• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

موسیقی فیلم ها

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
دوستان باید اینجام حتما تذکر بدم که پست بدون لینک نذارید؟! چرا به پست های اول تاپیکا که قوانین رو نوشتن بی توجهی می کنید؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
قطعه ی The Ludlows، اثری از آقای James Honer، یکی از کارهای قشنگِ فیلم The Legends of the Fall هست که حتی بیشتر از خودِ فیلم برای من دوست داشتنی و ماندگاره!
(لازم به ذکره که این کامپوزرِ خفن آمریکایی، در ساختن موسیقی متنِ خیلی از فیلم های معروف دیگه مثل Titanic و Avatar و A Beautiful Mind و Troy و Braveheart هم نقش داشته.)

با صدای پیانو شروع میشه و بعد با صدای ویولن و چِلو ادامه میکنه.
قطعه ی واقعا زیبا و دلنوازیه به نظرم. نمیدونم مستقل از ارتباطی که با فیلم داره چه تصّوری ممکنه به شنونده منتقل کنه، ولی وقتی این قطعه رو میشنوم درراستای ترجمه ی فارسی اسم فیلم که "افسانه های خزان" عنوان شده، کلمه ی "خزان" به ذهنم میاد. و پاییز. و البته برگ های نارنجیِ درخت ها.

این اثر رو خیلی دوست دارم به شخصه.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
قطعه ی Pirates، معروف ترین بخش از موسیقی فیلم Pirates of the Caribbean، اثر مشترکی از Klaus Badelt و Hans Zimmer.

موسیقی خیلی هیجان انگیز، باشکوه و محکمی داره به نظرم.
یادمه معمولا اون بخش هایی از فیلم این قطعه پخش میشد که جک اسپارو و خدمه ی کشتی تو یه نبرد خیلی شلوغ و حماسی در حال شمشیر زدن بودن! همیشه هم دوربین لانگ شات میگرفت که حماسه و شکوهِ نبرد خیلی خوب به چشم بیاد!

پندار

حی متاله مائت...
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1400
تلگرام
اینستاگرام
  • لایک
امتیازات: belka

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خب کمتر کسی هست که اون موسیقی متنِ معروف از فیلم Papillon رو نشنیده باشه.
ولی محض احتیاط من یه اشاره‌ی جزئی بهش میکنم اینجا.
لینک دانلود
آهنگ‌سازی و رهبریِ موسیقی فوق العاده‌ی فیلم پاپیون را جری گلدسمیت برعهده داشته‌ است. ضبط موسیقی در شهر رم ایتالیا انجام شده و این چهارمین همکاری از هفت همکاریِ جری گلدسمیت و فرانکلین جی. شافنر است. از این همکاری‌ها گلدسمیت برای سه فیلم سیاره‌ میمون‌ها، پاتن و همین فیلم پاپیون نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم سال شده‌است. اثری که باید در هر لیستی از بهترین‌های موسیقی فیلم تاریخ باشد. با داستانی فرانسوی رو‌به‌رو هستیم و گلدسمیت به خوبی برای ساخت موسیقی این فیلم از سازهای فرانسوی استفاده کرده‌ است. مگر می‌شود کسی این ترکیبِ تکرارناپذیرِ آکاردئون، فرنچ هورن‌ها و سازهای زهی را دوست نداشته باشد؟ Theme From Papillon بی‌شک یکی از شاهکارهای جاودان موسیقی است.

Mahsa Bkrn

Daughter Of The Sea
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Khorramabad
سال فارغ التحصیلی
1397

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
موسیقی فیلم "سینما پارادیزو" یکی از زیباترین، معروف ترین و دوست داشتنی ترین کارهای انیو موریکونه به حساب میاد و نقش مهمی در سکانس های عاشقانه و لحظات دراماتیک فیلم ایفا میکند.
انیو موریکونه بر اساس فضای فیلم برای تک تک صحنه های مهم فیلم سینما پارادیزو قطعات جداگانه ای ساخته که غم و شادی، شیرینی و تلخی را با هم در خود دارد.
قطعه ی زیبایtema de amor - theme of love
از این مجموعه با نوازندگی ایزاک پرلمن بزرگ...

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
You'll be queen one day
#RaminDjavadi

h4med

روباهِ جوان
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
1396
موسیقی فیلم زیبای نارنیا یک (شیر، کمد و جادوگر)
#Harry_Gregson

• لایک
امتیازات: reyna

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی

Ali sonami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
موسیقی فیلم اینترستلار
S.T.A.Y , Day one ,Mountains از هانس زیمر
واقعا شاهکاره

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
یکی از قشنگ ترین موسیقی های فیلمایی که دیدم قطعا آهنگ فیلم Requiem for a dream یا مرثیه ای برای یک رویاست... چند جا دیدم به اشتباه آهنگساز این قطعه رو هانس زیمر نوشتن ولی درواقع آهنگساز این فیلم کلینت منس هست.
این آهنگ مجدداً تنظیم شد و در تریلر فیلم ارباب حلقه‌ها: دو برج با عنوان Requiem for a Tower به کار رفت. در تریلر فیلم‌های دیگه از جمله بابلیون ای.دی، رمز داوینچی،چشمه، من افسانه‌ام، آفتاب و پارک ملی دره گل ها هم این موسیقی به کار رفته‌.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
هوشبری
Elegy For Dunkirk موسیقی متن بسیار زیبای فیلم Atonement 2007 هست؛ نظر خاصی به طور مستقل درباره‌ی خود فیلم ندارم، اما موسیقی متنش حقیقتا شنیدنی‌ست.
این نسخه هم با گیتار الکتریکی نواخته می‌شه و از نسخه اصلی به نظرم قشنگ‌تره.

Le Moulin هم که آشناست؛ موسیقی معروف یان تیرسن که سال 2001 توی فیلم امیلی غوغا کرد. من اون زمان به دنیا هم نیومده بودم اما غوغاش تا پس از سال‌های تولد و کودکی من هم ادامه داشت :"

A Way of Life موسیقی متن فیلم The Last Samurai 2003 هست اند گس وات؟ هانس زیمرررر :::: خداوندا از این مرد شکوه خالصه که می‌باره؛ می‌دونم که موسیقی‌های بسیار زیبایی رو ساخته ولی به طور خیلی ویژه بابت این قطعه و همچنین Time ، موسیقی متن فیلم Inception 2010 بایستی ازش تشکر کرد D=

Inconsolable یک قطعه از موسیقی انیمه Violet Evergarden هست که شنیدنی‌ست.
اما فراشنیدنی‌تر، قطعه‌ی The Ultimate Price ئه که به نظر خودم، بین تمام موسیقی‌های زیبایی که در این انیمه هستن، این یکی یه چیز دیگه‌ست. به طور ویژه یه چیز دیگه‌ست!

ویرایشِ یک: قطعه‌ی Merry Go-Round-Life اثرِ Joe Hisaishi، موسیقیِ زمینۀ انیمۀ Howl's Moving Castle معروف :‌)) با این اثر می‌تونید ساعت‌ها پرواز کنید واقعاً؛ ولی این نسخه همراه با اندکی تغییر، زیباتره ~

ویرایشِ دو: این ترک، با نامِ T-KT اثرِ Hiroyuki Sawano، موسیقیِ متنِ سومین فصلِ انیمۀ Attack On Titanـه؛ راستش حسِ تراژدیکِ این قطعه واقعاً من رو به وجد میاره. و زمانی که اوج می‌گیره بی‌شباهت به یه بمبِ حماسی نیست. زیباست. خیلی خیلی خیلی زیباست.

Unravel هم موسیقیِ متنِ انیمۀ Tokyo Ghoulـه.

من سریالِ «سفرِ سبز» رو ندیدم؛ ولی صدای این قطعه -که گویا مربوط به اون سریاله- با چنان سوزی از ویولن‌سل بیرون میاد که ای بابا. ای بابا :‌)) در ادامه، دوباره از کارن همایون‌فر این قطعه هست که از قبلی سه برابر قشنگ‌تر و شنیدنی‌تره. این‌قدر که این‌ها قشنگن خودِ سریال‌ها و فیلم‌هاشون قشنگ نیستن؛ لذت ببریم از صدا، از نوا، از حس‌شون :"

این یکی هم، موسیقیِ انیمۀ Death Paradeـه. خیلی خیلی خیلی قشنگه.

هی می‌خوام ببندم پست رو، هی موارد بیشتری یادم میاد .-. احتمالا بعدها ویرایش کنم و بهش اضافه کنم ولی خب فعلا تا همین جا ~

بالا