• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گامِ اول - گزینه ۲

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan
پاسخ : گامِ اول - گزینه ۲

به نقل از محمد_پ :
:O
کی گفته همه ی درسای سالِ اولو جم بندی میکنه؟
فقط فیزیکش
اونی ک تویِ برگه ی ثبتِ نامشِ اشتباه هس ک نوشته جمبندی 75درصدِ تمامِ درسایِ سالِ اول...
ضمنا گزینه 2 شبیهِ کنکورِ نه کپی؛کانون کپی کنکوره.بعدشم فقط من دارم گزینه 2 رو واسه تابستون پیشنهاد میدم.
برید از چن نفر بپرسید ک هر دو تا بودن.
اشتباهِ شماها اینه ک میرین از چن نفر ک کانون فقط رفتن و روش تعصب دارن میپرسین و خب معلومه ک نمیگن کانون بده.
منم نمیگم بده ولی گامِ اول بهتره!

اتفاقاً اونایی که اینو میگفتن 2-3 تا گزینه 2 ای بودن........
و جدیدا کانون......

(باورش با خودتونه B-))

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از gaucho :
'1.طبقِ آخرین آمار ینی در تابستان91 جمعیت طرح گام اول 20000نفر بوده در حالی ک تو همون جمعه جمعیت آزمون کانون16000نفر بوده(این از جمعیتش)
2.مجزا کردن کردن دفترچه عمومی و اختصاصی،نحوه ی چینش سوال(بخصوص تو درسِ ریاضی ینی مجزا نبودن حسابان و جبرو هندسه و ریاضی 2)،قرار دادنِ فضا برا دروسِ محاسباتی مطابقِ کنکور و حتی توزیعِ کیک مشابه کنکور جزوِ کارهای ریزی و دقیقی بوده ک من فقط تو گزینه 2 بودم.
3.این ک دیگه ضایع هس.هر آدم عاقلی ی نگاهی ب سوالا بندازه میفهمه ی سرو گردن طراحای گزینه 2 سرترن.

دقت دقت دقت ! دوست عزیز ! سوال من رو خوندی ؟
برنامه گزینه دو چه ویژگی ای نسبت به کانون داره ؟

1و 2 و 3 ربطی به برنامه نداشت !

r@zie

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

بچه ها منم قبول دارم که سوالای گزینه2 بهتره ولی به نظرم به خاطرجامعه آماریو از این حرفا آدم بهتره بره کانون بعدم سوالای گزینه 2 رو بگیره خونه خودش کار کنه :-"
منم بین این دوتا خیلی شک دارم ولی وقتی آدم قبولیای ساله ی قبل کانونو میبینه نظرش عوض میشه خوب :-<
به نظرتون این جوری بهتر نیست؟ :-?

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از r@zie :
بچه ها منم قبول دارم که سوالای گزینه2 بهتره ولی به نظرم به خاطرجامعه آماریو از این حرفا آدم بهتره بره کانون بعدم سوالای گزینه 2 رو بگیره خونه خودش کار کنه :-"
منم بین این دوتا خیلی شک دارم ولی وقتی آدم قبولیای ساله ی قبل کانونو میبینه نظرش عوض میشه خوب :-<
به نظرتون این جوری بهتر نیست؟ :-?
منم باهات موافقم

• لایک
امتیازات: ail73

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

بچه ها من به عنوان یه نفر که هر 2 تا رو رفته میگم : گام اول رفتم تابستون
گزینه 2 اصن با کانون قابل مقایسه نیس خیلی بهتره اصن کانون انگشت کوچیکه گزینه 2 حساب نمیشه.
فقط یه تصمیمی بگیرین که بعدا پشیمونی به بار نیاره .
این طرز تفکر ها باعث میشه خیلیا برن کانون:
1)جامعه آماری بالایی داره : آخه وقتی چیزی بهت یاد نمیده و فقط اثر مخرب داره جامعه آماری به چه دردی میخوره ؟
2)دوستام همه رفتن کانون من میرم : شاید دوستات همه رفتن تو چاه تو هم میری؟ من خودم با دوستام رفتم تو چاه ! اول سال همه رفتن کانون منم گفتم خوب منم میرم ولی الان پشیمونم و میبینم این کانون جز این که باعث شد درسم بدتر شه کار دیگه ای نکرد . الان 90 درصد دوستام میگن اگه یه سال دیگه بمونیم محاله که بیایم کانون !! همونایی که اول سال رو چشم و هم چشمی رفتن الان پشیمونن و میگن بمونن عمراً کانون نمیان .
فقط خواستم بگم تصمیم اشتباه نگیرین که بعدا پشیمون شین من الان یه مدت که خودم رو بابت این که کانون اومدم نبخشیدم . برا خوب بودنشون کافیه فقط یه نمونه سوال از هر کدوم بردارین دیگه هر عقل سلیمی میفهمه کدوم بهتره !

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ولی گزینه 2 می خواد تو تابستون درسای دوم و سوم رو بخونیم
من اگه بخوام هم نمی تونم چون مدرسمون از تیر شروع می شه و پیش رو درس میده
نمی تونم که اونا رو همین جوری ولشون کنم!
تازه اگه یه وقت به جای مدرسه هم برم قلم چی که هیچی...کللللا میشه قلم چی :D ...چون معلماش میخوان طبق برنامه کانون درس بدن و پیش برن!
شما ها هم اگه مدرستون از تابستون شروع می شه...

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از ali 73 :
بچه ها من به عنوان یه نفر که هر 2 تا رو رفته میگم : گام اول رفتم تابستون
گزینه 2 اصن با کانون قابل مقایسه نیس خیلی بهتره اصن کانون انگشت کوچیکه گزینه 2 حساب نمیشه.
فقط یه تصمیمی بگیرین که بعدا پشیمونی به بار نیاره .
این طرز تفکر ها باعث میشه خیلیا برن کانون:
1)جامعه آماری بالایی داره : آخه وقتی چیزی بهت یاد نمیده و فقط اثر مخرب داره جامعه آماری به چه دردی میخوره ؟
2)دوستام همه رفتن کانون من میرم : شاید دوستات همه رفتن تو چاه تو هم میری؟ من خودم با دوستام رفتم تو چاه ! اول سال همه رفتن کانون منم گفتم خوب منم میرم ولی الان پشیمونم و میبینم این کانون جز این که باعث شد درسم بدتر شه کار دیگه ای نکرد . الان 90 درصد دوستام میگن اگه یه سال دیگه بمونیم محاله که بیایم کانون !! همونایی که اول سال رو چشم و هم چشمی رفتن الان پشیمونن و میگن بمونن عمراً کانون نمیان .
فقط خواستم بگم تصمیم اشتباه نگیرین که بعدا پشیمون شین من الان یه مدت که خودم رو بابت این که کانون اومدم نبخشیدم . برا خوب بودنشون کافیه فقط یه نمونه سوال از هر کدوم بردارین دیگه هر عقل سلیمی میفهمه کدوم بهتره !

یعنی مشکل شما فقط سوالات آزمون هست ؟

دوستمون بهزاد 93-ابلیس رو که میشناسید ؟ ایشون میگفتن که سوالات در آزمون در مرحله آخر قرار داره ! چیزهای خیلی مهم تری وجود داره ، شما اگه سوالات کانون رو نگاه کنید واقعا شبیه کنکور هست ، گزینه 2 یه جورایی الکی سخته !

اینشتین

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از ali 73 :

ببین آخه قضیه میدونی چیه
دوستان همه یه سال کانون بودن و دوباره میرن کانون...!
به نقل از r@zie :
سوالای گزینه 2 رو بگیره خونه خودش کار کنه :-"

من آزمونایی که اجباره بریمو به زور میرم میدم
دلت خوشه ها
بعدشم من با پشتیبانم که حرف زدم رک بهش گفتم که نمیام کانون اگه بیام هم 100٪ گزینه2 هم میرم
بهم گفت فقط یه کدومشو برو
حتی اگه گزینه2 هم میخای بری فقط همونو برو
گفتم آزموناشم نگیرم بزنمو...
گفت پیش وقت اینکارارو نداری
همون آزمون اصلیتم همشو نمیخاد بدی!!
به نقل از One Minute :
برنامه گزینه دو چه ویژگی ای نسبت به کانون داره ؟

من خودم برنامم این بود که تابستون پایرو جمع کنم که گزینه2 اینکارو میکنه
اینجوری که 3 تا آزمون میدی:
ٱزمون اول و دوم برا کل سال اول و دوم دبیرستان
سومین آزمون هم (نمیدونم)یا اول و دوم و سوم دبیرستان یا کل سوم فقط!

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از اینشتین :
من خودم برنامم این بود که تابستون پایرو جمع کنم که گزینه2 اینکارو میکنه
اینجوری که 3 تا آزمون میدی:
ٱزمون اول و دوم برا کل سال اول و دوم دبیرستان
سومین آزمون هم (نمیدونم)یا اول و دوم و سوم دبیرستان یا کل سوم فقط!

خب تقریبا کانون هم همین کار رو میکنه
چه فرقی با هم میکنن ؟ :D

اینشتین

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از One Minute :
خب تقریبا کانون هم همین کار رو میکنه
چه فرقی با هم میکنن ؟ :D
3تا آمون فقط!

nikooo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ƒαяℨαᾔℯℊαᾔ кαṧℌαη
شهر
کاشــــــان
دانشگاه
تهرانـــــــ
رشته دانشگاه
معماری

ببينيد بچه ها (اول سلام) گام اول 3 تا آزمونه داره در حالي كه فك ميكنم كانون بيش از اينا باشه ...
از بعضيا پرسيدم ميگن غيرحضوري فايده نداره و اينا ...
حال ما يه نفرو اينجا داريم كه كانون بوده و پشيمونه (ali73) حالا يكيو اگه ميشه پيدا كنيد كه گزينه 2 بوده و روش تعصب نداشته
نميدونم از پيشاي خودتونو اينا... بياريدش اينجا از اون سوالامونو بپرسيم..
من امسال گزينه 2 بودم و سوالاشو خيلي بيشتر از كانون دوست داشتم چون به سوالاي معلممون شبيه تر بود و از سوالاي كنكورم خيلي دور نبود
ولي حس رقابتي اي كه بين كانونيا بود بين ما نبود و به خاطر همين هر چند شرايط آزمون يكي بود ولي جو آزمون اون جو رقابتي نبود
حالا همون كه گفتم يكي رو بيايد پيدا كنيد كه گزينه دويي بوده باشه مزايا و معايب اونو بهمون بگه
در ضمن من از يه پشت كنكوري كه پارسال كانون بود امسال گزينه 2 پرسيدم ميگفت اگه آدمشي كه خودت بخوني گزينه 2 ولي اگه خودت نميخوني برو كانون گزينه 2 به دردت نميخوره....

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از اینشتین :

خب قلم 5 تا آزمونه

این بهتره که !

nikooo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ƒαяℨαᾔℯℊαᾔ кαṧℌαη
شهر
کاشــــــان
دانشگاه
تهرانـــــــ
رشته دانشگاه
معماری

يه سري دوستام كه كانوني بودن گفتن كه خسته شدن چون تعداد آزمونا زياد بود نميدونم اين وضعيت تو پيشم هست يا نه؟

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من چند تا از دوستام(سال سوما) که امسال رفته بودن گزینه دو همممممشون میگن ما دیگه هیچ وقت گزینه 2 نمیریم میریم قلم چی
می گفتن خیلی بی برنامه و به درد نخوره!
یکی دیگه از دوستام هم پارسال میرفت گزینه 2 امسال اومد قلم چی
ولی با این تبلیغایی که گزینه جوان می کنه آدم دلش میخواد :-\
مخصوصا جزوه هاشو ;;)
ولی درکل باز به نظرم به خاطر برنامه همون قلم چی بهتر باشه...
امسال که قلم چی افتضضضضضضااااح بود ولی فک کنم سال دیگه خوب باشه :) (سال دوم زیادی آسون-سال سوم زیادی سخت-امیدوارم سال چهارمش متعادل باشه :D)

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از One Minute :
یعنی مشکل شما فقط سوالات آزمون هست ؟

دوستمون بهزاد 93-ابلیس رو که میشناسید ؟ ایشون میگفتن که سوالات در آزمون در مرحله آخر قرار داره ! چیزهای خیلی مهم تری وجود داره ، شما اگه سوالات کانون رو نگاه کنید واقعا شبیه کنکور هست ، گزینه 2 یه جورایی الکی سخته !
به خدا وقتی این خوندم از خنده روده بر شدم =)) =)) ولی یکم این جوری هم شدم :O . که چه طوری یه نفر به این نتیجه رسیده !
من برای بار اول تو عمرم اینو شنیدم !! من تو یه بحثی که با پشتیبان کانون داشتم قانعش کردم به درد نمیخوره و اونم قبول کرد که سوالا به درد نمیخوره !
آخه خدایا کجاش شبیه کنکورِ ؟؟؟
اگه گزینه 2 میگه آزمونامون شباهت داره به خدا داره ، چرند نمیگه . میتونی بری اون دفترچه گزینه 2 رو که مخصوص شباهتِ سوالاش با کنکورِ رو برداری بخونی میبینی چقدر شباهت داره ! گزینه2 تک تک سوالا رو بررسی میکنه و با ارجاع به آزموناش شباهت رو اثبات میکنه مثلاً میگه فلان سوالا کنکور با فلان سوال آزمونمون شباهت داره !
ولی کانون یه دفترچه داده برا شباهت سوالاش با کنکور اصن میخونیش میخندی :)) اومده همین جوری رو هوا گفته مثلا ریاضی x درصد شباهت داره بعدش 4 تا مثال آورده که وقتی میخونی ، نمیفهمی شباهتش کجا بود ! کانون میگه ما تو آزمونامون از مشتق سوال آوردیم تو کنکورم از مشتق سوال اومده ! :)) واقن خسته نباشید .
از رتبه 2 رقمی بگیر تا 4 رقمی . امسال از هر کدومشون پرسیدم سوالا کانون چه طور بود فقط گفتن سوالاش که خوب نیس ولی برنامش خوبه !
اگه کسی اهل درس خوندن باشه گزینه 2 بهتره ! برنامه کانون برا کسایی که درس نمخونن خوبه چون هر 2 هفته آزمون داره آدم مجبور میشه درس بخونه !
به نقل از ghezi :
من چند تا از دوستام(سال سوما) که امسال رفته بودن گزینه دو همممممشون میگن ما دیگه هیچ وقت گزینه 2 نمیریم میریم قلم چی
می گفتن خیلی بی برنامه و به درد نخوره!
یکی دیگه از دوستام هم پارسال میرفت گزینه 2 امسال اومد قلم چی
من فقط عکسشو دیدم !

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

چند تا سوال
آزمون غیر حضوری یعنی پای اینترنت ؟ یا مثل غیر حضوری های کانون میدن ببریم خونه ؟
قیمت گام اول چه قدره؟
من که کانون ثبت نام کردم . همه دوستامم همین طور . همه پیشامونم کانونی هستن . یه جوری این تعصبا نمیذاره آدم تصمیم درست حسابی بگیره . :-/

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

اگه مث من کسی نیستین که خودتون درساتونو بخونین و اینا ، برین کانون چون برنامه ریزیش بهتره
اگه واقن خودتون میشینین درست برنامه ریزی کنین و درساتون رو هم بخونین برین گزینه 2 به همون دلایلی که گفتن

من خودم میرم کانون چون از سال دوم کانون بودم و باهاش خو گرفتم ، با گزینه2 یه جوریایی جور نمشم ، نمیدونم چرا؟

تصمیم آخر رو خودتون بگیرید ، و توجه داشته باشین که درسته که آزمون دادن مهمه ولی نه اونقدر زیاد ، همین که درستو بخونی و گهگاهی یه آزمون بدی مهم تره ، مهم نیس چه آزمونی

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

دوستان ببينيد. نميتونم بگيم يكي خوبه يكي بد. من از خيليا شنيدم كه ميگن عمرا نرو گزينه 2. اينا همونايي بودن كه اصن تا حالا يه آزمونم تو گزينه 2 ندادن. و خيليا كه هر دو رو رفته بودن بهم گفتن كه برم گزينه 2 .

من با نيكو موافقم كه ميگه از يه نفر كه سال ِ پيش گزينه بوده بپرسيم. جدن من هنوز تصميم نگرفتم!!

+يه چيزه ديگه بگم كه جامعه آماري به هيچ دردي نميخوره عزيزان! مهم درصد ها هست. و اينكه ببيني يه درسي رو چقد ميتوني خوب تستاشو بزني. اينكه تو مدرسه ، تو شهر يا تو كشور چندم شدي اصلا مهم نيست . واصلا نميتونه ملاك باشه براي ِ اينكه بسنجي كه درسو ياد گرفتي يانه. اين نظر ِشخصيه منه!

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از F@temeh :
دوستان ببينيد. نميتونم بگيم يكي خوبه يكي بد. من از خيليا شنيدم كه ميگن عمرا نرو گزينه 2. اينا همونايي بودن كه اصن تا حالا يه آزمونم تو گزينه 2 ندادن. و خيليا كه هر دو رو رفته بودن بهم گفتن كه برم گزينه 2 .

من با نيكو موافقم كه ميگه از يه نفر كه سال ِ پيش گزينه بوده بپرسيم. جدن من هنوز تصميم نگرفتم!!

+يه چيزه ديگه بگم كه جامعه آماري به هيچ دردي نميخوره عزيزان! مهم درصد ها هست. و اينكه ببيني يه درسي رو چقد ميتوني خوب تستاشو بزني. اينكه تو مدرسه ، تو شهر يا تو كشور چندم شدي اصلا مهم نيست . واصلا نميتونه ملاك باشه براي ِ اينكه بسنجي كه درسو ياد گرفتي يانه. اين نظر ِشخصيه منه!

والا من از 3-4 تا پیش که گزینه 2 بودن پرسیدم

یکیشون میگفت گزینه 2 عالیه ، 3 تا دیگه میگفتن برنامه ریزی خوبی نداره و گاهی سوالای بی منطق توش طرح میشه
حتی بچه های گزینه ی 2 کلاس خودمون هم تو مدرسه یه سری تست هارو میدادن به دبیرامون و دبیرامون اون تست رو فاقد صلاحیت تشخیص میدادن و میگفتن جوابش اشتباهه ، توی قلمچی هم تست اشتباه کم نبود !
در هر صورت من کانون ثبت نام کردم

r@zie

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از F@temeh :

ولی به نظر من ممکنه جامعه آماری مهم نباشه ولی رتبه خواه نا خواه روی آدم تاثیر میذاره :-"
من سال دوم گزینه 2بودم اوایل درس میخوندمو رتبه هامم خوب میشد دلیلشم این بود که سطح علمی بچه های گزینه2پایین بود و این باعث شد من درس نخونم جالب اینه که بااین که درسم نمیخوندم باز اول میشدم :O
ولی از وقتی اومدم کانون اینجوری نبوده بااین که سوالاش راحت تره ولی چون سطح علمی بچه ها بالاتره آدم مجبوره درس بخونه :-s
ولی خوب بازم تاکید میکنم من دوم گزیته 2بودمو ممکنه الان وضعش فرق کرده باشه :-/
یه جورایی حرف نیکو رو تاکید میکنم فضای رقابتی خیلی مهمه (;

• لایک
امتیازات: ghezi
بالا