• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختلط شدن مدارس در ایران

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع

نظرتون در رابطه با مختلط بودن مدارس در ایران چیه ؟

• مختلط باشه

رای‌ها: 211 34.9%
  • جدا باشه

رای‌ها: 151 25.0%
  • هم مختلط و هم جدا

رای‌ها: 243 40.2%

• رای‌دهندگان
    605

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مختلط شدن مدارس در ایران

به نقل از jzm :
حالا چه اصراری هست به مختلط کردن مدارس؟
جنبه افراد رو از طرق دیگه هم میشه بالا برد من میگم حالا که فرهنگ این جوریه چه کاریه مردم که موش آزمایشگاهی نیستن بزارین همین جوری پیش بره
که چی مثلن مختلط شه چه فایده ای داره؟

اصن شما از رقابت چیزی میدونین؟ :-"

در این حدی که اسم نمره های پسرارو بزنن تو آموزشگاه دخترونه باعث رقابت ِ خفن میشه،

حالا چه برسه همون پسرا تو کلاس پیش همون دخترا باشن! اونایی که با جنس مخالفشون خوب کنار نمیان حداقل از رقابت بوجود اومده نهایت استفادرو میکنن!

yasaman###

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان يك
شهر
تهران

به نقل از Madmazel Fairy Tale :
اصن شما از رقابت چیزی میدونین؟ :-"

در این حدی که اسم نمره های پسرارو بزنن تو آموزشگاه دخترونه باعث رقابت ِ خفن میشه،

حالا چه برسه همون پسرا تو کلاس پیش همون دخترا باشن! اونایی که با جنس مخالفشون خوب کنار نمیان حداقل از رقابت بوجود اومده نهایت استفادرو میکنن!
رقابت بین چیزای دیگه هم ایجاد میشه هم :-"

آرام

کاربر فعال

اگ جنبشو نداریم ب خاطر اینه ک مختلط نبودیم اگه بشه تا ی چند سال شاید بد جواب بده ولی بعدش خوب میشه.
از مهم ترین چیزاییی ک تو این مختلط بودن درست میشه همین جنبست ک فک نمیکنم جور دگ درست شه
ولی خب کیه ک ب فکر باشه

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

به ایرانی بودن یا نبودن ربطی نداره، کلا مختلط بودن باعث میشه آدم نتونه روی درس تمرکز کنه. مورد بعدی هم اینکه مدرسه جای درسه نه مرکز دوستیابی و بهبود روابط. اینجور کارا مال دانشگاه و بعد از دانشگاهن.

• شروع کننده موضوع

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

کسانی که میگن تو کشورایی که مختلطه اوضاع خرابه بهتره برن یه نیگا به پارکای تهران بعد از تعطیل شدن مدازس بندازن !!! :rolleyes: :-"

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

این مرتبط با فرهنگه، اونی که می گه اگه مختلط باشه نمی شه رو درس تمرکز کرد، خب چون تا حالا برای فرد مورد نظر مختلط نبوده و حالا اگه قضیه اینطوری بشه، به هر حال اولش عامل حواس پرت کن میشه. و چرا میشه؟ چون زمانی این اتفاق افتاده که فرد دوران نوجونی اش رو میگذرونده. اگه این از دوره کودکی اش شروع بشه، اون موقع دیگه حواسش پرت نمی شه، چون اصلا نمی فهمه پسر دختر یعنی چی!

با این حال به نظر من این جریان رقابت های پسری و دختری خیلی مسخره اس، کلاس که از یه حدی گذشت طرف کلا یادش می ره، بغل دستی اش دختره یا پسر. البته باز این بسته به اینکه دانش آموزای اونجا واسه چی اومدن کلاس و کلاس چی هست و هدف از برگزاری کلاس چی بوده! کلاس داریم تا کلاس...

یعنی رقابت توجیه خوبی برای مختلط شدن نیست (چون اونقدا اثر نداره) اما در کل مختلط شدن خوبه، چون دلیلی نداره از هم جدا شون کنیم.

پ.ن: البته من اینا رو با نظر خودم می گم، چون کلا اهل رقابت نیستم و هیچوقت رقابت کردن واسم انگیزه نمیشه. (رقابت با خود؟ شاید!!)

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

اگه از ابتدایی هم با هم بودیم باز توی دبیرستان نمیشد تمرکز کرد. چون به قول شما اون موقع فرق بین دختر و پسر رو نمیدونستیم ولی توی دبیرستان فضولی آدم گل میکنه.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

یعنی چی ؟ ؟ والا همه اولین بار که فضولیشون گل میکنه تو نت اینا تحقیق میکنن از اول که سراغ کارای عملی نمیرن اگه منظورت این بود :-"

armin1272

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي ١
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94

نظر من اینه که اگه تز الان همهی مقاطع رو مختلط کنن فاجعه بوجود میاد!
به قول یکی از بچه ها تا میری کارنامتو بگیری باید بچت رو هم بگیری!
ولی جدا از شوخی باید از اول مثلا دبستان مختلط بشه و بره جلو تا از همون اول بچه ها عادت کنن.شاید چند سال طول بکشه ولی بازدهیش بهتره :|

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

چیزی که هیچ وقت انجام نمیشه رو که دیگه دربارش بحث نمی کنن
.........

من به عنوان یه جنتلمن واقعی که تو همچین مدارسی بودم صحبت می کنم : دی
اتفاق خاصی نمی افته حتی اگه الان مختلط بشه

چون

من مدرسه ای میرفتم که بین المللی بود از همه کشور ها توش بودن

از ایران منو 3 تا دختر ، افغاتنستان یه دونه، آلمان کم بودن، روسیه زیاد بودن، فرانسه 6-7 تا بودن و کشور هایی مثه هند و بنگلادش و کره و به مقدار زیادی چینی(از شمارش خارجن) و عراقی (10-12 تا بودن)

خب یه سری از اینا قبلا این طوری تو این مدارس نبودن مثه منو افغانیه و عراقیا یه سری هم بودن مثه بقیه

اتفاقا" کل رومئو ها و ژولیت های مدرسه اغلب اروپایی بودن و هیچ کدوم از ما ها(یعنی اونایی که توی کشور های خودشون مدارس تک جـنس‍‌‍یتی میرفتن) بجز یکیمون اصلا با دختر (یا دخترا با پسر) دوست نشدیم (دوستی که صمیمی بشیم وگرنه هم کلاسی که بودیم اما نه بیشتر از این حد)

خلاصه اینکه اتفاقا تو جامعه ما هر چند محدودیت هست اما ارزش ها دیگه واسه همه تثبیت شده (استثنا همیشه هست کلی داریم نگاه می کنیم) یعنی اکثر پسر-دخترا هم توی همین ایران اگر جایی با هم فعالیت میکنن (مثه کلاس زبان و موسیقی و اینا) عموما" خیلی بگو و بخند و هرهر و کرکر ندارن و خودشون (شاید به طور غریزی (از سر آبرو یا حالا!) از هم فاصله میگیرن)

خیلیا فکر می کنن که حالا اگه دبیرستانا رو قاطی کنن صندلیا یکی دختر یکی پسر میشه و مثلا کلی مشکل پیش میاد... نخیر عموم جوونای این مرز و بوم تمایلی به این کار ندارن

اما

خیلی از کشورای جهان هم دارن میرن به سمت همجنس کردن مدارسشون و تعطیل کردن coed (بله : دی) چون اساسا" تحصیل در مدارس تک جـنس‍‌‍یتی خیلی بهتر جواب میده

دومندش الان توی دانشگاه هامونو نگاه کنین خیلی کمن دختر-پسرایی که لاو بترکونن اصن جدای از حراست و اینا خودشونم رعایت می کنن
(اون دسته از آدمایی که با چند تا استثنا تصمیم گیری میکنن و میگن که اوضاع دانشگاه ها خرابه بهتره دانشگاه های تک جـنس‍‌‍ی برن بهتره واسشون) و اینا همش نشئت از همون ارزش های تثبیت شده در جامعه میگیره وگرنه غیر از این بود دخترای دانشگاه بجای اینکه ماشین بیارن یا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنن سوار ماشین پسرا (که دوست جون جونیشون باشن) میشدن و به جای خطاب کردن خانوم فلانی امروز کلاس هست یا نه میگفتن جوجو امروز بریم کلاس یا بریم صفا سیتی؟! (جیگرتو) و امثالهم

از دلایل این که اصلا چرا دانشگاه ها مختلطه ایناس:

1- عموم دانشجو ها به بلوغ فکری و سن قانونی رسیدن
2- تحصیلات دانشگاهی نیاز من مشارکت همه افراده و سطحش کاملا از دروس دبیرستان متفاوته
3- عموم افرادی که به دانشگاه های مطرح کشور (اون رده پایینا رو خط بزنین چون دانشگاه نیستن) میرن شخصیتشون به طور قابل قبولی شکل گرفته

هیچ کدوم از این موارد در سنین متناسب با دبیرستان (15-19) وچود نداره
و استثناء" در این یه مورد کاملا درسته که دبیرستان ها جدا باشن

-------------

بجای اینکه بحث سر دبیرستان بکنین مواظب باشین دانشگاه ها تک جـنس‍‌‍یتی نشن
------------

پ.ن : من نیستم که بحثم رو ادامه بدن در همین حد بلدم :D

arminsl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از h.f :
اگه فرهنگ سازی بشه چرا که نه !!! من خودم گزینه سوم رو نظرم هست ولی فکر کنم که خوب باشه !
متاسفانه برای فرهنگ سازی دیر شده.
حداقل مدت 15 تا 20 سال طول میکشه پایه ی فرهنگی این موضوع رو ایجاد کردن.
اگه بنا به فرهنگ سازی باشه باید از همون کلاس اول این اتفاق بیفته.
اما متاسفانه الآن میبینیم که دارن مهدکودک ها(!!!!) رو هم محدود میکنن.

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

یه حسایی به من میگه یه تاپیکی چندسال پیش مث این بوده! :-?

ولی همونطور که بعضی ها گفتن! بعله بعد مدتی برا ماهم عادی میشه! مث دانشگاه که مختلطه! کلی هم از مشکلات دانشگاه ها و جوان ها حل میکنه!

ژانوالژان

کاربر فعال

ادم شعور داره
ارادش دست خودشه
درسته بعضی ها شعور ندارن ولی دلیل بر بیشعوری بقیه نمیشه

در اینجا شعور تاکید بر رابطه با جنس مخالفه

همه باید از جنس مخالفشون از همون بچگبی شناخت کافی داشته باشن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به هر صورت باید یه عمر باهاش زندگی کنه

تو بیشتر جوامع (تقریبا همه) مدارس مختلطن

سطح علمیشون هم هزار برابر ایرانه
واقعا سطح علمی مدارس ایران پایینه
اقا منتظره مدرسه تعطیل شه بعد بره دم دبیرستان دخترونه
بیشتر جاها همین اتفاق میوفته (نه همه جا)
عقده
ظرفیت
فضولی
کنجکاوی
به هر صورت میخواستم بگم مختلط کردن مدارس باعث پیشرفت جامعه به خصوص در زمان حال میشه
خوب نیس الان از بقیه جوامع عقب بمانیم

(راستی یه موضوع دیگه به نام تفکیک جنسیتی بود که من هم یه حرف هایی رو زدم خیلی ها خوششون اومد خیلی ها بوشن)
(برین تو ارسال هام ببینین امتیاز بدین (چه مثبت چه منفی))

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

آقا به نظر من هرکسی یه اعتقادی داره و نمیشه تو دوتا پست عقیدشو عوض کرد
پس اگه هم مختلط بود و هم جدا این جوری خیلی بهتر بود و هر کس قدرت انتخاب داشت :-" :-?

Jack

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
روان بالینی
پاسخ : پاسخ

به نقل از James Hetfield :
به ایرانی بودن یا نبودن ربطی نداره، کلا مختلط بودن باعث میشه آدم نتونه روی درس تمرکز کنه. مورد بعدی هم اینکه مدرسه جای درسه نه مرکز دوستیابی و بهبود روابط. اینجور کارا مال دانشگاه و بعد از دانشگاهن.
قسمت اول حرفت که جواب داده شد اما قسمت دوم : عزیز دلم اگه قرار نباشه تو در مدرسه نتونی طرز درست ارتباط برقرار کردن و حرف زدن رو یاد بگیری هیچ وقت یاد نخواهی گرفت چون عموما شخصیت انسان که یکی از عوامل شکل دهنده ی رفتارشه تا سن 20 سالگی کامل میشه و تا اون سن هر چی که فرا گرفته رو در جامعه نشان خواهد داد (به خصوص طرز ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف که خیلی بیشتر نیاز به درکش هست چون تو قراره با کسی که کاملا احساساتش با تو فرق میکنه هم صحبت شی) بعدشم اینکه تو جاهایی که مدارس جداست یکی از عمده ترین مشکلاتی که ممکنه اتفاق بیفته اینه که باعث میشه دید یک نفر به جنس مخالفش (به خصوص پسر به دختر) منحصرا دید ابزاری و ارضای جنسی بشه. چرا؟ چون وقتی می بینه جنس مخالفشو ازش دور میکنن و میگن فقط موقع ازدواج باید به یه دختر فکر کنی ، اون موقع این تفکر در اون فرد تداعی میشه که پس اونا (جنس مخالف) حتما فقط برای بچه دار شدن و کار در خانه ساخته شدند و نمی تونن صاحب عقیده و تفکر باشن.
+ این مثالو به این دلیل در مورد پسرا گفتم چون عموما در همچین جامعه ای آزادی انتخاب و اجتماعی بیشتری دارند.

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

ولی اگه این اتفاق بیفته عالی میشه چون فقط تو دانشگاه یه دفعه ای این دو جنس به هم برخورد نمیکنند

• لایک
امتیازات: sard

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

ای بابا اصن فک نکنم همچین کاری بکنن....
تا دو روز پیش که میخواستن مهد کودکارو جدا کنن دخترا و پسرارو بعد الان میان مدارسو مختلط کنن؟

lovely_mahsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

یه جا میان میگن میخوان دانشگاه ها رو جدا کنن
یه جا میگین مدارس مختلط شه
می چیکار کنیم؟ادامه تحصیل بدیم یا ندیم؟!! :))
اگه مختلط بشه از یه لحاطایی خوبه
بچه ها اجتماعی میشن و وقتی میرن دانشگاه جو گیر بازی در نمیارن

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

کسی نگفته قراره مدارس مختلط شه اینجافقط داریم درباره ی آثار و نتایجش و اینکه آیا مختلط شدن مدارس لازمه یا نه بحث میکنیم

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نظرم خیلی عالی میشه پسرا و دخترا برا رقابت حسابی درس میخونند ولی بیچاره دبیرا که نمیدونند چیکار کنند با ما ها :))

بالا