• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هاجر-۱۰۱۱۶

• شروع کننده موضوع

Hajar-skh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1تبریز ولی الان فرهنگ
شهر
تبریز
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
حقوق
خوب اگه بخوایم همه کتابایی که خوندیمو بنویسیم که زیاد میشه. پس منم فقط اون کتابایی رو مینویسم که خیلی دوسشون دارمو پیشنهاد میکنم حتمن بخونین :D

1
.چشمهایش / بزرگ علوی
2.شازده کوچولو / آنتوان دوسنت اگزوپری >:D<
3.پرواز شبانه/ پازم همون اگزوپری
4.بادبادک باز/خالد حسینی
5.کوری/ژوزه ساراماگو
6.مونالیزای منتشر/شاهرخ گیوا
7.کوزه بشکسته/مسعود بهنود :D
8.دم را دریاب/سال بلو
9.از پاریز تا پاریس/محمد ابراهیم باستانی پاریزی
10.شازده احتجاب/هوشنگ گلشیری
11.کیمیا خاتون/ سعیده قدس
12.در جست و جوی قطعه گم شده/شل سیلوراستاین x:
13.لافکادیو/شل سیلور استاین
14.باغ آلبالو/آنتوان چخوف B-)
15.داش آکل/صادق هدایت
16.مرد داستان فروش/یوستین گاردر
17.اگر داوینچی مرا می دید/ کامبیز درم بخش :P
18.جین ایر/شارلوت برونته
19.بلندیهای بادگیر/امیلی برونته
20.دختر قرن بیستم/کارول درینک واتر(یادمه نویسنده اش یه قضیه ای داشت، الان درس یادم نیس چی بود ولی فک کنم دوتا نویسنده داشت) :|
21.جاناتان مرغ دریایی/ ریچارد باخ(اینو به خاطر این خوندم که ریچارد باخ از نوادگان سباستین باخ بود، ولی شد بهترین کتاب عمرم >:D<)
22.پدربزرگ پیکاسو/مارینا پیکاسو
23.چهل سالگی/ ناهید طباطبایی
24.مشت بر پوست/هوشنگ مرادی کرمانی( هوشو >:D<)
25.زنان کوچک و مردان کوچک/ لوییزا می آلکوت
26. سری آنشرلی(همونی که 8 جلده)/ لوسی مد منتگمری
27.خانوم/ مسعود بهنود

(فک کنم فعلن بسه دیگه) :)

کتابهایی که دارم میخونم:

الان دارم سمفونی مردگان/ عباس معروفی رو میخونم(تا اینجاش( یعنی صفحه 110 ) که خیلی خوب بوده) ;;)

کتابهایی که قراره در آینده نزدیک بخونم:

1.خرمگس/اتل لیلیان وینیچ
2.فریدون سه پسر داشت/عباس معروفی
3.مردی در تبعید ابدی/نادر ابراهیمی
4.لبه تیغ/سامرست موام
5.کلنل/محمود دولت آبادی( البته خدا میدونه کی؟) :-"
6.لیدی الیزابت/ آلیسون ویر
و
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

آخه مگه میشه کتابهایی رو که دوس داریم بخونیم اینجا جا بدیم؟؟؟؟؟ :O

• شروع کننده موضوع

Hajar-skh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
حقوق
پاسخ : هاجر-10116

1.چشمهایش/بزرگ علوی

به نظر من که کتاب خیلی خوبیه. یعنی عالیه. داستانش تو زمان رضاشاه اتفاق میفته. درباره یه استاد نقاشی به نام دکتر ماکانه که توی ایران خیلی محبوبه و آزاد زندگی میکنه و همه معتقدن که توی زندگیش به هیچ زنی احساس ویژه ای نداشته. تا اینکه سالها بعد از مرگش یکی از تابلوهاش پیدا میشه که اسم تابلو"چشمهایش" بوده و چشمهای دختری توی اون نقاشی شده و بعدش کسی که این تابلو رو پیدا کرده میفته دنبال اینکه درباره ی یه بعد دیگه از زندگی استاد تحقیق کنه و ادامه ماجرا کشمکش های اون دختر با نفسش برای عشقش و آرمان هاش و اینا که دیگه نمیگم که اگه نخوندین لذتتون از خوندنش تباه نشه. B-) درباره این کتاب عده ای گفتن که داستان درباره کمال الملک هست. نمیدونم چقدر درسته ولی شخصیت استاد ماکان به اون چیزایی که درباره استاد کمال الملک شنیدیم خیلی شبیهه :) به هرحال اگه نخوندین هرچه زودتر شروع کنین بخونینش که واقعا شاهکاره ;))

• شروع کننده موضوع

Hajar-skh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
حقوق

2.شازده کوچولو/ آنتوان دو سنت اگزوپری

دیگه واسه این که توضیحی ندارم بدم. همه خوندن و کسانی هم که نخوندن نیازی به توضیح ندارن دیگه. اصلن این کتاب رو 10000 بارم بخونین بازم کمه. هر دفعه چیزای جدیدی ازش یاد میگیرین :D >:D<

• شروع کننده موضوع

Hajar-skh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
حقوق

سمفونی مردگان( تموم نشده دارم میخونمش هنوز) (:|

2 تا نکته مثبت داره این کتاب. یکی اینکه هی زمانش عوض میشه.. دومی هم اینکه توی موومان اول 2تا راوی داره. خیلی لذت بخش آدمو گیج میکنه. ولی درمجموع تا الان 200 صفحه خوندم به نظرم هیچ چیز جالب دیگه ای نداره. اولا که فضاسازیش خیلی ضعیفه. کلا هنوز نفهمیدم نقش یوسف تو داستان چیه ؟؟ فقط چند بار اونم خیلی محدود توضیح داده راجع بهش. ولی شخصیت پردازی نکرده این یوسفو (البته تا صفحه 200) راستی از کسانی که خوندنش تا آخر کسی فهمیده چرا اسمش "سمفونی" مردگانه؟؟ غیر از 4 موومان بودنش شباهتش با سمفونی چیه؟ ~X(

• شروع کننده موضوع

Hajar-skh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
حقوق

3. پدر، مادر ما متهمیم :D

دیروز شروع کردم این کتاب دکتر شریعتی رو . راستش از اسمش خوشم اومد ولی وقتی شروع کردم به نظرم خیلی جالب تر از اسمشم اومد. فعلا که حدود 15 صفحه خوندم .. ولی تا اینجا درباره این نوشته که چرا تو ایران همه روی همدیگه برچسب میزنن؟!!! دکتر شریعتی به عنوان یک متفکر معتقده که نسل اون از نظر مذهبی ها متهم به این هستند که دین و ایمانشون رو به خاطرعلم فراموش کردن (مثلا چون کراوات داره و ریش نداره ~X() و از نظر فیلسوفها و دانشمندان غیر مذهبی به این متهم هستن که علم رو به نوعی به خدمت مذهب گرفتن. خلاصه که متهم شده کلا دیگه. بعد ریشه یابی کرده که جرا مذهب و دین انقدر توی ایران مورد نفرت قرار گرفته و چی باعث شده شخصیتهای علمی مذهبی، علمشون هم به خاطر مذهبی بودنشون بره زیر سوال. خیلی قشنگه به نظرم. تمومش که کردم یه پست حسابی براش مینویسم B-)

بالا