• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشهد

• شروع کننده موضوع

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
emam_rezsa11.jpg

خب با توجه به اینکه تاپیک قبلی مشهد کپی پیست و اینا زیاد داشت، طبق صحبت هایی که با مدیر انجمن شد قرار شد تاپیک جدید واسه مشهد زده شه ... :D

میدونیم که مشهد شهر زیارتیه و هر سال عده زیادی میان اینجا، پس سعی کنین اطلاعاتی که میدین کاربردی و مفید باشه نه کپی پیست!
چیزایی مث آدرس رستورانا،مراکز تجاری و تفریحی، هتل ها و...

خب اطلاعاتتونو رو کنین :D

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105
پاسخ : مشهد

سلام ! :D
چقد خاک ! [سرفه] :D

خب ، نقشه شهر مشهد رو بصورت آنلاین اینجا می شه دید ، حرم ، پارک ها ، شهرک ها ، بیمارستان ها.
و اطلاعات دیگه ای هم در مورد مشهد هست رو این سایت ،

خب من می خوام در مورد آرامگاه نادر بگم ! آرامگاه نادر شاه افشار

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2%DB%B0%DB%B8%DB%B1%DB%B8%DB%B2%DB%B9%DB%B1_1.jpg

توی مشهد بعد از حرم ، گردشگری ترین مکان رو می شه همین آرامگاه نادر گفت .
آرامگاه نادر در باغ نادری ، سه تا سالن یا تالار داره ،
یکیش تالاریه که خود مقبره نادر درش هست و یک سری عکس ها و اطلاعات در مورد یک سری افراد مثل ابوالحسن صدیقی
که مجسمه های نادر رو ساخته ( یکیش همونطور که در تصویر دیده می شه بالای ساختمونه ، یکیش توی ساختمون )
یک تالار دیگم مشابه همین تالاره ،
تالار بعدی یک سری وسایل تاریخیه که اکثرا شبیه سازی شدست ، وسایل جنگی اون دوره، لباس های جنگی اون دوره و
دوره های بعدی .

در ورودی ساختمون هم یک توپ هست که در هنگام فتح جزیره هرمز توسط صفویه به غنیمت گرفته شده .
نمایشگاه صنایع دستی ـم داره . یک غرفه هم هست که ملت میرن لباس تاریخی می پوشن عکس می گیرن .
دیگه همینا .

اینام یک سری عکسه که گرفتم :-" ( عکس بالاییم مال خودم بود ، البته :-" )

این سقف اون تالاریه که مقبره نادر شاه اونجاست

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2%DB%B0%DB%B8%DB%B1%DB%B8%DB%B2%DB%B7%DB%B3_1.jpg

اینم دو تا نما از اون باغه که آرامگاه درش واقع شده

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2%DB%B0%DB%B8%DB%B1%DB%B8%DB%B2%DB%B8%DB%B2_1.jpg

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2%DB%B0%DB%B8%DB%B1%DB%B8%DB%B2%DB%B8%DB%B9_1.jpg

بازم سر در ساختمون آرامگاه :D

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2%DB%B0%DB%B8%DB%B1%DB%B8%DB%B2%DB%B8%DB%B7_1.jpg

آها راستی آرامگاه نادر توی چهار راه شهدا ست . چهارراه شهدا - باغ نادری
دیدنش رو توصیه می کنم

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

مراکز خرید مشهد که در تخصص خودمه .....

پروما از معروفترینشون هس که 10 ساله س تقریبا ....

بعد توی این پروما چیز میزا گرونه حقیقتش و لباس مباس مارکم زیاد داره

طبقه ی آخرش شهربازی داره و همکفش پر کافی شاپ و فست فوده

اینم عکسش ....

proma.jpg

بعد این عکسه قدیمیه الان رو دیوارش یه مانیتوره خیلی بزرگ تبلیغاتی زدن و خوشگل کردن

860603-03.jpg

____________________________________________________________________________________

این الماس شرقه که یه زمانی خیلی تو مشهد برو بیا داشت توش لوازم تزیینی خونه و اسباب بازی و تابلو مابلو زیاده

بغلش هم شهر بادی زدن ....

و یه پارکینگ طبقاتی 6 طبقه هم داره که میگن 1300ماشین توش جا میشه و 1100 واحد تجاری هم داره

یه آب نمای باحالم وسطش داره که ارتفاع آبش تا طبقه 6 ام میرسه

851211-03.jpg

__________________________________________________________________________________

میرسیم به زیست خاور که بازار محبوب واسه خود مردمه و دست خالی ازش بیرون نمیای

توی این مجتمع از زعفرون و زرشک بگیر تا تابلو فرش و مانتو و لباس مجلسی کفش و لباس بچه پیدا میشه و
طبقه پایین هم یه پیتزار فروشی و کافی شاپ داره

توشم از این مغازه های تردستی و سنگ فیروزه کم نیس ....

zist.jpg

کیان سنتر

طبقه پایین یه هایپر مارکته بزرگه و طبقات بالایی هم لباس و کفشو تزیینات خونه داره ....

بدلیجات و شکلات هم توش فراوونه .....

من فقط یه بار رفتم اونم2 سال پیش برای همین زیاد نمیدونم دربارش ....

62.gif

این چن تایی که نوشتم معروف ترین ها بودن بعدن درباره ی مراکز خرید دیگه بازم ارسال میدم بای h-:

اینم که فعلا در حد یه رویاس .... ولی واقعیه P:> B-)

evening_view1.jpg

× شکوه : لینک عکس های منقضی شده بود . با اجازه تون با عکس های جدید جای گزین کردم .

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

سلام.
خب با توجه به اینکه مشهد خودش زیاد جای دیدنی نداره معمولا شما مجبورید برای تفریح از شهر خارج بشین.
زیاد هم فضای آزاد و اینا نداره.
معمولا توی تابستون و عید وارد شهر که بشین ازین بروشروای راهنما میدن که خب بعضیا زیادی غلو شدن :D

خب اول پارک ملت:

معروف ترین پارک مشهد :D که تقریبا بزرگه.یک فضای سبز بزرگ با کلی درخت و و چندتا فواره و استخر و اینها :D
یه پارک بانوان داره توش که خب خانوم ها واسه ورزش میرن.اونجا به عنوان سالن بنوان غیر سرپوشیده استفاده میشه :D
یه شهر بازی داره.که سومین فانفار بلند جهان توش هست :-"
یه آسایشگاه جانبازان هم داره.که کنار استخره اسمش برکه س نمیدونم چیه :-" کنار اونه.
یدونه هم زمین بازی واسه بچه ها داره با یه زمین که دورش فنس کشیدن واسه بزرگسالان :D
مکانشم که دور فلکه پارک هست :-" البته در زیاد داره.در اصلیش اونجاس.

کوهسنگی :

زیاد درخت نداره.چندتا استخر آب داره.معمولا روزای تعطیل فوق العاده شلوغه.فک میکنم میشه توش توی تابستون و اینا چادر زد :-? ولی مطمئن نیستم.بعد خود کوهسنگی رو کلی پله زدن تا بالای کوه.شب خیلی قشنگه ازون بالا 8-> و اون بالا مقبره شهدای گمنام داریم.دفه آخر که من رفتم امکانات رفاهی نداشت اون بالا :D
یه فیزیک سرا داره.که من ده بار رفتم :)) جای بدی نیست.
بعد یه مجموعه بازار هم داره .و یه جایی واسه بچه ها که بازی کننو یه جایی هم هست بازیهای کامپیوتری و اینا داره.داخلش برعکس پارک ملت واسه پارک ماشین جا هست.

پارک خورشید :

اینجا تازه داره راه میوفته.چنتایی آلاچیق داره.و درختای کوتاهی که تازه کاشتن.و یه فضای بازی که بادبادک بازی میکنن.که من ندیدم جای دیگه تو مشهد.همونجا بادبادک اجاره میدن و میفروشن و دوچرخه و اینا.شبای جمعه :D
بعد هرچی هم واسه تزئین شهر استفاده میکنن و قدیمی میشه میبرن اونجا زیبا سازی میکنن :D
یه قسمتیم هست که نصف شهر رو میشه ازون بالا توی شب دید.
این پارک توی هاشمیه ست.

کوه های خلج :

من اینجا رو خیلی دوست دارم.مخصوصا بهارش رو.چون یه جورایی بکره.بعد از کوه که ادامه میدی به یه جاهایی میرسی که دشت ِ.وقتایی که بارندگی خوبه خیلی سر سبز و پر گل میشه.بعد یه قسمتی هم داره که به اونم میگیم بام مشهد.اون نصفه ای که از پارک خورشید دیده نمیشه از اینجا دیده میشه :D
بعد اگه این جاده رو ادامه بدی و کلی پیچ و خم به پشت سد میرسی :D
جاش هم که از خیابان خلج راه داره :D

راستی این غار مغان هم که میگن بعد از این کوهاست.در اصل غار خاصی نیست.بیشتر آبی که جاری مد نظره.کوهای سنگی با سنگای صاف داره.اونجا خیلی اندک امکانات رفاهی داره فک کنم :-"

جنگل طرق :

خب اینم جنگل ِ.درختای بلند و اینا.یه استخر بزرگ داره که توی همون قایق سواری هم میکنن حتی :))
بعد توی عید و تابستون تبدیل به کمپ زائر میشه.و خیلی خیلی شلوغ .امکانات رفاهی هم داره.پارک کودک و اینا.اینجا هم یه پارک بانوان داره :-?
جون میده واسه ورزش صبحگاهی :D

کوهستان پارک شادی-باغ وحش-پارک امام رضا :

الان با مترو میشه خیلی راحت رفت اونجا.
کوهستان پارک که پر از وسایل جینگولکه.بیشترشم چرخشیه :D تابستونا همیشه بازه.ولی زمستون نه.کلا وسایل بازی داره دیگه :D
باغ وحش هم کنار همونه.بعد همه جور حیوون داره.فقط فیل داشتیم که یه چندسالیه مرده .بعد یه مجموعه مار هم داره با یدونه هم ازین دیوارا که موتور ازشون میاد بالا :D
پارک امام رضا هم کنار باغ وحشه.جای بزرگیه.پر از درخته.یه آبشار هم داشت قدیما که الان فک نمیکنم دیگه :-? ولی جای خوش آب و هواییه.

من الان جایی که توی خود شهر باشه دیگه به ذهنم نمیرسه :-? اگه هست بگید دوستان :D

وسلام

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

عاقا مشهد یه شهرِ زیارتیِ و بیش‌ترِ مسافرهایی که داره واسه حرم اما رضاس؛ اصن عاملِ پیشرفت‌ش هم همینه. (جغرافیایِ سوم راهنمایی :-")
بهتر نبود با یه سری اطّلاعات در موردِ حرم شروع می‌کردید؟ :-?

خب حالا من یه سری اطلاعات در موردِ همین حرم امام رضا و اینکه چرا اصن حرم امام رضا اینجاس که تو تاریخ قبلا خوندینُ یه مرورِ کوچولو می‌کنم واسه کسایی که شاید یادشون نباشه. :D

امام رضا(ع) در سال 190 هجری قمری در زمان هارون الرشید یکی از خلفای عباسی، در شهر مدینه زندگی می‌کرده و دوران امامت پدرشون مصادف با جور و ظلم و ستم هارون برآل اهل بیت و به خصوص امام موسی بوده. یکی از اهداف خلفای جور برداشتن مخلین نظام ‌ِش بوده برای همین هارون نیز در صدد شهادت امام بوده که موفق نمی‌شه. بعداز هارون فرزندش امین به حکومت رسیده امّا این حاکم نیز غرق در خوشگذرانی و امور دنیوی می‌شه تا جایی که حکومتش ضعیف می‌شه و توسط مامون برادرش شکست می‌خورده و کشته می‌شه. و بعد از امین، مامون عباسی حکومت را به دست می‌گیره و با اقتدار اداره می‌کنه. چون هدف پدرش هارون از بین بردنِ امام رضا(ع) بود در سال 200 هجری قمری مصادف با 195 هجری شمسی به دسیسه ی ولایتعهدی خود، امام را از مدینه ،مرکز امامت، به مرو دعوت می‌کنه که کنترلِ رفتار و کارهایِ امام در دستش باشه و از طرفی به نرمی امام را مرکز حکومت خود دور کنه و در اصل از بین ببره.
امام به ناچار دعوت اجباری وی را علی رقم میل باطنی قبول می‌کنه و به مرو میره. در سال 203 هجری قمری و پس از تحمل نماد الوهیت و عدالت و علو انسانیت امام رضا از طرف مامون و طاقت نیاوردن اون از بسیار دانایی و توانایی امام رضا(ع) با مسموم کردن زندگی و امامت امام رضا رو به پایان رسوند.
مامون حتی بعد از شهادت امام از زائرین مرقدش هراس داشت دستور داد بدن مطهر امامُ طبق وصیت خودشون به منطقه ای واقع در حوالی طوس و مرو در روستای سناباد برده و دفن بشه. این مکان کم کم و طی گذشت چندین سال به مشهد یعنی محل شهادت شهرت یافت و با ساخت و ساز در حریم حرم به شهر بزرگ کنونی یعنی شهر مشهد مبدل گردید.
[خودمم یادم نبود :-"]
و خب برید مشهد تابلو‌هایِ راهنما که راهِ حرمُ نشون بده خیلی زیاده (طبقِ اون چیزی که من یادمِ :-") و البته نقشه هم میتونه کمک‌تون کنه. ;;)

emam_rezsa11.jpg

× شکوه : عکس جایگزین شد .

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

خب مطمئنا یکی از شهرت های مشهد به غذاهاش هست! کباب و شیشلیک شاندیز و امثال اون رو احتمالا همه شنیدین ...
توی این پست من اومدم و رستوران هایی که اگر اومدین مشهد هرگز نباید از دست بدین [nb]( + اینکه سطح اقتصادی لوکس و در دسترس بودن رستوران از نظر موقعیت ـش رو مد نظر داشتم)[/nb] رو معرفی کردم.

خب اول رستوران ها و آشپز خونه های داخل شهر :

854_9721.jpg
رستوران پسران کریم
غذاهایی که اینجا بهتره سفارش بدین:
چلو گوشت و چلو ماهیچه.
اگر اینجا رو خواستید برید، بهتره زودتر تصمیم بگیرین. چون معمولا تا 12 و حدودش غذا داره. همچنین جای پارک اطرافش به سختی پیدا میشه.
رستورانی هست که هرگز از رفتن بهش پشیمون نمیشید.
آدرس شعبه مرکزی : مشهد مقدس - بلوارسجاد - خیابان فرهاد -فرهاد22 - انتهای کوچه سمت راست
شعبه دیگرش هم جنب آلتون هست که غذای اونجا هم بد نیست. (قورمه سبزی و جوجه رو من امتحان کردم که قرمه سبزی ش خوب و جوجه ش عادی بود)

1418966845_3.jpg
رستوران راستگو
غذاهایی که بهتره سفارش بدید:
ماهیچه و کباب لقمه.
اگر خواستید به رستوران راستگو برید، غذایی که برای یک نفر سفارش میدید به راحتی جوابگوی دو نفر هست حتی کباب برگ سه نفر رو هم جواب میده. ضمنا برای افرادی که گئشت قرمز نمیخورن، مرغ خیلی فوق العاده ای هم داره. پس در سفارشتون دقت کنید. محیط بزرگ و راحتی داره. بعلاوه سرویس دهی ـش راضی کننده ست. جای پارک راحت پیدا میشه، اما روز های تعطیل خیلی شلوغه و غذاتون دیر میاد.
طعم غذایی که اینجا بخورید از یادتون نمیره هیچوقت :D
آدرسش هست: بلوار وکیل آباد - بین وکیل آباد 23 و 25

این پست رو ویرایش می کنم و بیشتر معرفی می کنم.

رستوران های خارج شهر:
796_9720.jpg
باغ رستوران ارم شاندیز
نکته منفی این رستوران گرون بودن سرویس و غذاش هست. اما شیشلیک با ماست و کره محلی بعلاوه سه یا چهار نوع ترشی و شوری چیزیه که از یادتون نمیره. اما طی تجربه ای که شخصا داشتم، زمان شلوغی کیفیت سرویس دهیشون میاد پایین. به این صورت که ممکنه ته دیگ همراه غذات نباشه و اگر اعتراض کنی برات بیارن. اما در هر حال محیط خوبی که داره بعلاوه صدای آب و منظره قشنگش از طبقه دوم و همچنین تخت های سنتی و اون شیوه نشستن سر سفره تجربه جالبی میشه براتون.
آدرسش هم توی جاده شاندیز هست :D تابلوش بزرگه وقتی بیاید میبینید.

رستوران پدیده شاندیز
فکر میکنم این مورد نیاز به توضیح نداشته باشه. من فقط نکات مثبت و منفی ش رو میگم.
نکات مثبتش میشه مثلا بوفه آزادش رو گفت که هیچوقت نمیذارن پر نباشه و تا شما چیزی برمیداری پرش میکنن. یا این موضوع که لمکده و کافی شاپ داخل خود مجموعه تعبیه شده. یا مثلا اینکه غذاهاش اونقدری بزرگ هست که دونفرو جواب بده.
اما نکات منفیش مثل اینه که همیشه گرم نیست و زمستونا نمیشه خیلی خوش بگذره بهتون (هرچند زیر تختاش بخاری داره) یا اینکه هروقتی شما برید غذا رو دیر میارن. تجربه شخصی من هم نشون داده قاشق و چنگال رو بهتره یکبار خودتون با دستمال کاغذی و آب تمیز کنین.
آدرس: ابتدای شاندیز :D

اگر استقبال بشه از پستم، ویرایشش میکنم و بیشتر توضیح میدم :-"

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

هتل آسیا

خیابان پاسداران .

هتل 4 ستاره هستن ، امکانات ش هم قابل قبول هست . با دو وعده غذا در روز نفری 190 تومن .
غذای مناسب . از همه مهمتر وای فای ـش تو اتاق هم آنتن داره :D :-"" تا حرم هم20 دقیقه ای پیاده روی داره .

بالا