• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سردرد ، میگرن

• شروع کننده موضوع HTC
  • تاریخ شروع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
پاسخ : سردرد ، میگرن

خب اینا رو که تو سرچ گوگل پیدا کردم خوندم :D یکم جزئیتر اگر کسی می دونه لطف کنه بگه

من معاینه چشم شدم گفتن مشکلی نداری ممکنه میگرن باشه که چشمت اینقدر درد میگیره

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Captain.Pisko :
خب اینا رو که تو سرچ گوگل پیدا کردم خوندم :D یکم جزئیتر اگر کسی می دونه لطف کنه بگه

من معاینه چشم شدم گفتن مشکلی نداری ممکنه میگرن باشه که چشمت اینقدر درد میگیره
من اومدم کتاب و گوگل و قاطی کنم یادم رفت اون پاراگراف اولو پاک کنم :-"
خب حالا علاوه بر اونا ی چیزای دیگه هم پیدا کردم مث اینکه: دردش میزنه به چشم،گردن و پس سراینکه همیشه دردش یکطرفه ست یعنی نمیشه دو طرف سر باهم درد بگیره همیشه هم این میگرن دردهاش نبض دارند :D

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

تا اونجایی که من اطلاع دارم سر درد گاهی بر اثر استرس زیاد و عصبانیت شدید به وجود میاد و گاهی هم به خاطر مسائل داخلی{معده)
نقل قول از گوگل:
میگرن سردرد عروقی است كه در اثر انقباض شدید رگ های خونی مغز عارض می شود.
میگرن با دو نوع میگرن معمولی و كلاسیك شناخته می شود. میگرن معمولاً به آرامی رخ می دهد و با دردهای تپنده ممكن است مدت 2 تا 72 ساعت به طول بیانجامد. درد بسیار شدید و اغلب در شقیقه یا پشت یك گوش متمركز است كه متناوباً از پشت سر شروع و به یك قسمت كامل سر پخش شود. میگرن معمولی با تهوع، استفراغ، تاری یا اختلال در دید، سوزش و بی حسی در دست ها و پاها همراه بوده و ممكن است تا 18 ساعت ادامه یابد.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از angel of moon :
میگرن داری عزیز :-" درد شقیقه ها ینی میگرن ، درد پیشانی بخاطر سینوزیت ـه و درد پشت سر دو تا از دلایلش فشار عصبی و فشار خون هستن :D

به نقل از مهـشـاد :
چرا اینقد الکی قرص مصرف میکنین؟ شما ی نعمتی دارین به اسم درد. درد یعنی ی مشکل تو بدن حالا اگر پزشکت و یا احیانا خودت میدونی مشکل چیه قرص بخور اونم نه روزی 1/2 تا تهش هفته ای 2تا چون بدنت عادت میکنه دیگه اثر نداره اون قرص کم کم دوز و باید بالا ببری آخرش هم میرسی به مورفین و تریاک و اینا آخرش هم معتاد میشی :|
اولا ک نخور هم به علت بالا هم اینکه قرصا ضرر دارن
حالا میریم سر بحث اصلی: ببین اونائی ک میگرن دارن معمولا به نور حساسن یعنی با نور هم میگرن اود میکنه. من احتمال میدم مشکل چشمات هستن به نظرم اول برو چشم پزشک بعد اگر خوب نشدی برو دکترای دیگه

با تجویز قرص مصرف میکنم :-" :-" :-"
چشم پزشکی هم رفتم ، البته دو سال پیش ، بعد اونم میگف بخاطر چشماته ، بعد برام عینک تجویز کرد ، اونم فقط چشم چپ 0.25 :-"
بعد گف 6 ماه دائم باید بزنی :-" و منم فقط برا خوشگلی ازش استفاده کردم :-" :D

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

منم همچین حسی داشتم
دوطرف سر نزدیک گیجگاه به شدت درد عمیق رو حس میکردم و پشت چشم هام هم بشدت درد میگرفت
پیش سه تا دکتر عمومی رفتم که گفتن شما میگرن داری
منم کلی ناراحت شدم و گریه کردم اما به توصیه یکی از آشنایان دکتر چشم پزشک هم رفتم که ایشون گفت خیر میگرن نیست و فشار خون چشمات بالاست. معلوم شد که عینکی هم هستم و باید عینک بزنم. بعلاوه فشار خونم چیزی نشون نمیداد. بیشتر توی چشمام بود. گفتن که برو و حجامت کن یا خون بده. بعد از اون هر سه ماه خون دادم و دیگه سردرد نشدم.

نکته : به نظرم به حرف های دکتر های عمومی خیلی بسنده نکنین

تامیلا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریــز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست فناوری

من مامانم میگرن داره و از اونجایی که من ژن های بسار زیبای خانوادرو انتخاب کردم واس خودم (!!) منم دارم..
وقتی سر دردم شروع میشه تا 2 روز ادامه داره و کلا باید یه جای تاریک باشم..
حتی یه نور ضعیفم سر دردمو تشدید میکنه.. :|
چندتا دکتر رفتم هیچی نشد :|
الانم چند نفرم همیوپاتیو پیشنهاد کردن..
حالا وقتی رفتم میام میگم چطور بود..:-"

sky girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

سر درد و اینا خیلی به شرایط و نحوه ی زندگی آدم ربط دارند. حتی کسی که خیلی مستعده و زمینه اش رو داره، اگه نحوه ی زندگی و شرایطش مناسب باشند میتونه از سر دردش جلوگیری کنه.
کم خوابی و نا منظم خوابیدن یه دلیل اصلیه. من خودم هر موقع کم میخوابم میدونم حتما فردا یا پس فرداش سر درد میشم. حتی اگه بعد از ظهر خیلی بخوابم! بهترین زمان خواب هم ساعت 12 تا 2 شب هست. یک جای آروم و تاریک بخوابید.
زندگی شهری ما هم یه زمینه ی اصلیه. میگرن و سر درد خیلی زیاد شدند و یه دلیل اصلیش هم همین ترافیک و دود و سر و صدای زندگی الآن ماست. سعی کنید کمتر مرکز شهر برید یا اگر تو ترافیکید شیشه ماشین رو ندین پایین که دود و سر و صدا نیاد تو ماشین.

نور زیاد خیلی بده. من خودم خیلی اذیت میشم تو نور زیاد. مخصوصا نور های چشمک زن مغازه ها تو شب + لامپ کم مصرف که مستقیم به چشمم بخوره.
گرسنگی و کم آبی هم باعث سر درد میشند. نزارید قند خونتون بیفته پایین.
استرس و فشار مدارس و امتحانات هم که واسه ما یه دلیل مهمند.

سعی کنید اگه سر درد میشید تا موقعی که میتونین تحمل کنین قرص نخورید. از این قطره های گیاهی و اینا استفاده کنید بهتره. اگه زیاد قرص بخورید بعد یه مدت عادت میکنید و دیگه اثر نمیکنند + قرص ها خیلی عوارض دارند.اگه دکترتون هم بهتون قرص داده برید پیش یه دکتر دیگه ببینید اون چی میگه
اینکه سرتون رو با یک دستمال ببندین اگه مثلا سینوزیت دارید کمکی نمیکنه ولی واسه میگرن خوبه.
موقع سر درد فلفل بخورید دردتون رو کم میکنه. ( خودش درد رو کم نمیکنه، باعث میشه مغز فکر کنه که درد کمه :D )
بعد یه قسمت دست هست، اون وسط که چهار تا انگشت رو از انگشت شصت جدا میکنه!وقتی سر درد شدید اونجا رو ماساژ بدین، به خوب شدن تون کمک میکنه. ماساژ گردن هم خوبه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

ینی هرکی سردردرش مربوط به گیجگاهش بود و نسبت به نور خیلی کم هم حتی واکنش نشون داد و بدتر شد سردردش، یعنی میگرن داره؟ :-s

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از حمیـده :
ینی هرکی سردردرش مربوط به گیجگاهش بود و نسبت به نور خیلی کم هم حتی واکنش نشون داد و بدتر شد سردردش، یعنی میگرن داره؟ :-s
یکی از علایم مهم میگرن داشتن حالت تهوعه وقتی که سر درد می گیره. اگه سر درد بدون حالت تهوع داشته باشی به احتمال زیاد میشه گفت میگرن نداری .

sziaee

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1373
شرکت داروسازی میم دارو برای اولین بار داروی درمان میگرن رو تولید کرده، خودم میگرن ندارم ولی توی دوستان هستند کسایی که درگیر میگرن هستند. برای همین یه پیگیری کردم و طبق بررسی ها نتایج خیلی خوبی هم داشته دارو. جالب اینه که مبنای تولید دارو طب سنتی ایرانی و کتاب های قانون ابن سینا و الحاوی رازی هست اما فرمولاسیون دارو مدرن و طبق روش های جدید هست.
وب سایتشون : داروی میگرن کات

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
اینایی که میگرن دارن گشنشون‌ میشه سرشون درد میگیره؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
اینایی که میگرن دارن گشنشون‌ میشه سرشون درد میگیره؟

ناحیه چشمت اینا نیست ؟
ببین میگرن کلن انقباض عروق سر ک باعث میشه خون درست نرسه چون داخل جمجمست دردش شدیده . من علائم رو اختصاصی نخوندم هنوز ب اون شدت ک بگم خودمم الان نمیتونم ربطش بدم با توجه ب اطلاعاتم . خودت اینجوری میشی ؟ میتونه اخه قندت افتاده باشه ! یا مثلن اگه شماره چشمت و اینا زیاده دردش برا ضعیف بودن چشمهات باشه !

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام

میگرن اغلب با سردردی یکطرفه، ضرباندار، همراه با تهوع، استفراغ، فنوفوبی(حساسیت به صدا) ، فتوفوبی(حساسیت به نور) و سستی مشخص می شه.
اوراهای بینایی ( نشانه های نورولوژیک گذرا) مانند نقص در میدان بینایی، مشاهده جرقه های نورانی یا لکه های سیاه در 10% موارد وجود داره.
.

میگرن معمولی با تهوع، استفراغ، تاری یا اختلال در دید، سوزش و بی حسی در دست ها و پاها همراه بوده و ممكن است تا 18 ساعت ادامه یابد.

من اینارو‌ دارم :|
به علاوه وقتی گشنم میشه
به علاوه حساسیت به بعضی از عطرها
عینکی نیستم
مسکن هم اصلا تاثیر نداره چه قوی چه‌ ضعیف

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
چون تازه مبحث شو خوندم‌ چند تا نکته جالب داشت براتون‌ بگم:D
اولا اینکه اگه شما به هر دلیلی سر درد دارید یعنی الزاما میگرن هم نباشه و مرتب مسکن بخورید ، خود این مسکن خوردنه باعث سردرد میشه که ممکنه مقاوم به درمان بشه. پس اگه سر درد های مداوم یا مشابه میگرن دارید حتما برین دکتر

دوم هم اینکه دارو هایی مختلفی برای میگرن مزمن استفاده میشه که یکیش بتا بلاکر ها مخصوصا پروپرانول ه . پس رفتین دکتر بهتون پروپرانول داد قشنگ بخورین نگین بلد نبود بهم داروی قلب داد :| (دیدم که میگم)

بالا