• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای کنکور با چه برنامه ای پیش میرین؟

• شروع کننده موضوع ghezi
  • تاریخ شروع

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی
پاسخ : برای کنکور با چه برنامه ای پیش میرین؟

به نقل از نارنجک :
سرعت عمل و گیج بازی درنیاوردن، در مرحله اوله!

بعدشم اینکه بتونی یه متن رو که بهت میدن کنکوری بخونی نه اینکه بری تو جو لهجه و خوندن متن انگلیسی 8 دقیقه طول بکشه خومدنت...
و اینم باید درنظر بگیری که با وجود چهار درس عمومی به همه درسا، به طور کامل نمیرسی! معمولا هم بچه ها به زبان نمیرسن یا عربی...
مگه اینکه خیلی شاخ باشی که همه عموما رو 100 بزنی!

زمان پیش دانشگاهی وقت کم میاریم ؟ :D

همه میگن وقت کمه ! آدم میترسه !

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از One Minute :
زمان پیش دانشگاهی وقت کم میاریم ؟ :D

همه میگن وقت کمه ! آدم میترسه !

نه بابا! منظورم سر کنکوره! :D

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از One Minute :
من منظورم پیش دانشگاهیه :D

پس کلن بیخیال... :)

muhammad1986

مهمان

سلام

و اما قلم چی و تجربه ی من:

من حدود یه 8 یا 9 سال پیش بود که برای اولین بار گذرم به این موسسه ی نکبت !! خورد. اصلا بدردم نخورد اصلا!!
کاشکی اصلا نمیرفتم

چند تا دوست بودیم که همه مون شاگرد اول های هر سال توی مدارس میشدیم ولی نتونستیم حتی یه دونه از ازمون های قلم چی رو اجرا کنیم حتی یه دونه!!

الان همه مون سر از دانشگاه ازاد در اوردیم!! و یه دنیا حسرت توی دلم که شده مثل یه عقده!! که باید توی ارشد جبران کنیم!

من از 2 چیز توی دوران تحصیلم بدم اومده:
1.مدرسه ای که معلم های بیسوادی داشت( خدا میدونه چقدر سر کلاس حرص خوردم که چرا وقتم رو توی این کلاس ها تلف میکنم! به زور و چماق حضور و غیاب)
2.کانون فرهنگی اموزش با اون برنامه ش!! خدایی من 2 سال رفتم ولی حتی نتونستن یه دونه از برنامه هاش رو اجرا کنم!!

نمیدونم من شخصیت کمالگرایی داشتم و وسواسی بودم و از روی چند منبع میخوندم یا برنامه های قلم چی بدرد نخور بود!؟

خلاصه سرتون رو درد نیارم:

به نظرم دانش اموز اگه خودش بخونه موفق تره! خیلی ها رو دیدم اصلا قلم چی نرفتن اما دست اخر سر از شریف دراوردن!

به نظرم چند تا ایتم واسه موفقیت توی کنکور مهم هستن:

1.منابع برتر
2.برنامه ریزی دقیق
3. پشتکار
4.داشتن یه بیس و دید درستی از درسا و نداشتن حاشیه فکری و کنترل خودمون سرجلسه

که اگه خواستین میتونم همه موارد بالا رو شرح بدم

1. واسه منابع سعی کنید از هر کتاب ماکزیمم 2تا کتاب داشته باشید و نه بیشتر چون به هم میریزین و استرس اوره! وسعی کنید کتاب های کیلویی نگیرید و نخونید!! چون زمانبر هستن و همیشه واسه کتاب از تجارب بچه های سال های قبل استفاده کنید

2.برنامه ریزی دقیق:

سعی کنید واسه کنکور یه برنامه ریزی داشته باشید که تا 2 یا 3ماه مونده به ازمون کنکور تموم درساتون رو تموم کرده باشید به این صورت که تعداد هفته های مونده تا 2 یا 3 ماه به کنکور رو بشمارید و بعدش تا اون زمون درساتون رو تموم کرده باشید
و اون 2 یا 3ماه رو فقط مرور کنید و یه ماه اخر رو تست های 7 سال پیش رو چند بار بزید! بعدش یه هفته یا دو هفته هم به این اختصاص بدین که یه مرور فشرده روی درسها داشته باشید و تموم روابط و فرمول های هر درس رو که نوشتین و یادداشت برداری کردین چند بار بنویسید و حفظش کنید

3. پشتکار

سعی کنید تموم برنامه تون رو اجرا کنید
به این صورت که مثلا طی 2 روز تموم درساتون رو بخونید:

یه روز:Dفرانسیل-هندسه-فیزیک-شیمی
روز بعد:Dفراسیل-گسسته-فیزیک-شیمی

همین طور از پیش ها شروع کنید و به پایه های همون درسا برسونید

موفق باشید

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

ه نظرم دانش اموز اگه خودش بخونه موفق تره! خیلی ها رو دیدم اصلا قلم چی نرفتن اما دست اخر سر از شریف دراوردن!

ببین ما انتظار معجزه از قلم چی نداریمچون خود آقای قلمچی هم میگه که ما در کانون فقط راه رو نشون میدیم طی کردنش با شما
والا من که از سال سوم راهنماییه دارم آزمون قلم چی میدم همیشه به برنامش رسیدم با استثنای هفته هایی که خودم تنبلی می کردم و نمی خوندم...خلاصه اینکه اگه شما نتیجه نگرفتی به خوب بودن یا نبودن قلم چی ربطی نداره( قلم چی فوق العاده است البته نه برای تابستون) به نظر من خودتون ارده کافی واسه تلاش کردن نداشتین....آدم سال آخر رو حتما باید با یه برنامه درست و حسابی پیش بره..

به نقل از One Minute :
چه تاپیک خوبی زدیا ! دمت گرم !
دقیقا فضای سال چهارم برای من هم ناشناخته هست ، یه وقت لولو نیاد مارو بخوره ؟ :D

منم اگه مدرسه برم ، برنامه مدرسمون اینه :
مرحله اول تابستون : 10 تیر تا 20 شهریور ، همه روزه بجز جمعه تا ساعت 2 ظهر
مرحله دوم زمستان و پاییز : از مهر شروع میشه تا آخر اسفند ، 3روز پایه 3روز پیش ، همه روزه تا ساعت 2 ظهر
مرحله سوم عید به بعد : جلسات تست زنی و رفع اشکال

هرکی هم نمیخواد تو این طرح شرکت کنه باید از مدرسه !
به نظرتون چیکار کنم بچه ها ؟ تو این طرح شرکت کنم ؟ با این اوصاف وقت کم نمیارم واسه مطالعه ی دروس ؟
شما که مجبوری همش بری کلاس هیچی نمی رسی بخونیکه..من اگه بودم نمیرفتم همینطور که الان هم کلاس کنکورای مدرسه رو نمیرم چون بیخوده

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از داروساز آینده :
شما که مجبوری همش بری کلاس هیچی نمی رسی بخونیکه..من اگه بودم نمیرفتم همینطور که الان هم کلاس کنکورای مدرسه رو نمیرم چون بیخوده
دقیقا...
خیلی هامون سر چشم و همچشمی میریم کلاس یا چون دوستمون تعریف کرده یا فلان شاگرد خوب میره...
غافل از این ک وضعیت هر کسی با بغل دستیش متفاوته...

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از محمد_پ :
دقیقا...
خیلی هامون سر چشم و همچشمی میریم کلاس یا چون دوستمون تعریف کرده یا فلان شاگرد خوب میره...
غافل از این ک وضعیت هر کسی با بغل دستیش متفاوته...

گاهی اوقات آدم کلاس میره و چیزهای جدیدی یاد میگیره ، اما واقعا درسی مثل دین و زندگی نیاز به کلاس کنکور نداره ! اما مدرسه ما مجبورمون کرده بریم !

Mahdis Morovvati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از One Minute :
گاهی اوقات آدم کلاس میره و چیزهای جدیدی یاد میگیره ، اما واقعا درسی مثل دین و زندگی نیاز به کلاس کنکور نداره ! اما مدرسه ما مجبورمون کرده بریم !
میدونین اگه به نظرتون دبیر دینی یه نکاتی رو بهتون میگه که با سرعت بالا و با اطمینان بتونین تستای سخت دینی رو بزنین واقها کلاس میتونه مفید باشه.آخه به نظر من آدم هرچقدرم که دینی بخونه ولی حواسش به یه سری چیزای ریز نباشه درصد دینیش خیلی بالا نمیاد.من اینو میگم چون مطمئن نیستم که نویسنده های کتاب کمک درسی همه اون چیزی که میگن همه اون چیزی باشه که بلدن و میتونن بگن! اگرغیر از این باشه یعنی یه کتاب کمکی نیاز آدمو رفع کنه حرف شما درسته.

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

به نقل از داروساز آینده :
ه نظرم دانش اموز اگه خودش بخونه موفق تره! خیلی ها رو دیدم اصلا قلم چی نرفتن اما دست اخر سر از شریف دراوردن!

ببین ما انتظار معجزه از قلم چی نداریمچون خود آقای قلمچی هم میگه که ما در کانون فقط راه رو نشون میدیم طی کردنش با شما
والا من که از سال سوم راهنماییه دارم آزمون قلم چی میدم همیشه به برنامش رسیدم با استثنای هفته هایی که خودم تنبلی می کردم و نمی خوندم...خلاصه اینکه اگه شما نتیجه نگرفتی به خوب بودن یا نبودن قلم چی ربطی نداره( قلم چی فوق العاده است البته نه برای تابستون) به نظر من خودتون ارده کافی واسه تلاش کردن نداشتین....آدم سال آخر رو حتما باید با یه برنامه درست و حسابی پیش بره..

به ريسكش نمي ارزه تعداد محدودي هم اينجوري موفق هستند كه البته يه پشتوانه ديگه دارن....

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از Mahdis Morovvati :
میدونین اگه به نظرتون دبیر دینی یه نکاتی رو بهتون میگه که با سرعت بالا و با اطمینان بتونین تستای سخت دینی رو بزنین واقها کلاس میتونه مفید باشه.آخه به نظر من آدم هرچقدرم که دینی بخونه ولی حواسش به یه سری چیزای ریز نباشه درصد دینیش خیلی بالا نمیاد.من اینو میگم چون مطمئن نیستم که نویسنده های کتاب کمک درسی همه اون چیزی که میگن همه اون چیزی باشه که بلدن و میتونن بگن! اگرغیر از این باشه یعنی یه کتاب کمکی نیاز آدمو رفع کنه حرف شما درسته.

حالا ما شرکت میکنیم تو این کلاس هاس کنکور ، اگه خوب بود یا بد بود ، سال بعد به بچه های کنکوری میگیم که اونا سود ببرن، البته اگه کنکور داشته باشیم ...

negi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

خیلی مهمه حتما بخونین من با یه دوست که نقره فیزیک و رتبه 2 کنکور بوده و الان هم تو کرنل آمریکا درس میخونه حرف زدم اینارو گف من که اطمینان دارم با این کارا میشه به اندازه اون موفق بود (;
1- تو تابستون هم عمومی میخونی هم اختصاصی
2- هر تست رو سه بار میذنی
3- جواب تست ها رو تو پاسخنامه وارد میکنی
4- هر بار جواب ها رو با دفعه قبل چک میکنی
5- تا فروردین بدون وقت تست میذنی،اما دیگه بری هر تست از 5 دقیقه بیشتر زمان نمیذاری
6- اگه بلد نبودی با جواب چک میکنی و بعد یک بار بدون نگاه کردن به جواب خودت حلش میکنی
7- اختصاصی ها رو تو دفتر حل میکنی ، نکات مهم تست های مشکل و اشتباهاتت رو بارنگی مینویسی به طوری که تو یه دوره سریع مشخص بشه
8- تکرار سه مرتبه هر تست وارزیابی غلط ها خیلی مهم هست،دفعه اول50٪ دوم 80٪ وسوم 100٪ مطالب تثبیت خواهند شد
9- برای بار اول تست ها رو کامل رو کاغذ میحَلی بعد به راه های ذهنی و ساده تر فک میکنی
10- برای کتاب تست از آبی قلمچی ونهایتا از گاج سفید میتونی استفاده کنی
11- تا اواخرآذر و اوایل دی با ید به دور بعدی رسیده باشی
12- کتاب درسی همراه مثال وهمه تمریناتش باید به طور کامل خونده وحل بشه
13- خلاصه برداری بررای نکات خیلی مهم وفرمول ها انجام بشه تا نزدیک کنکور یه مرور سریع باعث یاد آوریشون بشه و تثبیت تو حافظه
14- گاهی در بار اول خوندن هر درس باید سرعت رو زیاد تا وکیفیت رو کم کرد تا بشه به دور سوم مرور رسید
15- حجم کتاب ، جزوه و تست ها و زمان رو برآورد میکنی و برای هر درسی برنامه مربوطه رو مینویسی
16- درس هایی که معلم ها سر کلاس پرت وپلا میگن نمیری سر کلاس،ولی در عین حال اگه یه فصلی رو خوب گفتن قابل استفادس و سؤ استفاده میکنی
17- به جزوه های کنکور هم یه نگاه مختصر مینداذی و اگه فرمول قابل استفاده داشت یاد میگیری
18- مشاورم اگه خیلی به روحیه دادن نیاز داری میگیری وگر نه به هیچ دردی نمیخوره
19- معلم خصوصی لازم نیس خودت درسات رو میخونی اگه اشکال داشتی تو یه زنگ تفریح با معلم یا نهایتا با یه جلسه خصوصی حلِ
20- سراغ مؤسسه ها هم نمیری فقط محظ رضای کسب درآمدن
21- میتونی برای هر روز یه اختصاصی با یه عمومی بذاری که به جای زمان استراحت عمومی ها رو بخونی
22- آزمون هم تا ماه بهمن خیلی اهمیتی نداره خودت تو زمانی که قرار آزمون بدی بیشتر میتونی بدرسی
23- کاری هم به کار کسی داشته نمیشی مثِ بچه آدم سرتُ میندازی پایین درست و حسابی با خوشحالی میدرسی
این که هر تست رو سه بار بزنی خیلی اهمیت داره و اگه قرار یه تستی رو یه بار بزنی با اصلا نزدنش فرقی نداره و داشتن دفتر برای نوشتن جواب تست های عمومی هم از اهمّ واجباتِ
در پایان توکل به خدا :)
اگه جایی بهام داشت پ-خ بدین بیشتر توضیح بدم

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

این که تو تابستون کانون عمومی های سال دومُ نمیخونه بد نیست؟ :rolleyes:

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

به نقل از فهــــــــیمه :
این که تو تابستون کانون عمومی های سال دومُ نمیخونه بد نیست؟ :rolleyes:

6 مرداد ادبیات 2 ، 20 مرداد عربی 2 ، 3 شهریور دینی 2 ، 24 شهریورم که همه ی عمومی پایه !

چرا عمومی پایه هم هست!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

بچه ها من یه اشکال اساسی تو شماها ها میبینم که خیلی بده
اصلا و اصلا و اصلا شیوه ی درس خوندن و اینجور چیزا چیزی نیست که بشه برا همه یه نسخه پیچید
اصلا اینطورری نیست
لزومی نداره همه یه برنامه ی واحد داشته باشن
لزومی نداره همه مثل هم برنامه داشته باشه

به نقل از negi :
خیلی مهمه حتما بخونین من با یه دوست که نقره فیزیک و رتبه 2 کنکور بوده و الان هم تو کرنل آمریکا درس میخونه حرف زدم اینارو گف من که اطمینان دارم با این کارا میشه به اندازه اون موفق بود (;
1- تو تابستون هم عمومی میخونی هم اختصاصی
2- هر تست رو سه بار میذنی
3- جواب تست ها رو تو پاسخنامه وارد میکنی
4- هر بار جواب ها رو با دفعه قبل چک میکنی
5- تا فروردین بدون وقت تست میذنی،اما دیگه بری هر تست از 5 دقیقه بیشتر زمان نمیذاری
6- اگه بلد نبودی با جواب چک میکنی و بعد یک بار بدون نگاه کردن به جواب خودت حلش میکنی
7- اختصاصی ها رو تو دفتر حل میکنی ، نکات مهم تست های مشکل و اشتباهاتت رو بارنگی مینویسی به طوری که تو یه دوره سریع مشخص بشه
8- تکرار سه مرتبه هر تست وارزیابی غلط ها خیلی مهم هست،دفعه اول50٪ دوم 80٪ وسوم 100٪ مطالب تثبیت خواهند شد
9- برای بار اول تست ها رو کامل رو کاغذ میحَلی بعد به راه های ذهنی و ساده تر فک میکنی
10- برای کتاب تست از آبی قلمچی ونهایتا از گاج سفید میتونی استفاده کنی
11- تا اواخرآذر و اوایل دی با ید به دور بعدی رسیده باشی
12- کتاب درسی همراه مثال وهمه تمریناتش باید به طور کامل خونده وحل بشه
13- خلاصه برداری بررای نکات خیلی مهم وفرمول ها انجام بشه تا نزدیک کنکور یه مرور سریع باعث یاد آوریشون بشه و تثبیت تو حافظه
14- گاهی در بار اول خوندن هر درس باید سرعت رو زیاد تا وکیفیت رو کم کرد تا بشه به دور سوم مرور رسید
15- حجم کتاب ، جزوه و تست ها و زمان رو برآورد میکنی و برای هر درسی برنامه مربوطه رو مینویسی
16- درس هایی که معلم ها سر کلاس پرت وپلا میگن نمیری سر کلاس،ولی در عین حال اگه یه فصلی رو خوب گفتن قابل استفادس و سؤ استفاده میکنی
17- به جزوه های کنکور هم یه نگاه مختصر مینداذی و اگه فرمول قابل استفاده داشت یاد میگیری
18- مشاورم اگه خیلی به روحیه دادن نیاز داری میگیری وگر نه به هیچ دردی نمیخوره
19- معلم خصوصی لازم نیس خودت درسات رو میخونی اگه اشکال داشتی تو یه زنگ تفریح با معلم یا نهایتا با یه جلسه خصوصی حلِ
20- سراغ مؤسسه ها هم نمیری فقط محظ رضای کسب درآمدن
21- میتونی برای هر روز یه اختصاصی با یه عمومی بذاری که به جای زمان استراحت عمومی ها رو بخونی
22- آزمون هم تا ماه بهمن خیلی اهمیتی نداره خودت تو زمانی که قرار آزمون بدی بیشتر میتونی بدرسی
23- کاری هم به کار کسی داشته نمیشی مثِ بچه آدم سرتُ میندازی پایین درست و حسابی با خوشحالی میدرسی
این که هر تست رو سه بار بزنی خیلی اهمیت داره و اگه قرار یه تستی رو یه بار بزنی با اصلا نزدنش فرقی نداره و داشتن دفتر برای نوشتن جواب تست های عمومی هم از اهمّ واجباتِ
الان به نظر من مثلا از این برنامه هیچکس چیزی دستگیرش نمیشه
من خودم n نفر رو میشناسم که حتی تابستون درس هم نخوندن اما برق شریفن!
به هر حال حرف کلی من این نیست که درس نخونید و اینا
فقط مساله اینه که خودتون تنها کسی هستید که میتونید بهترین برنامه رو برای خودتون بریزید
خودتون بهتر میدونید که باید به چه روشی درس بخونید و چقدر درس بخونید

الان افرادی تو دانشگاه هستن که مثلا با روش خودشون فقط با 2 3 ساعت خوندن شاگرد برترن. بعد اگر بقیه بخوان به سیستم اینا بخونن نمیتونن دیگه!
برا همین این فکرا رو از سرتون بیرون کنید.:D

البته پرسیدن از افرادی که نتیجه ی خوبی گرفتن خوبه اما باید شرایط طرف رو هم با خودتون مقایسه کنید! یعنی لزوما روش اون جواب نمیده!

و مساله بعدی
اونایی که میگن قلم چی بیخوده فلان بیخوده و اینها هم دارن اشتباه میکنن
مگه هرکسی از کانون نتیجه نگرفته بنا به کم کاری خودش میتونه دلیل رو به بد بودن اون بزاره؟!
اتفاقا خیلیا هم بودن که با برنامه آزمون نتیجه خوبی گرفتن
من نمی خوام از جایی دفاع کنم .همه ی موسسه ها خوبن.طرفا شما باید به این نگاه کنید که این موسسه ها یه برنامه ای ریختن که به شما تضمین میدن اگر طبق این بخونید میتونید درسای کنکور رو بخونید حتما
شاید بگین سوال مثلا فلان جا غیر استاندارد هست.بهتره بگم کنکور هم گاهی غیز استاندارد میشه تو بعضی درس ها
پس بهتره تجربه داشته باشید

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام من امسال کنکر دادم......................منم دقیقا پارسال همین دغدغه رو داشتم ............ولی اینطوری نیس !!!!!!!!!!!!!شما تو مدرسه خیلیچیزا یاد میگیرین!!!!!!!!!!!!!»ن خودم همه کلاسی میرفتم ولی مدرسه یه چیز دیگه است!!!!!!!!!!!!!!

• شروع کننده موضوع

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

امروز روز اول مدرسمون بود ولی من نرفتم :D
مدرسه قلم چی مون از 22-23 اینا شروع میشه
فقط ساعت 10-11 میرم کارنامه بگیرم
مدرسه... :-<

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها چرا استرس الکی میگیرین ؟؟؟ اونقدر وقت هست اونقدر زیاده حتی برای 1 شدن!!!!
اگه مدرسه میرین یا کلاس اضافه حتما سر کلاس با دقت گوش کنید خونه که اومدید سعی کنید چنتا تست روی اون مباحث بزنید برای تسلط کافی
صرفا کلاس رفتن مهم نیست استفاده درست از امکانات مهمه !!!!!
وقتتون زیاده !!!! باور کنید زیاده !
ما هم مث شما استرس وقتو داشتیم و این استرس تنها نتیجه ای که داشت تلف شدن وقت بود ! و بعد از تلف شدن وقت من خودم به این نتیجه میرسیدم که چقد وقت بود و استفاده نکردم!!!!
کانون و گزینه 2 و... رو صرفا یه آزمون بگیرید برای برنامه ریزیش زیاد دقیق نشید رو این که خوبه یا بد ...
درسته که اینا همش فکر پول جیب خودشونن !اما اونقدر بدم نیستن!!!!
پس اطمینان کنید!و به حاشیه ها فک نکنید

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

سلام
به نظر شما برای کنکور (تو تابستون مخصوصا) به جز برنامه ی مدرسه خودمون چهقدر باید بیشتر بخونیم؟ منظورم اینه که طبق همون درسایی که اونجا بهمون میدن پیش بریم کافیه یا باید خودمونم یه چیزای دیگه ای رو بخونیم؟ در مورد آزمونا چی؟ این آزمونای قلمچی و گزینه دو و اینا چقدر می تونن مفید باشن ؟

بالا