• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر هنر در زندگی

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
به نظر شما هنر چطوری در زندگی ما تغییر ایجاد کرده؟ چه نقشی تو زندگی ما داره؟ و اینکه چرا بعضی از چیزهایی که توش هنر به کار رفته، کاربرد گسترده تو زندگی ما نداره. مثل نقاشی.؟

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : تاثیر هنر در زندگی

خب خيلي از چيزايي كه ما تو دور و بر مي‌بينيم، يه جوري به هنر مرتبطه. معماري خونه‌ها، فضاسازي شهر و ... چيزايي مث نقاشيم كه تو شهر هست! من نفهميدم منظورُ؟ :-?

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از نرگس¹ :
خب خيلي از چيزايي كه ما تو دور و بر مي‌بينيم، يه جوري به هنر مرتبطه. معماري خونه‌ها، فضاسازي شهر و ... چيزايي مث نقاشيم كه تو شهر هست! من نفهميدم منظورُ؟ :-?
البته این‌ها مثاله نه دلیل. سوالم اینه که اگه هنر نبود زندگی ما چقدر متفاوت بود؟ اصن متفاوت بود؟ اگر متفاوت بود، هنر چطوری این تفاوت رو ایجاد کرده؟ مثال منظورم نیست. چگونگی منظورمه. مثلا یه جواب می‌تونه این باشه که "استفاده از هنر در طراحی‌ها باعث شده که در زندگی ما تاثیر مهمی بذاره. چون طراحی‌ها تاثیر مهمی تو زندگی ما دارن". و سوال دومم اینه که یه چیزی که توش هنر به کار رفته چرا لزوما در زندگی انسان تغییر ایجاد نمی‌کنه؟ مثلا الان نقاشی از یک منظره چرا زندگی انسان‌ها رو تغییر نداده؟

• لایک
امتیازات: N.M

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

ببین نمیشه بگیم "اگه هنر نبود ، ..... " . هنر خب تو همه ی قسمتای زندگی آدم هست.
بعدشم جواب سوالت برمیگرده به تعریفی که تو از هنر تو ذهنت داری !

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از موشیرامیشونه :
ببین نمیشه بگیم "اگه هنر نبود ، ..... " . هنر خب تو همه ی قسمتای زندگی آدم هست.
بعدشم جواب سوالت برمیگرده به تعریفی که تو از هنر تو ذهنت داری !
خب دقیقا می‌خوایم تعریف از هنر از منظر بقیه و در نتیجه تاثیر هنر در زندگی مطابق با تعریف اون‌ها رو ببینیم دیگه. هدف اینه که نظراتمون رو کنار هم بذاریم و مقایسه کنیم و با نظرات و استدلال‌های دیگه آشنا بشیم

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

هنر شاید نگاه کردن با یه دیده متفاوته .

برای همینه که تفاوت و تغیر ایجاد میکنه.
الان ینی نقاشی هیچ کاربردی تو زندگیه ما نداره؟

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از F@temeh :
هنر شاید نگاه کردن با یه دیده متفاوته .

برای همینه که تفاوت و تغیر ایجاد میکنه.
الان ینی نقاشی هیچ کاربردی تو زندگیه ما نداره؟
خب اگه فکر می‌کنید کاربرد مهم و تاثیرگذاری داره بگید و دلیلتون هم بگید. کلا هدف اینه که دیدگاه‌های متفاوت همدگیرو رو ببینیم و بررسی کنیم

و البته تعریف شما از هنر، دقیقا تعریف خلاقیته.

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

هنر یه جور خلاقیته.به نظره من.

خب نقاشی یه هنره. به هر شکلش. حالا این نقاشی خیلی جاها به درد آدم میخوره. یه جا برای بیان عقیده از نقاشی استفاده میشه، یه جا برای طراحی یک بنا ازش استفاده میشه، یه جا فقط برای زیبایی استفاده میشه! و... ینی میگم که بالاخره مورد استفاده قرار میگیره. حالا شاید این استفاده خیلی تویه چشم نباشه و بهش توجه نشه.

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

خلاصه بگم که هنر اصن دیدتو به اطراف و مسائل زندگی عوض میکنه. 8->

حداقل برا من این طوریه... B-)

artemis ej

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٢
شهر
مشهد
مدال المپیاد
داشتيم يه زماني...

خوب شاید حرفم تکراری و کلیشه ای باشه اما هنر روح ادم رو می پروراند!به به !چه زیبا سخن می گویم؟!
همین دیگه هنر تاثیراتی تو زندگی ادم داره که اگه یه مدت خودتو سرگرمش کنی و از اطرافیانت بپرسی چه تغییری کردم میگن کلی؟!
اینو جدی میگما!خیلی تاثیرات مثبتی داره و ادم رو اروم می کنه!
حتما به یه کار هنری مشغول شید!

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

هنر آمیخته با روح انسانه
به عبارتی یه نوع آرامش و تفریح روح
هنرمند با نگاه کردن به آثار خودش لذت میبره و این همون آرامشه

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

هنر شاخه های مختلفی داره.فکر کنم منظورتون اینجا بیشتر هنر های ترسیمی و دستی یعنی نقاشی و مجسمه سازی و...ست.
به نظر من هر کس عقاید و احساسات و کلاً حرفای دلشُ یه جور نشون میده.یک نویسنده با نوشتن ؛ شاعر با شعر گفتن ؛ یک نقاش با نقاشی کشیدن و...لازم به ذکر ِ که ادبیات هم یک شاخه از هنر های زیباست و کاری که یک نویسنده و شاعر انجام میده هم یه جور هنر ِ.
در واقع خلق یه اثر هنری یه جورایی نمادی از حرفای نگفته ست.

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

به نقل از !mahnaz ej! :
خوب شاید حرفم تکراری و کلیشه ای باشه اما هنر روح ادم رو می پروراند!به به !چه زیبا سخن می گویم؟!
همین دیگه هنر تاثیراتی تو زندگی ادم داره که اگه یه مدت خودتو سرگرمش کنی و از اطرافیانت بپرسی چه تغییری کردم میگن کلی؟!
اینو جدی میگما!خیلی تاثیرات مثبتی داره و ادم رو اروم می کنه!
حتما به یه کار هنری مشغول شید!
به نظرم حتما لازم نیست که به یه کار هنری مشغول بشیم.خیلی ها با مطالعه در مورد هنر وشناختنش و بعد از اون دیدن،خوندن و ..... آثار هنرمندا در خودشون تغییرات زیادی بوجود آوردن.

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از یک ایرانی :
به نظرم حتما لازم نیست که به یه کار هنری مشغول بشیم.خیلی ها با مطالعه در مورد هنر وشناختنش و بعد از اون دیدن،خوندن و ..... آثار هنرمندا در خودشون تغییرات زیادی بوجود آوردن.
اینکه بخواین صرفاً بشناسینش فرق میکنه با اینکه ازش لذت ببرین.ولی خُب مثلاً ممکن ِ کسی مثل شما از شناختن هنر لذت ببره تا سرگرم شدن به یک کار هنری.ولی فکر نمیکنم ربطی به تاثیرات هنر داشته باشه دیگه.

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

به نقل از سـحر :
اینکه بخواین صرفاً بشناسینش فرق میکنه با اینکه ازش لذت ببرین.ولی خُب مثلاً ممکن ِ کسی مثل شما از شناختن هنر لذت ببره تا سرگرم شدن به یک کار هنری.ولی فکر نمیکنم ربطی به تاثیرات هاق نر داشته باشه دیگه.
من دقیقا همون زمانی که داشتم هنر رو می شناختم یه کار هنری رو هم شروع کردم و این دو وقتی با هم همراه بشن یه اتفاق خیلی بزرگ توی زندگی می افته که فقط یه تاثیر کم و کوچیک نیست.

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از یک ایرانی :
من دقیقا همون زمانی که داشتم هنر رو می شناختم یه کار هنری رو هم شروع کردم و این دو وقتی با هم همراه بشن یه اتفاق خیلی بزرگ توی زندگی می افته که فقط یه تاثیر کم و کوچیک نیست.
بله مسلماً دست به کار زدن همراه با شناخت تاثیرش چیز فوق العاده ای میتونه باشه.ولی نمیشه از تاثیر کار هنری چشم پوشی کرد.

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

ببخشيد ميون كلامتون !

به نظر من هنر يعني خلاقيت.يعني همينجوري يكجا نشينيم و دنيا رو همينجوري ساده و عادي نگاه كنيم.يعني پاشيم و دست به كار هاي خلاقانه بزنيم.يعني محيط زندگيمون رو با توجه به علايقمون تغيير بديم.هنر يعني تغذيه روح...

به نظر من كه هنر تاثير زيادي تو زندگي انسان داشته و دارد و خواهد داشت چون بدون هنر خيلي چيزا معمولين و با استفاده از هنره كه از سادگي در ميان و باعث تنوع ميشن.

به نظر من دنياي ِ بدون هنر اصلا معني نداشت و ادم خيلي زود خسته ميشد چون به هر حال روح ِ ادمم به تغذيه نياز داره به تنوع به خلاقيت به خلق چيز هاي تازه...!

بهار1998

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان...استان بوشهر...
مدال المپیاد
ایشالابعدها..

هنریه چیزه ذاتیه اگه ادم باحس درونش به هنرنگاه کنه درصورتی که بهش علاقه داشته باشه میتونه سبک زندگیه خودشوتغیربده.به نظرمن هرهنری که ماداریم میتونه یه معنی داشته باشه حتی نقاشی های وتابلوی اطرافمون هم میتونه مفهوم های متفاوتی داشته باشه که روح روصیقل میده.بعضی ازتابلوهای نقاشی باادم حرف میزنه بعضیاشون قدرت وتوانمندی خالق رونشون میده مهم روح خلاقانه ی خودانسان که چه برداشتی ازشاهکارهای هنری اطرافش داشته باشه

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

انواع مختلفی از بررسی جهان وجود داره. بررسی جهان از دید علمی، بررسی جهان از دید عرفانی، دیدن جهان با نگاه فلسفی. یکی از این دید ها هنره. هنر نوع متفاوتی از بررسی جهانه. دیدی که کمک می کنه جهان رو زیبا ببینیم. هنر نوعی نگاه به جهانه که خیلی متفاوت تر از بقیه دنیا رو بررسی می کنه. در هنر لازم نیست که یک چیز رو دقیق اون طور که هست توصیف کنی، می تونی اون طور که احساسش می کنی توصیف کنی و یا اون طور که تو دوست داری.
تاثیرش توی زندگی اینه که آدم به زیبایی ها حساس می شه. و وقتی که به زیبایی ها حساس باشه هر زشتی براش گرون تموم می شه. در اون صورت هنر کمک می کنه که تخیل دنیای واقعی رو اصلاح کنه.

بالا