• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوم دبیرستانی های ریاضی

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : سوم دبیرستانی های ریاضی

به نقل از Lovesky :
خیلی سبز آموزش حسابان خوبه
×واسه جبرم که برو بابا آدم از دوم وقتِ نازنینشُ بذاره جبر بخونه؟ :-"

خیلی ممنون بابت حسابان :)
و خیلیییییی بیشتر ممنون بابت جبر :D

vid.hmd

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
همدان
رشته دانشگاه
ایشالا..........

کسی هندسه مبتکران خونده؟ نظرتون چیه؟ خوبه؟ بده؟

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از navid.hmd :
من چاپ قدیمشو از کتابخونه مدرسه گرفتم،اگه تغییر نکرده باشه کتاب واقعا خوبی بود.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از navid.hmd :
این کتاب عالیه. من توصیه می کنم تا الان وقت دارید و اینا به صورت تدریجی با خوندن مبتکران و حل سوالاتش هندسه تون رو قوی کنید. چون سال کنکور واقع اشاید وقتش نباشه واسه قوی کردن هندسه. و این کار یه شبه هم زیاد ممکن نیست. (هرچند خودم هندسه م در عرض 3 روز از 20 درصد به صد در صد رسید تو عید پیش دانشگاهی ولی کار خوبی نیست و بهتر اینه که الان هندسه تون ر وقوی کنید با خوندن این کتاب...) بعد که رفتید پیش دانشگاهی تستهای گاج سفید رو حتما بزنید.سطحشون از سوالات کنکور بالاتره و این شما رو برای مواجهه با سوالات سخت هندسه سر کنکور آماده تر میکنه و ذهنتون رو فعال می کنه.

به نقل از Lovesky :
یه چیز جالبی شنیدم از یه منبع نسبتا موثق!مطمئن نیستم البته اما میگفتن سال سوم اگه کسی ترم اول شرکت نکنه تو امتحانای ترم(غیبت بخوره) نهایی که بده نمره نهایی شو برای ترم اولم میذارن!
کسی اطلاعات خاصی نداره آیا؟ :-"
بله همینطوره. برای من چون کلا بیشتر امتحانات ترم اول رو نداده بودم نمرات نهاییم رو برای مستمرها و همچنین ترم اولم وارد کردن.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مهســـــــــــــا :
این کتاب عالیه. من توصیه می کنم تا الان وقت دارید و اینا به صورت تدریجی با خوندن مبتکران و حل سوالاتش هندسه تون رو قوی کنید. چون سال کنکور واقع اشاید وقتش نباشه واسه قوی کردن هندسه. و این کار یه شبه هم زیاد ممکن نیست. (هرچند خودم هندسه م در عرض 3 روز از 20 درصد به صد در صد رسید تو عید پیش دانشگاهی ولی کار خوبی نیست و بهتر اینه که الان هندسه تون ر وقوی کنید با خوندن این کتاب...) بعد که رفتید پیش دانشگاهی تستهای گاج سفید رو حتما بزنید.سطحشون از سوالات کنکور بالاتره و این شما رو برای مواجهه با سوالات سخت هندسه سر کنکور آماده تر میکنه و ذهنتون رو فعال می کنه.

بله همینطوره. برای من چون کلا بیشتر امتحانات ترم اول رو نداده بودم نمرات نهاییم رو برای مستمرها و همچنین ترم اولم وارد کردن.
رئيس الان گاج سفيد اصلاح شده، گاج خاكسترى شده. سوالاى المپياديشو گذاشته كنار، سوالاش استاندارد شده. من شخصاً سال دوم هندسه رو با ١٢ پاس كردم، سوالاى گاج رو دونه دونه خوندم با جواب، الان امكان نداره صد نزنم.
نكته بعد بگم كه چه براى سال دوم، چه سوم، خوندن دقيق متن جزوه و كتاب ( مخصوصاً اثبات ها ! ) تو تست ها بسيار به درد بخوره. همه فكر ميكنن اثبات به درد كنكور نميخوره، اما اگر سوال هاى سالهاى ٩٢، ٩١، ٩٠ داخل و خارج رو ببينيد، روش حلشون تقريبا ( نع دقيقا ) نياز به ايده اتثباتى داره. لذا توصيه م به عزيزان اينه كه هندسه رو با حوصله، اول جزوه رو، بعد كلمه به كلمه كتاب درسى رو بجوند! مخصوصا سعى كنيد فعاليت ها رو به حال هاى كليشون تعميم بديد و از هيچ تمرينى حل نشده نگذريد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Ehem_Ehem :
رئيس الان گاج سفيد اصلاح شده، گاج خاكسترى شده. سوالاى المپياديشو گذاشته كنار، سوالاش استاندارد شده. من شخصاً سال دوم هندسه رو با ١٢ پاس كردم، سوالاى گاج رو دونه دونه خوندم با جواب، الان امكان نداره صد نزنم.
نكته بعد بگم كه چه براى سال دوم، چه سوم، خوندن دقيق متن جزوه و كتاب ( مخصوصاً اثبات ها ! ) تو تست ها بسيار به درد بخوره. همه فكر ميكنن اثبات به درد كنكور نميخوره، اما اگر سوال هاى سالهاى ٩٢، ٩١، ٩٠ داخل و خارج رو ببينيد، روش حلشون تقريبا ( نع دقيقا ) نياز به ايده اتثباتى داره. لذا توصيه م به عزيزان اينه كه هندسه رو با حوصله، اول جزوه رو، بعد كلمه به كلمه كتاب درسى رو بجوند! مخصوصا سعى كنيد فعاليت ها رو به حال هاى كليشون تعميم بديد و از هيچ تمرينى حل نشده نگذريد.
آخی چقدر تغییر کرده! احساس پیری کردم اصلا :D
دقیقا این قضیه رو من تایید می کنم! سوال هندسه رو باید اثبات واسش بلد باشی تا بتونی حل کنی. ایده های اثبات قضایا هست که تو تستها به آدم کمک می کنن و با فرمول حفظ کردن خیالتون راحت باشه که به هیچ جا نمی رسید!
درمورد دیفرانسیل پیش دانشگاهی هم همینطور خواهد بود که خب هنوز بهش نرسیدید ولی همه سوالاتش رو باید از راه تشریحی بلد باشید حل کنید تا تو تستها گیر نیفتید.

p.moradi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
متولد میانه

بهترین سایت برای سوالات نهایی
www.rasatous.com

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

این خیلی سبز حسابان که میگین، تشریحیه یا تست هم داره؟ حس میکنم حسابان رو نمیفهمم :-w

معدل ترم اول که تو نهایی تاثیر نداره ؟ :-"

+ امسال دیپلم میگیریم ;;) :))

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از حمیـده :
این خیلی سبز حسابان که میگین، تشریحیه یا تست هم داره؟ حس میکنم حسابان رو نمیفهمم :-w

هم تست داره هم تشریحی(آمورش) :D

نداره :D

فک کن یه درصد :))

amin007

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اهواز

ميگم شماها توي مدرستون باهاتون تست هم كار ميكنن عايا؟

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از حمیـده :

خيلي سبز سه تاكتاب براي حسابان داره، يكي كتاب كار، يكي كتاب آموزش، يكي هم كتاب تست. كتاب تست كه فقط تسته و البته تستاش خيلي بالاتر از كنكور و اين حرفاست، كتاب آموزشش هم تست داره و هم سوال تشريحي، از كتاب كارش خبري ندارم كه چجوره :-"

+ پس ديپلم ديپلم كه ميگن امسال ميگيريم :))

++ كسي فيزيك 3 خوشخوان كه دو جلده رو داره؟ خوبه؟ چطورياست؟ ;;)

موفق باشيم و اينا (;

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از مُحَمَّد :
ندارمش ولی چند بار از کتابخونه گرفتم دیدم ، سطحش از تست های دیگه بالاتره ، اگه تست های خوشخوان رو بزنی که اصلا عالی :D

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

بچه ها ما امروز امتحان هندسه داشتیم یه سوال اومده بود هر کاری کردم حل نشد. این جا کسی می تونه حلش کنه؟
یک نیمدایره است که EC بر قطر نمیدایره عمود است کمان EF 40 درجه است و M وسط EF هست زاویه ECM چند درجه است؟
Untitled.jpg

@ Ali.N: مرسی فک کنم حل شد.

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

فک کنم جواب بیست درجه بشه.اگه دایره رو کامل کنی و EC امتداد بدی تا دایره رو در D قطع کنه EوF رو بهم وصل کنی چون CM وسط EF و ED رو بهم وصل میکنه طبق تالس با DF موازیه.پس اون زاویه برابر زاویه محاطی EDF میشه پس میشه بیست درجه.

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

آره همون بیست درجس، ولی راه دیگشم اینه که چون نقطه cجای مشخصی نداره میشه فرض کرد که مرکز باشه در نتیجه زاویه بیست به دست میاد.

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از R@na96 :
آره همون بیست درجس، ولی راه دیگشم اینه که چون نقطه cجای مشخصی نداره میشه فرض کرد که مرکز باشه در نتیجه زاویه بیست به دست میاد.
اینی که شما گفتید راه حل نیست.اگه اینو بنویسید فقط بیست و پنج صدم میگیرید.اونم بخاطر جواب آخر

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از Ali.N :
اینی که شما گفتید راه حل نیست.اگه اینو بنویسید فقط بیست و پنج صدم میگیرید.اونم بخاطر جواب آخر
برای من که کنکوریم راه حل تستی و سریع مهمتره و نیازی به بیست و پنج صدم ندارم! مهم اینه که یه تست درست حل شه! :D

prof.m.d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از مُحَمَّد :

من دارمش خیلی کتاب خوبیه البته من امسال مبتکرانو ندیدم ولی سالای پیش که مبتکران کار می کردیم به نظرم این خیلی بهتره! 8->

بعد تازه درسنامه هاشم خیلی خوبه+تمرین ساده هم داره که اگه بخوای جلوتر از کلاس پیش بری و خودت بخونی میتونه مفید باشه! (;

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

توصیه های یک کنکوری : سمت خوشخوان نرید که بدبختتون می‌کنه. به قول اون یارو که تو big bang theory می‌گفت : "i lost a year tunneling out of north korea" ، منم می‌گم یکسال تموم وقتم رو صرف این کردم که خودم رو توجیه کنم خوشخوان بدرد بخوره!

تمرین هاش احمقانست و سوالای المپیادی داده، سوالای کنکورش به روز نیست و نهایتاً کنکور 87 رو داره، سوالای خارج رو نداره، ... .

در عوض فیزیک سه خوشخوان من موارد زیر رو توصیه می‌کنم.

1. فیزیک 3 خیلی سبز.
2. فیزیک پایه خاکستری گاج.
3. فیزیک 3 الگو.

خ سبز درسنامش کامله.

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از F@|-|!mEh :
ندارمش ولی چند بار از کتابخونه گرفتم دیدم ، سطحش از تست های دیگه بالاتره ، اگه تست های خوشخوان رو بزنی که اصلا عالی :D
خب من تستاش رو ميزنم و تقريبا همه رو درست ميزنم :> الان چيكار كنم؟ چي بزنم؟ :-?

به نقل از Ehem_Ehem :
توصیه های یک کنکوری : سمت خوشخوان نرید که بدبختتون می‌کنه. به قول اون یارو که تو big bang theory می‌گفت : "i lost a year tunneling out of north korea" ، منم می‌گم یکسال تموم وقتم رو صرف این کردم که خودم رو توجیه کنم خوشخوان بدرد بخوره!

تمرین هاش احمقانست و سوالای المپیادی داده، سوالای کنکورش به روز نیست و نهایتاً کنکور 87 رو داره، سوالای خارج رو نداره، ... .

در عوض فیزیک سه خوشخوان من موارد زیر رو توصیه می‌کنم.

1. فیزیک 3 خیلی سبز.
2. فیزیک پایه خاکستری گاج.
3. فیزیک 3 الگو.

خ سبز درسنامش کامله.

خب داداش من همه ي تستاي گاج پايه و خيلي سبز رو زدم، الان خوشخوان رو هم گرفتم و دارم ميزنم، به نظرت تستاشو (با توجه به اينكه حس ميكنم آسونه) بزنم يا تمريناشو كه جواب نداره حل كنم؟ (;

به نقل از Prof.M.D :
من دارمش خیلی کتاب خوبیه البته من امسال مبتکرانو ندیدم ولی سالای پیش که مبتکران کار می کردیم به نظرم این خیلی بهتره! 8->

بعد تازه درسنامه هاشم خیلی خوبه+تمرین ساده هم داره که اگه بخوای جلوتر از کلاس پیش بری و خودت بخونی میتونه مفید باشه! (;

ميگم بعضي از تمريناش كه سخته جوابشو نميشه گير آورد؟ :-/

بالا