• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اپلای

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
پاسخ : اپلای

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
مچکر :D

ولی مسئله اینه که مثلا 200 تا دانشگاه، هر کدوم 3 4 تا استاد داشته باشن که به فیلد من نزدیک باشن، میشه 600 تا استاد، بعد من بخوام رزومه ی همشونو بررسی کنم احتمالا پیر میشم :D
یکی از بچه ها صبح بیدار میشده و یه ردبول کنارش بوده تا شب همش به استادا ایمیل میزده و رزومه هارو میخونده:-" البته آخرش هم رف eth حقشو سر ریکام خوردن :rolleyes:
بسیار کار باید کرد :))

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از CrazyBṍy :
یکی از بچه ها صبح بیدار میشده و یه ردبول کنارش بوده تا شب همش به استادا ایمیل میزده و رزومه هارو میخونده:-" البته آخرش هم رف eth حقشو سر ریکام خوردن :rolleyes:
بسیار کار باید کرد :))

ETH مگه کم جاییه ؟ :)) :))

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
شاید دانشگاه های اروپایی خوب باشن ولی خب آینده نداره(باید برگردی تقریبا:-") مگر واسه دکترا بری آمریکا!

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :

من باز نگم اون ۱۹ رو :))
شما الان امریکا و کانادا رو چیز کن :))
شانست بالاس به جونه سارا :D

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از کوزت :
من باز نگم اون ۱۹ رو :))
شما الان امریکا و کانادا رو چیز کن :))
شانست بالاس به جونه سارا :D

:| :|

موضوع اینه که اروپا اغلب جاهاش application fee نداره، پس اپلای کردنشون هم ضرری نداره :-" :-"

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از CrazyBṍy :
شاید دانشگاه های اروپایی خوب باشن ولی خب آینده نداره(باید برگردی تقریبا:-") مگر واسه دکترا بری آمریکا!

این دیگه چه حرفیه آخه؟ :‌‌))

الان آکسفورد و کمبریج و UCL و ETH و EPFL و کینگز کالج و دانشگاه ادینبورو و دانشگاه مونیخ و کارولینسکا و مراکز تحقیقاتی مستقل اروپایی رو کلّاً حذف کردی از معادله، در حالی که حرف ندارن و از تمام دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی به جز ۷-۸ مورد بهترن.

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
ای بابا :/

یه سوال : این رنکینگ هایی که هر جایی یه دونه واسه خودش اعلام میکنه، کلا ارزش خاصی دارن؟ اگه نه چجوری باید دانشگاه انتخاب کرد؟ از روی اساتید؟ اساتید رو چجوری بیابیم؟

تفاوتشون توی معیار طبقه‌بندیه. مثلاً QS خیلی از معیارها رو لحاظ می‌کنه؛ از مساحت دانشگاه گرفته تا اوضاع اقتصادی شهر [البته می‌تونی فیلتر کنی معیارهاش رو]؛ رنکینگی مثل رنکینگ شانگهای امّا فقط روی کیفیت پژوهشی تکیه داره؛ از h-index اساتید گرفته تا تعداد مقالاتی که سالانه توی Science و Nature می‌دن.

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
مچکر

ولی مسئله اینه که مثلا 200 تا دانشگاه، هر کدوم 3 4 تا استاد داشته باشن که به فیلد من نزدیک باشن، میشه 600 تا استاد، بعد من بخوام رزومه ی همشونو بررسی کنم احتمالا پیر میشم

همینه خب. به همه‌شونم تازه باید ایمیل بدی و برای همه‌شون وانمود کنی که دیوونه و متخصّص کارشون هستی :‌‌دی

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Lorca :
این دیگه چه حرفیه آخه؟ :‌‌))

الان آکسفورد و کمبریج و UCL و ETH و EPFL و کینگز کالج و دانشگاه ادینبورو و دانشگاه مونیخ و کارولینسکا و مراکز تحقیقاتی مستقل اروپایی رو کلّاً حذف کردی از معادله، در حالی که حرف ندارن و از تمام دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی به جز ۷-۸ مورد بهترن.

فکر نمیکنم منظورش این باشه که این جاها بد هستن، در مورد موندن بیشتر تأکید کرده. و خب یه مقداری هم درسته، کشور های اروپایی خارجی ها رو سخت تر میپذیرن (چه از نظر فرهنگی چه از نظر گرفتن اقامت و ... )

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
فکر نمیکنم منظورش این باشه که این جاها بد هستن، در مورد موندن بیشتر تأکید کرده. و خب یه مقداری هم درسته، کشور های اروپایی خارجی ها رو سخت تر میپذیرن (چه از نظر فرهنگی چه از نظر گرفتن اقامت و ... )

راستش الان اوضاع آمریکا توی ویزا دادن به مراتب سخت‌تر از کشورهای اروپاییه؛ در مورد اقامت گرفتن فقط شاید درست باشه این حرف. با این وجود به نظرم آدم تهش اگر بخواد اقامت بگیره همیشه می‌تونه برای پست‌داک بره آمریکا یا کانادا و اونجا بمونه. تا خودِ مقطع پست‌داک ۷-۸ سال فاصله‌ست.

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خیلی تلاش کردم چیزی نگم ولی احساس می کنم به یه زبان دیگه صحبت میشه این جا :)) اصن نمی فهمم :-" با این اصطلاحا چه جوری آشنا شدین؟ در راه تلاشبرای اپلای یا چی؟:د

sina_oonline

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
بریتیش کلمبیا
رشته دانشگاه
دکترای بایوانفورماتیک

:| :|

موضوع اینه که اروپا اغلب جاهاش application fee نداره، پس اپلای کردنشون هم ضرری نداره :-" :-"
شما فکر کنم از اون مرفه های بی دردی هستی که غم ریکام ندارن :))

sina_oonline

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
بریتیش کلمبیا
رشته دانشگاه
دکترای بایوانفورماتیک

من شخصا اروپا هم میفرستم امسال (در واقع فقط اروپا و کانادا) . نگرانی برای موندن یکم برای ما زوده به نظرم. بریم ببینیم چه جوریه. اگر شرایط موندن نبود پست داک میری آمریکا ماندگار میشی

sina_oonline

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
بریتیش کلمبیا
رشته دانشگاه
دکترای بایوانفورماتیک

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
مچکر :D

ولی مسئله اینه که مثلا 200 تا دانشگاه، هر کدوم 3 4 تا استاد داشته باشن که به فیلد من نزدیک باشن، میشه 600 تا استاد، بعد من بخوام رزومه ی همشونو بررسی کنم احتمالا پیر میشم :D
دیگه سختی های خودشو داره. کلا برای اپلای باید فرسایشی همینطور ایمیل بزنین. یکی از بچه ها تعریف میکرد برای فرانسه میخواست اپلای کنه. میگفت دیگه رحم نمیکردم بعضی صفحات فرانسوی بود نمیفهمیدم چی به چیه یهو وسط صفحه یه ایمیل میدیدم سریع ایمیل میزدم. میگفت به یکی ایمیل زدم طرف جواب داد داداش من خودم دانشجو هستم دنبال پوزیشنم :))

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از sina_oonline :
دیگه سختی های خودشو داره. کلا برای اپلای باید فرسایشی همینطور ایمیل بزنین. یکی از بچه ها تعریف میکرد برای فرانسه میخواست اپلای کنه. میگفت دیگه رحم نمیکردم بعضی صفحات فرانسوی بود نمیفهمیدم چی به چیه یهو وسط صفحه یه ایمیل میدیدم سریع ایمیل میزدم. میگفت به یکی ایمیل زدم طرف جواب داد داداش من خودم دانشجو هستم دنبال پوزیشنم :))

هانی ، پست پشته سر هم نده :-"

الان منم مسئله سفارتو گفتم
بچه ها میگن نه اوکیه حله
اما من دوستام همشون ریجکت شدن
هم دبی هم ارمنستان ( ارمنستان همون آقاعه که جدید اومده )
اما بازم چند ماهه بهتر شده

البته این آقا حسین رزومش قویه :-" با اینکه رشتش حساسه ممکنه ریجکت نشه :-?
بذارین تافلشو بده

برای مستر واقعا ایمیل بدیم چی بگیم
بچه های کارشناسی اصولا رزومه خاصی ندارن
باز فوقا رزومشون ۲ صفحس یه فعالیت مفیدی داشتن :D
من هرچی CV میخوام بنویسم یک صفحه پر نمیشه :)) ایمیل بزنم بگم سلام چطوری :))

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از کوزت :
ی مستر واقعا ایمیل بدیم چی بگیم
کسانی که اپلای میکنن 2 دسته میشن تقریبا :-"

دسته اول اونایی که معدلشون 19 اینجاهاست یه نمره تافل 110-120 هم دارند, ریکام های بدکی هم ندارند و اپلای میکنند و فاند هم میدن بهشون (بدون اشاره مستقیم : )) ):-"

دسته دوم اونایی که معدلشون کمه یخورده و درس نخوندن راست ودرست :-" اینا باید مخ استادای اونور رو بزنن! با چی ؟ با مقاله و پروژه! یعنی اینور یه استادو بگیری بگی پروژه مروژه یا مقاله اینا تو دست وبالت نداری؟(قبلش از طریقی باید با استاد آشنا باشی:-") بعد اون هم کلی خرکاری میندازه رو دوشت میگه برو کار کن :-" آخرش هم یه ریکامی بهت میده!

دسته سومی هم هستن که خیلی نادر هستن, اجتماعِ دسته 1 و 2 هستند!

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از CrazyBṍy :
کسانی که اپلای میکنن 2 دسته میشن تقریبا :-"

دسته اول اونایی که معدلشون 19 اینجاهاست یه نمره تافل 110-120 هم دارند, ریکام های بدکی هم ندارند و اپلای میکنند و فاند هم میدن بهشون (بدون اشاره مستقیم : )) ):-"

دسته دوم اونایی که معدلشون کمه یخورده و درس نخوندن راست ودرست :-" اینا باید مخ استادای اونور رو بزنن! با چی ؟ با مقاله و پروژه! یعنی اینور یه استادو بگیری بگی پروژه مروژه یا مقاله اینا تو دست وبالت نداری؟(قبلش از طریقی باید با استاد آشنا باشی:-") بعد اون هم کلی خرکاری میندازه رو دوشت میگه برو کار کن :-" آخرش هم یه ریکامی بهت میده!

دسته سومی هم هستن که خیلی نادر هستن, اجتماعِ دسته 1 و 2 هستند!

من در کمال ناباوری جز گروه سوم بودم =))
اقا ریکام داریم خب :-"
وجدانا بیاین CV منو بخونین :)) همش افتخارات کودکی دارم توش :)) دانشجویی ندارم :))
جز معدلم چیز مثبتی ندارم ( از ۴ حساب کردم خوب شد ) :))

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از کوزت :
وجدانا بیاین CV منو بخونین :)) همش افتخارات کودکی دارم توش :)) دانشجویی ندارم :))
گروه سوم که خیلی وضعشون خوبه : )))
افتخارات دوران کودکی، توی sop هم تقریبا نباید نقشی داشته باشه. کلا کسی که چک میکنه خیلی حوصله ی صغرا کبرا خوندن نداره! حوصلشو نباید سر برد! معدل رو هم میگن توی scale دانشگاه خودتون بزارین و دستکاریش نکنین! :-"

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از CrazyBṍy :
گروه سوم که خیلی وضعشون خوبه : )))
افتخارات دوران کودکی، توی sop هم تقریبا نباید نقشی داشته باشه. کلا کسی که چک میکنه خیلی حوصله ی صغرا کبرا خوندن نداره! حوصلشو نباید سر برد! معدل رو هم میگن توی scale دانشگاه خودتون بزارین و دستکاریش نکنین! :-"

من اصغرم ندارم به جونه سارا
صغری کبری چیه :))

گروه سوم کجاشون خوبه دقیقا :D
من برم فعلا نذر و نیاز کنم :-< ببینم چی میشه

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397

کسی که سال 3_4 پزشکی یه دانشگاه خوب باشه چطور میتونه وا3 ادامه تحصیل تو آلمان ویزا بگیره؟
بورسیه چطور؟

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از کوزت :

به خودِ رشته‌تون هم بستگی داره سطح انتظارات. در بعضی‌ رشته‌ها بیشتر انتظار دارن سابقه‌ی ریسرچ داشته باشین، در بعضی‌ رشته‌ها کم‌تر. کم‌کم باید طبق سوابق اپلای بقیه دانشجوها دستتون اومده باشه چی مهم‌تره

sina_oonline

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
بریتیش کلمبیا
رشته دانشگاه
دکترای بایوانفورماتیک

به نقل از کوزت :
هانی ، پست پشته سر هم نده :-"

الان منم مسئله سفارتو گفتم
بچه ها میگن نه اوکیه حله
اما من دوستام همشون ریجکت شدن
هم دبی هم ارمنستان ( ارمنستان همون آقاعه که جدید اومده )
اما بازم چند ماهه بهتر شده

البته این آقا حسین رزومش قویه :-" با اینکه رشتش حساسه ممکنه ریجکت نشه :-?
بذارین تافلشو بده

برای مستر واقعا ایمیل بدیم چی بگیم
اگر سال بعد میخوای اپلای کنی که خیلی وقت هست. بسته به زمینه ای که دوست داری یه سری پیپر بخون و یکیشو پیشو بگیر به یه جایی برسون.
مثلا kdd 2016 چند روزی پیپراش اومده.
http://www.kdd.org/kdd2016/program/accepted-papers
البته دیتا مانینگ ایناست.
کنفرانس های مشابه برای زمینه های دیگه هم توی سایتشون پیپر هاشون هست. برای لیسانس همین که استاد بدونه طرف دنبال ریسرچ بوده و میدونه قراره وارد چه سبکی از زندگی!! بشه کافیه و نیاز نیست پیپر داشته باشی لزوما. البته پیپر باشه بهتره طبیعتا

بالا