• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از صــــدف :
چه بخوای چه نخوای شیمی سرنوشت سازه!

هر درسیو طاقت بیاری! زیاد بخونی توش قوی شی به ناگاه عاشقش می شی و هی! بیشتر می خونیش اولش سخته فقط!

( من از هر فصلی متنفر بودم این روش جواب داده :> تازه از بقیه درسا هم بهتر می زنیش :>) فقط طاقـــــت بیار ;;)

درسته! :)

من از شیمی متنفرم :-& و عاشق ریاضیم x:!
ولی باورتونو میشه اونقد شیمیو تحمل کردم که فک کنم اگه از لحاظ ترازی نگا بشه از ریاضی تو کنکور بهتر زدم؟! ;;)

دووم بیارین! :)

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

سلام یه چندتا سوال :
1.میشه یه کتاب خوب واسه شیمی 2 معرفی کنین؟؟(فصل 4 و 5 رو خوب توضیح داده باشه گاج سفید اصن جالب نیست)
2.به نظرتون واسه قرابت کتاب آقای هامون سبطی روبگیرم یا نه ؟؟؟ ارزش وقت گذاشتن رو داره ؟؟

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

به نقل از imank92 :
سلام یه چندتا سوال :
1.میشه یه کتاب خوب واسه شیمی 2 معرفی کنین؟؟(فصل 4 و 5 رو خوب توضیح داده باشه گاج سفید اصن جالب نیست)
2.به نظرتون واسه قرابت کتاب آقای هامون سبطی روبگیرم یا نه ؟؟؟ ارزش وقت گذاشتن رو داره ؟؟
سلام
1- منکه از شیمی 2 تخته سیاه 100% راضیم. البته مبتکرانم بدک نیست...
2- قرابت هامون عالیه ولی یکم دیر بازده هست... اگه کمبود وقت یا حوصله داری من ادبیات موضوعی (خاکستری ) گاج رو پیشنهاد میکنم...

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از imank92 :
سلام یه چندتا سوال :

1 - شیمی مبتکران خوب هستش ......
2 - هامون سبطی کلا اومده از پایه شروع کرده قرابت معنایی می گه یعنی یه کاری می کنه که اگه شما قرابت یه چیزی رو حفظ هم نباشید بتونید بفهمید که قضیه چیه ولی خب اگه حوصلش رو ندارید کتابای دیگه مثل قرابت معنایی الگو و یا گاج ادبیات موضوعی ...

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

من یه مشکلِ عجیبی ـی دارم اصن خودم توش موندم
اینطوریه که من کلا جدّی نگرفتم موضوعُ
بعد الان که میخوام شروع کنم به شدّت سردرگم شدم
یعنی هر درسیُ که باز میکنم تا بخونم اینقدر زیاد ـه تستا و نکته هاش که بیخیال میشم
بعد تست که میخوام بزنم واقعا اینقدر حجم زیادی انباشته شده که نمیدونم الان تالیفی ـاشو بزنم سراسری ـاشُ چیکار کنم سراسری بزنم سنجش میمونـه اصن یه وضی
حتّی تصمیم گرفتم بیخیال امسال شم بذارم واسه سال بعد بازم وقت کم میارم
یعنی الان که نگا میکنم واقعـا نمیدونم چیکار باید بکنم!
آزمونامو بخونم؟درسای مدرسمو بخونم؟با برنامه ی کلاسام پیش برم؟گاج حتّی...
+درسای مدرسه ـم گاها فرق داره با بودجه بندی آزمون ـا پیش ریاضی ـم ولی آزمون تجربی.کلا وقتم نمیرسه به هیچی.
+ساعت مطالعمم اصن درونحدی نیست که به همش با هم برسم

++با مثلثات چه میشه کرد؟ :rolleyes:

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-<
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sRina :
یعنی هر درسیُ که باز میکنم تا بخونم اینقدر زیاد ـه تستا و نکته هاش که بیخیال میشم
بعد تست که میخوام بزنم واقعا اینقدر حجم زیادی انباشته شده که نمیدونم الان تالیفی ـاشو بزنم سراسری ـاشُ چیکار کنم سراسری بزنم سنجش میمونـه اصن یه وضی

منم این مشکلو دارم :D انقدر از تست زوج و فرد زدن و چه می دونم تالیفیا رو رد کردن بدم میاد! یا نباید بزنم یا باید کامل بزنم :| همشم که می زنی خیلی طول می کشه!!!

mn13

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
ش . خ
شهر
Mind ! . ! . ! .
مدال المپیاد
علمپیاد?!!!
دانشگاه
خدا داند و بس.
رشته دانشگاه
خدا داند و بس.

یه رفیق دارم امسال بدلیل مشکلاتی که براش پیش اومد تا حالا تقریبا برا کنکور چیزی نخونده.خودش میگه دیگه 6 ماه بیشتر نمونده بمونم سال بعد! پایشم متوسط رو به خوبه.و رتبه زیر 1000 میخواد چون هدف خاصی مدنظرشه.حالا بنظرتون از الان شروع کنه واقعا نه فقط برای دلداری و خوشبینی به نظرتون موفق میشه؟ که الکی من وعده خوشبینانه بهش ندم؟در ضمن به خاطر مشکلاتش استرس زیادی داره . چون برام خیلی عزیزه به نظرتون موفق میشه؟!

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-<
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از mn13 :
یه رفیق دارم امسال بدلیل مشکلاتی که براش پیش اومد تا حالا تقریبا برا کنکور چیزی نخونده.خودش میگه دیگه 6 ماه بیشتر نمونده بمونم سال بعد! پایشم متوسط رو به خوبه.و رتبه زیر 1000 میخواد چون هدف خاصی مدنظرشه.حالا بنظرتون از الان شروع کنه واقعا نه فقط برای دلداری و خوشبینی به نظرتون موفق میشه؟ که الکی من وعده خوشبینانه بهش ندم؟در ضمن به خاطر مشکلاتش استرس زیادی داره . چون برام خیلی عزیزه به نظرتون موفق میشه؟!

اگه واقعــا شروع کنه چــــــرا که نه ;;) نمونه های زیادی وجود دارن که از بهمن اینا نشستن خوندن و از خیلی های دیگه رتبشون بهتر شده! :>

مشاورم میگفت یک نفر بوده با دو تا تجدیدی تو پیش 1! ( فکر کن!) ولی بعدش دیگه اگه بهش می گفتن بمیر :D می مرده! ;;) پزشکی یا ته یا شهید بهشتی قبول شد( دقیق یادم نمیاد!)

یا یکی دیگه که خودم دیدم هوشش ردیف بود اما دفتر برنامه ریزی قبل از عیدشو می دیدم 3 ساعت فکر می کردم این چرا قبول شد؟!!! ولی خــــوب بعد عیدش خوب خونده بود!

به همون اندازه شایدم بیشتر نمونه وجود داره که تا این جا خوب پیش اومدن و یهو! می برن متاسفانه :|

پس بهش بگو بخونه!!! اگه رتبش خوب نشد من اسممو عوض می کنم ;)) :D فقط فکر سال بعد رو کامل از سرش بیرون کنه! "انگار سال بعد اصلا نمی تونه کنکور بده"

چقدر حرف زدم! همین! ;;)

arezoo1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بچه ها من چ کار کنم؟اصلا نمیتونم درس بخونم از اول تابستون تا الان فقط 4 تا هفته ساعت مطالعه بالا 30 داشتم این روزا همش خواب میبینم ک رتبه ها اومده من خراب کردم :-ss :( :(( ~X(
خواهشا ی راهکاری بدین ک ارادمو زیاد کنم تا بتونم بیشتر بخوم [-o<

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

دوستان من فك ميكنم خواب خيلي مهمه... خودم به شخصه از خوابم نميزنم واسه درس...
مامانم تاييد ميكنه ميگه خواب واسه يه كنكوري خيلي خوبه!! اين كه از خوابش نزنه واسه درس!!... خواب با آرامش، خدايي آرامش آدم رو بالا ميبره واسه درس خوندن!!
(;

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

و خواب ؛
من خودم کسیم که نمی تونم پشت سرهم درس بخونم (زود خسته میشم) استراحت کوتاه در حد 15 دقیقه هم جوابگو نیست
این یکی از دلایل مهمیه که باعث شده ، ساعت مطالعم پایین باشه (پایین نه فقط نسبت به ایده آل ، نسبت به نرمال حتی ){متاسفانه}
و بدتر از همه ، امسال (تاکید میکنم امسال) ریتم خوابم به هم خورده ،
عصرا خستم ، اما از بس فکر تو ذهنم وول میخوره ، خوابم نمیبره و درس هم نمیتونم بخونم
نزدیکای شب شروع میکنم اما بعد از چند ساعت خوابم میگیره شدید
بعضی وقتا( دقت کنید "بعضی وقتا") میتونم صبحا بیدار شم ،
اما حس میکنم اینم چندان نمیتونه مفید باشه ، بیش از 2 ساعت طول نمیکشه
معمولاً بعدش دیگه یه ذره هم خوابم نمیبره > تو مدرسه زودتر خسته میشم
{حیاط مدرسه تو حلقم ، برای نسلای بعد ، اگه خدا بخواد، آباد میشه}
همه اینا با هم تاثیر میگذاره ، گند زده میشه به روحیم ، وقتی میدونم حق من ، واقعاً بیش از ایناست ...
هعی .............. راهی به نظرم نمیرسه ...

پیشنهادی دارید ؟؟!

+ به نظر میاد پشتیبانا خیلی سرشون شلوغه ، خودمون باید ایده بدیم به هم ، شاید موثر واقع شه : د

& پارازیت : برای من که اینطوره ؛ خوابی که به ازای یه روز داشتی ، فقط مال همون روزه نه فرداش
{لازم نیست بگم از بیانش چه حسی دارم}

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

آخ آخ آخ...
منم دقیقا همین جورم! و شاید بدتر!!
همش میخوابم. بعضی وقتا به 9 ساعت در روزم میرسه X_X اصن خسته شدم انقد خوابیدم :-"
بچه ها اگه یه راهی بدین که واقعا بتونه خواب ـو کنترل کنه خیلی خوب میشه! 8->

+ یه مشکل خیلی مهم و خطرناک که من دارم اینه که اصلا نمیتونم برنامه ریزی ـامو عملی کنم. تا حالا به صد شکل مختلف برنامه ریزی کردم ولی همشون با شکست رو به رو شده. #-o چی کار کنم؟

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از arezoo1995 :
بچه ها من چ کار کنم؟اصلا نمیتونم درس بخونم از اول تابستون تا الان فقط 4 تا هفته ساعت مطالعه بالا 30 داشتم این روزا همش خواب میبینم ک رتبه ها اومده من خراب کردم :-ss :( :(( ~X(
اراده وانگیزه روهیچکس جزخودتون نمیتونه دردرونتون بوجودبیاره..اگه واقعاهدفی دارین که رسیدن بهش براتون مهمه واسش تلاش میکنین..این یک سال خیلی مهمه واینده تونو تو 4سال اینده تعیین میکنه..به این فکرکنین که اگه الان کوتاهی کنین بعدا خودتون پشیمون میشین
ازساعت کم شروع کنین وطی یک برنامه ساعت های درس خوندنتونو به تدریج ببرین بالا
موفق باشین :)
به نقل از dark-night :
و خواب ؛
من خودم کسیم که نمی تونم پشت سرهم درس بخونم (زود خسته میشم) استراحت کوتاه در حد 15 دقیقه هم جوابگو نیست
این یکی از دلایل مهمیه که باعث شده ، ساعت مطالعم پایین باشه (پایین نه فقط نسبت به ایده آل ، نسبت به نرمال حتی ){متاسفانه}
و بدتر از همه ، امسال (تاکید میکنم امسال) ریتم خوابم به هم خورده ،
عصرا خستم ، اما از بس فکر تو ذهنم وول میخوره ، خوابم نمیبره و درس هم نمیتونم بخونم
بعضی وقتا( دقت کنید "بعضی وقتا") میتونم صبحا بیدار شم ،
همه اینا با هم تاثیر میگذاره ، گند زده میشه به روحیم ، وقتی میدونم حق من ، واقعاً بیش از ایناست ...

پیشنهادی دارید ؟؟!

+ به نظر میاد پشتیبانا خیلی سرشون شلوغه ، خودمون باید ایده بدیم به هم ، شاید موثر واقع شه : د
ببینین این بی برنامگی که ایجادشده بدتره...خوابتونو منظم کنین(این تبدیل شده به شعارمن!)و اگه برنامه روزانه یاهفتگی داشته باشین میدونین که فلان ساعت تا فلان ساعت اگه بخوابین ازبرنامتون عقب نمیفتین واونموقع راحت خوابتون میبره..الزامی هم نیست که عصرنخوابین..بین 45مین تایکساعت بخوابین...بعدازهر یکساعت وربع درس خوندن یک ربع استراحت حالت طبیعیشه..شمااز25-30مین استراحت شروع بکنین تابه 15مین ایده ال برسین..کنکور یک مسابقه استقامتیه!...اینا رو بهشون عادت میکنین(هیچ وقت هم دیرنیست!)
فقط اون برنامه داشتنه خیلی مهمه!اینکه بدونین صبح چندساعت قراربخونین بعدظهر یک استراحت طولانی تر ودوباره ازعصر تاشب (بارعایت اون فاصله های استراحتی)
ساعت درس خوندن هرفرد هم فرق میکنه...یک شخص میتونه باروزی 8-9ساعت درس خوندن کار اونی روبکنه که 12ساعت میخونه
هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی روحیه اتونو ازدست ندین...این مشکلاتی که برای شما پیش میاد برای همه هست ..ادم موفق کسیه که با امیدوتوکل به خدا این مشکلات رو حل کنه وباروحیه قوی تر ادامه بده
به نقل از Babosi :
+ یه مشکل خیلی مهم و خطرناک که من دارم اینه که اصلا نمیتونم برنامه ریزی ـامو عملی کنم. تا حالا به صد شکل مختلف برنامه ریزی کردم ولی همشون با شکست رو به رو شده. #-o چی کار کنم؟
باید ببینین دقیقا مشکل ازکجاست...گاهی وقتا توسال کنکور ادم برنامه های ایده الی مینویسه که عملی کردنشون تقریبا محاله...همیشه هم ازبرنامه ی سبک وساعات کم شروع کنین تابه اون هدف وپیشرفت اصلی برسین...کنکور یک کارتدریجیه بیشتر...یک قسمتیش هم به اراده وانگیزه برمیگرده که اونم گفتم فقط خودتون میتونین دردرونتون تقویتش بکنین..باید به این باور برسین که امسال هرروشی روکه پیش بگیرین توزندگی اینده اتون تاثیرخیلی زیادی خواهد گذاشت(نمیگم کنکورهمه چیزه ولی قسمت مهمیشه!)حداقل خیالتون راحت باشه که شما تلاشتون رو کردین وکم کاری ازشما نبوده که بعدا خودتونو سرزنش کنین...

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

به نقل از sRina :
اینطوریه که من کلا جدّی نگرفتم موضوعُ
سر در گمی نداره الان درس ها رو باید همزمان با بقیه و مثل بقیه خوند و اونایی که از قبل باقی مونده رو بعدا توی روزایی که فرصتش میشه جمع کرد نیاز نیست که الان دوباره از اول کار شروع کنیم
به نقل از sRina :
تکه تکه میشه کرد ... لازم نیست آدم حتما یه فصلو بخوننه توی ی روز ... همین فصل 2 شیمی رو میشه 3 ساعت توی ی روز فقط مسائل تعادل رو حل کنه ... یا بیاد و یه روز دیگه عوامل موثر بر تعادل رو بخونه ... هر چی تنوع بیشتر باشه حتی اگه مقدار هر درس کم باشه آدم امکانش کمتره بی خیال بشه ... مهم اینه که توی ی روز اینقدر درس رو خونده باشیم
تستا بعضی وقتا زیادی زیاده من فصل 1 و 2 شیمی رو جزوه معلممونو خوندم و تستای کنکور رو زدم و تالیفی هیچی نزدم واسه مسئله ها چون خیلی خیلی سختش میکنن الکی وقتی نیاز نیست اما فصل 3 و 4 همه تست تالیفیا رو زدم چون بحثش بیشتر مفهومی بود... خود آدم راحت میفهمه با توجه به تسلطش ... فصل 3 من تسلطم خیلی کم بود و دو دور یه جور تست رو واسه این فصل زدم تا راه بیفتم

به نقل از sRina :
آدم ی جورایی یه تست رو که میبینه حس میکنه این تست به دردش میخوره .. به بار علمی تست باید نگاه کرد مثلا همین خیلی سبز دیفرانسیلش(سال پیش ) رو آدم تا میخوند احساس میکرد به درد کنکور نمیخوره .. تیپش تیپ کنکور نیست خود تست رو باید ببینی ... واسه اینکه تیپ سوالات کنکور بیاد دستت باید سراسری ها رو دیده باشی ... تست عمومی که سراسری باید زد (نظر شخصی) زیاد هم هست 5 تا رشته ... اما اختصاصی بستگی به درسش داره مثلا شیمی فصل 3 و 4 که بهش میرسین واسه شروع تالیفی های مبتکران واسه من که خوب بود

به نقل از sRina :
حتّی تصمیم گرفتم بیخیال امسال شم بذارم واسه سال بعد بازم وقت کم میارم
:|

به نقل از sRina :

+درسای مدرسه ـم گاها فرق داره با بودجه بندی آزمون ـا پیش ریاضی ـم ولی آزمون تجربی.کلا وقتم نمیرسه به هیچی.

این مشکل همیشه بوده و هست ... ما مثلا تحلیلیمون هماهنگ نبود .. فصل 2 تحلیلی رو من صفر میزدم چون داشتم ماتریس میوندم اما فصل 3 (همون مقاطع مخروطی) رو با اینکه درسمون اونجا نبود خوندم ... تحلیلی از دروس اختصاصیه که میشه با اطمینان 100 زد - باید دید تو این موارد با کدوم بیشتر جوری ممکنه تصمیم بگیره درس مدرسه رو ملاک بذاری یا آزمونو (به طور کلی ملاک درس مدرسست اما توی موارد تک و توک مثه این مثالی که زدم میشه تصمیم گرفت که کودوم بهتره )

به نقل از sRina :
++با مثلثات چه میشه کرد؟ :rolleyes:
فقط مسئله حل کرد اونم از تبدیل ضرب به جمع و بالعکس و فرمول سینوس و کسینوس بر حسب تانژانت عموما" اطراف این موارد میچرخه سوالاش اوناییش که مربوط به سال دومه که مشکل ایجاد نمیکنه

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

میدونم جو یه ذره متشنجه ولی گفتم حالا که همه مشکلشونو میگن منم بگم
مشکل بزرگ من اینه که واقعا کم درس میخونم، از ترس همین دفتر برنامه ریزی پر نمیکردم، تا این که دو سه هفته پیش که پر کردم دیدم واقعا افتضاحه، شد 26 ساعت!
آدم استرسی نیستم، وسواس هم ندارم تو درس خوندن، مشکل اصلیم وقت تلف کردنه
من همه اینا که میگن وقت تلف نکنید، حسرت میخورید و هدف و اینا رو میدونم ولی مثلا وقتی جلو تلویزیون نشستم تمام این حرفا رو با خودم میزنم ولی "اراده" این که کنترل رو بزنم خاموش کنم ندارم
بارها و بارها تصمیم جدی گرفتم ولی این اراده رو هیچ وقت نداشتم
واقعا به کمک احتیاج دارم، نمیدونم چیکار کنم
ترازم هم بین 6800 تا 7200 هست، خودم میدونم که بیش از 30، 40 درصد از تلاشمو انجام نمیدم و میتونم بهتر از این باشم
میترسم واقعا میترسم
من واقعا به کمک احتیاج دارم

با تشکر

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-&lt;
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از فهــــــــیمه :
مشکل بزرگ من اینه که واقعا کم درس میخونم، از ترس همین دفتر برنامه ریزی پر نمیکردم، تا این که دو سه هفته پیش که پر کردم دیدم واقعا افتضاحه، شد 26 ساعت!
با تشکر

منم پر نکردم حالا از خودم خیلی خیلی خجالت می کشم! بدترین کار دوری از همین دفتره!! افت ترازمم از همین زمان شروع شد

ولی خیلی جالبه همه مشکلامون عینه همه!! و همشم واسه دختراست!! :|

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

رو من یکی که گذر ایام تاثیر نمی ذاره :D B-)
همون قد که قدیم می خوندم الانم میخونم(البته هر چی سوال دوم وسوم درس نخوندم الان میخونم :D)

arezoo1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من همه اینا که میگن وقت تلف نکنید، حسرت میخورید و هدف و اینا رو میدونم ولی مثلا وقتی جلو تلویزیون نشستم تمام این حرفا رو با خودم میزنم ولی "اراده" این که کنترل رو بزنم خاموش کنم ندارم
ترازم هم بین 6800 تا 7200 هست، خودم میدونم که بیش از 30، 40 درصد از تلاشمو انجام نمیدم و میتونم بهتر از این باشم
میترسم واقعا میترسم
منم دقیقا همین جوریم تمام چیزایی ک گفتی واسه منم صدق میکنه تا حتی ترازم هم مث خودته و میدونم ک تنه راهش تقویت ارادست.اما چه کار کنیم ک ارادمون زیاد شه واقعا خودمم توش موندم لطفا راهنمایی کنید...
×نقل قولتون خراب بود درستش کردم .نگین

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sRina :
اینطوریه که من کلا جدّی نگرفتم موضوعُ :-w :-w
حتّی تصمیم گرفتم بیخیال امسال شم بذارم واسه سال بعد بازم وقت کم میارم :O :-w
+درسای مدرسه ـم گاها فرق داره با بودجه بندی آزمون ـا پیش ریاضی ـم ولی آزمون تجربی.کلا وقتم نمیرسه به هیچی. عزیز من وقت بذاری وقت به همه چی میرسه ;;)

++با مثلثات چه میشه کرد؟ :rolleyes: مثلثات رو بیخودی واسه خودتون بزرگ نکنید. معمولا یه سری چیزای روتینه! تست و سوال زیاد جواب میده خیلی
کلا شما به برنامه ها ی یه بدبختی عمل کن به فکر بقیه اش نباش ~X( :-" :D
به نقل از صــــدف :
منم این مشکلو دارم :D انقدر از تست زوج و فرد زدن و چه می دونم تالیفیا رو رد کردن بدم میاد! یا نباید بزنم یا باید کامل بزنم :| همشم که می زنی خیلی طول می کشه!!!
به شدت از این رفتار پر خطر دوری کنید! .....منم دقیقا همینطور بودم خیلی ضرر کردم !اگه اینطوریه آدم باید با خودش فکر کنه من یا ده تا کتابو با هم میزنم یا نمیزنم ! هر روندی با تدریج حل میشه! یک دوم زدن به این معنی نیست که شما قرار نیست هیچ وقت خدا بر گردی نصفه دوم رو بزنی !.... مطمئن باش روش یک دوم جواب میده ! یا همون سراسری و تالیفی!
به نقل از mn13 :
راستش خوب بستگی زیاد به هوش افراد داره ! ولی به نظرم اگه یه نفر بخواد و فکرای اشتباه مثه سال دیگه و این حرفا رو از ذهنش دور کنه و پایه خوبی داشته باشه میشه ایشالا (;
به نقل از arezoo1995 :
قرص اراده چطوره؟ یا مثلا آمپول؟ ;;) :D
ببین سخت ترین قسمت شروعشه ! مثه راه افتادن ماشین! هر چقدرم به تعویق بندازی سخت تر میشه ! ....
اراده ای هم که میگی به نظرم واست آزمون مهم باشه !
من بیشتر خودم از این که نسبت به دوستام بی سواد بمونم ناراحت میشدم :D بیشتر واسه سواد عمومی درس میخوندم ! ارادمم اینطوری تقویت میکردم (; ;;) ولی کار نیکو کردن از پر کردن است! سختی اولش رو قبول کن . بخون اراده خودش میاد ! ;;)
به نقل از Shalale :
دوستان من فك ميكنم خواب خيلي مهمه... خودم به شخصه از خوابم نميزنم واسه درس...
مامانم تاييد ميكنه ميگه خواب واسه يه كنكوري خيلي خوبه!! اين كه از خوابش نزنه واسه درس!!... خواب با آرامش، خدايي آرامش آدم رو بالا ميبره واسه درس خوندن!!
(;
البته نه از این طرف بام بیافتین نه از اون طرف بهتره :D سحر خیز باش تا کام روا شوی ;;) شبا زود بخوابین (; خیلی تلقین نکنید که خواب خیلی خوبه من خیلی باید بخوابم البته ! تا جایی که میتونید خوابتونو کنترل کنید

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از dark-night :
و خواب ؛
سعی کن با یه وند مشخص استراحتاتو کم کنی ! خودتو عادت بدی! اصلا به خودتنگو من نمیتونم ! (;
و بدتر از همه ، امسال (تاکید میکنم امسال) ریتم خوابم به هم خورده ، کاملاطبیعیه
عصرا خستم ، اما از بس فکر تو ذهنم وول میخوره ، خوابم نمیبره و درس هم نمیتونم بخونم این به خاطر اینه که خستگی فکری داری ولی خستگی جسمی نه! سعی کن یه پیاده روی در حد ده دقیقه داسته باشی
بعضی وقتا( دقت کنید "بعضی وقتا") میتونم صبحا بیدار شم ، یه مدت که روش کار کنی و بخوای عادت میکنی کاملا که صبح زود بیدار شی ! بعد ریتم بعد از ظهرتم درست میشه

پیشنهادی دارید ؟؟!

& پارازیت : برای من که اینطوره ؛ خوابی که به ازای یه روز داشتی ، فقط مال همون روزه نه فرداش
{لازم نیست بگم از بیانش چه حسی دارم}
همون طور که گفتم مشکل اصلی اینه که خستگی فکری دارید ولی جسمی نه! بنابر این یه خواب دل چسب ندارید! و زیاد می خوابید! سعی کنید به تناست فعالیت ذهنی فعالیت جسمی هم داشته باشین ! (مثلا میتونید تو مدرسه بدو بدو کنید دنبال دوستاتون بذارید ! از رو نیمکت بپرید و ... :-" ) جدی بگیرید :D
میدونم جو یه ذره متشنجه ولی گفتم حالا که همه مشکلشونو میگن منم بگم! آفرین <D=
میترسم واقعا میترسم

با تشکر
سال کنکور بهترین درسی که بهم داد این بود که منم میتونمم مثه بقیه آدمای درسخون باشم! واقعا میتونم !
مهم تره همه اینکه عزای ساعت مطالعه رو نگیر به هیچ وحه :D ولی در عین حال منطقی سعی کن حلش کنی !
چجوری؟ ملزم باش که هر هفته یکی دو ساعت بهش اضافه کنی ! حتما ! کم نشه ها !
راجع به وسوسه شیطون چیزی شنید؟ :-" تهذیب نفس چی؟ :D
من خودم همینطورم ! مثلا پای نت که میام دیگه بلند بشو نیستم ! پارسال به خودم میگفتم ساعت 8 که شد بلندمیشم ! بعد میگفتم نه 8:05 ! نه 8:10 !
آخر به این نتیجه رسیدم که باید سر حرف اولم باشم ! حتی اگه وسط فیلم باشه ! واسه خودت و هدفت ارزش قائل باش دختر ! (;
معمولا در اینجور مواقع گفتن 3 تا بسم الله الرحمن الرحیم و یه اراده جوگیرانه و خودباوری اینکه من حتما باید تمومش کنم خیلی کمک میکنه ! چند بار امتحانش کن ! کلا عوض میشی! بیلیو می ;;)

بالا