• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چطور با گرانيِ كتاب مواجه شويم؟

• شروع کننده موضوع N.M
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
سلام.
توي اين اوضاعِ بي‌ريخت(!) ، گروني كاغذ و خيلي از عوامل ديگه باعث شدن كه قيمت كتاب يهو زياد بره بالا.
خب بديهيه كه وقتي قيمت كتاب بالا بره، عده‌اي توانايي خريدن بعضي كتابا رو از دست مي‌دن و اگه همين طور ادامه پيدا كنه، فاجعه‌ي انساني رخ مي‌ده اصلاً! :D
به نظرتون دولت چطور بايد مقابله كنه با اين موضوع؟ نظرتون درباره‌ي سرمايه‌ گزاري تو زمينه‌ي كتاب الكترونيك و كتاب‌خواناي الكترونيك چيه، و به نظرتون توي جامعه‌ي ما جواب مي‌ده اصلاً ؟

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : چطور با گرانيِ كتاب مواجه شويم؟

به نقل از نرگس¹ :
به نظرتون دولت چطور بايد مقابله كنه با اين موضوع؟ نظرتون درباره‌ي سرمايه‌ گزاري تو زمينه‌ي كتاب الكترونيك و كتاب‌خواناي الكترونيك چيه، و به نظرتون توي جامعه‌ي ما جواب مي‌ده اصلاً ؟
به نظر من جواب میده. فقط در حال حاضر ملت زیاد باهاش آشنایی ندارن ...
الان نسل ما ، کلّا با اینجور چیز ها خیلی بهتر از نسل های قبل کنار اومده و آشناتره.
به نظر من با کمی تبلیغات و استفاده از رسانه ها به راحتی میشه این قضیه رو جا انداخت!
ضمن اینکه خب دولت می تونه روی کتابخونه ها هم سرمایه گذاری کنه ؛
هم تجهیزشون کنه و هم تبلیغ کنه و ملت رو تشویق کنه که استفاده کنن از این امکانات.

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از Shek8fe :
به نظر من جواب میده. فقط در حال حاضر ملت زیاد باهاش آشنایی ندارن ...
الان نسل ما ، کلّا با اینجور چیز ها خیلی بهتر از نسل های قبل کنار اومده و آشناتره.
به نظر من با کمی تبلیغات و استفاده از رسانه ها به راحتی میشه این قضیه رو جا انداخت!
ضمن اینکه خب دولت می تونه روی کتابخونه ها هم سرمایه گذاری کنه ؛
هم تجهیزشون کنه و هم تبلیغ کنه و ملت رو تشویق کنه که استفاده کنن از این امکانات.
آخه خيلي كار و هزينه مي‌بره شكوفه. اولاً هر كسي توانايي خريد Ebook reader نداره. بعد اين كه، اگر بنا به اين باشه كه Ebook ـاي فارسي گسترش پيدا كنن، بايد توجه به حقوق نويسنده و نظارت روي اي-بوكا بيشتر بشه.

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نظر من دولت بايد كيفيت محتوا و تصوير كتاب هاي الكتروني رو به حدي ببره بالا كه مردم زورشون نياد بخرنش و كسايي كه ميخرن هم طوري نباشه كه برن شر كنن!
مثلاً سايت فريبرز لاچيني ( lachini.com ) , واقعاً تا اونجايي كه من ميدونم فروش داره!! دلايلش فك كنم اينا باشه:
> براي هر قطعه اي كه تنظيم شده ( و واقعاً بيشترش خوب از آب در اومده ) ، يه نمونه ي كوتاه گذاشتن كه يه جورايي تبليغاته... براي كتاب هم ميتونن جلد، مقدمه يا چن صفحه ي جذاب رو براي نمونه بذارن مردم هوس كنن برن بخرن!
> قيمت ها معقوله...يعني من برم كتابفروشي بخرم يا از همينجا، تقريباً فرقي نداره و تازه راحت ترم هست! ( هرچند ميتونن براي كتاب قيمت هارو طوري بيارن پايين كه نويسنده-نميشه گفت ناشر!-ضرر نكنه )
> كارا متفاوته و تنوعشون بالاست كه باعث ميشه هر قشري واسه خودش يه آهنگ رو انتخاب كنه
> كيفيت عالي
به نظرم اگه اين كارا رو براي كتاب بكنن، مي تونه خيلي مفيد باشه... مثلاً يه انتشاراتي بياد در حد مطلوب و حرفه اي اين كار رو انجام بده

نكته اي هم كه هست من واقعاً تا حالا سايتي رو نديدم كه بخواد مثلاً فلان قطعه اي كه دقيقاً توي سايت لاچينه رو براي دانلود گذاشته باشه... مثلاً نمونه ي كيفيت عالي يه مجموعه ي گل افشان هست كه پري زنگنه توش خونده و واقعاً كيفيت صدا داره و هيچ جاي ديگه اي هم پيدا نميشه!

+شايد درست نباشه موسيقي رو با كتاب مقايسه كرد... ولي به هر حال من نظرمُ گفتم (:
ولي ميشه قيمت كتاب رو يه جورايي كشوند پايين و حتي جذابش كرد!

ويرايش: كتاب صوتيم ايده ي خوبيه ها!!

behradv

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه حلّی تهران
شهر
تبریز و تهران
دانشگاه
دانشگاه تورنتو
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

قبول دارم که اگه قیمت کتاب بالا بره، عده کمتری توانایی خرید کتاب رو پیدا می کنن، ولی حالا حالا ها فاجعه انسانی رخ نمی ده ایشالا :D. دلیلش هم همون قضیه "عادت می کنیم" ئه! ملت خودشون راه مقابله رو پیدا می کنن، ولی خوب، شاید راهکارهای جدیدی که می یابن تاثیرات منفی داشته باشه رو فرهنگ کتابخوانی و اینا.

به عنوان مثال، کتابای درسی و دانشگاهی تو یه سری از کشورا خیلی گرونن! خیلی! من شخصا کتاب درسی معادل 360,000 تومن و اینا دیده م، که شوخی نیست! بعد وقتی کتاب درسی این قدر گرونه، باعث نمی شه مردم دیگه به اون کتابا دست پیدا نکنن. اینا یه سری از روشای مقابله شونه:
1) میان یه سری شبکه هایی راه می ندازن، معمولا از طریق اینترنت، و کتابایی رو که می خرن به سال بعدی های خودشون با قیمت یه کم کمتر می فروشن. اینجوری هم خودشون ترمی که لازم دارن از کتابه استفاده می کنن، هم نفر بعدی به قیمت کمتر کتابش رو می خره و به موقعش هم می فروشه...
2) یا یه سری از کتابفروشی ها میان عمده می خرن، ارزونتر می فروشن. یا حتی یه سریاشون کتاب رو "کرایه" می دن، و تضمین می کنن که آخر سال کتاب رو با قیمتی پایین تر پس خواهند گرفت.
3) چند نفر با هم جمع می شن و یه کتاب می خرن، همه به نوبت استفاده می کنن! یا یکیشون می خره، کپی می کنه به همه می ده.
4) هیچ کدوم از اینا هم خوب نبود، مردم می رن و کتاب رو به سادگی دانلود می کنن: این همون تاثیر منفیه که اولش گفتم می تونه توی فرهنگ کتابخوانی داشته باشه، و این روش هم خیلی پر کابرده، و با استفاده از تجربه شخصی می گم که وقتی کتابی به طرز غیر قابل قبولی گرون می شه، بیشتر از 70 درصد مخاطبین به دانلود و دسترسی مجانی روی میارن.

خوب اینا همه راهای مقابله با گرون بودن اون کتاباس. مشابه همین راها می تونه در مورد سایر انواع کتاب هم به کار گرفته بشه. به نظر من با گرون شدن کتاب، مردم نیستن که ضرر می کنن، بلکه ناشرا و مسئولای چاپ کتاب و کتابفروشی ها هستن. آخه 360,000 تومن :O؟!

به نقل از نرگس¹ :
با سرمایه گذاری تو زمینه کتاب الکترونیک و کتاب خوانای الکترونیک به مقدار 100% مخالفم :|.

دلیلش رو هم قبلا گفته م:
به نقل از بهراد :
احتمالا دید آدمای 500 سال قبل نسبت به کتابای چاپ شده مثل دید شخصی الآن من نسبت به این دستگاهای مثلا کتاب نما (اسمشون چیه؟! از همینا که ملت تو مترو و اینا میگیرن دستشون، تلقین می کنن که دارن کتاب می خونن؟! :D) بود:
یه احساس تلخ رنجیدگی پر از نارضایتی آمیخته با تاسف و افسوس به خاطر مرگ تدریجی کتابخوانی :-<!

همون احساسه...! نمی دونم دیگه اسمش تعصبه، عادته، یا چی، ولی هر چی هست باعث مخالفت این جانب می شه! ترجیح می دم بمیرم و روزی رو نبینم که همه کتاب الکترونیکی دستشونه تو مترو...!

به نقل از Shek8fe :

من که کنار نیومده م هنوز :D (یکی بگه آخه تو کی هستی؟!)!
آره تبلیغات و رسانه و اینا هم باعث می شه ملت کم کم کنار بیان، ولی مساله اینه که آیا می خوایم کنار بیان واقعا؟! آیا دوس داریم همه به جای کتاب، کتاب الکترونیکی دستشون باشه؟

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من که کنار نیومده م هنوز (یکی بگه آخه تو کی هستی؟!)!
آره تبلیغات و رسانه و اینا هم باعث می شه ملت کم کم کنار بیان، ولی مساله اینه که آیا می خوایم کنار بیان واقعا؟! آیا دوس داریم همه به جای کتاب، کتاب الکترونیکی دستشون باشه؟

آخه تو کی هستی ؟! :-"

ببین خب وقتی شرایط ایجاب میکنه باید بخوایم. خیلی چیزارو باید در نظر گرفت ...
اینکه شاید تا چند وقت دیگه خیلی ها نتونن خیلی کتابها رو بخرن.
کتاب الکترونیکی دست مردم باشه خیلی بهتر از اینه که کلا کتاب نباشه. ( آمار کتابخوانی خیلی بیاد پائین. )

آخه خيلي كار و هزينه مي‌بره شكوفه. اولاً هر كسي توانايي خريد Ebook reader نداره. بعد اين كه، اگر بنا به اين باشه كه Ebook ـاي فارسي گسترش پيدا كنن، بايد توجه به حقوق نويسنده و نظارت روي اي-بوكا بيشتر بشه.

خب ببین یا دولت میخواد کاری در این زمینه انجام بده یا نه.
اگر بخواد ، خب باید هزینه کنه دیگه.
آره ؛ اون قسمت نظارت خیلی مهمه.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Shek8fe :

ببین خب وقتی شرایط ایجاب میکنه باید بخوایم. خیلی چیزارو باید در نظر گرفت ...
اینکه شاید تا چند وقت دیگه خیلی ها نتونن خیلی کتابها رو بخرن.
کتاب الکترونیکی دست مردم باشه خیلی بهتر از اینه که کلا کتاب نباشه. ( آمار کتابخوانی خیلی بیاد پائین. )

خب ببین یا دولت میخواد کاری در این زمینه انجام بده یا نه.
اگر بخواد ، خب باید هزینه کنه دیگه.
آره ؛ اون قسمت نظارت خیلی مهمه.
بعد این بوک ریدرا پیدا میشه تو این مملکت یا نع ؟ :D
یکی از مزایای کتاب این بود که هر چقدم میخوندی برا چشم ضرر نداش ولی دیه این بوک ریدرا مث کاغذ بی ضرر که نمیشن برا چشم 8-> :-< :D

behradv

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه حلّی تهران
شهر
تبریز و تهران
دانشگاه
دانشگاه تورنتو
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

به نقل از Shek8fe :
من آن خوانای[nb]شاعر در اینجا لغت "خوانا" را به معنای "کتاب خوان" به کار برده است.[/nb] مغرورم، که می میرم ز بی بوکی[nb]شاعر در اینجا در چهارچوب وزن شعری به دام افتاده و ناگزیر به کلمه بیگانه Book پناه برده است.[/nb]
ولی با خفت و خواری پی ای-بوک[nb]شاعر در اینجا دیگر شورش را در آورده و اساس و بنیان ادبیات پارسی را به کل تخریب کرده است.[/nb] نمی گردم
:D

به نقل از fireball II :
بعد این بوک ریدرا پیدا میشه تو این مملکت یا نع ؟ :D
یکی از مزایای کتاب این بود که هر چقدم میخوندی برا چشم ضرر نداش ولی دیه این بوک ریدرا مث کاغذ بی ضرر که نمیشن برا چشم 8-> :-< :D
آره اینم هست، ولی حالا چشم و اینا رو ولش کن! چشممون سالم موند می خوایم چی کار؟!...کلا این کتاب خوانای الکترونیک ذاتا و ماهیتا از نظر من ایرادای بزرگی دارن. برای جلوگیری از انحراف بحث و از اونجایی که کتاب دیجیتالی تاپیک منحصر به فرد خودش رو داره، از بیان این ایرادات خودداری می کنم!

به نظر من کلا دخالت دولت به قصد تغییر ماهیت کتابخوانی بیهوده ست. یعنی تنها کاری که به نظرم دولت می تونه بکنه و باید بکنه به نحوی کاهش قیمت کاغذ و ایناس...! حالا چجوری ش رو متخصصین بهتر می دونن.
منظورم هم از تغییر ماهیت کتابخوانی رایج کردن همین کتابای الکترونیکی و ایناس. آخه فقط خود کتاب که نیست، امکانات وابسته به اون هم هست. فرض کنیم همه تو مترو کتاب الکترونیکی گرفتن دستشون و بنده هم ایشالا قبل از این اتفاق دار فانی رو وداع گفتم... بعدش چی؟! این همه کتابخونه و اینا چی می شن؟ خوب همه از اون دستگاها داشته باشن که دیگه نیازی به کتابخونه و کلا چاپ و نشر کتاب نیست... بازم یه تحول دیگه، همه چی از اول؟!

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

خوب این مشکل نه فقط برای اینکه سطح کتاب خوانی و اینا تو کشور میاد پایین کمه ، بلکه به ضرر خود نویسنده هم هست و سخت می شه که نویسنده ها ، نویسندگی رو به عنوان شغل اصلیشون در نظر بگیرن.
مردم خوب برای مواجه شدن با این مشکل راه های زیادی دارن مثه:دانلود کتاب (بده خوب) یا استفاده از کتاب خونه ها یا استفاده ی شریکی از کتابا و اینا.
ولی خوب این وسط نویسنده ضرر زیادی مخصوصا از روش دانلود کتاب می بینه.
روششم اینه که مثلا فروشی کردن کتابای اینترنتی .

در مورد گرونی کاغذ و مقوای جلد و این کارای جانبی ، اگه بریم مثلا یه کتاب انگلیسی رو (نه ازینا که مال بچه هاس بوق می زنه کلیم رنگیه) ببینیم برگه هاش کاهیه و جلدش مقوای معمولیه.
نمی دونم چه اصراری ملت دارن که کاغذ کتابا غیر کاهی باشه و از جلدای قطور مقوایی روش استفاده بشه.

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من نظرا رو نخوندم خدایی حالشم ندارم! :D

اما یه روش که به دولت ربطی نداره و به خودتون بستگی داره این است که برید انقلاب و اون کتاب فروشی ها که توی کوچه پس کوچه ها انقلاب هست کتاب های بدون سانسور و دست دوم بگیرید هم خفن و شاخن خیلی هاشون هم نایاب هم خوب و با قیمت کم!

البته به شما میندازن چون آشنا نیستید! و احتمالا قیمت پرت میدن بهتون! ولی اونجاها اگه آشنایید خیلی بدرد بخوره! (;

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی
نکته ی ظریف

فقط یه چیزی...
یعنی چی دولت چی کار باید بکنه با این موضوع؟
دولت یکی از عوامل این موضوعه...
درضمن دولت و حکومت خیلی لطف کنن،نشر چشمه رو تعطیل نکنن...
بقیه چیزها پیشکش.

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

يعني اين كه شرايطُ اگه اين طور در نظر بگيريم : " گروني كاغذ-> بالا رفتن قيمت كتاب "
و اگه دولت نتونه كاري براى گروني كاغذ بكنه، چي كار بايد بكنه.
نمي دونم تونستم منظورُ برسونم يا نه. :D

• لایک
امتیازات: L.E

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نرگس¹ :
يعني اين كه شرايطُ اگه اين طور در نظر بگيريم : " گروني كاغذ-> بالا رفتن قيمت كتاب "
و اگه دولت نتونه كاري براى گروني كاغذ بكنه، چي كار بايد بكنه.
نمي دونم تونستم منظورُ برسونم يا نه. :D

گسترش کتاب خونه ها به نظرم میتونه کمک کنه :D

این مالیات و عوارض فروشو اینا واسه کتابم هس؟ :-? اینارو نمیشه کمتر کزد آیا؟ :D

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

من خودم اصولا با کتاب الکترونیکی و ای بوک خیلی بیشتر از کتاب کاغذی حال می کنم.
یکی از راه ـای اینکه همه بتونن همه همه کتاب ها رو بخونن؛ الکترونیکی کردن کتابه بنظرم . کشور های پیشرفته هم دارن ب این سمت میرن.
اما در ایران بنظرم اونقدر قدرت مانور نداره چون هنوز اونقدر تکنولوژی راه نیفتاده .
راه دیگه شم کتابخونه ها هستن...
بنظرم امانت گرفتن کتابها و خوندنشون عادت خوبیه.حتما ک نباید کتاب٬ خرید.

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از Ћеѕтег ргчппе :
من خودم اصولا با کتاب الکترونیکی و ای بوک خیلی بیشتر از کتاب کاغذی حال می کنم.
یکی از راه ـای اینکه همه بتونن همه همه کتاب ها رو بخونن؛ الکترونیکی کردن کتابه بنظرم . کشور های پیشرفته هم دارن ب این سمت میرن.
اما در ایران بنظرم اونقدر قدرت مانور نداره چون هنوز اونقدر تکنولوژی راه نیفتاده .
راه دیگه شم کتابخونه ها هستن...
بنظرم امانت گرفتن کتابها و خوندنشون عادت خوبیه.حتما ک نباید کتاب٬ خرید.
خوب الکترونیکی کردن کتابا توی بقیه ی کشورا به خود نویسنده ضرری نمی رسونه.
ولی اینجا خیلی راحت کتابو بدون هیچ مجوزی اسکن میکنن و می ذارن برای دانلود.
برای کسی که کتاب نخوندنش برای گرون بودن کتابه شاید تشویقی باشه برای کتاب خوندن.
ولی این وسط نویسنده خیلی ضرر می بینه.
کلا دانلود کتاب کار پسندیده ای نیست.

• لایک
امتیازات: N.M

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

ببینین ای-بوک هرچقدرم که ارزون و به صرفه باشه(اصلن شما حساب کنین مفت :D) بازم نمیتونه جای کتاب چاپ شده و کاغذی رو بگیره!
خیلی از ماها(و حتا شماها!) وقتی میریم کتاب فروشی همیشه قصدمون کتاب خریدن نیست!خیلی وقتا میریم ببینیم کتاب جدید چی اومده یا همینجوری گشت میزنیم...شما رو نمیدونم ولی یکی از تفریحای بزرگ من همینه که برم کتابفروشیا همینجوری قدم بزنم....فک میکنین میشه لذتی که آدم از این کار به دست میاره رو با ای-بوک ریدرا عوض کرد؟
به نظرتون میشه بوی کتابای نو که تو کتابفروشیا حس میشه رو با ای-بوک جایگزین کرد؟
هر چقدرم که ای-بوک بهتر و با امکانات بیشتر باشن باز هم نمیتونن جای کتابای کاغذی رو بگیرن!
تنها کاری که دولت میتونه الان بکنه اختصاص یارانه و... به کاغذه که باعث بشه قیمت کاغذ و طبیعتا کتاب بیاد پایین!البته امسال بهتر شده قیمتا...حدودن 2-3 سال پیش قیمتا انقدر بالا رفته بود که برای خریدن یه کتاب 70-80 صفحه باید کلی هزینه میکردی
فک نمیکنم ای-بوکا(حداقل تو ایران) آینده داشته باشن!تو ایران قانون کپی رایت به هیچ وجه اجرا نمیشه و اگه بخوان کتابا رو به صورت ای-بوک بدن بیرون همه نویسنده ها و ناشرا در مدت کوتاهی ورشکست میشن....

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از جنا :
ببینین ای-بوک هرچقدرم که ارزون و به صرفه باشه(اصلن شما حساب کنین مفت :D) بازم نمیتونه جای کتاب چاپ شده و کاغذی رو بگیره!
خیلی از ماها(و حتا شماها!) وقتی میریم کتاب فروشی همیشه قصدمون کتاب خریدن نیست!خیلی وقتا میریم ببینیم کتاب جدید چی اومده یا همینجوری گشت میزنیم...شما رو نمیدونم ولی یکی از تفریحای بزرگ من همینه که برم کتابفروشیا همینجوری قدم بزنم....فک میکنین میشه لذتی که آدم از این کار به دست میاره رو با ای-بوک ریدرا عوض کرد؟
به نظرتون میشه بوی کتابای نو که تو کتابفروشیا حس میشه رو با ای-بوک جایگزین کرد؟
هر چقدرم که ای-بوک بهتر و با امکانات بیشتر باشن باز هم نمیتونن جای کتابای کاغذی رو بگیرن!
درباره‌ي اين قسمتِ پستت، نظرمُ تو يه تاپيك ديگه‌ئم گفته بودم. به نظر من، همون طور كه قبل‌ترا وقتي صنعت چاپ اومد، براي مردم كتاب دستنويس لذّت بخش‌تر بود، در آينده‌ئم شايد به جايي برسيم كه كتاب الكترونيك به نظرمون لذّت‌بخش‌تر باشه. به نظرم بخش بزرگيش عادته، و عادتا هميشگي نيستن.

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

درباره‌ي اين قسمتِ پستت، نظرمُ تو يه تاپيك ديگه‌ئم گفته بودم. به نظر من، همون طور كه قبل‌ترا وقتي صنعت چاپ اومد، براي مردم كتاب دستنويس لذّت بخش‌تر بود، در آينده‌ئم شايد به جايي برسيم كه كتاب الكترونيك به نظرمون لذّت‌بخش‌تر باشه. به نظرم بخش بزرگيش عادته، و عادتا هميشگي نيستن.
شاید در آینده مردم به ای-بوک روی بیارن ولی درحال حاضر... :-"
فعلن تنها کاری که میشه کرد اینِ که صبر کنیم و بذاریم ای-بوک و استفاده از ای-بوک ریدرا جا بیفته...

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

کتاب دست دوم هم هستا
قیمتشم خوبه
من کتابایی که مال انتشاراتایی که بسته شدن رو از دست دوم فروشی ها میخرم
تو انقلاب از این کتاب فروشی هاهست
معمولا از شیر مرغ تا جون ادمیزادم دارن

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

ولی خب لزومی نداره که حتما کتابی رو بخریم که ، میشه راحت با کمترین هزینه کتابخانه عضو شد و کتاب گرفت ، خیلی از کتابخانه ها هم 2 هفته محلت دارن و امکان 2 3 بار تمدید رو دارن !
هر چند بار هم کسی بخواد کتابی رو بخونه میتونه دوباره بگیره بخونه !
به نظر من برای کتاب های غیر درسی که هر روز باید باشه لزومی به خریدن نیست ...

بالا