• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هسپرايد - ۱۳۷۲

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی
سلام
پست اولمم به زودي ويرايش ميشه چون كامل يادم نيست. كم كم يادم مياد :D
بعضي كتابها نياز به توضيح ندارن. اما سعي ميكنم اونايي كه اسمشون توضيح نميده داخلشون رو، يه توضيح مختصري بدم.
ضمنا،بعضياشون رو كه قيمتشون زياده يا ديگه چاپ نميشن ميتونم امانت بدم بخونيد :D (اين كتابارو ستاره (*)‌زدم جلوشون)

كتابهايي كه خوندم و به شما توصيه ميكنم بخونيد:
(با نويسنده ها سورت شده)
الف) شعر و رمان:
1- از به - رضا اميرخاني
2- من ِ او - رضا اميرخاني
3- بيوتن - رضا اميرخاني
4- ارميا - رضا اميرخاني
5- آنها - فاضل نظري
6- گريه هاي امپراطور- فاضل نظري
7- اقليت - فاضل نظري
8- املت دسته دار - ناصر فيض
9- نزديك ته ِ خيار- ناصر فيض
10- سانتاماريا - سيد مهدي شجاعي
11- آينه هاي ناگهان - مرحوم قيصر امين پور
12- نامه هاي عاشقانه يك پيامبر - جبران خليل جبران
13- خرده جنايت هاي زناشوهري - اریک امانوئل اشمیت
14- بوستان و گلستان و ديوان حافظ و عطار و رودكي(*) و پروين و شهريار
15- خبرنگار ژنرال دوگل- كامران نجف زاده
16- شازده كوچولو- سنت اگزوپري

ب)سياسي و اعتقادي
1 -آسمان به زمين الصاق شد - سازمان ملي جوانان(*)
2- "من" به قدرت رسيد - سازمان ملي جوانان(*)
3- در جهت عكس حركت كن - سازمان ملي جوانان(*)
4- اسرائيل پس از 2000 - افرايم سينه(*)
5- جوان مسلمان و دنياي متجدد - سيد حسين نصر
6- عصر امام خميني - ميراحمدرضا حاجتي
7- پروتكل هاي دانشوران صهيون(*)
8- مباني نظري غرب مدرن - دكتر شهريار زرشناس
9- فردايي ديگر - مرتضي آويني
10- شبهات فاطميه
11- اسلام و دنياي متجدد - حسين سوزنچي (مجموعه سخنان استاد مطهري)

كتاب هاي در دست مطالعه:
1- رنسانس- جيمز آ.كوريك (البته اين طلسم شده و انگار قرار نيست تموم شه :D )

كتابهايي كه ميخوام بخونم:
1- دين و نظم طبيعت - سيد حسين نصر
2- خداكند تو بيايي - سيد مهدي شجاعي
3- آينه جادو - مرتضي آويني
4- خطرجهاني صهيونيسم - يوسف قرضاوي
5- هزار و يك شب- عبداللطيف طسوجي

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی
هسپرايد - 1372- از به

از به - رضا اميرخاني

يكي از اولين كتب موفق رضا اميرخانيه. حجم كمي داره و مجموعه اي از نامه هاي خلبانان زمان جنگ ، و مكاتباتشون با همسر و فرزنداشونه.
محيط كتاب به نظر من زياد رئال نيست و مثل كتابهاي بعديش، شمارو غرق توي موضوع نميكنه.
شايد اصلا منظور نويسنده همين بوده و ميخواسته از بيرون نگاه بشه. توي كتاب ، مجموعه اي نامه هاست كه "از" يك شخص "به" شخص ديگه اي نوشته شده.
رضا اميرخاني خودش تجربه ي خلباني هم داشته ، همين باعث شده كه بتونه فضاي خلبان هارو كمي طبيعي تر بسازه و سبك حرف زدنشون رو به كار ببره.
نهايتا توي اين كتاب، ميتونيد مجموعه اي از احساسات اون زمان رو درك كنيد.
و جمله ي نهاييم براي اين كتاب: صفحه يكي مونده به آخرش، جاي يه قطره ي خيس روي كتابم هست...

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی
هسپرايد - 1372 - من او

به جرات ميتونم بگم بهترين كتاب رضا اميرخانيه. وقتي اين كتابو خوندم يقين پيدا كردم كه سمپاديه واقعا.
من ِ او، رماني عاشقانه اما كاملا واقعيه. يعني به قول پرنيان، عقلتو مسخره نميكنه.
"من " و "او" دو شخصيت كتاب هستن، كه "من" عاشق "او" شده. زمان كتاب حول و حوش جنگ جهانيه و فضاسازي انقدر قوي و با دقت انجام شده كه واقعا ميتونيد تجسم كنيد تمام شخصيت ها و مكان هارو. به جرات ميتونم فضاسازيش رو با هري پاتر مقايسه كنم و حتي بگم بعضي جاها خيلي خيلي ظريف تر و بهتر انجام شده.
كتاب مجموعا با فلش بك ها جلو ميره. جوريه كه مخاطب بعضي اوقات توي زمان گم ميشه و نميتونه دقيق بفهمه كه اين فصل، براي الانه يا گذشته يا آينده. و اميرخاني بسيار بسيار هنرمندانه، توي فصل آخر تمام بخش هاي جدا جداي "من" و "او" رو با هم تركيب ميكنه توي ذهن خواننده.
علي كه عاشق مهتاب، خواهرش، داداشش و... ، تماما نشان دهنده ي شخصيت هاي فرهنگي ايران در اون زمان هستن و هركدوم نمادي از چيزي كه خود مخاطب ميخواد!
انقدر سبك كتاب واقعي و رئال هست كه شمارو ميخكوب ميكنه پاي كتاب. رسما معتاد ميشيد بهش و وقتي كه تموم ميشه، هم به خاطر نوع پايان داستان، و هم به خاطر جذابيت كتاب، عميقا متاثر ميشيد.

جمله آخرم:واقعا توصيه ميكنم اين كتاب رو بخونيد. و مطمئن باشيد هرگز از ذهنتون بيرون نميره. من تاحالا 4 بار خوندمش و هنوز هم برام جديد و جذابه!

----
ويرايش: يه توضيحي در مورد اسم كتاب بدم.
خب كتاب داراي فصل هاي متناوب از دو شخصيت ِ من و او هست. يعني يه فصل رو "من" تعريف ميكنه و يك فصل رو "او"
رضا اميرخاني وقتي داشته كتاب رو مينوشته دو شخصيت رو توي دوتا فايل ورد به نام هاي من و او تايپ ميكنه (آخه كتاباشو مستقيما تايپ ميكنه و اصلا دستي نمينويسه). وقتي تايپش تموم ميشه شروع ميكنه به فكر كردن در مورد اسم كتاب، و صرفا اسم دوتا فايل وُرد رو پشت سر هم مينويسه!

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی
هسپرايد - 1372- بيوتن

360695_orig.jpg

بيوتن،يكي از معجزه هاي اميرخاني!
درگيري شديد ايجاد شده بين عصر امروز و عصر فردا، دنياي ما و دنياي متجدد، سنت ايراني و فرهنگ غربي مخاطبو ميتركونه
عشقي كه كاملا در تضاد با عقايده و تا آخرين صفحه ي كتاب هم نميفهمي دقيقا دليلش چيه و اصلا چرا ارميا عاشق اون دختر امريكايي شده!
ماجرا ارمياست كه توي امريكا با يه سري ادم برخوردايي ميكنه و اونها رو توي ذهن مخاطب مقايسه ميكنه با جامعه ي خود مخاطب.
سيلور من، موسسه اسلام شناسي، وكلاا و ... . توضيح چنداني نميدم چون ميخوام همه چيزش واستون گنگ باشه، اين كتاب مثل من او نيست و زياد بازيتون نميده. نسبتا عادي جلو ميره و گهگاهي قضاوت رو ميده به مخاطب.
مثل هميشه اميرخاني از رسم الخط مخصوص خودش براي سردرگم كردن و ارائه ي مفاهيم مجزا استفاده ميكنه. تكرار جملات و توصيف ها، مثل من او، باعث ميشه كه كتاب تا عمق ذهنتون نفوذ كنه.
تجربه ي زندگي اميرخاني توي امريكا، كمك كرده كه بتونه بهتر تصوير سازي كنه.
خلاصه مطمئن باشيد از وقتي كه پاي رمان هاي اميرخاني ميزاريد، هيچوقت پشيمون نميشيد.

جمله ي آخرم، چند جمله ي برگزيده از كتاب بي وتن:

خوک گردن کلفتی دارد. برای همین نمی تواند سرش را راحت تکان دهد.

خوک تنها حیوانی است که قادر به دیدن اسمان نیست-به خاطر گردن کلفت ش.

و از همین رو نجس است.نه به خاطر ژنتیک-نه به خاطر خوردن مدفوع-نه به خاطر...

فقط به این دلیل که نمی تواند اسمان را ببیند تا ابدالدهر نجس خواهد ماند.(بی وتن ص۳۳۱)

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی
هسپرايد - ۱۳۷۲- شبهات فاطميه

يادم افتاد اين تاپيكم هست :D

عرض كنم خدمتتون كتابي كه اخيرا خوندم و خيلي متاسفم كه چرا زودتر نخوندمش، اسمش شبهات فاطميه هست.
قرار نبود همچين كتابي بخونم، اما در سفر حج كه حدود دو ماه پيش رفته بودم، قسمت شد با برادران سني و بعضي از شيوخ وهابي مباحثاتي داشته باشم كه نتيجه اش هم بازداشت دو سه ساعته در دارالهدايه مسجد النبي بود! :D اما نكته اي كه خيلي دردآور بودبراي من اين بود كه شيخ وهابي ميگفت كه حضرت زهرا (س) به مرگ طبيعي مردن، هيچ حمله اي به خانه ي ايشون اتفاق نيافته و اصلا بين ابوبكر و حضرت صديقه كبري هيچ مشكلي نبوده و حتي حضرت زهرا ايشونو قبول داشتن :O اما خب متاسفانه به علت ضعف مطالعات من نتونستم اونجور كه بايد، جوابشو بدم. اين شد كه از وقتي برگشتم شروع كردم به جستجو براي رفع شبهاتي كه در اين زمينه هست و نتيجتا به اين كتاب رسيدم.
اين كتاب به صورت تخصصي در مورد شبهات فاطميه هست.
فصل اول ، 27 سند معتبر از اسناد معتبر اهل سنت مبني بر هجوم به خانه ي وحي مطرح شده و در ضمن هركدوم، شبهاتي كه وارد شده باز هم با اسنادي از خودشون ، رد شده
فصل دوم، به طرح شبهات و پاسخ دادن به اونها نوشته شده. شبهاتي از جمله رضايت حضرت زهرا از شيخين،علل دفن شبانه، روايت "فاطمه بضعه من" ، روايت جعلي " حزن ابوبكر برتر از حزن فاطمه است" ، سكوت اميرالمومنين علي (ع) و ... به طور كامل مطرح شده و پاسخ داده شده به اونها
كتاب در همين دوفصل نوشته شده اما حدود 480 صفحه است. سعي شده كه به صورت منطقي و مستدل شبهات پاسخ داده بشن. نميگم همه اش، اما به جرات ميتونم بگم بيش از 80% از كتاب به صورت كاملا منطقي و با سند جلو رفته و جايي براي شبهات باقي نميزاره.

نهايتا توصيه ميكنم اگر آدم اهل بحثي هستيد يا خودتون سوالاتي داريد در اين زمينه، حتما اين كتاب رو مطالعه كنيد. سعي ميكنم به زودي بخش هايي از كتاب رو همينجا يا در بخش عقيدتي بزارم كه بخونيد.

مشخصات كتاب:
شبهات فاطميه
نويسنده: سيد مجتبي عصيري
ناشر: رشيد
صفحات:480
قيمت: 8000 تومان

بالا