• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سيگار كشيدن

• شروع کننده موضوع ibtkm
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل
پاسخ : سيگار كشيدن

قبل اینکه بخواهید راجب سیگار کشیدن حرفی بزنید.......اول برید ببینید از فروش سیگار کی جیبش پر میشه.. و کی جیب و مغز و جوونیش خالی و تباه........................اگر یک نگاهی به اسامی وارد کنندگان سیگار بندازید شاید متوجه بشوید که کی به کی هست...........

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از star girl :
چرا اخه چرا ما خودمووونم بايد تو ايران كارخونه ي توليد دخانيات داشته باشيم؟؟؟ :-?
http://www.irtobacco.com/Portal/newsite/module/News/Shownews/page-3401.aspx?NewsId=4218
شايد سيگار با همه ي بدي هاش به عقيده ي بعضي از دوستان از رويدادن خيلي چيزا جلوگيري كنه ولي همه قبول دارن كه زندگي ادمو ميسوزونه.. :-??
چرا توی ایران نداشته باشیم؟!
همین بهمن یه زمان جزء بهترین سیگار های دنیا بود و صادراتی، الان می گن توتونش خراب شده ولی به هر حال وقتی صنعتی هست که مردم ما دارن از محصولش استفاده می کنند چرا تولید داخل نباشه و همه ی سودش بره تو جیب خارجی ها؟!
سیگار خیلی موارد از بین بد و بدتر گزینه ی بد هست، در ضمن در صورتی هم خانمان سوز می شه که اعتیاد دایم داشته باشی.

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

یه مطلبی رو خاطر نشان کنم، این جا من حامی سیگار کشیدن نیستم،و تاکید هم کردم خیلی ضرر داره پس خیال نکنید یه وقت دارم جوون های مردم رو منحرف می کنم، فقط دارم یه کم بحث می کنم.
به نقل از mortez76 :
نمیدونم که چحوری شما میگین سیگار خوبه !!!!

واقعا با هیچ معیاری جور در نمیاد!!!!

شما برا خودتون یه سری باور ساختید و روش پافشاری میکنین !!!!

آرامش ؟؟؟؟
چرته !!!!
یه سوالی ازت دارم، تا به حال سیگار کشیدی یا نه؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از mortez76 :
هه هه میدونم میخوای چی بگی !!!!

ولی فقط کافیه یه نگاه به کارایی که میتونی انجام بدی و خوش حال تر باشی نگاه کنی ولی خودتو به کشتن بدی !!!!

نه !!!!

خیلی کارِ بچگانه ایه که وقتی چیزی رو امتحان نکردیم در مورد احساسی که بمون میده نظر بدیم و حتی مقایسش کنیم

مثل این میمونه که ازدواج نکرده باشی و در مورد لذت رابطه جنسی تز بدی ... (فقط به دلیل موارد مهمی در شباهت این مثال رو زدم ، به کسی توهین نشه )

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از علــی[میم] :
خیلی کارِ بچگانه ایه که وقتی چیزی رو امتحان نکردیم در مورد احساسی که بمون میده نظر بدیم و حتی مقایسش کنیم

مثل این میمونه که ازدواج نکرده باشی و در مورد لذت رابطه جنسی تز بدی ... (فقط به دلیل موارد مهمی در شباهت ای مثال رو زدم ، به کسی توهین نشه )
به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی.
به نقل از mortez76 :
هه هه میدونم میخوای چی بگی !!!!

ولی فقط کافیه یه نگاه به کارایی که میتونی انجام بدی و خوش حال تر باشی نگاه کنی ولی خودتو به کشتن بدی !!!!

نه !!!!
تو چند تا از اون کار ها رو می شه بگی؟

parsa98

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گناوه/بوشهر

خوشبختانه من به دود سیگار و قلیون هر دو حساسیت دارم !!!
و کلا نمیتونم طرفش برم !!!! :D :D :D
و حتی اگر این توفیق اجباری هم نبود هیچوقت به خودم اجازه ی همچین کاری رو نمیدم!!!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از mortez76 :
هه هه اگه واقعا نظرت اینه که .....

مجبورم بگم که تو چیزی از استدلال نمیفهمی !!!!!
مثه انسان های اولیه که باید همه چیز رو امتحان کنن !!!!

S2MA : نمیخواستم بگم ولی رابطه جنسی با چند نفر مختلف بدون محافظ

ممنونم ، به هر حال استدلال شما کاملا استدلالِ ...

کوروش ا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی ۳
شهر
تهران

سیگار کشیدن فقط به تفکر فرد ربط داره.
معتاد داریم سیگاریه
دانشمند داریم سیگاریه
مدیر عامل داریم سیگاریه
استاد دانشگاه داریم سیگاریه

در کل همه نوع قشری داریم توش سیگاری باشه
دکتر ریه سیگاریه دیگه چی میخواین؟

اون آرامش رو کاملا موافقم
فقط بهتره به عنوان پناهگاه ازش استفاده نشه.
هر وقت یه ذره شخص فیل دپرس شد استفاده کنه ازش
در ضمن این کار کار بدی نیست،ولی اشاعه ی این کار و تبلیغ این کار کار بدی هستش.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

نمیگیم سیگاری شدن درسته. این که بدیهیه سیگار مضره و سلامتی رو نابود میکنه. داریم میگیم شخصیت افراد با سیگار مشخص نمیشه. و همچنین سیگارکشیدن به تفکر فرد ربط داره وقتی میبینیم پزشک ریه هم سیگاریه.

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از mortez76 :
هه هه اگه واقعا نظرت اینه که .....

مجبورم بگم که تو چیزی از استدلال نمیفهمی !!!!!
مثه انسان های اولیه که باید همه چیز رو امتحان کنن !!!!

S2MA : نمیخواستم بگم ولی رابطه جنسی با چند نفر مختلف بدون محافظ
من معمولا سن کسی که باهاش صحبت می کنم برام مهم نیست شما هم لطفا درست صحبت کنید و مودبانه برخورد کنید در عین حال نظرتون هم بگید منم تا جایی که بتونم جواب می دم و بحث ادامه پیدا می کنه.
در ضمن آدم با استدلال می فهمه که سیگار ضرر داره و منم قبول دارم اما وقتی نکشیدی با استدلال نمی تونی بگی چیز های دیگه ای هم هستند که به اندازه ی سیگار آرامش بخش باشند، مگه این که هر دو رو امتحان کرده باشی.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از mortez76 :
ببین قطعا اینو قبول داری که هر کاری یه سود و یه ضرری .

و ما چطوری میتونیم بگیم که یه کار درسته ،در صورتی که با معیار های اصلی سودش بیشتر باشه . ولی واقعا در مورد سیگار کدومش بیشتره ...
در ضمن دلیل نمیشه که اگر کاری از کارای دیگه بیشتر به ما آرامش یا کیف یا ... بده کار خوبیه !!!!

مثلا یکی ممکنه با پریدن از یه ساختمون 10 طبقه احساس آرامش کنه ، ولی خب آیا واقعا خوبه ؟؟؟؟

و در ضمن این آرامش هم برای هر کی متفاوته !!!
ولی ...

اولا معیار های اصلی چی هستن حالا ؟

Shayan.Hashemi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلي٣
شهر
تهران

اين تاپيك واقعا جالبه، چون به شدت ميشه در موردش بحث كرد. اول از همه بگم كه يه مخالف سرسخت سيگار هستم؛ تا حالا امتحانش نكردم و اصلا اين كارو نخواهم كرد. من ميخوام با اين پست به يه سري نتيجه از نظرات قبلي برسم.

براساس صحبتاي خيلي ها چه توي فروم و چه خارج از اون، همه آدما تو زندگي روزمره اشتباهاي زيادي ميكنن كه كشيدن سيگار ميتونه جزء كوچيكي از اونا باشه، پس ميشه گفت خيلي طبيعي پيش مياد، چيز مهمي نيست و صرفا يه رفتار غلط معموليه؛ نميخوام بگم با اين نظر كاملا مخالفم چون تا حدي با يه ديدگاه محدود و سطحي تر درسته ولي دوست دارم توجهتون رو به چند تا مثال ساده جلب كنم. مثلا يه نفر شروع به فحش دادن در حد خيلي زشت ميكنه، با اينكه داره كار غلطي رو انجام ميده، ولي داره از همون زبوني استفاده ميكنه كه حرفاي عاديشو ميزنه. يا براي مثال، با اين كه مشخصه فست فود ضرر داره ولي ما اون رو همون طور ميخوريم كه غذا هاي ديگه رو مصرف ميكنيم. ميشه نمونه هاي ديگه اي مثل افكار غلط (همونطوري كه فكر ميكنيم) و تصميماي غلط(همونطوري كه تصميماي زياد و سازنده اي ميگيريم) اورد. حالا سيگارو در نظر بگيرين، يه آدم عادي سالم چه كار روزمره و مورد نيازي رو با بيرون دادن يه دود از دهنش انجام ميده؟؟؟ حالا فكرشو بكنين كه اون دود كلي كثيف، بدبو و اعتيادآورم باشه... قضاوت به عهده شما!

حالا همونطوري كه ميدونستيم سيگار يه پديده غير مفيد و البته بسيار زيان آوريه و فهميديم كه يه اشتباه روزانه طبيعي نيست، بياين فك كنيم چرا ملت خودشون رو اسير اين چيز بدبو و كثيف ميكنن. به نظر من مهمترين عامل كنجكاوي افراد و اصرار به امتحان كردنشه، دقيقا" همونجوري كه يكي تو تاپيك وسط بحث گفت"خودت تا حالا كشيدي؟". شايد كنجكاوي يه خصوصيت بارز تو انسانها باشه ولي ما الان در زماني زندگي ميكنيم كه ميتونيم از منابع مختلف و آگاه در كمترين زمان، اطلاعات مورد نيازمون رو تهيه كنيم. به اضافه، همون طوري كه هيچ وقت نميايم الكي يه دارويه ناشناس رو بخوريم، ميشه سيگار رو هم امتحان نكرد پس no excuse!! يه عامل ديگش اطلاع رساني هاي غلطه كه نتيجش ميشه كمي ساده نگري آدما(البته جسارتي به كسي نشه، چون اين فقط نظر منه)، مثلا يكي نوشته بود "سيگار منو تو يه دوره سخت زندگيم كمك كرد و آرومم كرد و ازين حرفا". اين شخص حتما از قبل اينو از يكي ديگه شنيده بوده! و شايد واقعنم اين كار براش جواب داده ولي مساله اينه كه چرا جواب داده؟؟ خب، من از نظر زيستي مطالعه خاصي توي اين زمينه نداشتم (البته توي يه برنامه تلوزيوني يه پزشكي ميگفت كه نه تنها در درمان افسردگي موثر نيست بلكه افسردگي رو تشديد هم ميكنه)؛ اگه از مواد مضر توي سيگار كه اعتياد آوري از خواصشونه صرف نظر كنيم، بديهيه كه بيشتر از اين كه خود سيگار اعصابو راحت كنه اين جنبه رواني كه شخص به خودش تلقين ميكنه كه 'اين سيگاره حتما به يه دردي ميخوره' اثرگذار تره! كماهي اينكه خيلي از مشكلات رو ميشه با همين روش برطرف كرد (تلقين؛ اعتماد به نفس؛ رون ويزلي توي هري پاتر رو يادتون هست كه با يه دروغ چه دروازه بان حرفه ايي شد؟ ميدونم يه مثال غير واقعيه ولي اون خوردن معجون شانس كه يه دروغ مسخره بود همين سيگار تو بحث ماست). اين در حاليه كه ميشه با يه تفكر مثبت، استفاده از لذت هاي طبيعي و نرمال و البته گذر زمان، اين 'دوره هاي سخت زندگي' رو به قشنگي پشت سر گذاشت. يه سري هم هستن كه كلا دليلشون لذت بردنه، كه كوتاه ميشه گفت اين دنيا پر از فرصت براي لذت بردن از زندگيه، لذتايي كه نه آسيب ميرسونن، نه بوي ناخوشايند ميدن و سرشار از انرژي هاي مثبتن و ميتونن باعث بوجود اومدن صفتاي خوب توي ما بشن. علتاي ديگه اي مثل ژست، جووني كردن(!!!-كه بعدا تبديل به عادت ميشه) و ... هم هستن كه من با يه مورد ديگه اين قسمت رو تموم ميكنم: خيليا سيگارو براي اينكه بگن آزادن، بزرگ شدن و روشنفكرن ميكشن كه دخترا توي اين گروه معروف ترن. ساده ترين چيزي كه ميشه گفت اينه كه اين معقوله ها هيچ ربطي به هم ندارن و بزرگ شدن از لحاظ فكري و روشنفكر بودن اصلا با سيگار هيچ ارتباطي ندارن.

يه بحث ديگه كه مطرح شده بود اينه كه در همه قشري سيگاري وجود داره، از فوق تخصصاي ريه تا معتادا. نكته اينجاست كه هيچ آدمي در هر قشري كه باشه كامل و بي اشتباه نيست. ميشه با منطق و خرد جواب داد كه آيا واقعا درسته آدم پا به اين راه بذاره يا نه... اميدوارم كه هيچ كس حقيقت و جواب درست اين سوال رو به خاطر علايق شخصي و مثالايي مثل اينكه انيشتين هم سيگار مي كشيد انكار نكنه.

با تمام اين مطلبايي كه نوشتم و اينكه سيگاري شدن يه اشتباه ناشي از عوامل مختلفه(توضيح داده شد)، نبايد يادمون بره كه سيگاري بودن فقط يه صفته از اين همه صفت كه افراد دارن پس احترام به بقيه با هر عقيده اي كه براي خودشون دارن واجبه و ميشه دوستايي داشت كه با اينكه سيگار مي كشن، بتونن به تكامل فكريمون كمك كنن و تاثيرات مثبت زيادي برامون داشته باشن.

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از S2MA :
خیلی بده که جواب یه پست بی ربط رو باید با یه پست بی ربطِ دیگه داد!
تو اصلا بابا بزرگ! قدیمی! دور اول!
در ضمن این تاپیک اولش فقط راجع به سیگار کشیدن دخترا بود اما یکی پیشنهاد داد ویرایش بشه و موضوع جامع تر باشه.
در واقع من نه دور اولی ام نه قدیمی از زمان عضویتم تا حالا همیشه از لحاظ سنی و ایضا عقلی از کوچک ترین های سایت بودم
شاید تقصیر منه که بازم پست می دم چون دیگه نمی تونم منطقتون را درک کنم نمی تونم ادبتون را درک کنم اینجا دیگه سمپادیا نیست بهتره اسمش را بگذارند لات خونه
دوست عزیز تنها دلیل اون پست این بود که بگم جالبه که دقدقه بچه ها اینه و هر سال دو باره پاک میشه و دوباره ایجاد میشه!!
بگذریم ببخشد اگه وسط پز دادنتون که می خواستید بگید منم خفنم و منم سیگاریم و این بچه بازی ها مزاحمتان شدم
پ.ن:این اخرین پستم در این تاپیک بود

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

میگید سیگار ضرر داره.
اما سیگار داریم تا سیگار... :-"

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Shayan.Hashemi :
اين تاپيك واقعا جالبه، چون به شدت ميشه در موردش بحث كرد. اول از همه بگم كه يه مخالف سرسخت سيگار هستم؛ تا حالا امتحانش نكردم و اصلا اين كارو نخواهم كرد. من ميخوام با اين پست به يه سري نتيجه از نظرات قبلي برسم.

براساس صحبتاي خيلي ها چه توي فروم و چه خارج از اون، همه آدما تو زندگي روزمره اشتباهاي زيادي ميكنن كه كشيدن سيگار ميتونه جزء كوچيكي از اونا باشه، پس ميشه گفت خيلي طبيعي پيش مياد، چيز مهمي نيست و صرفا يه رفتار غلط معموليه؛ نميخوام بگم با اين نظر كاملا مخالفم چون تا حدي با يه ديدگاه محدود و سطحي تر درسته ولي دوست دارم توجهتون رو به چند تا مثال ساده جلب كنم. مثلا يه نفر شروع به فحش دادن در حد خيلي زشت ميكنه، با اينكه داره كار غلطي رو انجام ميده، ولي داره از همون زبوني استفاده ميكنه كه حرفاي عاديشو ميزنه. يا براي مثال، با اين كه مشخصه فست فود ضرر داره ولي ما اون رو همون طور ميخوريم كه غذا هاي ديگه رو مصرف ميكنيم. ميشه نمونه هاي ديگه اي مثل افكار غلط (همونطوري كه فكر ميكنيم) و تصميماي غلط(همونطوري كه تصميماي زياد و سازنده اي ميگيريم) اورد. حالا سيگارو در نظر بگيرين، يه آدم عادي سالم چه كار روزمره و مورد نيازي رو با بيرون دادن يه دود از دهنش انجام ميده؟؟؟ حالا فكرشو بكنين كه اون دود كلي كثيف، بدبو و اعتيادآورم باشه... قضاوت به عهده شما!

حالا همونطوري كه ميدونستيم سيگار يه پديده غير مفيد و البته بسيار زيان آوريه و فهميديم كه يه اشتباه روزانه طبيعي نيست، بياين فك كنيم چرا ملت خودشون رو اسير اين چيز بدبو و كثيف ميكنن. به نظر من مهمترين عامل كنجكاوي افراد و اصرار به امتحان كردنشه، دقيقا" همونجوري كه يكي تو تاپيك وسط بحث گفت"خودت تا حالا كشيدي؟". شايد كنجكاوي يه خصوصيت بارز تو انسانها باشه ولي ما الان در زماني زندگي ميكنيم كه ميتونيم از منابع مختلف و آگاه در كمترين زمان، اطلاعات مورد نيازمون رو تهيه كنيم. به اضافه، همون طوري كه هيچ وقت نميايم الكي يه دارويه ناشناس رو بخوريم، ميشه سيگار رو هم امتحان نكرد پس no excuse!! يه عامل ديگش اطلاع رساني هاي غلطه كه نتيجش ميشه كمي ساده نگري آدما(البته جسارتي به كسي نشه، چون اين فقط نظر منه)، مثلا يكي نوشته بود "سيگار منو تو يه دوره سخت زندگيم كمك كرد و آرومم كرد و ازين حرفا". اين شخص حتما از قبل اينو از يكي ديگه شنيده بوده! و شايد واقعنم اين كار براش جواب داده ولي مساله اينه كه چرا جواب داده؟؟ خب، من از نظر زيستي مطالعه خاصي توي اين زمينه نداشتم (البته توي يه برنامه تلوزيوني يه پزشكي ميگفت كه نه تنها در درمان افسردگي موثر نيست بلكه افسردگي رو تشديد هم ميكنه)؛ اگه از مواد مضر توي سيگار كه اعتياد آوري از خواصشونه صرف نظر كنيم، بديهيه كه بيشتر از اين كه خود سيگار اعصابو راحت كنه اين جنبه رواني كه شخص به خودش تلقين ميكنه كه 'اين سيگاره حتما به يه دردي ميخوره' اثرگذار تره! كماهي اينكه خيلي از مشكلات رو ميشه با همين روش برطرف كرد (تلقين؛ اعتماد به نفس؛ رون ويزلي توي هري پاتر رو يادتون هست كه با يه دروغ چه دروازه بان حرفه ايي شد؟ ميدونم يه مثال غير واقعيه ولي اون خوردن معجون شانس كه يه دروغ مسخره بود همين سيگار تو بحث ماست). اين در حاليه كه ميشه با يه تفكر مثبت، استفاده از لذت هاي طبيعي و نرمال و البته گذر زمان، اين 'دوره هاي سخت زندگي' رو به قشنگي پشت سر گذاشت. يه سري هم هستن كه كلا دليلشون لذت بردنه، كه كوتاه ميشه گفت اين دنيا پر از فرصت براي لذت بردن از زندگيه، لذتايي كه نه آسيب ميرسونن، نه بوي ناخوشايند ميدن و سرشار از انرژي هاي مثبتن و ميتونن باعث بوجود اومدن صفتاي خوب توي ما بشن. علتاي ديگه اي مثل ژست، جووني كردن(!!!-كه بعدا تبديل به عادت ميشه) و ... هم هستن كه من با يه مورد ديگه اين قسمت رو تموم ميكنم: خيليا سيگارو براي اينكه بگن آزادن، بزرگ شدن و روشنفكرن ميكشن كه دخترا توي اين گروه معروف ترن. ساده ترين چيزي كه ميشه گفت اينه كه اين معقوله ها هيچ ربطي به هم ندارن و بزرگ شدن از لحاظ فكري و روشنفكر بودن اصلا با سيگار هيچ ارتباطي ندارن.

يه بحث ديگه كه مطرح شده بود اينه كه در همه قشري سيگاري وجود داره، از فوق تخصصاي ريه تا معتادا. نكته اينجاست كه هيچ آدمي در هر قشري كه باشه كامل و بي اشتباه نيست. ميشه با منطق و خرد جواب داد كه آيا واقعا درسته آدم پا به اين راه بذاره يا نه... اميدوارم كه هيچ كس حقيقت و جواب درست اين سوال رو به خاطر علايق شخصي و مثالايي مثل اينكه انيشتين هم سيگار مي كشيد انكار نكنه.

با تمام اين مطلبايي كه نوشتم و اينكه سيگاري شدن يه اشتباه ناشي از عوامل مختلفه(توضيح داده شد)، نبايد يادمون بره كه سيگاري بودن فقط يه صفته از اين همه صفت كه افراد دارن پس احترام به بقيه با هر عقيده اي كه براي خودشون دارن واجبه و ميشه دوستايي داشت كه با اينكه سيگار مي كشن، بتونن به تكامل فكريمون كمك كنن و تاثيرات مثبت زيادي برامون داشته باشن.
خب در مورد بخش اول صحبت هاتون باید بگم سیگار کشیدن هم مثل سینما رفتن، فیلم دیدن یا هر کار جانبی و تفریحی دیگه هست، درسته مضره اما به هر حال حدود 400 سال پیش که وارد دنیا شد و کم کم تبدیل به یک عادت شد کسی از ضرر های اون خبر نداشت به خاطر همین به طور وسیع وارد زندگی شد و در تمام این سال ها جزیی از زندگی خیلی ها شد، در ضمن دود که کثیف نمی شه! در مورد بد بو بودن هم بستگی به سیگاری داره که می کشی، من اخیرا فقط سیگار برگ کاپیتان بلک کشیدم که یکی از معروف ترین عطر های دنیا با همین اسم
و رایحه تولید می شه!
در ضمن من از کسی چیزی نشنیده بودم، چون آسم دارم توی اون دوره خواستم یه جور خودکشی تدریجی کنم اما بعدش دیدم که خیلی آرومم می کنه، و بعد دو سه ماه استفاده هم دیگه نکشیدم تا چند روز پیش یعنی دو سال بعدش.
در ضمن اثرات آرامبخشی نیکوتین و مشتقاتش اثبات شده و هنوز هم خیلی از آرامبخش های قوی از مواد مخدر تهیه می شن، پس نگید تلقین!
برعکس آرامبخش نبودن سیگار یه تلقین هست که مصرف کننده های دایمی اون ( نه امثال من که بعضی اوقات می کشن) ازش استفاده نکنند!
بقیه هم که جای بحث نداره و جدی به سلیقه ی هر کسی توی هر قشری بستگی داره که سیگار بکشه یا نه!
مرسی که وقت گذاشتی و انقدر هم قشنگ بحث کردی!
به نقل از amoo.majid :
میگید سیگار ضرر داره.
اما سیگار داریم تا سیگار... :-"
اون که صد در صد ولی خب همه به هر حال ضرر دارند!

fakury for this weak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
f1
شهر
kerman

بسی خوب است!
البته اگه کنترل شده باشه!
مثه اینایی که وایمیستن جاو یه عکس و هی فرت و فرت گریه میکنن وسیگار میکشن 8->

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

به نظرم سیگار کشیدن و خصوصاً اون پوک اول کار اشتباهیه.چه لزومی داره که آدم یه نیاز جدیدی توی خودش به وجود بیاره که هم سلامتیشو به خطر میندازه.هم دید اطرافیاشو نسبت به خودش منفی میکنه هم یه پولی از جیبش میبره هم بو میگیره! :D

من درک نمیکنم کسایی رو که میکشن.ولی کسایی که نمیکشن و قصد دارن به هر دلیلی بکشن به نظرم زیاد کار درستی نمیکنن.به همون دلیلی که بالا گفتم.کسایی که نمیکشن نیازی ندارن به سیگار.با کشیدن سیگار فقط یه نیاز جدیدی توی آدم به وجود میاد که با تکرارش و ارضاءش لذت میبره.شاید به خاطر این که سایر نیازاش براورده نمیشه.
مثلاً تا وقتی شما پیتزا نخورید نیازی توی خودتون حس نمیکنید که هر چن وقت یه بار پیتزا بخورید.یا وقتی برای اولین بار کتاب نخونید و فیلم نبینیند احساس نیازی به اینا ندارید.

خب دیگه حال تایپ ندارم.همین :D

کاواک

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95

بستگی داره به نوع سیگارش.الان انواع مختلف سیگار داریم.مثلا الکترواسموک که نیکوتین نداره ولی سیگارایی هم داریم که غیر از ضرر هیچی ندارن.کلا چیز خوبی نیست به نظرم.به آرامشی که ایجاد میکنه نمی ارزه.من خودم تو بوی سیگار نمی تونم نفس بکشم :-&
البته گاهی اوقات اگه بتونه از یه ضربه ی روحی خیلی بد جلوگیری کنه بدم نیست!
راههای بهتری هم برای خرج کردن پول هست!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

دوستان سیگار کشیدن یا نکشیدن کاملا به خود فرد ربط داره!!!

یک مثال میزنم با خوراکی
سیب زمینی رو به صورت آب پز ، بخار پز ، کبابی و سرخ کردهیک انسان میتونه بخوره

توی ۳ حالت اول ضرری برای بدن نداره ، اما سیب زمینی سرخ کرده ، موجب تحریک قلب و افزایش بیماری قلب و عروقی و افزایش احتمال ابتلا ب سرطان میشه...

حالا اگه کسی سیب زمینی سرخ کرده بخوره میتونیم بگیم آدم بی اخلاقیه؟

آیا دیدمون نسبت بهش عوض میشه؟؟؟

و...؟
سیگار هم همینه!

چیزی نیست که دیگران رو مورد آزار قرار بده ، خطرش متوجه خود فرده و خودش باید تصمیم بگیره سیگار بکشه یا نه!

پ.ن ۱: آلودگی سیگار به نسبت دود ماشین ها و کارخونه ها خیلی ناچیزه

++ اگه کسی در محیط بسته ، خونه ، مغازه و... سیگار بکشه میتونید بهش تذکر بدید ! :)
چون اینطوری بهتون آسیب میزنه! :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا