چرا بعضی از امکانات سایت مثه دکمه های بالای سایت ( پروفایل ، خروج و .... ) یا اسکرول قسمت پاسخ برای من کار نمیکنه ؟

به احتمال زیاد مرورگر شما قدیمی هست یا با سایت هماهنگی لازم رو نداره .
سعی کنین از نسخه های به روز مرورگر های هماهنگی مثل Firefox و Google Chrome استفاده کنید .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چرا تعداد زیادی کاربر توی لیست کاربران آنلاین بودن ، اما بعد از رفرش کردن یکباره خیلی کمتر شدن؟

لاگ های اضافی سایت هرچند وقت یک بار پاک می‌شن. به همراه اون گزینه این لیست هم پاکسازی میشه .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

وقتی با موبایل میای اگه بخوای بعد از اینکه فول ورژن باز کردی دوباره برگردی رو حالت قبلی و ورژن موبایل باید چیکار کنی؟

برای رفتن به ورژن موبایل میتونین با انتخاب گزینه ی " Mobile " در نوار سبز رنگ بالای سایت از ورژن موبایل استفاده کنین .
همینطور میتونین در هر صفحه ای با اضافه کردن عبارت "imode?" در انتهای آدرس اون صفحه از ورژن موبایل استفاده کنین .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

پ.خ چیه ؟!

پ.خ مخفف عبارت پیغام خصوصی هست . این اصطلاح بین کاربران مختلف در فروم کاربرد داره و خیلی ها از این عبارت استفاده میکنن .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

پ.ن چیه ؟!

پ.ن مخفف پی نوشت هست . این اصطلاح بین کاربران مختلف در فروم کاربرد داره و خیلی ها از این عبارت استفاده میکنن .

• شروع کننده موضوع

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

شماره یوزرم رو از کجا پیدا کنم؟

شما میتونین با کلیک بر روی اسمتون در لیست کاربران آنلاین و یا موضوعات و ارسال های انجمن و ورود به مشخصاتتون از این شماره مطلع بشین .
آدرس این صفحه و URL اون شامل یک عبارت به صورت http:// www. sampadia.com/forum/index.php?action=profile;u= X هست که عدد X نمایشگر شماره ی یوزر شماست .

شما با اطلاع از شماره ی یوزرتون میتونین از اینکه چندمین کاربر سایت هستین مطلع بشین . همینطور در بعضی از قسمت های سایت مثل " قفسه ی کتابمان " و یا " فیلم شناسی " برای ایجاد قفسه ی شخصی نیاز به دونستن این شماره دارید .

بالا