• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا المپياد ميخونين؟

چرا دارین وقتتونُ میذارین واسه المپیاد .. !؟

• واسه کنکور !

رای‌ها: 24 12.9%
  • صرفا مدال !

رای‌ها: 21 11.3%
  • میخاستم درسیُ که دوس دارم بیشتر بخونم !

رای‌ها: 134 72.0%
  • خانواده مجبورم کردن !

رای‌ها: 3 1.6%
  • تو مدرسه ی ما المپیاد اجباریه !

رای‌ها: 4 2.2%

• رای‌دهندگان
    186

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : چرا المپياد ميخونين؟

من شانسم تو کنکور بیشتر از المپیاده و هر جوری نیگا میکنم کنکور خوندن آسون تره چون آهسته و پیوسته اس حجم زیاد نیست مطالب سخت نیست ولی با این حال حاضر نیستم المپیادو ول کنم (حتی با اینکه امسال قبول نشدم و تجربه ی دوره ندارم ) اولش برا من انگیزه فقط این بود که یه چیزی بیشتر بخونم و بگم یوها ها ها من المپیادیم (همیشه تظاهر به فروتنی میکردم ولی ته دلم این بود ) ولی الان میبینم حاضرم هر چیزی که دوست دارمو بذارم کنار ولی تو المپیاد موفق باشم و هرجوری هست المپیادو بخونم
چون حس خوبی که از خوندن المپیاد بهم دست میده با هیچی قابل مقایسه نیس
(مرض دارم از این پست ها میدم ؟ الان کلی پ.خ میاد تک تک جمله هامو مسخره میکنن :| ولی به درک :D)

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Tinα :
من شانسم تو کنکور بیشتر از المپیاده و هر جوری نیگا میکنم کنکور خوندن آسون تره چون آهسته و پیوسته اس حجم زیاد نیست مطالب سخت نیست ولی با این حال حاضر نیستم المپیادو ول کنم (حتی با اینکه امسال قبول نشدم و تجربه ی دوره ندارم ) اولش برا من انگیزه فقط این بود که یه چیزی بیشتر بخونم و بگم یوها ها ها من المپیادیم (همیشه تظاهر به فروتنی میکردم ولی ته دلم این بود ) ولی الان میبینم حاضرم هر چیزی که دوست دارمو بذارم کنار ولی تو المپیاد موفق باشم و هرجوری هست المپیادو بخونم
چون حس خوبی که از خوندن المپیاد بهم دست میده با هیچی قابل مقایسه نیس
(مرض دارم از این پست ها میدم ؟ الان کلی پ.خ میاد تک تک جمله هامو مسخره میکنن :| ولی به درک :D)
هم به المپ علاقه دارم هم برای دوری از کنکور

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

وقتی فهمیدم سیستم آموزشی دبیرستان چیززیادی یاد آدم نمیده و وقت دانش آموزا رو با یه سری چیزای به درد نخور تلف میکنه تصمیم گرفتم دوران دبیرستان به چیزی مشغول باشم که مفید باشه، علم یاد بگیرم.

lapUta

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان قزوین

من یک‌چیزِ تکراریِ کلیشه‌ای بگم؟
این‌که همیشه همه می‌گفتن فقط و فقط برای «عل‍اقه» بخونید. یحتمل‍اً فکر می‌کردیم دارن شعارطور صحبت می‌کنن و اینا. ولی واقعاً هیچ‌کدوم از مدال‌دارا رو نمی‌تونید پیدا کنید که برای چیزِ دیگه‌ای واردِ این بازی شده‌باشن.
شخصاً نقره‌ی دو می‌شناسم، ایشون می‌گفتن که من حتّی نمی‌دونستم المپیاد چیه و نمی‌دونستم مرحله‌اوّل و دوّم کِی برگزار می‌شه. ولی خودم برای -حال‌کردن- درسِ موردعل‍اقه‌م رو می‌خوندم. «همین‌جوری» رفتم سرِ جلسه، صرفاً برای این‌که قراره سوال‍ای خفن بدن و من کلّی لذّت ببرم از حلّ‌شون. و «همین‌جوری» شد که ایشون مرحله‌دو قبول شدن و ... .

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

نمیدونم میخواید المپیاد بخونید یا نه ولی قبل از تصمیمتون یکم فکر کنید و با یه نفر که اطلاعات کاملی از المپیاد داره مشورت کنید تا خدایی نکرده از اینکه این راهو انتخاب کردید پشیمون نشید :|

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
من تقریبا از آخرای نهم به فکر المپیاد افتادم افتادم و تابستون نهم به دهم رسما شروعش کردم
اوایل به خاطر مزایا طلا شدنش میخوندم ولی الان واقعا بهش علاقه دارم
و یه چیزی دیگه هست من روی سوالا عمقی عملکرد بهتری دارم تا روی سوالای سطحی مثل کنکور برا همین با المپیاد خیلی راحتتر بودم
و خب اکثر دوستام کنکوری میخونن ولی خیلی از همکلاسی هام المپیادی ریاضی و کامپیوترن برا همین انگیزه خوبی هم میگیرم

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
من حقیقتا میخوام واردش شم و تو حوزه علوم تجربی خیلی علاقه دارم.
فقط سوالی داشتم امیدوارم اسپم نباشه :) برای المپیاد از همین نهم شروع کنم تابستونش یا چطور؟؟

Mahdi Ashtari

کاربر نیمه‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1403
شاید دلیل مهم المپیاد خوندنم این باشه که دروسی رو که علاقه داشتم تخصصی تر بخوانم و به قولی با این درسا عشق و حال کنم.
اما المپیاد یک تاثیر مهم تر هم گذاشت و این بود که نگرشی جدید و نگاهی نو داد و به طور غیرمستقیم در تفکرات و نگاه به زندگی تاثیر گذاشت:)

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
خب یکی از دلایلش اینه که واقعا اون درسو دوست دارم. مثلا یادمه هشتم که درس نمیخوندم شرط گذاشته بودم اگه اجازه بدین المپیاد ریاضی بخونم درس میخونم =))
و خب درباره انگیزه مدال، نمیشه گفت که اصلا مدال مهم نیست چون بالاخره آدم داره زحمت میکشه و نتیجه زحماتشو قطعا دوست داره ببینه:)
ولی خب یکی از اهدافی که برای من خیلی مهمه اینه که آدمایی که واقعا می‌بینیم توی المپیاد الگو ان:) یجورایی صرفا فقط به اون مداله نمیرسی، خیلی بزرگ تر میشی، یاد میگیری فکر کنی، سر یه سوال ناامید نشی، ادم متفکر تری باشی و..
و البته مستقل تر هم میشی‌...

و به نظرم به عنوان یه تجربه سختی قبل از کنکور خیلی خوبه:) ( البته که ایشالله طلا میگیرید:) ♡)

یه چیزیم بگم که اصلا مربوط نیست، ولی کسایی که دهمید از الان جدی بگیرید:) درسته که تا شروع یازدهم وقت جبران هست ولی سعی کنید دهم رو خیلی جدی بگیرید، درسته سخته و عادت ندارید ولی مهمه

Hecate

گُله
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
.-.
سال فارغ التحصیلی
1403
خب داستان المپیاد خوندن منو کل بچهای المپیاد میدونن ولی خواستم اینجاهم بگم.
من کلاس سومم را جهشی خوندم و وقتی که رفته بودیم نمایشگاه کتاب که کتابهای سوم دبستان بگیریم اونجا یه آقایی بود که داشتیم ازش خرید میکردیم که ناگهان به زور به مامان من کتابهای المپیاد داد و میگفت که من مطینم دختر شما قرارهه یه شیمیست بزرگ بشه :)) اخه مرد مومن من اونموقع یه طفل کوچولو بودم چجوری به این نتیجه رسیدیو مامان من اینجوری بود که نه ممنون ما اینارو نمیخوایم بعد اقاهه اینجوری بود که "نه اینارو به عنوان یک کادو از من قبول کنید در قبالش هیچ پولی نمیگیرم من مطمینم اینا به دردتون میخورهه من بهتون قول میدم دخترتون یه شیمیست بزرگ میشه" :)) و اره اینجوری شد که من دیدم یه سری کتاب کمیاب تو المپیاد شیمی دارم و با خودم گفتم روی اون آقارو زمین نندازم و بیام المپیاد شیمی ؛ ولی جدا از این حرفا خودم هم شیمی را خیلی دوست دارم(:.​

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
یه گریزی بزنم به ارسال بالایی
من از ۱۰ سالگی میخواستم ریاضی بخونم
معماری تهران 🩵
و این هدف تا آخرین امتحان کلاس نهمم ادامه داشت 🤣
ولی وقتی کلاس هفتم بودم ، به یکی سنم رو بیشتر گفتم و وقتی پرسید چی میخونی گفتم انسانی ، المپیاد ادبی میرم 🤣🤣 و همون موقع ته دلم خنده ی کج میزدم که من برم انسانی بعد المپیاد ادبی ؟ هه ، چه غلطا
بعد نهم رفتم المپیاد فیزیک
و جونم براتون بگه الان انسانی ام ، المپیاد ادبی ام🤣🤣
درباره ی چرا المپیاد هم باید بگم که ادبیات هیچوقت برای من یک درس نبوده ، صرفا یک چیزی نبوده که شب امتحان برای اولین و آخرین بار کتابش رو باز کنم ، من توی یک خانواده ی ادبیات دوست چشم به جهان گشودم🤣 ، پدربزرگم دبیر ادبیات بود ، کتابخونه ی پدربزرگم جایی بود برای گذران بچگی من ، باز کردن کتاب هایی که هیچی ازشون بلد نبودم و صرفا تورق شون باعث شد با کتاب ها مأنوس بشم و همینطوری که بزرگتر شدم ارتباط م با کتاب ها بیشتر از جلد و عکس هاشون شد ، متن هاشون رو خوندم و درک کردم ، بعد شروع کردم به نوشتن ، اولین شعرم رو تو ۷ سالگی نوشتم ، اولین داستانم رو تو ۸ سالگی به شکل یک رمان بلند به معلم کلاس دومم دادم .
این شعر نویسی و نگارش مثل یه بند ناف من رو به ادبیات وصل کرده تا به الان . وقتی تصمیم گرفتم انسانی بخونم ، تصمیم گرفتم در کنارش المپیاد رو به عنوان یه نقطه ی اتصال با ادبیات حفظ کنم
المپیاد مزایای زیادی داره ، مدال ، سهمیه ، عضویت بنیاد ، افتخار ، فزونی بار علمی و .....و هر کسی به خاطر یک یا چند گزینه این راه رو انتخاب میکنه و به نظرم اگر عاشق نباشی ، قادر به ادامه دادن این راه نیستی 🩵

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
دیدم شما نوشتین، پس منم مینویسم با اینکه اسپمه:
من از بچگی به ریاضی علاقه داشتم(اواخر دبستان و راهنمایی) و این شکلی بود که کلا طرف زیاضی بودم در این حد که یه فایل وورد درست کرده بودم و توش هرچیز ریاضی ای که بنطرم باحال بود(که یا خودم بهشون رسیدم یا جایی دیده بودم) رو مینوشتم توش و هنوز هم دارمش. بنظرم واقعا خیلی چیز خفنی بود برام. بعضی وقتا انقدر غرق ریاضی میشدم که قضایای عجیب غریبی اثبات میکردم و خیلی برام لذت بخش بود خلاصه. یه روز کلاس هشتم بودیم یکی اومد گفت نظرت راجع به المپیاد چیه منم چون اصن توصر درستی ازش نداشتم گفتم من آدم المپیاد اینا نیستم بیخیال. بعد طرف گفت حالا یه امتحان کن ببین چیه و اینا. خلاصه منو یه سری کلاس المپیاد ریاضی و فیزیک مقدماتی منو ثبت نام کردن. بعد طی اون کلاسا، من دیدم که اوه چقدر از فیزیک خوشم میاد و باحاله! (در واقع از ریاضیات با شهودی که توش بود خوشم میومد). گذشت و گذشت تا اینکه موقع ثبتنام برای دبیرستان رسید. من المپیاد فیزیک انرژی اتمی و ریاضی و فیزیک حلی رو ثبت نام کردم ازمون ورودی شو. خداروشکر انرژی رو قبول نشدم :)) و باز هم خداروشکر ازمون ورودی ریاضی حلی هم قبول نشدم :)) و اینگونه شد که رفتیم فیزیک دیگه.(ازمونش به نسبت خیلی ساده تر بود). و الانم که اینجام(با اینکه هنوز معلوم نیست م2 قبولم یا نه) خیلی راضیم.
الانم اگه بپرسن چرا میخونی، میگم چون خیلی حال میده! جدا از اینکه با ادمای خفن اشنا میشی و... و جدا از اینکه تو راهت کلی استرس نمره و نفهمیدن و... هست، اون لذت فکر کردن ها، ایده زدن ها و کلی نوشتن و به جواب رسیدن ها و بحث کردن ها سر مسائل و... خیلی بیشتره. و همچنین وقتی میای یه چالش جدید و سخت رو انتخاب میکنی بنظرم در هرصورت با ارزشه.

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
الان که نمرات دهم یازدهم تو کنکور تاثیر داره دیگه نمیشه

melina03