• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و بررسی مربیان فوتبال

کدام مربی را برای بحث انتخاب میکنید ؟

• رای‌دهندگان
    20

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم
پاسخ : بحث و بررسی مربیان فوتبال

همین؟خب اطلاعات بیشتری میدادین
ولی یه نظرم در مورد نحوه مربیگریش وانتخاب بازیکنا وسیستم بازیش صحبت کنیم بهترباشه

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب ایندفعه خودم منتظر شدم ببینم کسی میاد بنویسه! دیدم یه نفر اومد اونم بیوگرافی :-"
خب من میگم!
اول یه چیزی بگا اساس باری ها مربی گری های آلمان بیش از تاکتیکیه! برای همین خیلی میشه روش بحث کرد! خدا وکیلیم کسایی که از فوتبال چیزی بلد باشن خیلی خوششون میاد!

1) 1 3 2 4 : یه سبک با نقاط قوت فراوان!به جرئت میشه گفت بهترین سبک دنیاست!
فلن از دفاش استفاده میکنم!
لو(منظور یواخیم لو هستش! من یکم صمیمیم باهاش :D ) در زمانی اومد که به جز دفاع راست مهره های بی نظیری در اختیار داشت! مثل لام! که واقعا یه مهره ی دفاعی عالی با قابلیت حمله ی خوب! تنها بدیش کوتاهی قدشه! ولی چون سرعت و مهارت و کنترلر خوبی رو تیم داره هم کاپیتان تیم هستش!
مرتزاکر! میشه گفت زرافه ی دفاعاست! یه کله زن بی نظیر! بدن کشیده و قوی ! غیر ممکن بودن ردن سر از بالای سر اون! باعث شده یه دفاع وسط عالی ازش بسازه! همچنین خاصیت هجومی اون نیز خیلی عالیه!
فردریش! یه مدافع چهارشونه که مهارت عالی تو توپگیری از مهجما داره! قدش از مرتزاکر کوتاه تر ولی همون خاصیت هجومی رو داره!
در سمت چپ یا از "یانسن" استفاده میکنه یا از"بواتنگ" کلن مدافعه های رده بالایی نیستن!(خوبن ولی عالی نیستن) ولی نکات خوبی دارن مثل تغذیه خوب پودولسکی و یا شوان اشتایگر
اگر سوال نظری بود یا موضوعی بود بگید
فلن تا بعد h-:

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

خب اون سیستم بهترین سیستم دنیا نیس،ینی نمیشه به هیچ سیستمی بهترین گفت چونکه اون سیستم با بازیکنای تیک باید جور باشه،مثلا همین سیستم واسه تیمی خوبه که دفاع های عالی وبی نقصی داشته باشه وبه طور کلی هم مهره های قد بلند داشته باشه،درضمن تواین سیستم استفاده از پاس هاس کوتاه متوالی به حداقل میرسه وهمین باعث شد تو نیمه نهایی جام حذفیم آلمان از اسپانیا شکست بخوره

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از یلدا-ق :
خب اون سیستم بهترین سیستم دنیا نیس،ینی نمیشه به هیچ سیستمی بهترین گفت چونکه اون سیستم با بازیکنای تیک باید جور باشه،مثلا همین سیستم واسه تیمی خوبه که دفاع های عالی وبی نقصی داشته باشه وبه طور کلی هم مهره های قد بلند داشته باشه،درضمن تواین سیستم استفاده از پاس هاس کوتاه متوالی به حداقل میرسه وهمین باعث شد تو نیمه نهایی جام حذفیم آلمان از اسپانیا شکست بخوره
فرگوسن گفته اگه تیمی مهره های مناسب این روشو داشته باشه این سبک قوی ترین روش دنیاست!
در ضمن اشتباه میکنید این سبک جزو روش هایی که هم پاس کوتاه و هم پاس های بلند معتددی رو میتونه پوشش بده!

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

حالا میخوایم در مورد خط هافبک وسط یا بهتر بگیم هافبم دفاعی !
خب با دو تا هافبک که میتونن هم در راستای دفاع فعالیت کنن! و هم نقش مهمی در بازی سازی داشته باشند!
بازم یه مهره ی عالی در این روش باشتین شواناشتایگره! که در بازی سازی و همین طور در دفاع نقش به سزایی داره! مخصوصا یه ویژگی خوب که بدرد هافبک دفاعی ها هستم داره! به نام شوت زنی! واقعا شوتای خوبی می زنه! لو! از خدیرا تو جام جهانی اخیر استفاده کرد ولی هم به نظر من و هم به نظر لو نیاز های این خط رو تامین نکرد! طبق گفته ها احتمالا در یورو 12 استفاده ای از این بازیکن نمیشه!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

پس این سیستم با مهره های قوی بهترین سیستمه ولی اگه مهره ها خصوصا تو خط دفاع قوی نباشن نه تنها بهترین سیستم نیس بلکه اصنم خوب نتیجه نمیده،اما به هرحال سیستم نتیجه گرائیه،ینی تیمی که باابن سیستم بازی کنه معمولا زیادگل نمیخوره
+خب پتانسیلشو داره که از پاس کوتاه هم استفاده بشه ولی تیمایی که با این سیستم بازی میکنن ازاون پتانسیلش معمولا نمتونن استفاده کنن مثلا خودآلمان،کی دیدین ازپاسهای کوتاه ومتوالی درطول بازی استفاده کنه؟(البته نه که نکنه ولی خب خیلی کم)
من خودم از بچگی طرفدار تو بازیای ملی طرفدارآلمان بودم،به نظرتون آلمان یوآخیم لو بهتره یا که سوم جهان شد،یاتیم یورگن کلینزمن که بازم سوم جهان شد؟
وآیابه نظرتون تبم لو میتونه به پای تیم بکن بائربرسه وقهرمان جهان شه؟

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب من من از کلینز من خوشم نمیومد!(من از جام جهانی 2002 یعنی 10 سال پیش طرفدار آلمان بودم) کلینز من می تونست با راهکارای خوب تو یورو 8 قهرمان بشه! درسته اون جامو اسپانیا گرفت ولی اسپانیا هنوز اندازه ی 2010 قوی نبود اون زمان لو کمک مربی بود! حتی تو سال 2009 لوو برگشت گفت کلینزمن زیاد حواسش به بازیا نبود!
در ضمن اون سال که کلینز من سوم شد جام جهانی تو آلمان بود و خیلیا میگفتن باید آلمان قهرمان میشد نه سوم! ولی 2010 فقط با بازیکنای بچه اومده بود(به جز کلوزه که یه کم پیر بود :-" )
در مورد دبکن بائراصلا نمیشه حرف زد! به قول فرگوسن هیچ وقت نمیشه یه تیمو در دو برحه ی جدا و بازیکنا وسبکا صحبت کرد(اینو وقتی گفت که خبرنگاره پرسید تیمو شما قوی تره یا تیم بازبی) ولی خوب زمان بکن بائر هنوز اصول و هنر تاکتیکی بازی به بقیه کشورا نرسیده بود! در حالی که آلمانیا از اول تاکتیکی بازی میکردن!
یه چیزه جالب بگن تو کادر فنی تیم ملی آلمان هواشناس فیزیکدان شیمی دان روانشناس و آدمایی به رشته های متفاوت هستن! تا کاملا بازی رو انالیز کنن! جالبه نه؟

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

اوهوم،من که ازآلمان انتظارداشتم اون سال توخونه خودش قهرمان بشه،آلمان کلینزمن انتظارات رو برآورده نکردولی آلمان لوفراترازحدانتظاربود.
بله نمیشه مقایسه ولی من نگفتم کدوم بهتر بود،گفتم آلمان لوهم میتونه مثه آلمان بکن بائرقهرمان جهان بشه؟(درواقع اگه آلمان به اسپانیانمیخورد وتوفینال با اسپانیا بازی میکرد به جای اون هلند بی لیاقت،حداقل آلمان نایب قهرمان شده بود)
آره خیلی جالبه،اصن آلمانیا همه کاراشون روبرنامس وهمه جوانب رو بررسی میکنن،درصمن درانتخاب سرمربی جدیدفدراسیون اعمال سلیقه نمیکنه وسرمربی کاملا براساس مزیتای فنیش انتخاب میشه،مثلا لو که کمک مربی کلینزمن بود به نظرم بهترین گزینه سرمربیگری بودکه میتونس انتخاب بشه،آلمان مربیای درجه1خیلی زیادی داره وبه نظرم باید بیشتربه جای صادرات مربی اونارو نگه دراه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

کی گفته آلمان کلینزمن انتظارات رو برآورده نکرد؟؟؟ X-(...
خیلی هم تیم شاخی ساخته بود...یادتون نره انقدر اون تیم فوق العاده بود که بعد از برد پرتغال تو رده بندی تماشاگران گفتن بیخیال و م3 چی تشویق کردن...خیلی راضی بودن همه...
یواخیم لو فوق العاده مربی خوبیه...شاید بازیکن خوبی نبوده اما فراموش نکنیم معیار درستی نیست بازیکن خوب بودن برای مربی خوبی شدن...یه مثل هست که میگه بازیکنای بزرگ وقتی میخوان مربیگری رو شروع کنن مربی های کوچکی هستن...یعنی این دو تا هیچ ربطی به هم ندارن...
از تیمش به نظرم مشکلش آرنه فردریش...این مدافع در حد کل تیم نیست و یه سر و گردن پایینتر از ترکیب اصلی آلمانه...
و ضمنا آلمان ها پس از خارج شدن بالاک از ترکیب یک کاپیتان خوب ندارد که تیم را اداره کند...وگرنه بهتون قول میدم اسپانیا رو تو 2010 میزد...اینجوری غافلگیر نمیشدن...
من عاشق آلمان و بایرنم x:...
واقعا ماشینی و قشنگ بازی میکنن...

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مبارز صدایم کنید نه پیروز :
کی گفته آلمان کلینزمن انتظارات رو برآورده نکرد؟؟؟ X-(...
خیلی هم تیم شاخی ساخته بود...یادتون نره انقدر اون تیم فوق العاده بود که بعد از برد پرتغال تو رده بندی تماشاگران گفتن بیخیال و م3 چی تشویق کردن...خیلی راضی بودن همه...
یواخیم لو فوق العاده مربی خوبیه...شاید بازیکن خوبی نبوده اما فراموش نکنیم معیار درستی نیست بازیکن خوب بودن برای مربی خوبی شدن...یه مثل هست که میگه بازیکنای بزرگ وقتی میخوان مربیگری رو شروع کنن مربی های کوچکی هستن...یعنی این دو تا هیچ ربطی به هم ندارن...
از تیمش به نظرم مشکلش آرنه فردریش...این مدافع در حد کل تیم نیست و یه سر و گردن پایینتر از ترکیب اصلی آلمانه...
و ضمنا آلمان ها پس از خارج شدن بالاک از ترکیب یک کاپیتان خوب ندارد که تیم را اداره کند...وگرنه بهتون قول میدم اسپانیا رو تو 2010 میزد...اینجوری غافلگیر نمیشدن...
من عاشق آلمان و بایرنم x:...
واقعا ماشینی و قشنگ بازی میکنن...

اولا آلمان میزبان فقط به فکر قهرمانی بود! درضمن آلمانیا مثل ما نیستن که تیم ملیشون ببازه یا نره مرحله ی بعد بشینن فحش بدن بهش!
اگر اخبار فدراسیون آلمان رو تو اون برحه میشنیدی میگفتن کلینز قول قهرمانی داده بود و واقعا بد خذف شدن!
هنوز خیلی از مربیای بزرگ بازیکنای خوبی نبودن مثل فرگوسن یا آرسن ونگر! من فکر کنم تنها بکن بائر رو میدنم که در هر دو زمینه فوق العاده بود! البته میگن پپ (پسر خاله! :D )هم اینجوری بود! حالا از بحث بگزریم هیچ ربطی نداره به تاپیک
فردریش!!!! :O
فردریش خیلی هم خوب بازی میکرد! و مدافع خوبیه! شاید نسبت به مرتزاکر ضعیف باشه ولی خوبه از فیزیک مناسب و هوش خوبی بهره وره!
در ضمن من کاملا موافق بیرون انداختنه بالاک بودم! چه از بازیکنی چه از کاپیتانی! (من خودم عاشق بالاکم ولی خراب شده 3 4 ساله!
بالاک دیگه از آلمانی بودن در اومده بود! باشگاهی رفته بود که سبکش جنگی بود!(4030) ولی آلمان با انضباط! کلا دیگه نمی تونست به سبک آلمان بازی کنه! در ضمن لام x: خیلی هم خوب تیمو کنترل میکنه!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

من بازم میگم کلینزمن بااینکه مربی خوبی بود ولی انتظاراتوبرآورده نکرد،درضمن به نظرمن نبودبالاک توجام جهانی 2010اصلادلیل شکستشون از اسپانیانبود،دوران بالاک واقعا تموم شده بود ودیگه به دردتیم ملی نمیخورد،لام هم ولی کاپیتان خوبی نیس ینی در حدواندازه های یه کاپیتان نیس شایدم باشه ها ولی فعلا که چیزی نشون نمیده
معمولا بازیکنای بزرگ مربی های خوبی نمیشن،این همه مثال وجود داره واسش که چون ربطی به تاپیک نداره ولش میکنیم،ولی نمونه بازکنای خوبی که بعدا مربیای بزرگی شدن انگشت شماره

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از یلدا-ق :
من بازم میگم کلینزمن بااینکه مربی خوبی بود ولی انتظاراتوبرآورده نکرد،درضمن به نظرمن نبودبالاک توجام جهانی 2010اصلادلیل شکستشون از اسپانیانبود،دوران بالاک واقعا تموم شده بود ودیگه به دردتیم ملی نمیخورد،لام هم ولی کاپیتان خوبی نیس ینی در حدواندازه های یه کاپیتان نیس شایدم باشه ها ولی فعلا که چیزی نشون نمیده
معمولا بازیکنای بزرگ مربی های خوبی نمیشن،این همه مثال وجود داره واسش که چون ربطی به تاپیک نداره ولش میکنیم،ولی نمونه بازکنای خوبی که بعدا مربیای بزرگی شدن انگشت شماره
بازیکنای بزرگ تقریبا نمیرن مربی بشن .اصلنم انگشت شمار نیستن خیلیم زیادن.(مثلا گواردیولا)

من نمیخوام بحث شمارو ادامه بدم...

آلمانیا همیشه دروازه بانای خوبی داشتن.دهه 90 شوماخر و بعدش کان و الانم که نویر
در مورد دفاعها همه چیو گفتن فقط تو جام جهانی بدشتوبر بیشتر بتزی کرد
بواتنگ خاصیت دفاعی زیادی داره و یانسن خاصیت هجومی ولی بدشتوبر معمولی...
من از آلمان خوشم نمیاد ولی جام جهانی تیم خوبی داشت
یکمیم در مقابل انگلیس شانس آورد ... وگرنه حذف میشد....

آلمان تقریبا تیم کاملی بود دفاع خوب هافبک منسجم و مهاجم گلزن(کلوزه)هر موقع هم لازم بود میتونست سیستم بازیشو عوض کنه...

و یه نکته دیگه:اووزیل!
واقعا بهترین بازیکن آلمان بود تو جام جهانی!

یه جورایی فک کنم به لو ربطی نداشت!تیم آلمان 2010 خیلی بهتر از 2006 بود.بازیکنای جوونتر و بهتری داشت

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خوبه! اولین باره از زدن این تاپیک احساس رضایت میکنم! :D (خوب همه دارن بحث میکنن دیگه!)

خوب در ادامه به هافبک های هجومی می پردازیم!:
توماس مولر: خب آقای گل شد با توجه به 20 ساله بودنش بی نظیره و همین طور سرعت خوبی داره البته مثل پودولسکی تو تیم باشگاهیش خوب بازی نمیکنه(بایرن مونیخ فکر کنم) ولی با توجه به سرعتش خوب بازی میکنه و اساس تاکتیکی خوبی واسه ی لو بودش!
مسعود ازیل: هافبک هجومی ترک تبار آلمان! (خدا وکیلی اگه نمی رفت رئال این رئالیا هنوز میگفتن این خوبه؟! ) واقعا خوب بازی میکنه! بر خلاف خدیرا که با رفتنش به رئال اساس فوتبال تاکتیکی رو فراموش کرد(چون احتمالا لو تو 12 استفاده نکنه ازش) هنوز اون خاصیت تاکتیکی آلمانی رو بلده!! شوت زن! سانتر! و دریبلر خوبیه!
پودولسکی: خیلیا میگفتن بعد 2006 میره یه تیم معروف زیاد خوش ندرخشید در تیم باشگاهیش(فکر کنم بایرلورکوزنه مطمئن نیستم) ولی تو تیم ملی خوب بازی میکنه! و سرعتش ملاک خوبی واسه اونه!

مهاجم هم که قبلا کلوزه بود الان فکر کنم یا ماریو گومز رو بزاره یا تامی کروس! معلوم نیست(در کل آلمانیا مهجم های گل زن خوبی داشته)
گلر: مانوئل نویر: ببعد بوت که واقعا بد بازی میکرد اومدن یه دروازه بان خیلی خوب بود!

الان کاملا تیم یواخیم لو رو شناختیم میتونیم در اساس بازی و تفکراتش صحبت کنیم!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

پودولسکی تو کلن بازی میکنه
مهاجمای آلمانی خیلی خطرناکن واز فرصتاشون بیشترین استفاده ممکنو میکنن،خصوصا از سانتر ها وکرنر ها

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب انگار تنها آنالییزور سایت منم! B-)
خب اگه به بازی های آلمان دقت داشته باشید آلمان دو خط هافبم داره همون طور که در شناسایی تیم گفتم! ولی نمیشه به خط هافبک عقبی بگیم هافبک دفاعی یا به جلوییا بگیم هجومی(البته سبک اوزیا، پودولسکی و مولر هجومی تره) اصولا بازی سازی توسط دو هافبک عقبی شروع میشه و با توجه به حرکت تیم مقابل نسبت به اطراف زمین اونا تشخیص میدن که پایه برای حمله از کدوم طرفه! ای اعمالی که گفتم حتی تا نیمه ی وسط زمین تیم حریف هم ممکنه پیش بیاد در این صورت یا از نفوذ از جناحین و یا با شوت زنی مستقیم(باشتیان شوان اشتایگر شوتزن و همین طور بالنسبه خدیرا) در کنارین هم میشه از اوزیل به کنار رفته یا از مولر استفاده بشه و طبق این که از مهاجم های آلمان لاشخور تر تو این دنیا وجود نداره بالتبع بازی هایی که در مقابل دفاع هایی ضعیف به عمل برسه تعداد گل های فراوانی رخ میده!
یکی از ویژگی های این طراحی توسط لو به انجام رسیده اینه که تیمایی که از اسم آلمان میترسن و می خوان تدافعی کار کنن نمیتوننبه هدفشون برسن چون اولا هر چه تراکم در دفاع زیاد باشه با توجه به غیر اختصاصی بودن بازیکن ها در اون منطقه و تاکتیک آلمانیا برای به هم ریختن و سناتر کردن توپ زیاد این روش کارایی نداره و دوما از ضد حمله هم نمیشه استفاده کرد چون خط هافبک عقبی باعث میشه فاصله ی زیادی بین دفاع و خط میانی ایجاد نشه!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از no one :
خب انگار تنها آنالییزور سایت منم! B-)
خب اگه به بازی های آلمان دقت داشته باشید آلمان دو خط هافبم داره همون طور که در شناسایی تیم گفتم! ولی نمیشه به خط هافبک عقبی بگیم هافبک دفاعی یا به جلوییا بگیم هجومی(البته سبک اوزیا، پودولسکی و مولر هجومی تره) اصولا بازی سازی توسط دو هافبک عقبی شروع میشه و با توجه به حرکت تیم مقابل نسبت به اطراف زمین اونا تشخیص میدن که پایه برای حمله از کدوم طرفه! ای اعمالی که گفتم حتی تا نیمه ی وسط زمین تیم حریف هم ممکنه پیش بیاد در این صورت یا از نفوذ از جناحین و یا با شوت زنی مستقیم(باشتیان شوان اشتایگر شوتزن و همین طور بالنسبه خدیرا) در کنارین هم میشه از اوزیل به کنار رفته یا از مولر استفاده بشه و طبق این که از مهاجم های آلمان لاشخور تر تو این دنیا وجود نداره بالتبع بازی هایی که در مقابل دفاع هایی ضعیف به عمل برسه تعداد گل های فراوانی رخ میده!
یکی از ویژگی های این طراحی توسط لو به انجام رسیده اینه که تیمایی که از اسم آلمان میترسن و می خوان تدافعی کار کنن نمیتوننبه هدفشون برسن چون اولا هر چه تراکم در دفاع زیاد باشه با توجه به غیر اختصاصی بودن بازیکن ها در اون منطقه و تاکتیک آلمانیا برای به هم ریختن و سناتر کردن توپ زیاد این روش کارایی نداره و دوما از ضد حمله هم نمیشه استفاده کرد چون خط هافبک عقبی باعث میشه فاصله ی زیادی بین دفاع و خط میانی ایجاد نشه!
بله مهاجمای آلمان از هرموقعیت نصفه ونیمه ای گل میسازن وازهرتوپ مرده ای نهایت استفاده رو میبرن
درسته تیمایی که ازاسم آلمان میترسن ومیخوان هجومی بازی کنن درنهایت بایه نتیجه پرگل میبازن ولی تیمایی هم که جلو آلمان سراپاحمله باشن به هدفشون نمیرسن(مثلا بازی با آرژانتین توجام جهانی)چون به خاطر دفاع های آلمان نمیتونن گل بزنن وبه دلیل فرصت طلبی وقدرت آلمانا در ضدحمله گلهای بیشتری میخورن،درمقابل آلمان دفاع منسجم وحمله های هدف داروجدی اثر داره وسبکی هم که میتونه جلوبرتری آلمانی هارو بگیره پاس های کوتاه ومتوالیه چونکه بازی رو از هوا که آلمانیا توش استادن روزمین میکشونه که آلمانیا توش اشتباه زیاد میکنن(هرچند آلمانیا تو بازی روی زمین هم قوی هستن اما اکثرا نمیتونن مالکیت خودشون رو توپو به مدت طولانی حفظ کنن وپاسای اشتباهشون کم نیست)البته اگه آلمان بازی هوایی باپاس های بلندش رو بی نقص اجرا کنه میتونه جلو پاسای متوالی ومالکیت توپ توسط حریفشو بگیره

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

البته در خوب بودن پاس های کوتاه و بلند آلمان شکی نیست! ولی به نظرم اساس شکست سبک آلمان در مقابل تیکی تاکا نبود یه بازی ساز بالفطره هستش! با این که خدیرا و اشتایگر خوبن ولی اونا بیشتر خصوصیت هجومی دارن نه بازی سازی

پ.ن: یه نکته ی دیگه برای بقیه علاقمندان و بقیه انالیزورها! ما تا شنبه در مورد لو صحبت میکنیم! و شنبه شب نظرسنجی جدید شروع میشه!

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

از الان فعلا تا یک هفته ی آقای کارلوس کیروش به نقد کشیده میشه! :)

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

بیوگرافی کارلوس کی روش

کارلوس مانوئل بریتو لئال کِـیروش، زادهٔ‌ ۱ مارس ۱۹۵۳ در موزامبیک، مربی فوتبال اهل پرتغال است. کیروش در دو دوره دستیار آلکس فرگوسن در منچستر یونایتد، و دو دوره سرمربی تیم ملی پرتغال بوده‌است و این تیم را در جام جهانی ۲۰۱۰ رهبری کرد. او قبلاً موفق به راهیابی به جام جهانی ۲۰۰۲ با تیم ملی آفریقای جنوبی شده بود. از دیگر تجربیات مربیگری وی می‎توان به سرمربیگری رئال مادرید در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ اشاره کرد که دوران ناموفقی برای وی تلقی می‎شود. او سابقه مربیگری در جی لیگ و ام ال اس را نیز دارد. وی هم‌اکنون سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است.

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

اولا واقعا ناراحت شدم که اگه من یه مدت نتونم به تاپیک سر بزنم یکی نیس تاپیکو جلو ببره! :(
و دوما نقد آقای کی روش:

اولا بزرگترین افتخاراتش اول دستیاری فرگوسن بوده دوم سرمربی رئال مادرید و در آخر جام جهانی 2010 با پرتغال!

در مورد روشش بگم! تو بازیای که دیدم به خط هافبک مهمترین اساس بازیشه! اساس حمله ی تیمی از کناره ها شروع و به سانتر ختم میشه! و همین طور باز به کناره ها و دی آخر پاس به مهره ی پشت محوطه جریمه!
سعی میکنه از مهره های شوت زن و تکنیکی استاده کنه!

بازم میگم تا بعد....(این دفعه زود میام)

بالا