• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چقدر به کشورتون احساس تعلق می‌کنید ؟

alirahimi43

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
MPWC
شهر
Cambridge
پاسخ : چقدر به کشورتون احساس تعلق می کنید ؟

به نقل از Mohammadreza128 :
با پست بعضی دوستان یاد این شعر افتادم:

اگر ایران به جز ویران سرا نیست من این ویران سرا را دوست دارم اگر آب و هوایش دل نشین نیست من این آب هوا را دوست دارم.

پ.ن: اگر همه امکانات باشه و وابسطه بشیم هنر نیست هنر ساختن کشور هست...

جايي كه صريح بگم: (( مردم خودشون باطنن تغيير و پيشرفت نميخوان نه ميشه ساختش نه هنر است و فقط تحميل چيزي به يك سري افراد بي اعتقاد به مارهات هست و تلف كردن عمرت دومن شما اجازه نداري اون مردم رو مجبور به تغيير كني چون ازادي بايد باشه ))

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی
پاسخ : چقدر به کشورتون احساس تعلق می‌کنید ؟

اگه فحش و ناسزا نگين اصلا كشورم برام مهم نيست :|
و كارهاي رفتن از كشور هم دارم انجام ميدم كه اگه زبونم لال دانشگاه خوبي قبول نشم و بورسيه نشم خودم برم

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Jok3R :| :
اگه فحش و ناسزا نگين اصلا كشورم برام مهم نيست :|
و كارهاي رفتن از كشور هم دارم انجام ميدم كه اگه زبونم لال دانشگاه خوبي قبول نشم و بورسيه نشم خودم برم

چرا ؟!؟!

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از علــی[میم] :

نميتونم تو عموم بگم كه ...
در كل چندتاش كه همين الان باش درگيرم:
1.سهميه كنكور
2.خود كنكور
3.كار
4..گير دادن به gf/bf

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

تقریباً همچین احساسی ندارم؛ این‌ که می‌گم تقریباً هم به خاطر آدم‌های انگشت‌شماریه که دوست دارم و دلم براشون تنگ می‌شه. تعلّق حسیه که به «خونه» دارم و «خونه» جاییه که امنیت و آرامش داشته باشم. شخصاً هیچ‌وقت این‌جا نه امنیت حس کردم، نه آرامش.

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

من اين خاك رو دوست دارم چون واقعن حكم يه خونه داره برام.خونه اي كه با 70 -80ميليون نفر سهيميم توش.درسته خيلي مشكل داره ولي بايد ما حلش كنيم.جايي ك من دوسش دارم و اگر كسي فكر ايرني چيزي نداره ك باهاش حال كنيم من در جوابش ميگم .ايران من جاييه كه توي يه مدت كم كلي توي نانو تكنولوژي رشد كردن.بچه هامون توي المپيادا و مسابقات جهاني مرتبا گل ميكارنو در ضمن الان مثلا كجا شما احساس امنيت مي كنيد؟؟ :-/
به نقل از نیلوفـر :
تقریباً همچین احساسی ندارم؛ این‌ که می‌گم تقریباً هم به خاطر آدم‌های انگشت‌شماریه که دوست دارم و دلم براشون تنگ می‌شه. تعلّق حسیه که به «خونه» دارم و «خونه» جاییه که امنیت و آرامش داشته باشم. شخصاً هیچ‌وقت این‌جا نه امنیت حس کردم، نه آرامش.
نميدونم شايد منم اگه شرايط مشابه شمارو داشتم اين جوري فكر ميكردم.
بعضي وقتا هم فكر ميكنم شايد رگ ناسيوناليستيم زيادي وول خورده.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از @نگار :
من اين خاك رو دوست دارم چون واقعن حكم يه خونه داره برام.خونه اي كه با 70 -80ميليون نفر سهيميم توش.درسته خيلي مشكل داره ولي بايد ما حلش كنيم.جايي ك من دوسش دارم و اگر كسي فكر ايرني چيزي نداره ك باهاش حال كنيم من در جوابش ميگم .ايران من جاييه كه توي يه مدت كم كلي توي نانو تكنولوژي رشد كردن.بچه هامون توي المپيادا و مسابقات جهاني مرتبا گل ميكارن و در ضمن الان مثلا كجا شما احساس امنيت مي كنيد؟؟ :-/نميدونم شايد منم اگه شرايط مشابه شمارو داشتم اين جوري فكر ميكردم.
بعضي وقتا هم فكر ميكنم شايد رگ ناسيوناليستيم زيادي وول خورده.

واقعیتش این یک حس شخصیه؛ چه برای شما، چه برای من :‌)

آن چه توی زندگی ما اتّفاق افتاده از بدو تولّد تا الان، بسته به شرایط و اتّفاقات گوناگون، توی ذهنمون دارای هم‌بستگی/عدم هم‌بستگی با کشور و شرایطش تلقّی شده. امنیت، اگر چه اغلب بُعد جانی و مالی و فیزیکی در اذهان تداعی می‌کنه، امّا همیشه فقط به این معنی نیست که جان و مال و تن شما در امنیت باشه. برای من، احساس امنیت و آرامش شخصی‌تر از این حرف‌هاست و معانی مختلفی داره؛ در حوزه‌ی اون معانی، من سال‌هاست که این حس رو، و طبعاً حس «خونه» بودن رو، توی ایران نداشتم؛ از این شهر به اون شهر تفاوتش رو حس کردم، امّا اساساً تغییری نکرده. این در حالیه که می‌دونم چنین حسی رو می‌تونم داشته باشم و توی موقعیتی که برام پیش اومد و خارج از کشور بودم، حسش کردم. سؤالی که این تاپیک می‌پرسه، حقیقتاً یک سؤال شخصیه، برمی‌گرده به تفکّرات و احساسات و حتّی خاطرات آدم‌ها؛ من این حسّی که شما به دستاوردهای ملّی ایران دارید [که به نظرم می‌شه گذاشت به حساب این که شما عرق ملّی و احساس میهن‌دوستی دارید]، به این دستاوردها ندارم، و اگر چه در طول زندگی‌م باعث بروز شادی‌های گذرا در من شدن، باعث نمی‌شن احساس «خونه» بودن به من دست بده. به طور کلی آدم ناسیونالیستی نیستم و آدم‌ها رو مالک زندگی شخصی‌شون می‌دونم فقط.

سین سا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
دیار کریمان

انسان باید بیشتر جهان وطنی فکر کنه تا اینکه یک منطقه رو وطن خودش بدونه

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

من یه ایرانیم ولی اصلا مهم نیست یعنی چیزی نیست که بخوام بهش افتخار کنم یا مایه ی تاسفم باشه چون من که تصمیم نگرفتم تو ایران به دنیا بیام

ایران رو دوس دارم نه چون توش به دنیا اومدم چون توش بزرگ شدم فرقی هم نمیکنه اگه تو آمریکا هم به دنیا میومدم مسلما همین حس رو بهش داشتم

mohaddeseh ti

❄️mohi
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
اینستاگرام

وقتی چیزایی که واسه پیشرفتشون لازم باشه وقتی عدالت باشه و کشورشون به هشون اهمیت بده مطمعنا ول نمیکنن برن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
به نظرم علاوه بر وضعیت دولت یه نفر باید از فرهنگ و اعتقادات عموم اعضای جامعش هم راضی باشه که به کشورش احساس تعلق کنه. یه مسئله‌ی دیگه هم که هست اینه که تا وقتی یه گروه تو رو عضو اعضا به حساب نیارن تو هم بدیهتا حس تعلق به اون گروه نمی‌کنی. ایرانی‌ها هم هرکی یه ذره دست از پا خطا کنه از فرهنگشون رو غیر ایرانی تلقی می‌کنن هم در فکر هم در عمل. البته این فقط تو ایران نیست فکر می‌کنم همه جای دنیا هم آدمایی که از جامعه پس زده میشن بدیهتا حس تعلق به اون کشورشون رو ندارن. من حس تعلقی به ایران ندارم. نه به دولتش نه به هیچ قشری از مردمش.

vesall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی
با این دولت با این برقراری عدالت ها با این اقتصاد خوب با این حس ارامش با این اختیارات و ازادی بیان و ازادی حجاب خلاصه کل ازادیمون ... خیلی زیاااااااد

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
به ولله اصن حس نیمکنم اینجا تعلقی دارم که شما مقدارش رو میپرسید

Mou.sham

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی(لارستان)
شهر
لار
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
سخته
دانشگاه
شهیدباهنرکرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
تعلق؟!!
من به خودمم تعلق ندارم چه برسه کشور :-??

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
بنام‌خدا.
بنده به کثافت دونی که پدرانمون ساختن و ما ادامه ش دادیم هیچ احساس تعلقی که ندارم هیچ بلکه‌ اخیرا احساس تنفر هم‌ در درونم احساس میکنم....

Ramzi

خسته از درهای بسته
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
قبرستون
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
هعی زندگی
به کشورم ایران و نژادم تعلق زیادی دارم و تا آخر عمر با منه
به جمهوری اسلامی یک درصد هم احساس تعلق ندارم . چیزی بوده که پدربزرگم انتخاب کرده ولی یک در صد هم انتخاب من نیست

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
تقریبا هیچ حسی تعلقی ندارم. نداشتم هیچ موقع. همیشه هم به کسانی که جایی به دنیا اومدن که آرامش و امنیت رو تجربه کردن و تونستن با امکانات اون کشور پیشرفت کنن غبطه خوردم.

Saghar1911

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۴
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امام خمینی قزوین
رشته دانشگاه
مهندسی برق
دوستش دارم و بهش حس تعلق دارم همونقدر که به خانوادم دارم. یه دوست داشتنیه که همیشه بوده و جدا نشدنیه ولی همین حس تعلق باعث نمیشه دلم نخواد دو سال دیگه از خانواده جدا بشم همونقدر که باعث نمیشه چند سال بعدش نخوام از کشورم جدا بشم. آره دیگه.

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
بعضیا میگن متعلق به کره زمینم با همین حرف برید ببینید میزارن راحت از مرزا رد شید؟
دوره زمونه ی کثیفی شده مرز به مرز که هیچ شهر به شهر به هم محل نمی زارن

آخرین ویرایش:
بالا