• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

roya0112

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرموووون
مدال المپیاد
....
دانشگاه
پیام نور روستای ده بالا
رشته دانشگاه
ابیاری گل های قالی
پاسخ : بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

چون زن ازنظر عقلی 6سال بزگتر ازمرده..(نه اینکه بخوام توهین کنم..نه ثابت شده) بعدشم زن شکسته میشه...پیر میشه...حتی اگه بازم مرد بزگتر باشه..زن زودتر شکسته میشه....بعدشم خوب نیست مرد کوچیکتر باشه...توسری خور میشه....حالا یک سال نه ولی خوب درکل خوب نیست دیگه :|

بهار1998

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان...استان بوشهر...
مدال المپیاد
ایشالابعدها..

به نظرمن یه زن وقتی میتونه به یه مردتکیه کنه که همسرش بتونه احتیاجات اون روبرطرف کنه وتواین شرایط اگه مردبزرگترباشه بهتره وهم چنین مسئله ی بلوغ هم هست.امامااین روبه عنوان یه فرهنگ پذیرفتیم وداریم بهش عمل میکنیم اگه بخوایم خلاف این عمل کنیم یه جورای توچش میزنیم وهمه یجوری نگامون میکنن.به نظرمن یه مرداگه بزرگتراززنش باشه بهترمیتونه اون رودرک کنه

pouya BT

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

من شدیدا با بلوغ فکری موافقم.
وقتی زن و مرد همسن باشند و یا مرد کوچکتر باشه نمیتونه زنو درک کنه. انتظارات زن از مرد واقعی یه جوریه که مرد همسن و یا کوچکتر قادر به درکش نیس.
همیشه تو فیلما نشون میدن یه زن با یه مرد خیلی بزرگتر از خودش ازدواج کرده. هیچوقت برعکسش دیده نمیشه چون تحمل یه مرد خیلی بزرگتر راحتر از تحمل مرد کوچکتره!! :D

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

به نقل از پری‌ناز :
چون رشد عقلی دخترا خیلی از پسرا جلوتره و این یه موضوع ثابت شده و واضحه لطفا آقایون جبهه نگیرن :|
تو یه سن خاصی بله ( 10-13 حدودا )‌ولی بعدش دقیقا برعکسه.

اتفاقا بیشتر بودن رشد عقلی پسر ها در سنین بالاتر (دبیرستان، دانشگاه،‌ کار و ازدواج) از روز روشن تره. این که دخترا رفتار بچگانه زیاد دارن هیچ شکی توش نیست و کلاه هایی سرشون میره که وقتی ما به عنوان پسر میشنویم میخوایم از خنده بمیریم.

این بین البته استثنا هم هست ولی عادیش اینه.
تاحالا دقت کردید بیشتر مدیران و سیاستمداران دنیا مرد هستن‌(باز هم با استثنا) ؟ یعنی فقط ما ایرانیا میدونیم زن ها عقلشون بیشتره؟ اونا به فکرشون نرسیده؟!

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ

مهم نی کی بزرگتره ولی خب همونطور که میدونین عقل مردا دیرتر رشد میکنه !!ینی بین یه دختروپسر هم سن عقل دختره بیشتره!! :Dو همدیگرو درک نمیکنن!! و همچنین زنا زودتر شکست میخورن پس باید پسر بزرگترباشه تاوقتی پیرشدن هم سن به نظربیان!

melika74

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
SBUK@
رشته دانشگاه
Software Engineering

اونقدرم مهم نیست ولی یکی بخاطرشکستگی زودترخانماو یکیم بخاطر درک بهتر زوجین سن بیشتر مرد مفیده واسه زندگی مشترک :|

usboy

کاربر حرفه‌ای

من شنيدم چون مردا ديرتر به بلوغ عقلي ميرسن بهتره از همسرشون بزرگتر باشن تا از لحاظ عقلي يكي بشن :))

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

خب تو جامعه این طوریه که مرد باید از زن سن بیشتری داشته باشه و هم چنین اختلاف زمانی بلوغ اقایون و خانوماست برای همین من خودماگه بخوام ازدواجکنم ترجیح میدم همسرم ازم سنش کم باشه درحد یک یا 3 نه دیگه 10 سال چون واقعا اون وقت هم دیگه رو درک نمی کنن :D

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نظر من واقعا 3 - 4 -5 سال اختلاف سنی لازمه
اینی که میگن زن و شوهر اگه هم سن باشن زن زودتر پیر میشه و بارداری قیافشو بهم می زنه و .. چرته
کسیو میشناسم که با شوهرش هم سنن ، الان 2 تا بچه داره و بهشون نگاه بکنی احساس میکنی خانومه 10 سال از شوهرش کوچیکتره

علت اصلیش همین بلوغ فکریه
و یکی دیگه هم اینه که یه زن احتیاج داره به مرد تکیه کنه و مرد حامیش باشه
وقتی زن و شوهر هم سن باشن مرد به جای اینکه مردونه رفتار کنه و خودشو بزرگ خونه بدونه رفتاراش بیشتر شبیه بچه ها میشه و به همسرش به چشم مادر نگاه میکنه به جای اینکه حامی زنش باشه ازش حمایت می طلبه
درسته که مرد هم باید به زنش تکیه کنه اما وقتی هم سن باشن این حس حمایت مثل درخواست حمایت بچه از مامانش میشه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

بیشتر همون دلیله دومه!!!! (نمی دونم ولی به هر حال گویا ذکر دلیل سلاح یا شایدم صلاح نیست!!!‌)

ولی اگه از اون دلیل صرف نظر کنیم! گاهی حتا میشه با کسایی که سنه بالاتری هم دارن بود!‌ ولی نمی دونم دایمی بشه یا نشه!

ولی برایه پسر هایه کم سن بد نیست دوستی با دختر هایه که یکی دو سال ازشون بزرگ ترن به عنوان فقط دوستی چون خیلی می تونن تجربه کسب کنن!

ولی برایه ازدواج هم سن یا شاید یکی دوسال یا حتا بیشتر اختلاف سنی رو خیلی می پسندم !!! البته بازم بستگی مستقیم داره به اینکه سنه کسی که دوسش دارم چقد باشه :-" اون اختلاف سنی رو خیلی بیشتر می پسندم P:>

fa_t

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانـــــــــــگان
شهر
نجف آباد

به نقل از ..زهرا.. :
ب نظر من اشکالی نداره سن زن زیاد باشه. :-??
حضرت خدیجه(س) هم 3 سال از پیامبر بزرگتر بوده.
به نقل از USboy :
حضرت خديجه پولدار بوده حسابي
منم بودم شوهرش ميشدم
طبق روایات هنگامی که حضرت محمد با حضرت خدیجه ازدواج میکنند 25 سال داشته اند
و حضرت خدیجه 40 سال پس این اختلاف سن 15 سال بوده نه سه سال
و درضمن این ازدواج دستور الهی برای استفاده از ثروت حضرت خدیجه برای ترویج دین مبین
اسلام بوده و البته که حضرت خدیجه زنی پاک دامن بوده است
من فکر نمیکنم این موضوعو بشه به جامعه ی امروز ربط داد چرا که این امر الهی بوده
درهر حال بنده هم با نظردوستان مبنی بر اینکه یک دختر از پسر هم سن خودش از لحاظ بلوغ فکری 6 سال بزرگتر است
پس برای درک متقابل بهتر و اینکه دختر بتواند به مرد تکیه کند این اختلاف سن و بالاتر بودن سن پسر ضروری است.

fardin.k

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
خرم آباد

سن مرد بايد بيشتر باشه چون كه مرد ها بايد خانواده رو رهبري كنند ولي اگر سن زن بيش تر باشه زن تجربه اش از مرد بيش تره پس اون بيش تر تصميم ها رو مي گيره و اين براي مرد يه ننگه ولي اگر زن و مرد عاشق هم بودن ديگه اين چيزا اهميتي نداره

ساررا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم

به نظرمن چون بلوغ فكري اقايون ديرتر ازخانم هاست و ي پسر دوازده سيزده ساله هيچي سرش نميشه ولي ي دختر به همون سن خيلي ازمسائل رو درك داره ولي پيامبر دين ما با ي خانم چند سال بزرگتر ازخودشون ازدواج كردن وب نظرم اگه پسر عاقل باشه مشكلي نيست :)

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از USboy :
من شنيدم چون مردا ديرتر به بلوغ عقلي ميرسن بهتره از همسرشون بزرگتر باشن تا از لحاظ عقلي يكي بشن :))
درست شنیدی عاغا :-"

یه موردی هم هس که وقتی مرد کوچیکترباشه ممکنه واسه هرمسئله ای بگه تو چون بزرگتری میخوای نظرتو اعمال کنی تو با من مث بچه ها رفتار میکنی و فلان

درصورتیه که ممکنه همون زفتار توی خانواده عادی رخ بده. اما تو مثالی که گفتم مرد خودش دچار حساسیت شده

خیلی مواردهم اصن فرقی نداره. من پدرومادرم ازظرسنی مادرم بزرگترن با اختلاف کم البته.ولی کلا هیچ کدوممون اینو یادش نیس :-" چون کلا براشون مسئله مهمی نیس این

خودم ترجیح میدم با کسی زندگی کنم که از من کوچیکتر نباشه :-" دیگه ببینم توچه سنی تا چه حدی رسیده باشه که بگم هم سن یا بزرگتر یا.. :-"

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

مـــنم دیدم کسایی که خانوم بزرگ تر از اقاس و مشکلی هم ندارن...... :>

mina99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
مادر
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
نوچ

من از تجربیاتم میگم :Dبضی از مردا دیدگاه پایینی از خودشونو جامه دارنو هنوز به اون رشد فکری که خانمهای همسن اونا دارن،نرسیدن.به نظر من در بعضی موارد مرد بهتره بزرگتر باشه :) :) :)

usboy

کاربر حرفه‌ای

الان كه فكر ميكنم ميبينم خيلي باحاله همسره آدم از آدم بزرگتر باشه
اونوقت براي شوهر،همسرش نقشه مامان جونم داره 8->

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

شاید کلی نباشه ولی به نظر من اگه مرد بزرگتر باشه بهتره

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

بنظر من همین که سنه مرد کمتر نباشه کافیه
این تفاوتا بیشتر تو سنه پایین واضحه وگرنه شما بین یه مرد 30 ساله و زن 30 ساله تفاوت خاصی میبینین?
اتفاقا حتی بعضی وقتا همسن بودن باعث درک بهتره تا دونفر که ده سال باهم تفاوت دارن یا حتی پنج سال :|

melika...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد کانگورو

به نقل از ♬♩♪3pideh♪♩♬ :
این تفاوتا بیشتر تو سنه پایین واضحه وگرنه شما بین یه مرد 30 ساله و زن 30 ساله تفاوت خاصی میبینین?

از نظر علمی ثابت شده که سنِ بلوغ عقلی زن و مرد فرق داره پس پر واضحه که بینشون خیلی فرق هست!

بالا