• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اسفند (از این به بعد چیکار کنیم؟؟؟)

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
خب راستش اسفند و راست ترشو بخواین از این به بعد هر ماه حال و هوای خاصی داره.

اسفند ماه هم یه جورایی خاصه. نمیدونم از چی بگم. از فکرایی که ممکنه بیاد سرتون . از این که کم کم دیگه قضیه جدی میشه. خودم یادمه که دیگه احساس میکردیم بازی تموم شد و ... . یا اینکه مثلن یادمه این فکر به ذهنم زده بود که مثلن بخونیم چی میشه و نخونیم چی میشه.

این که چه حقوقی بر دوش ماست و ... .

بعضی وقت ها به آینده فکر میکنین. به این که اگه فلان رتبه رو بیارم . بعدش فلان رشته رو میزنم.(خدا رو شکر فعلن چیزی زیادی از پشت کنکور نمیدونین و همه چی رو خوب میبینین!!!:D) این خیالات رو اگه ادامه بدین آخرش معلوم نیس به کجا برسین.
مثلن یه وقت میبینین دارین به این فکر میکنین که برای چهارشنبه سوری ترقه چی بخرم!؟؟؟؟

بعد میگین نه باید بشینم درس بخونم. یه حسابی میکنین که الان اینقدر خوندم . ولی باید بیشتر این بخونم. از کی بیشتر بخونم. آهان از شنبه هفته ی بعد میشینم میخونم. خب پس الان بهترین کار اینه که یه برنامه ی توپ بریزم برای هفته ی بعد که هفته ی بعد وقتم هدر نره.
مواظب باشین. این خیلی بده . و گردن همه رو میگیره. مواظب باشین!!!

یه عده هم دارن به این فکر میکنن که ما عید قراره چیکار بکنیم. ببینین من یادمه پارسال به من گفتن زیاد به عید فکر نکن . خود عید میفهمی چی میشه ولی من گوش ندادم. عید هم کار خاصی نکردم.حالا به شما میگم. آقا تا میتونین به عید فکر نکنین . به بهانه ی عید الان و امروزتون رو از دست ندید.

گفتم الان شما برنامتون کاملن مشخصه که چیکار باید بکنین. وظیفه ی الانتون رو به درستی انجام بدین . اونوقت عید با خیال راحت میتونین به کارای باقی مونده برسین.

آقا باز هم میگم عید فوقش 3-4 روزش با روزای دیگه میتونه فرق کنه. بعدش میتونین درس بخونین. میتونین برین کتابخونه. اگه مدرستون برنامه ی خوبی داره برین اونجا. یا اصلن بمونین خونه درس بخونین. خلاصه فقط و فقط اینو یادتون باشه الان به عید فکر نکنین.

در مورد این که چه درسایی بخونین و ... . اینو میتونم بگم بهتون که اکثرن طبق یه برنامه ای دارین پیش میرین. از این به بعد هم برنامتون رو سعی کنین تا حد امکان با همون برنامه پیش ببرین مگر در مواردی که احساس نیاز میکنین به کار بیشتر روی یک مبحث یا درس خاص. که معمولن اون برنامه ها برای این مباحث جبرانی هم یه فکری کردن.

مثال میزنم. من تقریبن مفید ترین کارم تو عید این بود که شیمی 3 رو خوندم. یعنی برداشتم همه ی واکنش های توی کتاب رو خوردم.(!!!)
یا مثلن تو دوره ی جمع بندی دین و زندگی رو خوب خوندم.

این جوری بود که مثلن 70 درصد وقتم برای اجرای برنامه ی عادی کانون بود و 30 درصد بقیه برای درسای خاص.

در این پست اگر در مورد اسفند سوالی دارین بپرسین سوالای دیگه تو پست های دیگه!!!!

بذارین یه نظمی باشه توی پست ها

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
پاسخ : اسفند (از این به بعد چیکار کنیم؟؟؟)

الان اسفند دقیقا پیشنهادتون چیه ؟ فقط به همون ( مثلا برنامه کانون بپردازیم ) یا مثلا الان رو عقب موندگی هامون کار کنیم یا نه ؟

ویرایش: :D خوبه یه تعریف از عقب موندگی بدیم ! (این جوری ایهام تناسب داره ! ممکنه بد برداشت بشه! :)) )
عقب موندگی در اینجا عبارت است از کارهایی که باید قبلا انجام می دادیم ولی از انجام انها غافل شده در نتیجه از ان کارها عقب ماندیم !
موافقین با تعریف ایا !؟ :D

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

الان اسفند دقیقا پیشنهادتون چیه ؟ فقط به همون ( مثلا برنامه کانون بپردازیم ) یا مثلا الان رو عقب موندگی هامون کار کنیم یا نه ؟

خب گفتم که . الان شما اون برنامه ی کانون رو تا میتونین به طور کامل انجام بدین. ببینین شما اگه برنامه ی الان رو هم به خاطر عقب موندگی های قبلیتون کامل انجام ندین این سلسله ی عقب موندگی مثه دومینو میره .... .

پس الان کارتون رو درست انجام بدین . در فرصت مناسب عقب موندگی های قبلی رو جبران میکنین. فعلن عقب موندگی جبران نکنین.(نمیدونم چرا از این واژه بدم میاد!)

حالا در بعضی درسا میتونین بعضی چیزهارو اگه دیدین وقت اضافی آوردین به صلاحدید خودتون جبران کنین. مثلن اگه تو ادبیات تا حالا آرایه خوب کار نکردین از این آزمون علاوه بر برنامه ی آزمون کمی هم آرایه کار کنین!!!

3PDE.F

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
معمارم

من به اين نتيجه رسيدم كه ديفم مثلا خيلي كار ميخواد بيشتر وقتم روي خوب خوندن ديف ميره زياد نميرسم درساي ديگمو بخونم در واقع ميشه گفت 70درصد وقتم رو ديف ميره مخصوصا كه الان فني ترم شده نميرسم درساي ديگه خيلي وقت بذارم ديفم نميتونم كمتر اين بخونم چون نيازه اين قدر واقعا برام
كاملا گيج شدم!

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

خب به نظر من هم برنامه کانون رو پیش بگیرید.من فقط تنها چیز اضافی تر که تونستم بکنم این بود که فصل آغازیان رو که تو برنامه کانون نبود رو تو اسفند خوندم چون نمیخواستم بعد عید اولین بار اون فصلو بخونم.هرچند قارچ رو نرسیدم بخونم و موند دقیقا واسه شب امتحان زیست تو خرداد.ولی چنان خوب تونستم بخونم که مشکلی نداشتم تو این فصل..یه چیز بگم بیشتر از اونی که وقتشو ندارید خوندن_درس اضافی رو تو برنامه تون نگنجونید.مثلا من تو اسفند یه برنامه ای واسه خودم نوشتم که باید روزی 14 ساعت با کیفیت بالا میخوندم تا برنامه رو برسم ولی در عرض چند روز فهمیدم که نباید طمع کنم.چون کیفیت مطالعه ام پایین اومد سعی میکردم سریع بخونم تا همه شو برسم ولی نمیرسیدم و استرس کاذب میگرفتم.پس یادتون باشه:
[size=14pt]خوندن همه چیز= خوندن هیچ چیز[/size]

• لایک
امتیازات: s`dni

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

خوب پ این کارهایی رو که از قبل مونده رو باید کی انجام بدیم ؟ پس ؟اخه من باید برنامه ی 4 هفته ای کانون رو تو 3 هفته انجام بدم + اینکه یه درسایی مث نظریه اعداد و اینا نمی خوام بمونه واسه بعد عید ! خوب اینا رو چه کار کنم ؟ :(
اخه من هم امشب با کلی مشقت نشستم یه برنامه ریختم خیلی فراتر از اونی بود که تا حالا می خوندم !انرزی منفی ندیدنا !ولی خوب به نظر خودمم قطعا کیفیت میاد پایین ولی...؟؟؟؟ :-s

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

ببین میتونی یه وختی رو بذاری برای دروسی که ازشون عقب موندی و اونا رو جبران کنی
شاید قبلن وخت کافی نذاشتی پس حالا با یه کم وخت بیشتر گذاشتن جبران میشه(مثلن نیم ساعت شبا بیشتر بخون)

برای اسفند هم همون طور که با کانون پیش میرید تو وختای اضافی که حتمن پیدا میکنین عقب موندگی هاتون رو کامل کنین که دقیقن اونجایی که میخواید برای عید .برسید
عید رو هم برای خودتون غول نکنید که بترشید همه تلاشتون رو داشته باشید و کاهلی نکنید .
بعدش دیگه افسوس نمیخورید که....شما تلاشتونو کردید :)

• لایک

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

ببینید منظورتون از عقب موندن از برنامه چیه؟اگه کلا نخوندید یه فصلی رو قضیه ش با این که مثلا از 150تا تست 50تاش مونده فرق داره ها!!!!!برا هر کدوم باید یه تکنیک جدا در نظر بگیرید.ضمنن تو عید قرار نیست اتفاق خیلی مهمی بیفته.بعضی درسارو هم میتونید هر روز بخونید.مثلا من تو عید هر روز عربی + لغات ادبیات رو میخوندم.یه جوری برام تفریح شده بود که هم خوندنش لذت بخش بود(چون کم وقت میگرفت و انرژی زیادی نمیگرفت)و هم خوب تونستم جمعش کنم.

• لایک

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

شدیدا استرس عید منو گرفته
به جان خودم من جنبه ی تعطیلی ندارم
مخصوصا این که اهل بیت ی هفته ای نیستن
می خوام رو فیزیک سرمایه گذاری 50% وقت بکنم میارزه؟
میشه ریاضی رو تو عید به جایی رسوند یا همون فیزیک بهتره؟بشه نقطه ی قوتم

چی بخونم کی بخونم چند ساعت بخونم
کجا بخونم با کب بخونم چه کتابی چه دبیری چه دی وی دی آموزشی ای؟اردو نوروزی؟dvdهای کانون؟گزینه؟100؟

ی چیز دیگه
من جنبه ی خونه خالی ندارم
کاریم نمیکنم ولی درسم نمی خونم!

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

همون طور که گفته شد عید چیز خاصی نیس که انقد نگرانش باشید چه برسه به اینکه از حالا استرس هم داشته باشی
من تجربی بودم از این نظر که کدوم درس رو بخونی نمیدونم اما تعادل رو میدونم مهمه
قبلن روزای تعطیل چقد میخوندی؟الانم همون حدودا یا یه ساعت بیشتر
چون مداوم قراره 12 13 روز بخونی بایذ تایم به اندازه ای باشه که خسته نشی
در مورد تنهاییم اره واقعن این مدت تنها نمیشه
با دوستان تو مدرسه یا کتابخونه

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

باو کو کتابخونه هفته ی اول بستن
با دوستا هم نمیشه درس خوند چون هرکی ی چیزی میخونه هرچی به ذهنش رسید میگه بعدشم هی سر صحبت باز میشه

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

یه چیزی بگم، البته من نه پشتیبانم نه خفنم نه هیچی! :D
جای مطالعه رو خودتون باید درست کنین. یعنی چی؟ مثلا من دوم دبیرستان که تازه وارد پروسه دانش آموزی و درس خوندن شده بودم دیدم مامانمو ببینم همش باهاش حرف میزنم اتاقمم امکانات تفریحیش زیاده، خودم رفتم رو پاگرد پله های بالا پشت بوم اتاق مطالعه ساختم. صدایی هم شنیده نمی شد اصلا. میز و دیوار و قفسه کتابارم با سلیقه خودم آماده کردم. زمستون هوا سرد شد هم به همین ترتیب رفتم سراغ انباری+یه بخاری دیواری واسم نصب کرد بابام. :D حالا شاید خونتون شلوغ باشه (که قطعا از خونه ما شلوغتر نیست!) ولی حتما یه راهی هست...

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

درست میگه منم برای کنکور جای مطالعم رو با توجه به ارامشم عوض میکردم
مثلن عید یه هفته مهمون داشتیم.اولش نگران شدم که دارن میان اما بعد وسایلم رو بردم تو پارکینگ و میخوندم و برای ناهارو خوابو رست کلن میرفتم خونه
نه تنها بهم خوش گذشت بودنشون,تراز کانونم هم تو عید یه عالمه زیاد شد
یه کم به اطراف توجه کنین.جاهای بکری وا3 مطالعه پیدا میکنین

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

این که میگین تو عید قرار نیست اتفاق مهمی بیفته. یعنی کلا نباید اسمشو بذاریم دوران طلایی دیگه؟
بعد این که یک فرصت جبرانیه...مثلا من فصل شکست نور و گیر کردم. از اول گیر بودم 3 بارم خوندم بازم نمیتونم خوب حل کنم.
این جور چیزا تو عید واقعا جبران میشه؟
ی چیز دیگه:
تو این چندین روز بهتره اول ی دور کل پایه رو بخونیم به جز مباحثی که اشکال داریم بعد 2-3 روز وقت بذاریم رو مباحثی که اشکال داریم؟
یا این که چند بخش رو انتخاب کنیم و کل کتابارو مرور نکنیم؟

منم یکم گیج شدم...
باید سوالامونو دقیقا کجا بپرسیم. اینجا یا اون مشکلات کنکوری ها...؟

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من شخصن تو عید برنامه کانون رو موبه مو اجرا کردم و وخت بیشتری برای دروسی که ضعیف بودم گذاشتم مثلن روزی 1 ساعت به طور ثابت مال ریاضی بود
و یه برنامه 8 ساعتی برای کانون و یه 4 ساعتی برای ضعف ها و عقب موندگی هام
از کارم راضی بودم چون سنجش و کانون رتبه و تراز خوبی اوردم
نه واقعن مهمه و دوران طلاییه.چون کم کم بوی کنکور میاد اما نه اونقدر بزرگش کنید که هنو نرسیده به عید براش استرس داشته باشین

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از haniiii :
من شخصن تو عید برنامه کانون رو موبه مو اجرا کردم و وخت بیشتری برای دروسی که ضعیف بودم گذاشتم مثلن روزی 1 ساعت به طور ثابت مال ریاضی بود
و یه برنامه 8 ساعتی برای کانون و یه 4 ساعتی برای ضعف ها و عقب موندگی هام
از کارم راضی بودم چون سنجش و کانون رتبه و تراز خوبی اوردم
نه واقعن مهمه و دوران طلاییه.چون کم کم بوی کنکور میاد اما نه اونقدر بزرگش کنید که هنو نرسیده به عید براش استرس داشته باشین
منم هر روز عربی و ریاضی گذاشتم. الان برنامه ریختم، هر کاری می کنم 2 فصل هندسه با 2 فصل فیزیک میمونه!
واقعا تونستی تو عید روزی 12 ساعت بخونی؟! این که میگن اگه تو عید زیاده روی کنی بعدش خسته میشی چرنده یا واقعا همینه؟

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

ببخشيديه سوالي!
براي جمع بندي ادبيات پايه بايدمبحثي خونديادرس به درس؟
مثلاشعراکلشون جدا،املاجدا،آرايه جدا،درساي غيرشعري جدا؟ياازهمون اول کتابوبازکنيم بخونيم؟

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

برای ادبیات پیشنهاد من اینه که از این به بعد بیشتر سعی کنین مبحثی بخونین. یعنی برای مثال لغت و املا های چند درس رو یه جا. تاریخ ادبیات و ... .

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

مثلاميشه شعرهاروباهم خوند؟درآمدهاي بالاشوباهم؟
املاجدا؟آرايه جدا؟
بعديه سوالي!
من ترم2برنامه مدرسه روکاملاگذاشتم کنار!حتي غيبت زيادداشتم!نميخوندم!اماتمام دوستام قبل ازبرنامه کانون بامدرسه پيش رفتن ميگفتن پشتيباناومشاوراشون گفتن که مدرسه ارجحيت داره!امامن آخرافهميدم وديگه کاري نتونستم بکنم!الان بنظرتون من ضررکردم؟بعدعيدوقت تازه خوندن نيست؟آزمون جامع اول سنجش روهم ثبت نام کردم باتوجه به اينکه يک چهارم کتب پيش روتسلط ندارم!
خيلي ميترسم!آياضرر کردم؟

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ghasedak3731 :
منم هر روز عربی و ریاضی گذاشتم. الان برنامه ریختم، هر کاری می کنم 2 فصل هندسه با 2 فصل فیزیک میمونه!
واقعا تونستی تو عید روزی 12 ساعت بخونی؟! این که میگن اگه تو عید زیاده روی کنی بعدش خسته میشی چرنده یا واقعا همینه؟

اره.من تو مدرسه هام13 ساعت میخوندم.اذیت نشدم.اما درسته اگه تو عید زیاده روی کنی بعدش وا میزنی
چون 12 13 روز پشت سر هم باش درس خوند خسته میشی و تا کنکور هم چون باید مداوم خوند دیگه روح و روانی نمی مونه وا3ت

بالا