• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عید شده؟؟؟

• شروع کننده موضوع e.n
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام و خسته نباشید به همه دوستان کنکوری!!!!!!!!!
خب بنده بازم این پست رو از وبلاگمون کپی پیست کردم.امیدوارم که مفید باشه.

تو این پست یه کم در مورد عید و روز های مونده تا عید صحبت می کنیم.می خوام بگم که این یه هفته رو چیکار کنید و خود ایام عید رو چیکار کنید.چه طوری درس بخونید.چه قدر تعطیل کنید؟؟ اصلا تعطیل کردن درسته یا نه؟؟؟ تو ادامه مطلب یه سری چیزا نوشتم.باشد که مقبول افتد!!!
[size=12pt]1[/size]-به خدا هنوز عید نشده!!!

یه خواهش عاجزانه دارم ازتون و اونم اینه که ا الان که یه هفته مونده تا عید براخودتون عید و چهارشنبه سوری و پنج شنبه سوری و...!!!! نگیرید.شما امسال کنکور دارید و عیدتون با سال های دیگه فرق داره و امسال دقیقا 1 فروردین عید شروع میشه.اگه مثلا لباس تازه ای خریدید یا... خواهش روزی شونصد بار به هوای عید لباساتون رو نپوشید یا مثلا نگید امروز که چهارشنبه سوریه و تعطیل... ضرر می کنید ها!!

2-چیکار کنیم تو این یه هفته؟؟؟
تو این یه هفته مثل همه هفته های دیگه برای آزمون بعدتون(که تو برنامه قلم چی 8 فروردینه) مطالعه کنید کاملا عادی.مدرسه هم که ندارید پس وقت خوبیه برای درس خوندن.از دستش ندید.

3-تعطیلی فقط دو روز!!
خوهشا تو ایام دید و بازدید عید یادتون باشه که کنکور دارید یهو 13 روز تعطیل نکنید.بهترین کار اینه که روز اول عید و روز 13 بدر رو تعطیل کنید تاهم یه تنوعی باشه و هم ضرر نکرده باشد.از همین الان می گم بهتون مواظب باشید اگه یه هفته تعطیل کنید میری تو جو تعطیلی و تنبلی و شروع کردن دوباره خیلی سخت میشه.از طرف دیگه عقب هم میفتید.

4-خیلی ها نمی خونن!! پس جلو بیفتید!
تو این ایام خیلی ها برنامه های آنچنانی می نویسن ولی متاسفانه چون برنامه شون منطقی نیست عقب میفتن ولی شما که برنامه تون منطقیه و دارید پا به پای آزمون میرید جلو می تونید از "خیلی ها" جلو بزنید تو این مدت (من خودم از اونایی بودم که خیلی ها ازم جلو زدن!!!(به دلایلی) پس نصیحت های این پیر خسته رو گوش کنید و تو ایام عید به جای اینکه از تون جلو بزنن شما جلو بیفتید)

5-شوخی نداریم ها!!!
تو برنامه قلم چی آخرین فرصت برای جمع و جور کردن زوج کتاب های اول و درس هایی مثل عربی که احتمالا تموم شده و همچنین پیش یک همین ایامه عیده.(البته برای عربی هنوز هم وقت هست) نمی خوام الکی بهتون استرس بدم ولی نمی خوام الکی هم امیدوارتون کنم.خلاصه اینکه اگه اینجا تنبلی کنید و درس نخونید برای پایه(زو کتاب اول) و پیش یک تا دوران جمع بندی وقت خاصی نمی مونه.

[size=12pt]6[/size]-آزمون های8فروردین و 18 فروردین مهمن:
این دو تا آزمون رو جدی بگیرید.نه این که اگه رتبه نیارید دپرس شید ها!! نه.منظرم اینه که برنامه ش رو جدی بگیرید و سعی کنید هر طور که شده خودتون رو به برنامه برسونید.

7-هنوز عید رو تبریک نمی گم چون....
چون عید نشده!!! نمی خوام الکی جو عید بیفته تو ذهنتون و حس درس خوندنتون از بین بره!!!

8-مواظب خواب بهاری هم باشید....
در دوران عید و بهار شدیدا خوابتون رو کنترل کنید من خودم از این مورد هم ضربه دیدم.پس تو این مورد هم نصیحتم رو قبول کنید.التماس می کنم!!!!! تو بهار به طور طبیعی خواب بچه های کنکور بیشتر میشه ولی کاری کنید که این بیشتر شدن خواب بهتون ضربه نزه.پس "کنترل شدید" یادتون نره.

نوشته شده توسط جناب آقای میثم شریفی(رتبه 32)

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : عید شده؟؟؟

خب خیلی ممنون بابت پست.

من خیلی وقته میخواستم در مورد عید مطلبی بنویسم. (اینجا و یه جای دیگه) ولی اونقدر سرمون شلوغ شد که.

خب همه ی این حرفارو گوش کنین و از فرصت عیدتون به خوبی استفاده کنین. من اگه مینوشتم کمی نسبی تر مینوشتم. یعنی لزومی هم نداره دقیقن همین برنامه رو داشته باشین.

1-یعنی چی ؟؟ یعنی اگه خواستین میتونین تعداد روز های استراحتتون رو تغییر بدین. (چه خبر 2 روز ؟! یه روز هم زیادی تونه) شوخی کردم . ولی به خودتون بستگی داره. فقط دقت کنین که زمان خوبیه.

2- از من میشنوین با خونوادتون هماهنگ کنین که هر روز بر مطالعتون نظارت داشته باشن(من این مورد رو که مینویسم خندم میگیره!!!)

3- برنامه های تلوزیون : راستش خیلی وقته تلوزیون ندیدم . ولی میدونم که برای عید سنگ تموم میذارن. برنامه بریزین که یک یا حداکثر دو برنامه رو ببینین. وگرنه میتونین کل عیدتون رو پای تلوزیون بگذرونین. (برنامه های طنزی مثه "پایتخت" رو نگاه کنین. دیگه فیلم سینمایی رو بیخیال بشین. بعد کنکور اونقدر وقت دارین که این فیلم هارو به طور کامل!!! ببینین)

4- هوای عید و خواب بهاره : مطمئنم که این برای شما پیش نمیاد(امیدوارم) ولی عید هوا هم یه جوریه!!! سعی کنین از این هوا برای مطالعه ی خوب استفاده کنین. نه برای خواب!!!

5- دید و بازدید : ببینین خودمونی بگم هر چیزی رو سعی کنین در حد تعادل داشته باشین. افراط و تفریط در هر چیزی بده. دید و بازدید هم همینطور. شما امسال کنکوری هستین پس دیگه بقیه زیاد اصراری ندارن که شما به خونه پسر دایی نوه ی پسر عموی ناتنی پدربزرگتون برین!!!!!!! ولی دیگه اونقدر هم چیز نباشین که مثلن بعد سالی دایی تون اومده خونتون و شما گرفتین نشستین تو اتاق مثلن درس میخورین.

6- حرکت مثبت : چه جوری بگم ؟ در مقابل هر اتفاقی میشه چند جور برخورد داشت. هم میشه آدم خودشو ببازه و هم انگیزه پیدا کنه. از هر چیزی هم میشه انگیزه گرفت. من یادمه همین موقع عید بود که به خودم اومدم. یعنی چند تا تلنگر خورد بهم. اونم از کی ؟ از پسر عمه ام که هیچ ربطی به کنکور نداره. یا صبح 13بدر از معلم تاریخ راهنماییم.
پس شما هم از هر چیزی انگیزه ی مثبت بگیرین . هر اتفاقی رو یه تلنگر بدونین . به جای بد برداشت و نمیدونم از دست دادن روحیه!!!!

7- حرص نخورین: ببینین شما هر چقدر هم که بخواین ممکنه یه چیزایی مطابق برنامتون پیش نره. اگه این جوری شد چیکار میکنین. بیخیال کل برنامه میشین و چند تا فحش و ناسزا به در و دیوار میدین و میگین که همیشه این جوری بوده و هست و میشینین حرص میخورین و ... . خب این اشتباهه. شما بیشتر از این که به خاطر درس نخوندن ضربه بخورین به خاطر ناراحتی ضربه میخورین. پس خلاصه میگم اگر اتفاقی افتاد و یکی دو روز اونجوری نبود که میخواستین حرص نخورین و بقیه ی زمان باقیمانده رو به خاطر هیچ و پوچ از دست ندید. بخندین.

پ.ن: 33!

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

تو عید فقط قسمتایی از پایه و پیش1 که قبلا خوب نخوندیم و اشکال داریم رو باید بخونیم یا کلا دوره کنیم؟؟
کتاب نوروز واسه عید خوبه؟؟ کتابای جمع بندی پیش و پایه چطور؟؟

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

کتاب نوروز:من خوندم.بد نبود.نسبتا خوب بود.بعضی جاهاش نکات خوبی داشت.ولی من یه جور دیگه اونو میخوندم.یعنی قبل اینکه شروع کنم به درس خوندن تایم میگرفتم یه آزمونشو مثلا زیست تستاشو میزدم بعد ارزیابی میکردم ببینم دقیقا تو کدوم مباحث اشکال دارم.این باعث میشد وقتی میخوندم اون مباحث رو با تاکید بیشتری بخونم.یا یه جورایی بدونم کجاها یادم رفته.
جمع بندی پیش و پایه:نسبت به کتاب نوروز سطح بالاتری داشت.ولی اگه اشتباه نکنم سواات کنکور بود بعضیاش.
تو آزمون 8 و 18 فروردین تعدادی از سوالاتتون عینا از این کتابا خواهد بود که معایب ومزایایی داره.
ضمنن بچه ها تعدادی از نکات هستن که تو این کتابا خیلی مورد تاکید قرار گرفتن حتما اونارو به یاد داشته باشید.
مثلا تو زیست پیش فصل 5 یه نکته ای هست اونم اینکه خودلقاحی فراوانی نسبی آلل ها رو تغییر نمیده.من تو ـزمونا 3و4 بار اینو اشتباه پاسخ دادم آخرش دیگه نوشتم زدم رو دیوار اتاقم تا برام تثبیت بشه.تو آزمون جامع 3 کانون این سوالو بالاخره درست جواب دادم :D

raha g

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
bojnord
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
نفت