• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد؟

• زیست

رای‌ها: 30 56.6%
  • ریاضی

رای‌ها: 30 56.6%

• رای‌دهندگان
    53

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
خودت داری میگی تجربه.. و هر تجربه ای مفیده... حالا در مقدار متفاوت..
جدا از اون بچه های المپید یاد میگیرن چجوری بخونن... کلا در مورد درس، گاها معاشرت، نمیدونم مثلا بخوای تحقیقی کنی.. سرچی.. خیلی چیزا از بچه ها جلو میافتن..
اما سراغ اینا میری مراقب درساتم باید خیلی خیلی باشی.. چون نمیتونه هیچ جوره جایی از کنکورو برات هندل کنه...

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
نظرتون راجب المپیادهای فرعی مثل اقتصاد و جغرافی و .. چیه ؟
باتوجه ب اینکه هیچ نوع مزایای خاصی نداره و شرکت توش صرفا یک تجربه متفاوته
درسته که مدال گرفتن فقط بخشی از شیرینی راه المپیاده اما بخش دیگه ش اینه که شما اگر المپیاد فیزیک باشید و مدال هم نیارید ، احتمال خیلی زیادی توی کنکور، سوالات فیزیک و ریاضی براتون مثل سوال دست گرمی میشه
در حقیقت باقی المپیاد ها چه مدال بگیرید چه نه مسلما براتون مزایایی خواهند داشت ، اما المپیاد های تک بعدی مثل اقتصاد و جغرافی و ... فقط ضامن موفقیت در یک درس مشخص هستند
توی این المپیاد ها هم تا جایی که اطلاع دارم مدارس به علت نداشتن مزایا همکاری چندانی ندارن

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
درسته که مدال گرفتن فقط بخشی از شیرینی راه المپیاده اما بخش دیگه ش اینه که شما اگر المپیاد فیزیک باشید و مدال هم نیارید ، احتمال خیلی زیادی توی کنکور، سوالات فیزیک و ریاضی براتون مثل سوال دست گرمی میشه
در حقیقت باقی المپیاد ها چه مدال بگیرید چه نه مسلما براتون مزایایی خواهند داشت ، اما المپیاد های تک بعدی مثل اقتصاد و جغرافی و ... فقط ضامن موفقیت در یک درس مشخص هستند
توی این المپیاد ها هم تا جایی که اطلاع دارم مدارس به علت نداشتن مزایا همکاری چندانی ندارن
خوندن المپیاد تقریبا هیچ ربطی به توانایی گرفتن درصد بالا تو کنکور نداره.

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
علاوه بر اینکه قدرت تحلیل رو افزایش میده ، پایه ی قوی توی یک درس باعث تسلط بالایی رو مطالب میشه که سال کنکور کمک کننده ست
بچه های المپیاد مطالب سه سال دبیرستان رو به عنوان مبانی پایه ای یاد میگیرن
خوندن المپیاد تقریبا هیچ ربطی به توانایی گرفتن درصد بالا تو کنکور نداره.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
ب نظرم اگه اون پشتکار و علاقه رو تو خودت میبینی شروع کن.. ی چیزی حدود 7_ 8 ساعت خوندن روزانه میخواد..
البته اون نظرسنجی ک گذاشتی هم ب علاقه ات بستگی داره و رشته ات...
ریاضی برای رشته ی تجربی سهمیه ندا ه و زیست برای رشته ی ریاضی اگه سهمیه اش برات مهمه(اگه مهم نیس واقعا عجیبه.. من دلیلی ک اومدم المپیاد سهمیه اش بود 🤣)

اینکه میتونی دروس مدرسه ارو هم بخونی بستگی داره ب خودت.. من سر کلاسای عمومی نمیرم و دروس رو خودم میخونم.. دروس تخصصی ام همون سر کلاس یاد میگیرم.. واسه آزمونهای ماهانه هم چندان وقت نمیزارم.. خیلی برام مهم نیس یک نمره بالا پایین..
ولی کسایی بودن ک المپیاد خوندنو موفق نشدن بعد تو کنکور موفق شدن...

موفق باشی

Thea

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
nyb
سال فارغ التحصیلی
1405
من میخوام معماری بخونم و خب متاسفانه معماری زیرگروه رشته ریاضیه...
به نظرتون ارزشش رو داره برای المپیاد ریاضی بخونم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
المپیاد ریاضی و رشتۀ معماری عملاً هیچ ربطی به هم ندارن.

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
اگه برای اینکه بخوای به آینده شغلیت کمک کنه شرکت کنی به نظرم اصلا نرو
ولی اگه برای تفننی یا اینکه فک میکنی توی المپیاد نسبت به کنکور عملکرد بهتری داری یکی از المپیاد ها رو انتخاب کن
محمد حسین برکاتی (طلای جهانی شیمی 2022 چین و نفر نهم شد) میگفت علاقه خاصی به شیمی نداره و حالت خنثی براش داره (نه ازش بدش میاد و نه خوشش میاد) ولی گفت حس میکرد که توی المپیاد بهتر میتونه خودشو نشون بده و رفت المپیاد شیمی . الانم داره پزشکی مشهد میخونه در حالی که رشته ریاضی-فیزیک بود.

• لایک
امتیازات: Thea

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
نظرتون راجب المپیادهای فرعی مثل اقتصاد و جغرافی و .. چیه ؟
باتوجه ب اینکه هیچ نوع مزایای خاصی نداره و شرکت توش صرفا یک تجربه متفاوته
بعضی المپیاد ها مثل علوم زمین طلا بگیری معافیت از کنکور نداری و باید کنکور بدی (حتی اگه جهانی هم طلا بیاری)
اینا کلا برای اینه که بعدنا توی آینده در دانشگاه یا اپلای برای دانشگاه های خارجی بهش خیلی کمک میکنه

• لایک
امتیازات: Thea

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
ریاضی برای رشته ی تجربی سهمیه ندا ه و زیست برای رشته ی ریاضی اگه سهمیه اش برات مهمه
طلا های کشوری میتونن زیر مجموعه رشته خودشونو برن مثلا طلا ریاضی و فیزیک و کامپیوتر میتونن هر کدوم از رشته های گروه ریاضی رو برن
ولی اگه بخوان کنکور تجربی بدن یه 20 درصد سهمیه دارن(شیمی رو اگه طلا بیاری میتونی رشته های ریاضی یا تجربی رو بری چون میان رشته ای هستش)
اگه نقره یا برنز کشوری باشی که کلا تاثیری نداره توی گروه دیگه
طلا های جهانی ریاضی و فیزیک و کامپیوتر میتونن هر کدوم از رشته های تجربی یا ریاضی رو انتخاب کنن و محدودیت ندارن

بالا