• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قانع کردن مشتری

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
به نظرتون در قانع کردن یک مشتری درباره‌ي خریدن یک محصول چه نکاتی رو باید بهش توجه کرد؟

این نکات می‌تونه شامل مواردی مثل :

۱. ظاهر فروشنده
۲. فن بیان فروشنده
۳. ذکر نقاط مثبت محصول
و ... باشه

با توضیح البته

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
پاسخ : قانع کردن مشتری

یکی از چیزای جالبی که اتفاق میوفته مخصوصا تو لباس فروشی اینه که فروشنده کلی جنس واست باز می کنه کلی چرت و پرت میندازه جلوت مغازه رو بهم میریزه که یه جور حس شرمندگی تو خریدار ایجاد می کنه که باعث میشه خریدار برای اینکه کار فروشنده رو جبران کنه یه چیزی بخره
محل فروش هم خیلی مهمه مخصوصا در مورد رستوران.بهترین غذا اگه بدترین جا سرو بشه سود اور نیست برای رستوران.
معمولا اگه یه نکته ی متفاوتی توی محل خرید یا رفتار فروشنده باشه هم باعث جذب میشه مثلا جایی که من لباس می خرم واقعا فوق العاده راهنمایی می کنه جوری که انگار همراه مشتریه تا الان خیلی چیزا در مورد لباس یاد گرفتم

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

یه چیزی که تو ایران اصلا بهش توجه نمیشه اینه که وقتی افراد تو جایگاه فروشنده ومشتری قرار میگیرن رفتارشون کاملا فرق میکنه
ینی چون فروشنده از مشتری سود میبره پس باید نهایت احترام وخدمتو بهش بکنه
اینجا احترام نمیذارن که هیچ انگار یه چیزیم بدهکاریم....

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

خب بستگی به اون فروشگاه هم داره مثلا تو لباس فروشی ( جو خرید عید و اینا ... :-" )
فروشنده اول یه جنس میذاره جلوت اول باید از جنس تعریف کنه ( ک اکثر فروشنده ها این کارومیکنن) کلی باید تعریف کنه و بعدش نکته مهم اینه که از خریدار تعریف کنه مثلا بگه شما خیلی رنگ پوست / هیکل / رنگ چشم / کوفت و زهرمار .. + تون :-" زیباست و این لباس یه لباس خاصه و به شما میاد
خریدار خر میشود و جنس را میخرد :D

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نظر من فروشنده باید صداقت داشته باشه خیلی مهمه این هر چند ممکنه فروشش اولش یکم کم شه ولی کم کم مشتریا ی خودشو میکنه علاوه بر اون چون با دوز کلک کار نمیکنه پولش برکت دار میشه
+یه ملاک دیگه اینه که نباید عبوس باشه فروشنده برای مثال اگه یه فروشنده ی گند اخلاق یه جنسی رو ارزونتر بده نسبتا ولی من خودم به شخصه میرم اون یه ذره گرونتررو میخرم ولی از کسی که درست راهنمایی کنه و خوش اخلاق باشه
مثلا من برای موبایل خریدن هیچ وخ علا ادین نمیرم چون همه طلبکارن از آدم عوضش یه 10.15 هزار تومان بیشتر پول میدم میرم بازار موبایل که هم خیالم از اصل بودن راحت شه هم احترامم رعایت شه تا حدودی :-"

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

خب اینکه احترام نمی زارن بده
ولی اینکه جوری رفتار کنن که احساس نکنی به چشم پول نیگات میکنن یه نکته + هستش افرادی که تو فروش حاسشون به راضی بودن مشتری هستش بیشتر از افرادی که فقط به فکر پولن سود میکنن و موفق میشن

بالا