• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Game of Thrones

کی میمیره؟ (فصل۸)

• سرسی

رای‌ها: 13 20.3%
  • سانسا

رای‌ها: 3 4.7%
  • آریا

رای‌ها: 10 15.6%
  • برن

رای‌ها: 7 10.9%
  • جان اسنو

رای‌ها: 16 25.0%
  • دنریس

رای‌ها: 15 23.4%

• رای‌دهندگان
    64

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : Game of Thrones

من کتاب ها رو کامل نخوندم و این حرفم به خاطر مقایسه سریال و کتاب نیست چون اصولا با این مقایسه مخالفم.
اما به نظر منم این سیزن ضعف بزرگی توی داستان پردازی داشته. از داستان دورن گرفته تا plot armor آریا تو اپیزود ۸، تا سکانس هایی که تو پیشبرد داستان چندان نقشی ندارن مثلا نصف سکانس های تیریون.
این چیز بدیهی ایه که تلویزیون و کتاب مدیوم های متفاوتین و خیلی جاها راهشون منطقا باید از هم جدا شه؛ اما دلیل نمیشه منطق داستانی و شخصیت پردازی قربانی بشن این وسط.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از Lorca :
خب آخه این که می‌گی مطمئناً از سریال بالاتره هم دقیقاً سلیقه‌ایه! به نظر و سلیقه‌ی من، اصلاً بالاتر نیست. بماند که مارتین قلم واقعاً بی‌کیفیتی داره و در عوض وایز و بنیوف استعداد بالاتری دارن توی به تصویر کشیدن داستان. اگر بهترین بخش این فصل رو از مارتین گرفتن، در عوض بدترین بخش‌های کتاب رو هم سعی کردن از مارتین نگیرن؛ مثل لیدی استون‌هارت.

پی‌نوشت: بذار بیشتر توضیح بدم. مارتین از AFFC به بعد به شدّت تلاش کرده که یهو بمب کاراکترهای جدید منفجر کنه و این کار رو خوب بلد نیست انجام بده. تصوّرش این بوده که فرایند علاقه‌مند شدن خواننده‌ها به کاراکترهای جدید که توی سه کتاب اوّل پیش اومد، تا ابد تکرار می‌شه. این‌طوری نیست و مارتین هم تالکین نیست که از این جادوگری‌ها بلد باشه. توی AFFC و ADWD به خوبی داستان‌های فرعی از دستش در رفتن [خودش هم توی یک مصاحبه این رو گفت] و تصمیم‌های بدی می‌گیره توی داستان‌سرایی. سریال به نظر من این استعداد رو داشته که بعضی از این تصمیم‌های بد رو دنبال نکنه. برای مثال تو انتقام‌جویی الاریا سند توی سریال رو «درک» می‌کنی، چون سریال تو رو چند اپیزود قبل به الاریا معرّفی کرده و لااقل قادر هستی سمپاتی داشته باشی. ولی توی کتاب؟ سخنان و کلمات الاریا توسّط یکی از دختران اوبرین بیان می‌شن؛ یه کاراکتر که تازه بهش رسیدی و هنوز هیچ اهمیّتی براش قائل نیستی. یا مسئله‌ی مرگ منس ریدر توی سریال به یه نقطه‌ی اثرگذار تبدیل شد و توی کتاب به یه plot hole ابلهانه [به نظر من؛ کلّاً به نظرم مارتین خیلی خوشش میاد مرگ رو بپیچونه توی سه جلد دوّم]. مثال‌های این‌طوری خیلی زیادن ولی به نظرم این که حتّی انتظار داشته باشی سریال دقیقاً مسیر کتاب رو بره خیلی انتظار زیادیه و حتّی نشدنیه. اشتباهاتِ داستانیِ کتاب خیلی راحت‌تر از تلویزیون قابل بخشش هستن.
این که کیفیت داستان مارتین بالاست رو بر حساب madfan بودن نگفتم.منتقدان هم این رو بیان می کنن.
اصولا مارتین رو نباید با تالکین مقایسه کرد چون یه ذره جنس فانتزیشون فرق میکنه و همچنین دنیای تالکین دنیای بسیار ریشه دار تریه(از این لحاظ ها کلا از مارتین سره).به همین دلیله که میتونه شخصیت های جدید رو راحتتر وارد متن داستان کنه.

داستان های فرعی و حتی اکثر داستان های اصلی ADWD و AFFC اکثرا نیمه کاره موندن،برای همین باید صبر کنیم تا باد های زمستان بیاد تا بتونیم دربارشون نظر بدیم.مثلا من خودم هیچ ایده ای درباره سم یا جیمی یا ویکتاریون و اکثر خط های داستانی این دو کتاب ندارم؛چون در حالت ناقص تموم شدن.

من هم خودم مرگ منس در سریال رو بیشتر پسندیدم.درباره لیدی استونهارت نظری ندارم چون باید ببینم که داستانش چطور پیش میره،چون هنوز زیاد وارد متن داستان نشده.شاید مارتین دلیل خوبی برای این کار داشته باشه.(شایدم نه)

درباره دورن در سریال با من حرف نزن.دورن در کتاب به بهترین وجه ممکن داستان سرایی شده.ولی سریال گند زد بهش.الاریا هم اصلا شخصیت مهمی در کتاب نیست که بخواد بیاد و تو اون جلسه شرکت کنه.در حالی که نه تصمیم گیرندست و نه میتونه کاری برای دورن انجام بده.فکر نکنم تو کل کتاب ها بیشتر از 8 خط راجبش باشه.(گرچه هنوز هم عزادار هست و همچنین باید از بچه های کوچیکش مراقبت کنه.) در ثانی دوران مارتل اونقدر ابله نبوده که بخواد یه طرفدار صلح اون شکلی رو تو اون جلسه محرمانه شرکت بده.

و نکته آخر اینکه مطمئنا نمیشه سریال مثل کتاب باشه و این انتظار کاملا بیجاست.این دو تا از جنس متفاوتی هستند و نحوه کار کردن باهاشون متفاوته.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

بازگشت سریال به دوران اوجش بود این اپیزود. نبرد Winterfell واقعاً کثیف، خون‌آلود، خام و بی‌نظیــــر بود. مرگِ رمزی دقیقاً به همون شکلی بود که می‌بایست باشه و این که جان نکشتش و نگهش داشت برای سانسا معرکه بود. هیچ المنت دراماتیکی کم نداشت این اپیزود؛ از خشونت گرفته تا تراژدی و نهایتاً رضایت. واقعاً خوشحالم که کارگردانی‌ش رو داده بودن به میگوئل ساپوچنیک.

× از تفاوت شخصیت جان و سانسا خیلی لذّت می‌برم. جان مثل راب، به شدّت شبیه ند بار اومده. سانسا امّا باهوش‌تر و خون‌سردتر شده. و ریکان... امیدوارم آخرین استارکی باشه که از دست رفت.

× نسل giantها منقرض شد :-اشک.

علی ببین، درسته که مارتین انگشت کوچیکه‌ی تالکین هم نمی‌شه، ولی دلیل نمی‌شه توجیه کنیم تلاش مذبوحانه‌ش رو برای وارد کردن ده‌ها کاراکتر جدید بدون این که اهمیّت بده به این که داستانِ هر کدومشون شنیدنی بمونه. اگر تأکید دارین که داستان باید پیش بره و سکانس‌های تیریون رو به این دلیل رسماً اضافه می‌دونین، ۵۰٪ ADWD کاملاً اضافی بود و بی‌ربط به پیش‌برد هیچ یک از خطوط داستانی اصلی کتاب. منم موافق «مقایسه» نیستم بین سریال و کتاب و به نظرم اگر قراره سریال نقد بشه باید به تنهایی نقد بشه؛ عمیقاً هم معتقدم وایز و بنیوف باهوش بودن که از مارتین فاصله گرفتن. سریال مجبور نیست به کتاب وفادار بمونه؛ اقتباس آزاد می‌تونه داشته باشه و داره. مارتین داستانِ قشنگی نوشته ولی اشتباهاتِ زیادی توی پردازش به این داستان کرده که می‌شه اونا رو تکرار نکرد.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از Lorca :
بازگشت سریال به دوران اوجش بود این اپیزود. نبرد Winterfell واقعاً کثیف، خون‌آلود، خام و بی‌نظیــــر بود. مرگِ رمزی دقیقاً به همون شکلی بود که می‌بایست باشه و این که جان نکشتش و نگهش داشت برای سانسا معرکه بود. هیچ المنت دراماتیکی کم نداشت این اپیزود؛ از خشونت گرفته تا تراژدی و نهایتاً رضایت. واقعاً خوشحالم که کارگردانی‌ش رو داده بودن به میگوئل ساپوچنیک.

× از تفاوت شخصیت جان و سانسا خیلی لذّت می‌برم. جان مثل راب، به شدّت شبیه ند بار اومده. سانسا امّا باهوش‌تر و خون‌سردتر شده. و ریکان... امیدوارم آخرین استارکی باشه که از دست رفت.

× نسل giantها منقرض شد :-اشک.

علی ببین، درسته که مارتین انگشت کوچیکه‌ی تالکین هم نمی‌شه، ولی دلیل نمی‌شه توجیه کنیم تلاش مذبوحانه‌ش رو برای وارد کردن ده‌ها کاراکتر جدید بدون این که اهمیّت بده به این که داستانِ هر کدومشون شنیدنی بمونه. اگر تأکید دارین که داستان باید پیش بره و سکانس‌های تیریون رو به این دلیل رسماً اضافه می‌دونین، ۵۰٪ ADWD کاملاً اضافی بود و بی‌ربط به پیش‌برد هیچ یک از خطوط داستانی اصلی کتاب. منم موافق «مقایسه» نیستم بین سریال و کتاب و به نظرم اگر قراره سریال نقد بشه باید به تنهایی نقد بشه؛ عمیقاً هم معتقدم وایز و بنیوف باهوش بودن که از مارتین فاصله گرفتن. سریال مجبور نیست به کتاب وفادار بمونه؛ اقتباس آزاد می‌تونه داشته باشه و داره. مارتین داستانِ قشنگی نوشته ولی اشتباهاتِ زیادی توی پردازش به این داستان کرده که می‌شه اونا رو تکرار نکرد.
صحبتی در رابطه با اپیزود ندارم جز اینکه یک جنگ واقعی.به تمام معنا.بهترین حالتی که میشه واقعیت جنگ و رزالت و به تصویر کشید.مارتین همیشه جنگ رو نکوهش کرده و این نبرد در نشون دادن حقیقت جنگ عالی عمل کرد.جنگیدن بدون شرافت رمزی که حتی به سرباز های خودش هم رحم نمیکنه،احساساتی شدن جان و اشتباه مهلکش و در خطر قرار دادن همه لشکرش،و نشون دادن اینکه کی بیشتر از همه سود میبره.
اون لحظه ای که جان زیر دست و پا مونده بود مردم و زنده شدم.تعلیق فوق العاده ای داشت واقعا.

من این نکته رو که یکسری شخصیت ها بیش از حد و اضافی در ADWD وارد داستان شدن رو قبول دارم.(مثل شخصیت هایی که در طول سفر تیریون و کوئنتین اضافه شدن).ولی نکته ای که باعث میشه به طور مطمئن در این باره اظهار نظر نکنم اینه که تقریبا تمام داستان های اصلی و فرعی ADWD نیمه کاره موندن.شاید مارتین دلیل خوبی برای این کار داشته.بنظرم در مورد جمع بندی داستان کاراکتر ها الآن نمیتونیم اظهار نظر کنیم.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

یک بحثی که در سریال وجود داره،داستان دنریسه.خیلی ایراد گرفته میشه هم از مارتین و هم از وایس و بنیوف که چرا همه اتفاقات برای دنریس خوب پیش میره و همه چیز به نفعشه در حالی که مثلا استارک ها این همه بلا سرشون اومده و با یک اشتباه سریعا تاوان میدن.در حالت عادی داستان بخوایم نگاه کنیم،دنریس با لشکرش اژدها ها دور و ورش (با وزن شعر بخون :D) میان و وستروس رو میگیرن و بعد با اژدها ها آدر ها رو شکست میدن و تمام.یک هپی اندینگ بعد از تمام اتفاقات.ولی میدونیم که اینجوری نمیشه.

درباره خوش شانسی دنریس باید بگم که دنریس تا به حال در بازی تاج و تخت دخیل نبوده و صرفا داشته تو ایسوس میجنگیده.دیدیم که وقتی مجبور شد در میرین کارهاش رو با سیاست پیش ببره مثل اژدها تو گل گیر کرد.اگر دنریس وارد وستروس بشه،در حالت عادی هیچکس توان مقابله باهاش رو نداره؛پس باید یک موازنه قدرت رخ بده.قدرت اصلی دنی اژدها هاش هستند.حالا فقط کسی میتونه اژدها ها رو از دست دنی در بیاره که بتونه اون ها رو کنترل کنه،و اون هم کسی نیست جز یورون گریجوی که شیپور اژدها داره.پس من به دوستانی که از دنی خوششون نمیاد (من جمله خودم :D) توصیه میکنم که یذره صبر کنن،مطمئنا اتفاقات زیادی میفته

نکته دیگه ای هم که وجود داره اینه که آدر ها میتونن حیوانات مرده رو هم کنترل کنن.حالا فکر کنید اگه یه وقت تو جنگ شاه شب یکی از این اژدها ها رو بکشه،(یا به هر نحوی اون اژدها بمیره)اونوقت معادله تغییر میکنه.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

هر جوری بخواین نگاه کنین فینال این سیزن بزرگ‌ترین fan service در تاریخ سریال بود :‌)) هر اتّفاقی که هواداران سریال می‌خواستن بیافته [به جز اونایی که منتظر بودن لیدی استون‌هارت سر و کلّه‌ش پیدا بشه] افتاد. مشخّص شدن تارگرین بودن جان کم‌تر از چیزی که فکر می‌کردم دراماتیک بود، ولی خب احتمالاً چون کاملاً منتظرش بودم. هم‌چنان فکر می‌کنم خطرناک‌ترین کاراکتر GoT بدون شک لیتل‌فینگره و این فینال بیشتر تأییدش کرد؛ صحنه‌ای که بر خلاف پیش‌بینی‌ش خاندان‌های North پشت جان صف کشیدن به شدّت چسبید.

× موسیقی این اپیزود جدید و بسیار قشنگ بود. به ویژه موقع محاکمه‌ی لوراس این زیبایی توی چشم می‌زد. تقریباً اوّلین بار بود که یه قطعه‌ی مدرن و غیر حماسی وارد سریال شده بود.
× سرسی حتّی از چیزی که ممکن بود پیش‌بینی کنیم هم کثیف‌تر و خطرناک‌تره. یه جورایی مشخّص بود می‌خواد چیکار کنه، ولی به قدری وقتی باهاش روبه‌رو شدم بزرگ و مخوف بود که باز هم ترسیدم. سرسی خودش تامن رو به کشتن داد و در آخرین دقایق سریال، فکر می‌کنم می‌شد دید که بین سرسی و جیمی هم هیچ چیز برای گفتن باقی نمونده.
× سؤال‌برانگیزترین سکانس، سکانس آریاست و این که چطور تونست به راحتی وارد Twins بشه، فری‌ها رو بکشه و بپزه (!) و ادامه‌ی ماجرا. دل‌انگیز بود ولی عجیب.
× به رغم تأیید دلچسب تارگرین بودنِ جان، جزئیات کاملاً دریغ شدن. نمی‌دونیم اسمِ واقعی جان چیه. نمی‌دونیم رابطه‌ی لیانا و ریگار چطور بوده و آیا واقعاً ازدواج کردن و جان وارث تاج و تخته، یا کماکان bastard به حساب میاد.
× چقدر چسبید که بالاخره "Winter is here" و نه "Winter is coming" :‌‌‌‌‌‌))

× ببینید.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

من فقط یه چیز میگم:

HEAR ME ROAR

این رو هم حیفم میاد نگم:

#لیانا مورمونت :D

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

صبح دوستم که آپارتمانش نزدیک خونه منه زنگ زد که بیا با هم اپیزود آخر رو ببینیم و اولین چیزی که بعد از تموم شدن بش گفتم این بود:حالا برنامت تا یک سال دیگه چیه؟:))
ولی جدی سر گرمی خوبی بود.مخصوصا این فصل که به موقع و هماهنگ قسمت هاش رو نت پخش شد.
اما در باره ی این قسمت: آریا استارک داره کم کم به خود عزائیل تبدیل میشه!! جدای از لذت انتقام استارک ها و صحنه خوب کشت فری ولی جدی دیگه بنظرم یکم سریال زیادی داره خشن میشه. حالا آریا بچه های طرف رو ریز نمی کرد به خوردش نمی داد هم قبول بود!!
توی وینترفیل هم که تمام اتفاقات بر وفق مراد طرفدارای سریال افتاد سانسا به جان خیانت نکرد و شمالی ها از جان حمایت کردند. تیکه جالبی هم بود اونجا که یکی از لردای شمال گفت:((راب گرگ جوان بود ولی جان گرگ سفیده))یه جورایی جان به ارباب زمستان که بالاخره رسید تبدیل شده.
ولی یه نکته ای که وجود داره این جاست که اساسا تو کل هفت پادشاهی و مخصوصا جنوب دیگه ارتش قدرتمندی وجود ندار. شاید قوی ترین ارتش ارتش لنیستر ها باشه. ارتش های شمال که تا حدود زیادی از بین رفتن. تالی ها که نابود شدن. فری ها که توی محاصره نشون داد ارتش خیلی ضعیفی دارن. ارتش خانواده مارجری هم که انگار به نفع دنریس می جنگن پس فقط می مونه ارتش لنیستر ها پس شاید قسمت بعد گرفتن وستروس خیلی راحت باشه و بیشتر اپیزود ها به جنگ با وایت واکر ها بپردازه.
یه چیزی هم که من متوجه نشدم اینه که بلک فیش هنوز زندست؟ اخه یه جا گفت عجیبه که از چند تا سرباز تازه کار شکست خورده

• لایک
امتیازات: MHO

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

لعنت به كنكور
كلا نشستم خوندم چي ميگفتين اين مدت كه عقده اي نشمو فلان :)) خب اپيزود اول @دايان من تو به خاطر سپردن اسم بسيار خنگم ولي سريال كم شخصيت زن كه جنگنجو و سياست مدار باشن و اتفاقا لباس زنانه فاخر بپوشن كم نداره اون محافظ سنسا نمونه جنگنجو سياستمدار سرسي و مادربزرگ مرحوم كويين مارجري و نمونه كامل همشون دنريس كه يه خورده حالا سياستمدار نيست. من كتابو نخوندم ولي با توجه به دليلشون از كشتنه عموشون نميشه اونارو شخصيتي كه تعريف كردي تجسم كرد
در مورد دوفراكي ها واقعا خيلي يهو بيخيال همه خال هاشونو شدن واقعا و خيلي قابل پيشبيني بود كه همرو اتيش ميزنه خودش مياد بيرون
رمزي شخصيت هيجان انگيزي بود به نظرم :-" مرگش لذت بخش بود ولي بازم قابل حدس زدن بود از همون اول ولي نفهميدم چرا تيررو زد به اون جاينت بدبخت شانس برا خودش قائل بود جلو جان؟ اون همه وايدلينگز اونجا چه غلطي ميكردن خو جاينته بدبخت مرد
يه چيز ديگه اينكه الان كينگ اف د نايت نميتونه برن (استارك) رو پيدا كنه مگه؟ فكر كنم اون مرد درخته گفتش ماركت كرده و فلان منظورش از مارك يني كلا هر جا بري پيدات ميكنه مگه نبود يا صرفا منظورش اون جاش رو دستش بود؟ :-/ هولد د دور هم واقعا خيلي خيلي قشنگ بود خيلي خوب بود
سرسي بدون شك عاقبت كارش رو ميدونست كه پسرش ممكنه خودشو بكشه و فلان و اصلا به اندازه مرگ دخترش ناراحت نشد انگار خوشحالم شده كه الان دوباره اي ام كويينو فلان :-" يا اونجا با چه لذتي از اون زنه انتقام ميگرفت :)) لنيستر ها الان از استارك ها كمتر نشدن علي دلاور؟ درسته كه ارتش قويتري دارنو فلان ولي جيمي هم ديگه فكر نكنم بتونه با سرسي ارتباط برقرار كنه و خب قبلا كه اين همه متحد بودن وضعشون فرق داشت الان كينگ اف د نورف خودمون زورش ميچربه به نظرم با وجود چيزايي كه گفتي اگر اون ليتل فينگر بزاره
بلك فيش يارو سربازه گفت كه مرده ديگه؟
پيشگويي ميشد كه جان تارگرين هستشو فلان يه خورده بي مزه كرد قشنگ جا نخوردم به اندازه بزرگي موضوع ولي خب باز بد نبود
اريا خيلي لوس رفت اون يارو پير خرفتو كشت يني هيچ محافظي چيزي؟ ولي حركتش جلو اون دختره/پسره خوب بود حال كردم :))

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

بنا به گزارش وب‌سایت Watchers on the Wall، شبکه (HBO) به دنبال جذب چندین بازیگر برای ایفای نقش در فصل هفتم سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت است. چند ماه پیش ششمین فصل از سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت از شبکه اچ‌بی‌او پخش شد. از این زمان بود که انتظار طاقت‌فرسای طرفداران برای هفتمین فصل آغاز شد که اعلام تاخیر در پخش این سریال به دلیل دشواری مراحل تولید نمک بر زخم افرادی پاشید که چندین سال به پای تماشای سریال بازی تاج و تخت نشسته‌اند. حال جدیدترین گزارشات منتشر شده، از آغاز روند جذب بازیگران برای ایفای چندین نقش در فصل هفتم این سریال خبر می‌دهند. بخش اعظم فصل هفتم که نسبت به شش فصل گذشته کوتاه‌تر خواهد بود در ایرلند شمالی، ایسلند و اسپانیا فیلم برداری خواهد شد. در این فصل شاهد حمله «دنریس تارگرین» به وستروس، روزهای ابتدایی حکومت «جان اسنو» به عنوان پادشاه شمال، قدرت گرفتن «وایت واکرها» و تکیه زدن «سرسی لنیستر» بر تخت آهنین خواهیم بود. اما در فصل هفتم علاوه بر شخصیت‌های اصلی ذکر شده، چندین شخصیت جدید مشاهده خواهیم کرد. در گزارش وب‌سایت Watchers on the Wall آمده است که شبکه اچ‌بی‌او برای ایفای نقش‌هایی با خصوصیات زیر به دنبال جذب بازیگر است:

[list type=disc]
[*]کشیش: ۶۰ ساله است. او یک کشیش محترم با اعتبار مذهبی و وقار بوده. تیم تولید سریال به دنبال بازیگری سفیدپوست، قادر به صحبت با لهجه انگلیسی فصیح و دارای چهره‌ای مناسب برای این نقش است. ایفاگر این نقش به مدت یک هفته باید در لوکیشن فیلم‌برداری حاضر باشد.
[/list][list type=disc]
[*]جنگجو: بین ۳۵ تا ۴۵ سال سن دارد. این شخصیت مبارزه‌طلبی خشن و ماهر در جنگیدن است. بازیگر این نقش لازم است که در جنگیدن مهارت داشته باشد. شخصیت جنگجو به «مقدار قابل توجهی» دیالوگ دارد. این نقش موقعیتی فوق‌العاده برای یک بازیگر حرفه‌ای توصیف شده است. با استناد به توضیحات ارائه شده می‌توان نتیجه گرفت که این شخصیت یک دوتراکی نخواهد بود، زیرا تیم تولید سریال بازی تاج و تخت برای ایفای این نقش به دنبال یک بازیگر سفیدپوست که با لهجه عادی تکلم می‌کند، هستند. مراحل فیلم‌برداری این شخصیت در ماه اکتبر آغاز می‌شود.
[/list][list type=disc]
[*]نگهبان دروازه: این شخصیت ۲۰ ساله، «با اعتماد به نفس بالا، جذاب و یک شمالی صادق با چهره‌ای زیبا به منظور ایفای نقش در چندین صحنه فوق‌العاده» توصیف شده است. تیم تولید سریال بازی تاج و تخت برای ایفای این نقش بازیگری بذله‌گو، وقت‌شناس و با جذبه را در نظر دارند. فیلم‌برداری این شخصیت در اواسط اکتبر و اواسط نوامبر انجام خواهد شد.
[/list][list type=disc]
[*]نگهبان شهر: این شخصیت ۳۰ سال سن دارد. وی در یکی از گشت‌های شبانه‌اش با فرد مشکوکی روبه‌رو می‌شود. بازیگر این نقش باید به لهجه انگلیسی فصیح تکلم کرده و به مدت یک هفته در اواسط ماه اکتبر در محل فیلم‌برداری حاضر باشد.
[/list][list type=disc]
[*]تاجر: تاجر ۴۰ ساله در عصری پرمشغله وارد یک مسافرخانه می‌شود. این شخصیت مبارز و جنگجو نخواهد بود. ظاهر شخصیت تاجر از نظر ویژگی‌هایی مانند نژاد و قومیت دارای محدودیت نیست. این آزادی در انتخاب بازیگر به این دلیل بوده که شخصیت تاجر اهل «اسوس» یا منطقه‌ای است که تاکنون در سریال به نمایش درنیامده است. فیلم‌برداری این شخصیت در هفته اول نوامبر انجام خواهد شد.
[/list][list type=disc]
[*]لرد جوان: جوانی ۲۰ ساله، قدبلند و خوش‌قیافه است. تیم تولید برای ایفای این نقش به دنبال بازیگری سفیدپوست با لهجه انگلیسی فصیح هستند. زمان تعیین‌شده برای فیلم‌برداری این شخصیت از ۲۰ سپتامبر به مدت یک هفته است.
[/list][list type=disc]
[*]فرمانده دسته‌ای از سربازان: این شخصیت ۲۰ سال سن داشته و تنومند، از لحاظ فیزیکی متناسب و جنگجویی قدر توصیف شده است. در باب ویژگی‌های ظاهری، شبکه اچ‌بی‌او به دنبال بازیگری غیرسفیدپوست با نژاد متعلق خاورمیانه است. از این توصیفات می‌توان استنباط کرد که این شخصیت یک دوتراکی خواهد بود. روند فیلم‌برداری این شخصیت سه هفته به طول می‌انجامد و در اواسط سپتامبر و اواسط نوامبر انجام می‌شود.
[/list]
نکته حائز اهمیت در مورد شخصیت‌های مذکور، این است که اکثر آن‌ها حضوری کوتاه در سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت داشته و در یک یا دو اپیزود ایفای نقش خواهند داشت.

خب به نظرتون اینا کین و چه نقشی دارن توی داستان؟ اونایی که کتاب رو خوندن احتمالا حدس میزنن که لرد جوان همون اگان تارگارین باشه. درسته که مدت زمان فیلم برداری کوتاهه برای این نقشا و احتمالا هیچکدوم بازیگر اصلی نیستن ولی خب تا اینجا متوجه شدیم که از اینا همه چی برمیاد ((: شاید نباید به زمان ها اهمیت داد! من حس میکنم دوتای آخر اگان و فرمانده گروه گلدن کمپانی باشن و شوالیه 35-45 ساله هم جان کانینگتون. به نظرتون اصلا ممکنه که بخوان استوری لاین اگان رو اضافه کنن به سریال؟

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از Fateme.RMA :
خب به نظرتون اینا کین و چه نقشی دارن توی داستان؟ اونایی که کتاب رو خوندن احتمالا حدس میزنن که لرد جوان همون اگان تارگارین باشه. درسته که مدت زمان فیلم برداری کوتاهه برای این نقشا و احتمالا هیچکدوم بازیگر اصلی نیستن ولی خب تا اینجا متوجه شدیم که از اینا همه چی برمیاد ((: شاید نباید به زمان ها اهمیت داد! من حس میکنم دوتای آخر اگان و فرمانده گروه گلدن کمپانی باشن و شوالیه 35-45 ساله هم جان کانینگتون. به نظرتون اصلا ممکنه که بخوان استوری لاین اگان رو اضافه کنن به سریال؟
خط داستانی اگان کاملا از سریال حذف شده.بخش داستانی اگان ارتباط نزدیکی با خط داستانی دورن داره که با تغییر کامل از سوی سریال مواجه شده.با توجه به این که دو فصل باقی مونده و تعداد قسمت های فصل های بعد هم کمتره،خیلی هنر کنن شاید بتونن همین خط های داستانی رو جمع کنن.کما اینکه در فصل 6 هم بدلیل سرعت بسیار بالای سریال،اتفاقات غیر منطقی کم نبود.

فیلم برداری فصل هفت هم شروع شد؛ولی مارتین هنوز کتاب بادهای زمستان رو ننوشته. ~X(

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از گاندو :
خط داستانی اگان کاملا از سریال حذف شده.بخش داستانی اگان ارتباط نزدیکی با خط داستانی دورن داره که با تغییر کامل از سوی سریال مواجه شده.با توجه به این که دو فصل باقی مونده و تعداد قسمت های فصل های بعد هم کمتره،خیلی هنر کنن شاید بتونن همین خط های داستانی رو جمع کنن.کما اینکه در فصل 6 هم بدلیل سرعت بسیار بالای سریال،اتفاقات غیر منطقی کم نبود.

فیلم برداری فصل هفت هم شروع شد؛ولی مارتین هنوز کتاب بادهای زمستان رو ننوشته. ~X(
میدونم به نظر خودمم زیاد محتمل نیست که اگان بخواد وارد سریال بشه. مخصوصا به خاطر اینکه تو سریال دیدیم که دورن با دنریس متحد شد ولی تو کتاب با اگان متحد میشن!
ولی خب ببینید الان تو این لیست یک تاجر ایسوسی هم داریم. با لشکرکشی دنریس به سمت وستروس و رفتن آریا از براووس قاعدتا دیگه ما داستانی از شرق نداریم و لوکیشن های سریال همه به وستروس منتقل میشن! این تاجر ایسوسی پس قراره چیکار کنه؟

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از Fateme.RMA :
میدونم به نظر خودمم زیاد محتمل نیست که اگان بخواد وارد سریال بشه. مخصوصا به خاطر اینکه تو سریال دیدیم که دورن با دنریس متحد شد ولی تو کتاب با اگان متحد میشن!
ولی خب ببینید الان تو این لیست یک تاجر ایسوسی هم داریم. با لشکرکشی دنریس به سمت وستروس و رفتن آریا از براووس قاعدتا دیگه ما داستانی از شرق نداریم و لوکیشن های سریال همه به وستروس منتقل میشن! این تاجر ایسوسی پس قراره چیکار کنه؟
احتمالات مختلفی میشه داد.شاید از بانک آهنینه یا شاید پیشنهاد همکاری برای یکی از شخصیت های داستان داره.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

!!SPOILER ALERT!!

عکس هایی که منتشر شده از لوکیشن های فیلم برداری رو دیدین؟ :-" گویا جان قراره یک دیداری با عمه ی عزیزش داشته باشه! :D سه چهار روز قبل که عکس هایی از حضور سر دووس و تیریون کنار هم منتشر شد و دیشب هم که از جان و دنریس. سوالی که هست اینه که چرا باید این دیدار انجام بشه اونم توی جنوب! جان شمال رو ول کرده دست سانسا و بیلیش و اومده پیش دنریس؟ :| چرا باید چنین کاری بکنه واقعا :-s و اینکه آیا الان از نسبتش با دنریس با خبره؟ تو عکس هایی که منتشر شده برن رو با لباس شمالی دیدیم ینی فصل آینده میرسه به وینترفل. اما میاد به جان بگه که قضیه چیه؟ از اون بالاتر، اگر بگه کسی حرفشو باور میکنه یا باید هاولند رید بیاد شهادت بده؟ :))

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
قضیه لیک شدنه چیه؟
حالا همتون که اومده این سریال حرف نمی‌زنید اینجا؟
+ من طرفدار جیمی و تریون هستم.

parmiiida

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
رادیولوژی^-^
خب باید بگم از روش انتقام سرسی از الاریا سند خیلی خوشم اومد:D میرسلا واقن بی گناه بود اونام الکی فاز انتقام بخاطر اوبرین برداشتن خب انتخاب خودش بود خودشم شاخ بازیش گرفت ترکید...دیگه انتقامه چی بود آخه..
نبرد قسمت ۴هم خیلی خوب بود ولی دنریس خنگ-_- اژدهارو به فنا داد که چی بشه
ازون خنگ تر جیمی-___-
داستانم کلا یجوری شده همه دوست داشتنیام موندن هرکدوم یچیزیشون بشه کلی ناراحت میشم:/

Orchid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
کسی در مورد اژدهای چهارم که توی دیوار قلعه منجمد شده چیزی شنیده؟
دنریس باید آنسالیدها رو نجات میداد و اینکه بتونن طلاهارو از دست جیمی بگیرن خیلی خوبه و تو جنگ آینده کمکشون میکنه.
+پارسال که چهار قسمت اول لیک شد این قسمتم شنبه اومده بود با کیفیت پایین

آخرین ویرایش:

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
یه سوال اساسی که دارم اینکه جان تو آتیش میسوزه یا نه؟
بعد بچه ها درباره خواهر دو قلوی جان حرف زدن..اینو تو کتاب خوندین؟
من کتابشو نخوندم.تو کتابش داستان تموم شده است؟اگه آره بیایین اسپویل کنین:-"

واینکه آریا خیلی شاخ نیست؟:-" ^_____^

قسمت چهار فصل هفت خواهر آریا عصبی وبا حسادت نگاه میکرد بهش .فکر کنم با تحریک نیم انگشتی(درست گفتم لقبشو؟)یه بلایی سرش میاره:/

آخرین ویرایش:

parmiiida

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
رادیولوژی^-^
یه سوال اساسی که دارم اینکه جان تو آتیش میسوزه یا نه؟
بعد بچه ها درباره خواهر دو قلوی جان حرف زدن..اینو تو کتاب خوندین؟
من کتابشو نخوندم.تو کتابش داستان تموم شده است؟اگه آره بیایین اسپویل کنین:-"

کتاب که از سریال جامونده گمونم یعنی انگار کتاب ۶باید میومده هنوز نیومده بعد روند سریالم ک خیلی وقته جدا شده از کتاب!
+یادمه یجا یه تئوری بود که میرا رید خواهر جانه دقیق یادم نیست گفته بود این تئوری مال کتابه یا نه:D
درمورد سوال اساسیتم نظری ندارم:D(انگار مجبور بودم جواب بدم:)) )

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
با نام و یاد خدای‌آتش میریم که دوباره ببینیم اپیزود شیش رو.
وای که چقدر خدا بود. میتونم بگم دومین اپیزود قشنگ این سریال بود برای من.
#علی_برکت_الله
@Orchid
نب‌بابا اینا خیلی هم می‌آن بهم. :‌))
جای برن باشم شبا وارگ میکنم این دوتارو می‌بینم. :))

آخرین ویرایش:
بالا