• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

My Week with Marilyn

• شروع کننده موضوع Jack
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Jack

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
روان بالینی
فکر می کردم قبلا تاپیک در این مورد این فیلم داریم که دیدم نه خیر! خلاصه یکی از شاهکار های سینمایی در ژانر درام هستش.
کارگردان : Simon Curtis
بازیگران : Michelle Williams - Eddie Redmayne - Kenneth Branagh
خلاصه: این فیلم داستانی واقعی از زندگی یک جوان بریتانیایی (Colin Clark ) است که به دنبال عشق خود یعنی کار های سینمایی میرود و به عنوان دستیار سوم کار گردان در یک پروژه مشغول به کار میشود اتفاقا در این پروژه مریلین مونرو (Merilyn Monroe) هم که در اوج فعالیت های سینمایی خود به عنوان بازیگر قرار دارد کار میکند. مریلین بازیگری وسواسی با روحیاتی خاص است که اتفاقا با بازیگر اصلی دیگر این پروژه یعنی (Sir Laurence Olivier) همخوانی ندارد در همین حال است که با کالین بیشتر آشنا میشود... (کالین شرح اتفاقات رخ داده رو در هنگام ساخت این پروژه می نویسد.) کالین داستان های رخ داده در این فیلم رو در کتاب شاهزاده ، دختر نمایشی و من (The Prince ,The Show Girl and Me) بیان کرده است.
نقد!!(ما رو چی به نقد): این فیلم به خوبی توانسته فضاسازی مربوط به زمان رخ دادن این ماجراها (1956) رو از نظر طراحی دکور یا لباس ها انجام دهد و این فضا سازی کاملا بیننده رو از این لحاظ قانع میکند. اما نکته ی دیگه اینکه کلا ساخت فیلمهایی که از روی ماجرا های واقعی ساخته می شوند سخت تر است اما این فیلم به خوبی توانسته از پس این سختی هم بر بیاید. یکی دیگه از نقاط قوت این فیلم بازی تاثیر گذار میشل ویلیامز هست که واقعا به فضاسازی فیلم کمک بزرگی کرده است.
یکی از دیالوگ ها: سر لارنس خطاب به کالین:شادی های ما دیگر پایان یافته اند. ما چیز هایی هستیم که رویاها روی ما بنا یافته اند و زندگی های کوچکمان توسط یک خواب احاطه شده اند.( از متن نمایشنامه ی طوفان اثر شکسپیر)
از یکی از فیلم هایی که مریلین مونرو بازی کرده می تونیم Some Like It Hot رو نام برد که محصول سال 1959 است.

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
پاسخ : My Week with Marilyn

فیلم خوبیه!
ولی شاهکار نیست...

• شروع کننده موضوع

Jack

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
روان بالینی

آره ولی خب یه جورایی به تصویر کشیدن زندگی افراد به خصوص اگه معروف باشن یه مقداری سخته منم از اون لحاظ گفتم. در ضمن یه سریال هم از زندگی مرلین ساختن که فکر کنم خیلی وقته داره پخش میشه (اسمش فکر کنم Smash باشه )

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

من نصف فيلمشُ ديدم. به نظرم اونقد جالب نيومد، بازي اكثر بازيگراشم دوس نداشتم. (:|

• شروع کننده موضوع

Jack

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
روان بالینی

به نقل از نرگس² :
من نصف فيلمشُ ديدم. به نظرم اونقد جالب نيومد، بازي اكثر بازيگراشم دوس نداشتم. (:|
خب البته باید از فیلم های ژانر زندگینامه خوشت بیاد! :-? چیزی هم که بیشتر از همه منو تو این فیلم تحت تاثیر قرار داد بازی خیلی طبیعی میشل ویلیامز بود و Kenneth Branagh بود.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نظر من فيلم خوبيه ولى بيشتر به درد عاشقاى مرلين ميخوره! كسايى كه همه فيلماشو ديده باشن و اينا! ولى كلاً خيلى خوب ساخته شده بود و ميشه گفت فيلم بدون اشكاليه!

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به سختی می شه بهش گفت شاهکار!

یه فیلم ِ خیلی معمولی هالیوودی که تلاش کرده بود که از مقدار هالیوودی بودنش بکاهه، ولی خب بی نتیجه بود.

فیلم به شدت خسته کننده بود و باعث نمی شد که آدم دنبالش کنه. من که هِی می زدم جلو ببینم به کجا می رسه. یکی از دلالیش مونتاژ ِ خیلی خسته کننده ش بود.

شخصیت پردازی هم معمولی بود.

نُکَت ِ برای من وجود لارنس اولیویه و ویوین لی و آرتور میلر بود.

بازی شخصیت مریلین هم خوب بود.

بالا