• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای کنکور ۹۲ در تابستان چه کنیم؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : برای کنکور ۹۲ در تابستان چه کنیم؟

به نقل از ســــــــیمیــن :
این کنکورت را قورت بده که شما میگید منم اسمشو از یه مشاور شنیدم اما الان اصلا یادم نمیاد که راجع به چی بود..میشه راجع بهش و اینکه انتشاراتشو نویسندش چیه و اینا توضیح بدین؟مرسی :)

و اینکه بنظر شما آموزش اینقد مهمه که واسه همه درسامون بریم کلاس کنکور؟آخه این درسارو که تو مدرسه خوندیمو بیشتراشونم نکاتشونو بهمون گفتن فک میکنم با تست زدن بشه از پسشون بر بیایم..منظورم عمومیاس البته..یعنی بنظرتون کلاس رفتن واسه همه درسا وقتمونو نمیگیره؟
بستگی داره چجور کلاسی بری. منظورت خصوصیه یا مدرسه یا آموزشگاه بیرون؟
برای دروس عمومی لازم نیست. اگر خودت بخونی البته. اگر خودت نمیتونی روال عمومی خوندنت رو حفظ کنی برو کلاس. اما اگر میتونی رو برنامه بخونی و تنبلی نمیکنی کلاس نمیخواد.

به نقل از boska2010 :
داداش من الان گیر کردم ناجوووور کمکم کنید...نمیدونم طبق برنامه کی بخونم؟گزینه 2 میگه ابتدا دوم و بخونید بعد سوم اما مدرسه ما میخواد بر عکس درس بده...جای من بودید چه می کردید؟
دوم و سوم رو تو تابستان درس میده مدرسه؟ اگر تو تابستون اینکارو میکنه و برنامشون خوبه ، فرق خاصی نمیکنه که دوم رو اول بخونی یا سوم رو. اگر هم برنامه مدرستون خوب نیست و پیش هم درس نمیدن میتونی تابستون نری مدرسه و با گزینه دو خودت بخونی.

به نقل از REZA73 :
ما که امسال هیچ چیزی نگفته مدرسمون در مورد تابستون، همه دبیرای خوبمون هم دارن میرن،از یه طرف میگین به حرف پور دسمالچی گوش ندین.مشاور مدرسمونم که هیچی حالیش نیست
یکی بگه من باید چه کار کنم؟ :((
من به شما نگفتم به حرف پوردستمال گوش نکنید. اونجا که نوشته بودم گوش نده مخاطبم close بود و توضیح داشت. شما اگر مدرستون برای تابستون برنامه ای نداره اتفاقا باید به حرف پوردستمال گوش بدین. حالا من نمیدونم سیستم گام اول چجوریه ولی خب بچه ها تعریف میکنن. اگر تابستون مدرستون برنامه نداره پیگیر گام اول باشین.

به نقل از close :
خب...اگه اينجوريه بايد تو تابستون پايه کار کنم،بعد تو مدرسه وقت ميشه همزمان با درساي پيش تست هم بزنم؟:-?
+واقعا خيلي اين انجمن عاليه!مرسي
کلا تابستون و ترم اول پیش وقت میشه با برنامه مدرسه پیش رفت (هم پیش هم پایه). یعنی هم میرسی تست بزنی واسه کلاسهات هم بری سر کلاس های مدرسه. فقط باید از اول مراقب باشی عقب نیافتی. بعد امتحانات ترم کم کم وقت کم میاد و برنامه فشرده میشه. ( این تیکه توضیح واسه close بود فقط چون سیستمش مدرسشون فرق میکنه با مال خیلی از شماها )

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

مدرسه ی ما قصد نداره همه ی پایه رو درس بده.
کلاً یه ماه کلاس داریم که یه فصل از پیش اختصاصیا رو بهمون درس بدن و نگاهی به پایه.
فکر میکنید خیلی فرق میکنه آدم سر کلاس باشه تا خودش بخونه؟
من ترجیح میدم خودم بخونم ولی چون بحث کنکوره مطمئن نیستم از این تصمیم.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

توی یک ماه که کاری نمیتونن بکنن ! پیش رو هرچی درس بدن بازم مهر دوباره درس میدن یا نه؟ فک نکنم درس بدن دیگه.

شما پیش رو برید سرکلاس. چون بعدا درس نمیدن و شما عقب میمونید.

اما روی کلاس های پایه مدرسه اصلا حساب نکن. خودت بخون.

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

یه سوال دوستان
من از بچه های مدرسمون که سال 90 کنکور دادن و از بقیه نتیجه ی بهتری گرفتن پرسیدم.میگن که از حدود 10 تیر شروع کردن.حتی با وجود اینکه 24 خرداد نهاییشون تموم شده بود(ما 27 خرداد) حالا ما بخوایم از 3تیر شروع کنیم زود نیست؟ خسته نمیشیم؟ #-o

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

نتیجه خوب گرفتن تابعی از هزاران فاکتوره. چندروز دیر یا زود شروع کردن فرقی نمیکنه. حتی خیلی ها از ترم دوم یا عید شروع میکنن و خیلی بهتر از کسانی که از از تابستون شروع کردند نتیجه میگیرند. تلاش - برنامه ریزی - اعتماد به نفس - پایه درسی - هوش - توانایی فیزیکی - غذا - آب و هوا - خانواده - شانس - معلم - مدرسه - انگیزه - اراده و .. همگی تاثیر دارند. توی کنکور زورزدن بیخودی فایده زیادی نداره. مهم درست درس خوندنه.

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

چرا اینقدر موج منفی میدید به خودتون آخه شما نمی خواین شروع کنین فقط به خاطر اینکه ممکنه در آینده خسته شین پس اصلا شروع نکنید دیگه چون ممکنه یه ماه آخر خسته شید وایستید اول خرداد 92 شروع کنید که با انرژی زیاد تا کنکور بخونید ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X(

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

من حرف هایی که شنیدمو گفتم.تایید یا تکذیب نکردم.انقدر زود جوش نباشین لطفا
من دارم میپرسم بین امتحان نهایی و شروع برای کنکور چقدر فاصله باید باشه.همین :)

saleh_1995

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Sadra
شهر
kermanshah

سلام به همه :D
منم مثه شما دوستان گل کنکوریه ۹۲ ام :-ss
البته ممکنه این سوالم به اینجا ربطی نداشته باشه ولی ممنون میشم جواب بدین :)
جریان این رشته معارف اسلامی که با انسانیا کنکور میدن چیه؟
آیا اینا یه سهمیه خاص بهشون میدن؟
چون من شنیدم تو کنکور اونا ۲۰ تا سوال اضافه دارن از درس اصول فقه :O
ممنون میشم توضیح بدید

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

وای :-ssمن از همین امروز شروع میکنم به درس خوندن کلاس مدرسه که شهرویر شروع میشه
بخوام تا اون موقع صبر کنم دیگه هیچی
من اول ی درس رو انتخاب میکنم پایش رو تموم میکنم بعد همین طوری همه ی دس را پیش میرم
حالااگه امتحان نهایی قبولم شم!
مشاوره مدرسمون میگه گام اول گزینه 2 برنامه ش امتحانیش بدرد نمیخوره بهته قلم چی و سنش شرکت کنید!
بچه ها ی برنامه ای هست به نام فرصت برابر هر روز ساعت 5 کانال اموزش نشون میده حرفای مشاوره ای که میزنه خیلی خوبه!
من با اینکه سال دیگه کنکور دار ولی از پارسال نگاه میکردم حرفای مشاوره ایش خیلی کمکم کرد
بد نیس ی نگاه بندازین!

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

نظر من :
زیاد به حرف مشاورا توجه نکنین که می گن اگه روز 12 ساعت درس نخونی آزاد هم قبول نمی شی
+
نه از اول تیر بلکه از شنشبه 3 وم تیر شروع کنید.
+
تابتستون رو صرف بخش هایی کنین که نخوندین.مثلا اگر هندسه یا ریاضی مشکل داشتین سعی کنین اول اونا رو حل کنین.یا اگر مثل من درس های عمومی رو اهمیت ندادین شروع به خوندشون کنین .خود من اگر می خواستم شروع کنم از دینی شروع می کردم و بعد ادبیات
+
خیلی رو تست زنی تاکید نکنید.سعی کنید اول از همه کتاب رو عمیق عمیق بخونید و بعد تست بزنید.
+
زیاد تحت تاثیر جو روانی دوستان و آشنایا ن قرار نگیرید.لزومی نداره رتبه ی کسی که 8 ساعت درس می خنوننه بهتر از رتبه ی کسی شه کخ 5 ساعت درس می خونه.
+
زیاد به خودتون فشار نیارین و یواش یواش شروع کنید.

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

دوستان نظرشون رو گام اول هست؟

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از REZA73 :
دوستان نظرشون رو گام اول هست؟
من که نظرم رو کانون هستش!
کانون حرف نداره فقط تابستونش یکم اسونه ولی گزینه 2 برنامش خیلی سخته ادمو نا امید میکنه

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها لطفاً اینجا رو کانون و گزینه۲ بحث نکنین

ما اینجا هر ۲ تا رو بررسی کردیم ، میتونین مطالعه کنین

مچّکرم

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از shnk :
من اول ی درس رو انتخاب میکنم پایش رو تموم میکنم بعد همین طوری همه ی دس را پیش میرم
این کار اشتباهه. اینکه یک درس رو انتخاب کنی بشینی پاش و بعدش تموم شد بری سراغ یکی دیگه. این شیوه درس خوندن برای کنکور غلطه.
شما باید درس ها رو موازی و همزمان با هم بخونید. ادامه دار بودن مطالعه یک درس باعث میشه فضای اون درس تو ذهنتون باشه و بهتر تو حافظتون بمونه.
وقتی میشینی فقط پای یک درس ، گرم که میشی اون درس خیلی راحت میشه برات. مثال های زیاد حل میکنی راه حل تکراری میشه برات و مسائل ساده. بعد میری دوسه تا درس دیگه رو هم میخونی. برمیگردی درس اولی میبینی مثل اول نمیتونی حل کنی. فایده نداره اینجوری خوندن. توی برنامه ریزیت تجدیدنظر کن.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از محمّد :
این کار اشتباهه. اینکه یک درس رو انتخاب کنی بشینی پاش و بعدش تموم شد بری سراغ یکی دیگه. این شیوه درس خوندن برای کنکور غلطه.
بله درسته خب من برناممو عوض میکنم
تا اخر تیر ماه روزی 5-6 ساعت درس میخونمبعدش تا اخر مرداد روزی6-7 ساعت بعد تا اخر شهرویرم روزی7-8
بعد از همین امروز بعد از ظهر هم شروع میکنم
با کلی از دوستام
خب اول بخش اخر فیزیک اول رو میخونم!
بعدش فک نکنم دیگه وقت بشه درس دیگه خوند چون من که سال اول درست وحسابی نخوندم! بعدش حالا اگه وقت شد یه درس عمومی مثل عربی

shadooneh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اصفهان
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک(تفریحی)

من که فقط پایه رو خودم تو خونه می خونم و یه کلاس گسسته میرم همین.

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

من تا اواسط مرداد اختصاصی پایه رو میخونم با یه اختصاصی پیش + قرابت معنایی... توی پایه احساس ضعف میکنم
بعد اگر تموم شد اواخر مرداد تا 15شهریور عمومی ها رو میخونم با یک درس عمومی و یک اختصاصی دیگه از پیش
هدفگذاریم تراز 7500 توی آزمون 8 مهره
15 شهریورم که مدرسه امون باز میشه تا آزمون پایه کانون مرور میکنم سوالاتی که اشکال داشتم(اختصاصی) و مرور عمومی ها ..شاید با تست
چطوره ؟؟؟ اطلاعاتم کافی نبود بگید تا بگم!!!

(2M)

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد

عمومی خوندن از الآن سخته! ( اِ ... نه دوستان از اونجایی که این حرف موج منفی حساب میشه و بچه های کلاس خفه ام میکنن آسونه ولی فرّاره :D ) من برای ترم میخوندم برگه امتحانیمو میدادم به مراقب یادم میرفت کتاب چی بود؟؟؟ چه جوری از الان بخونیم و تا اون موقع یادمون نره
درسته تکرار میشه اما باز هم قبول کنین خیلی چیزا یادت میره حتی مثلا بعد آزمون یادت میاد ~X(
الان من چه جوری عمومی هامو شروع کنم؟؟؟ ( غیر از زبان و حالا عربی هم هیچ چی ! بیشتر دینی و ادبیات #-o )

negi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نظر من اگه لطف کنین به جای این همه بحث های بیهوده همه مشاورا با هم حرف بزنین ویه برنامه ریزی کلی رو پیشنهاد بدی سردر گمی ما کمتر میشه و بهتر میفهمیم چیکار کنیم :)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از (2M) :
عمومی خوندن از الآن سخته! ( اِ ... نه دوستان از اونجایی که این حرف موج منفی حساب میشه و بچه های کلاس خفه ام میکنن آسونه ولی فرّاره :D ) من برای ترم میخوندم برگه امتحانیمو میدادم به مراقب یادم میرفت کتاب چی بود؟؟؟ چه جوری از الان بخونیم و تا اون موقع یادمون نره
درسته تکرار میشه اما باز هم قبول کنین خیلی چیزا یادت میره حتی مثلا بعد آزمون یادت میاد ~X(
الان من چه جوری عمومی هامو شروع کنم؟؟؟ ( غیر از زبان و حالا عربی هم هیچ چی ! بیشتر دینی و ادبیات #-o )
عربی و زبان تا حدودی یادگرفتنی هستند. اونقدرام سخت نیست یادگرفتنشون و چیزی که آدم یادمیگیره معمولا دیرتر فراموش میکنه. ولی چیزی که حفظ میکنه زودتر فراموش میشه. ادبیات و دینی حفظیه. شما کلا درس ها رو چندبار قراره مرور کنید. یک بار بخونید که کار تموم نیست. وقتی چندبار میخونی و مرور میکنی به این آسونیا هم فراموش نمیشه. تازه قرار نیست که همه اینها رو صد بزنی تو کنکور ! درصدهای 65 یعنی یک رتبه زیر دوهزار و جاهای خوب و رشته های خوب.

به نقل از negi :
به نظر من اگه لطف کنین به جای این همه بحث های بیهوده همه مشاورا با هم حرف بزنین ویه برنامه ریزی کلی رو پیشنهاد بدی سردر گمی ما کمتر میشه و بهتر میفهمیم چیکار کنیم :)
شما که مدرستون برنامه داره. دیگه شما حداقل سردرگم نیستی !
برنامه کلی دادن کار ما نیست. ما بیشتر رفع اشکال میکنیم براساس تجربیات خودمون و چیزهایی که یادگرفتیم از مشاورها. برنامه دادن کار یک آدم حرفه ایه !

بالا