• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

افزایش عملکرد مغز با روش های شیمیایی؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
آقا راهی هست که بشه عملکرد مغز رو بجز با روش های روانشناسی و غذاهای خاص بالا برد؟ (چه عملی و انجام شده، و چه صرفا تئوری)
یعنی مثلا درحال حاضر میگن میشه با روش های روانشناسی مثل هیپنوتیزم یا تلقین یا مدیتیشن، و یا خوردن غذاهای خاص مثل ماهی کارایی مغز رو زیاد کرد
اما هردوی اینها ضعف های خاص خودشون رو دارن (مثلا طول می کشن یا تضمینی نیستن)

من میخوام بدونم که امکانش هست با مصرف ترکیب شیمیایی خاصی عملکرد مغز رو در کوتاه مدت یا بلند مدت به صورت تضمینی زیاد کرد؟ (شامل یادگیری، تمرکز، یاد آوری، حل مساله و...)

یا حتی میشه به این روش مغز رو دستکاری کرد که ساعت زیستیش تغییر کنه یا در زمان های خاصی فلان کار رو انجام بده؟

همینا دیگه :D

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز
پاسخ : افزایش عملکرد مغز با روش های شیمیایی

سلام
ورودتو ب عنوان اولین مدیر ب این تاپیک تبریک میگم ( باشد ک بقیه هم رستگار شوند :D )

خوب همونطور ک میدونین مغز پیچیده ترین عضو انسانه و تا حالا برای شناختش ازمایشات و کارهای زیادی انجام شده ولی بازم نتونستن ماهیت دقیقشو تشخیص بدن و مغز برای دانشمندان هنوز عضوی ناشناخته هستش.

وا3 افزایش عملکرد مغز ب جز این چیزایی ک منع کردی ی سری راه های دیگه وجود داره.
1-(نخندینا)تو جنین مغز یبار شکلمیگیره و در حد فرماندهی همون 4تا سلولش کارایی داره و فرماندهی رشد جنین و داره و ب مراتب رشد جنین پیچیده تر میشه،وقتی ک جنین ب مرحله ی آخر رشدش رسید حالا مغز فقط تقویت میشه و ضریبش میره بالا.حالا
یا باید همون موقع ک چنتا سلول بیشتر نیستین ب دنیا بیاین تا ضریب هوشی بالایی داشته باشین یا باید قشنگ صب کنین ا مغزیتون رشد کنه.(انیشتین چند هفته دیر تر از مورد مقرر ب دنیا آمد و این باعث شد ک دو طرف مغز او رشد بیشتری داشته باشد.نتایج حاصل از بررسی مغز انیشتین)
2-فعالیت مغزیمون رو افزایش بدیم.
همونجور ک عملکرد بدنمون رو با ورزش و بهتر میکنیم ( میریم باشگاه و با دمبل زدن بدنمون رو روفرم میریم) مغزیمون هم قابلیت چنین کاری رو داره.
مثلا انجام بازی های تمرکزی-علمی ( سودوکو،بازی و ریاضی های کتاب ریاضی وزارتی :-" :-" :-" و ... )
هر روز ریاضی کار کنیم.(انیشتین هر روز ب حل ی سری مسایل میپرداخت ک باعث شد بتونه از اون قشر مغزش ک خوب رشد کرده بود استفاده کنه.)
هر روز مطالب علمی جدد یاد بگیریم.(کلا کاری کنیم مغزمون با ورود اطالاعات جدید سازگاری پیدا کنه.)
نوشتن،آره بریم بنویسیم.(قدرت تجزیه و تحلیل مغز بیشتر میشه)

همینا رو فعلا داشته باش،رفتی مرحله ی بعد بیشتر میگم. :D

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از اردلان :
1-(نخندینا)تو جنین مغز یبار شکلمیگیره و در حد فرماندهی همون 4تا سلولش کارایی داره و فرماندهی رشد جنین و داره و ب مراتب رشد جنین پیچیده تر میشه،وقتی ک جنین ب مرحله ی آخر رشدش رسید حالا مغز فقط تقویت میشه و ضریبش میره بالا.حالا
یا باید همون موقع ک چنتا سلول بیشتر نیستین ب دنیا بیاین تا ضریب هوشی بالایی داشته باشین یا باید قشنگ صب کنین ا مغزیتون رشد کنه.(انیشتین چند هفته دیر تر از مورد مقرر ب دنیا آمد و این باعث شد ک دو طرف مغز او رشد بیشتری داشته باشد.نتایج حاصل از بررسی مغز انیشتین)
2-فعالیت مغزیمون رو افزایش بدیم.
همونجور ک عملکرد بدنمون رو با ورزش و بهتر میکنیم ( میریم باشگاه و با دمبل زدن بدنمون رو روفرم میریم) مغزیمون هم قابلیت چنین کاری رو داره.
مثلا انجام بازی های تمرکزی-علمی ( سودوکو،بازی و ریاضی های کتاب ریاضی وزارتی :-" :-" :-" و ... )
هر روز ریاضی کار کنیم.(انیشتین هر روز ب حل ی سری مسایل میپرداخت ک باعث شد بتونه از اون قشر مغزش ک خوب رشد کرده بود استفاده کنه.)
هر روز مطالب علمی جدد یاد بگیریم.(کلا کاری کنیم مغزمون با ورود اطالاعات جدید سازگاری پیدا کنه.)
نوشتن،آره بریم بنویسیم.(قدرت تجزیه و تحلیل مغز بیشتر میشه)
خو درباره یک که مثلا من به اندازه کافی ضریب هوشی دارم ولی هنوز حس می کنم مغزم خره :D :-<
2 هم که روانشناسیو ایناس، میخوام ببینم روش شیمیایی که سریع عمل کنه هست یا نه :-?

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز

به نقل از GCD :
خو درباره یک که مثلا من به اندازه کافی ضریب هوشی دارم ولی هنوز حس می کنم مغزم خره :D :-<
2 هم که روانشناسیو ایناس، میخوام ببینم روش شیمیایی که سریع عمل کنه هست یا نه :-?
آره اونام هستش
امروز صب ک ی نیگاهی ب منابع اینگیلیسی کردم دیدم ک
دانشمندا با تابوندن ی سری پرتو ها ب ی سری سلول از ی قشر مغز کرم خاکی تونستن ی سری تغیرات تو رفتارش ایجاد کنن یا ب قول خودمون آبدیدش کنن و ی سری خلاقیت هایی بهش اضافه کنن.
مسلما کرم خاکی چیزی نیست ک خلاقیت حالیش ش ولی با اینکار دانشمندا
کرم خاکی ی سری حرکات جدید از خودش در و کرده بید :D
دیگه چون هم باید میرفتم مدر3 و هم اصطلاحاتش قلمبه سلمبه میشدش نشد ک بقیشو بفهمم شرمنده :(
ولی در کل جوابت آره هستش
0البته هنوز رو انسان آزمایش نکردن :O

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

از داروهای موجود چی؟
مواد مخدر حتی؟ :-"

• لایک
امتیازات: lys

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز

به نقل از GCD :
از داروهای موجود چی؟
مواد مخدر حتی؟ :-"
خوب عزیز دلم تا حالا معتادی رو دید ک بره ی چیزی کشف ا اختراع کنه؟ :-"
هنوز این علم نوپاست و داروی معروف و بخصوصی نداره
ولی ی سری مواد ساخته شده ک درصد زیانشون هم کم نیست وجود داره
بعد تازهههههههههههههههههههههههههههه این دارو ها وا3 انواع مختلف ادما فرق میکنه
ی چیزی تو مایه های درمان تب کنگو ک داروی درمانیش متناسب سلول های سفید هر فرد ساخته میشه :-"

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

داروهای مختلفی برای افزایش عملکرد مغزوجود داره مثلا برای بیداری قسمتی ازمغز،خنثی کردن مرکز خواب مغز،افزایش سطح هوشیاری ،تقویت حافظه و افزایش انرژی فرد داروهای شیمیایی مختلفی وجود داره گرچه شاید عوارضی هم داشته باشه ولی میتونه باعث بهبود کیفیت زندگی فرد بشه که ازجمله این دارو ها داروهای ضد افسردگیه. البته علاوه بر داروهای شیمیایی طب سنتی هم روش های خوبی برای افزایش سطح عملکردی مغزداره که عوارض کمتری هم دارن.درضمن به کارگیری مغز،تمرین تمرکز و یوگا یادگیری و قدرت تمرکز مغز رو افزایش میده. گوش دادن به موسیقی و آموختن نواختن یک ساز هم تاثیر بسیار زیادی در حافظه،تمرکز،هوش و یادگیری فرد داره.

• لایک
امتیازات: lys

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز

به نقل از naz moon :
1-داروهای مختلفی برای افزایش عملکرد مغزوجود داره مثلا برای بیداری قسمتی ازمغز،خنثی کردن مرکز خواب مغز،افزایش سطح هوشیاری ،تقویت حافظه و افزایش انرژی فرد داروهای شیمیایی مختلفی وجود داره گرچه شاید عوارضی هم داشته باشه ولی میتونه باعث بهبود کیفیت زندگی فرد بشه که ازجمله این دارو ها داروهای ضد افسردگیه.
2- البته علاوه بر داروهای شیمیایی طب سنتی هم روش های خوبی برای افزایش سطح عملکردی مغزداره که عوارض کمتری هم دارن.درضمن به کارگیری مغز،تمرین تمرکز و یوگا یادگیری و قدرت تمرکز مغز رو افزایش میده. گوش دادن به موسیقی و آموختن نواختن یک ساز هم تاثیر بسیار زیادی در حافظه،تمرکز،هوش و یادگیری فرد داره.
1-ما بیشتر منظورمون رو افزایشه عملکرد مغز بودش ن این جور چیزا

2-اون روش ها نسبی هستن و هم میتونه جواب بده و هم میتونه جواب نده و رو افراد با توجه ب مکانیسم بدنیشون فرق داره

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

منم درمورد افزایش عملکرد مغز صحبت کردم. داروهای ضد افسردگی هم روی عملکرد مغز تاثیرمیذارن.
تقریبا همه چیز نسبیه نیاز به گفتن نداره.

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

اتفاقا منظور من همینا بود
که مثلا اگه خوابت میاد X رو بخوری و خوابت بپره
یا تمرکز نداری Y رو بخوری تمرکزت زیاد شه

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز

به نقل از naz moon :
منم درمورد افزایش عملکرد مغز صحبت کردم. داروهای ضد افسردگی هم روی عملکرد مغز تاثیرمیذارن.
تقریبا همه چیز نسبیه نیاز به گفتن نداره.
مثله این که تعریفمون ز عملکرد فرق داره
منظوره من قدرت محاسباتی و تجزیه و تحلیل مغز بودش نه اینا.
چون پست اول هم جی سی دی به کارایی مغز اشاره کرده بودش من فکر کردم که منظورش اینه :D

باز چون جی سی دی راه حل تضمینی میخواستش من گفتم
خودتم قبول داری که اینا نسبی هستن

جی سی دی جان موضعتو مشخص کن
(من چند وقتی نیستم.بازم میرم سفر) :P

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

خب خنثی کردن مرکز خواب مغز و افزایش هوشیاری هم عملکرده دیگه

دقیقا چه داروهایی؟ اسم ببرید

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

داروهای ضد افسردگی مثل:citicotin , citaloparm
دارویی که باعث افزایش سطح هوشیاری،حافظه و شناخت میشه:
exelon rivastigmine

همچنین داروهای xyrem,provigil که از دسته ی داروهای ضد افسردگین با خنثی کردن مراکز خواب مغز از داروهای درمان پرخوابی محسوب میشن

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز

به نقل از naz moon :
داروهای ضد افسردگی مثل:citicotin , citaloparm
دارویی که باعث افزایش سطح هوشیاری،حافظه و شناخت میشه:
exelon rivastigmine

همچنین داروهای xyrem,provigil که از دسته ی داروهای ضد افسردگین با خنثی کردن مراکز خواب مغز از داروهای درمان پرخوابی محسوب میشن
این داروهایی که اینجا ذکر شدن اگه دوتا خوبی دارن در عوض 4تا بدی دارن
من برداشتم از اون حرف بیخطر ترین و مطمئن ترین راه بودش
سیتالوپرام:عوارض جانبی فراوان،مهم ترینش هم افزایش میل به خودکشی هستش،شایع ترینش هم افسردگی هستش.
سیتیکولین:این دارو که بصورت آمپول استعمال میشه کاهنده ی فشار خون نداره یعنی در افرادی که مشکل مغزی دارند و مشکلات فشار خون هم دارند خطر ساز هستش.
پروویجیل:این دارو هم علاوه بر اعتیاد فراوان باعث بهم ریختن سیستم های داخلی بدن میشه.
زایرم (نام علمیش هم گاما هیدروکسی بوتیریک اسید هستش) : میل به وابستگی و اعتیاد فراوان.افزایش شدیدی میل به تجاوز.تشنج های شدید

این هارو من افزایش عملکرد مغز نمیدونم،این ها بیشتر نابودی مغز رو به دنیال دارن.
قضاوت با شماست.

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

یکی از شایع ترین داروها که مصرف غلطش همه گیر شده[nb]من با مصرف غلط موافقم اما مصرف غلط همه گیر نه![/nb] ریتالینه = Ritalin یا متیل فنیدات

دارویی هست که وقتی بار اول استفاده می کنی (به مقدار لازم!) خیلی خیلی تشویق می شی که بیشتر استفاده کنی در حدی که ممکنه کارت به ریتالین تزریقی بکشه! این دارو اعتیاد آوره، اعتیاد روانی اش از همون بار اول مصرف دارو و اعتیاد فیزیولوژیکش بعد از چند هفته از استفاده اش شروع می شه. از نظر روانی چون با افزایش تمرکز و هوشیاری همراهه و باعث فراخوانی بهتر اطلاعات از حافظه می شه، بیشتر از هر دارویی اعتیاد روانی داره، حتی قبل از اولین مصرف!!

اطلاعات بالا تجربی بود بیشتر!

پ.ن: بر اساس چیزایی که توی اینترنت می نویسن، خیلی از دانشجوها و ... استفاده می کنن. این کلمه "خیلی" شاید باعث شه "خیلی" های دیگه ای هم به سمتش گرایش پیدا کنن، اما خب باید گفت "خیلی" ها "خیلی" کار ها می کنن! دلیل نمی شه که ...

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد
پاسخ : افزایش عملکرد مغز با روش های شیمیایی؟

آره این موادی که گفتن و معروف ترینش هم همین ریتالین هست که یکی از دوستان که پزشکی میخوند میگفت که بعضی از بچه هاشون گاهی ازش استفاده میکنن و گاهی معتادش میشن و ...
(+ یه سوالم دارم مثلا طرف شب قبل آزمون های خیلی شاخ مثلا یک مقداری از ریتالین مصرف کنه چقد کار غلطی هست؟ واقعا اینقد خطرناکه که ممکنه فرد معتاد بشه و ...؟)

در کل مخدر ها همین خاصیت رو دارن، شما از هر معتادی بپرسی مثلا بار اول که شیشه مصرف کردی چطور بود میگه که چقد خدا شده بوده و غیره، اما همه و همه عوارض خطرناک خاص خودشون رو دارن.
اما من یک مستند می دیدم که یک راه دیگه ی بی خطر رو میگفت، همونطور که میدونید سرعت ماهیچه و واکنش یک چیز اکتسابی که مثلا بشه از هرکسی حتی با تمرین یک دونده ساخت،رعت ماهیچه بصورت طبیعیه و به نوعی دونده ها دونده به دنیا میان. اما توی این مستند با تحریک 20 دقیققه ای قسمت خاصی از مغز فک کنم با 12 ولت از روی پوست سر تونستن بصورت موقت سرعت ماهیچه ی فرد رو ارتقاع بدن و اگه 24 ساعت همین تحریک انجام میشد این تغییر بصورت دایمی می شد. جالب بودش اما برای چیز های دیگه ای مثل حافظه و تمرکز و غیره نمیدونم.

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko
پاسخ : افزایش عملکرد مغز با روش های شیمیایی؟

به نقل از August McJoseph :
آره این موادی که گفتن و معروف ترینش هم همین ریتالین هست که یکی از دوستان که پزشکی میخوند میگفت که بعضی از بچه هاشون گاهی ازش استفاده میکنن و گاهی معتادش میشن و ...
(+ یه سوالم دارم مثلا طرف شب قبل آزمون های خیلی شاخ مثلا یک مقداری از ریتالین مصرف کنه چقد کار غلطی هست؟ واقعا اینقد خطرناکه که ممکنه فرد معتاد بشه و ...؟)

در کل مخدر ها همین خاصیت رو دارن، شما از هر معتادی بپرسی مثلا بار اول که شیشه مصرف کردی چطور بود میگه که چقد خدا شده بوده و غیره، اما همه و همه عوارض خطرناک خاص خودشون رو دارن.
اما من یک مستند می دیدم که یک راه دیگه ی بی خطر رو میگفت، همونطور که میدونید سرعت ماهیچه و واکنش یک چیز اکتسابی که مثلا بشه از هرکسی حتی با تمرین یک دونده ساخت،رعت ماهیچه بصورت طبیعیه و به نوعی دونده ها دونده به دنیا میان. اما توی این مستند با تحریک 20 دقیققه ای قسمت خاصی از مغز فک کنم با 12 ولت از روی پوست سر تونستن بصورت موقت سرعت ماهیچه ی فرد رو ارتقاع بدن و اگه 24 ساعت همین تحریک انجام میشد این تغییر بصورت دایمی می شد. جالب بودش اما برای چیز های دیگه ای مثل حافظه و تمرکز و غیره نمیدونم.

گفتم بگم جواب اینو

من قبل یه امتحان برام جور شد شبش خوردم البته اونکه به من داد دانشجو پزشکی بود و گفت یکی شب بخور بشین بخون یکی هم 30 مین قبل امتحانت بخور

منم خوردم ولی خدایی هیچ تاثیری خاصی ندیدم تازه به خاطر کم خوابی امتحانو بد دادم :D

به نظرم ترامادول (لااقل واسه من) اثر بیشتری رو تمرکز داره

ولی چون اولاش بهت حال میده مخصوصا وقتی با چایی میری بالا دز مصرف میره بالا و مجبوری تا 4 تا 100 مثلا برسونی ولی خب

میگن واسه قلب خیلی مضره

الانم که هیچی دیگه اکسیژن هوا رو مصرف میکنیم فقط :D

ولی هیچی خواب بعد ترامادول نمیشه , توصیه میشه یبار امتحان بشه :-"

بالا