• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

موضوع بحث

• شروع کننده موضوع

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
اصولا" شما در اجتماع هایی که هستید چه بحث هایی می کنید و چه حرف هایی می زنید ؟
موضوعات بحث هاتون چیه ؟ مثلا" در جمع دوستان مدرسه و کلاستون (خارج از مدرسه) بیشتر در مورد چه موضوعاتی حرف می زنید ؟
در جمع خانواده چطور ؟
وقتی بین هم سن و سال های خودتون هستید در چه مورد حرف میزنید ؟
اگر خارج از محیط دوستی و تو یک محیط عمومی تر باشید و بخواید بحثی رو شروع کنید چه موضوعاتی رو انتخاب میکنید ؟

ساده ترین زمان ، زمانی که مهمون دارید (فرضا" امشب یکی از فامیل ها خونه ی شما دعوت هستند) حول چه موضوعاتی بحث می کنید ؟

.
.
.

و اینکه ، اصلا" به نظر شما مهممه که در یک جمع یک الی سه ساعته چه بحث هایی مطرح شه و بیشتر در چه مواردی صحبت شه ؟
آیا از بحث هایی که می کنید هدف دارید یا صرفا" جهت گذر وقت و با هم بودنه ؟
یا سوالات شما (که میتونه شروع کننده ی یک بحث باشه) از سر کنجکاوی و ساده و سطحیه یا با هدف یک برداشتی سوال می کنید ؟

لطفا" صادق باشید

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : موضوع بحث

تو خانواده بحث در مورد همه چی هست. از فامیلا تا مسائل سیاسی ... کلا" همه چی هست.

تو مدرسه هم بیشتر موضوع بحثا ایناس :

1-موسیقی
2- کامپیوتر و تکنولوژی و ...
3- فیلم ها
4- دختر ها و همچنین مسائل .... :D
5- انصافا" بحث علمی و درسی هم داریم :-"

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .

تو جمعِ خانواده که بحثِ همه چی هست دقیقا" ! امّا وقتی بینِ فامیل هایِ هم سن ُ سال میشینیم ، بحث ـا بیشتر می کشه به اتفاقایی که برا افراد افتادن ُ تعریف کردنِ خاطراتِ مدرسه ُ حرف زدن راجبِ مشکلاتِ خانوادگی ُ...
تو جمعِ دوستا که کلا" بیشتر بحث ـا حولِ افرادِ آشنایِ مدرسه می گرده. اگه خُ جمع خیلی صمیمی باشه ، حرفا خصوصی تر می شن... راجبِ مشکلاتِ طرف تو خونه یا همون تو مدرسه... البته ، ما که بیشترِ بحث ـامون وقتی تعداد افرادمون زیادن ، حولِ مدرسه ـس .
با دوستایِ صمیمی تر ، مسائلِ خودمونی تر قاعدتا" !
معدود دقایقی هم هستن سرِ کلاس که راجبِ مسائلِ درسی حرف می زنیم.
زنگِ تفریحا هم که در حالِ تجزیه تحلیلِ زنگِ پیش ـیم. ( این در جمعِ بچه هایِ کلاس بود ! )

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

فقط و فقط محدودیت های بعضی از فرندا توی خانواده
بلوغ :-"
مسائل زیستی مرتبط با دروس سوم راهنمایی از نظر علمی

foolproof

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
م.شیمی

تجربه نشون داده سکوت بهتره در این مواقع

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

توی مدرسه تمام حرفا حول محور اتفاقات در 24 ساعت گذشته هست ... وحتی کمی قبل تر :rolleyes:
(مشکلات خانوادگی اتفاقات مهم فیلم های دیده شده آهنگ های جدید معلما یکم درس و امتحانای روز...)
در جمع فامیل نیز...
در خانواده مسائل مهمتری هست که بهشون میشه پرداخت... سیاسی اجتماعی اقتصادی فرهنگی و ....
کلا 90درصد حرفامون غیبته
خ خاله زنک میشیم :-"

بیشتر واسه گذروندن وقته ولی نه همش بعضی حرفا رو هم باید زد و هم شنید نمیشه ازشون گذشت...

البته به نظر من آدم از تشنگی و گرسنگی نمیمیره ولی حتما با سکوت جون میده ;;) :-"

• شروع کننده موضوع

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

با دوستایِ صمیمی تر ، مسائلِ خودمونی تر قاعدتا" !
این مسائل خودمونی تر ، یعنی بحث و گفتگو راجع به خود افراد دیگه ؟ به طور مثال ،فلان اتفاقی که حالا یکم شخصی تره برای دوستتون افتاده و اونو به شما میگه و راجع بش حرف می زنید ...

کلا 90درصد حرفامون غیبته
ایول ! با این خیلی حال کردم:D ، خب تا حالا از این همه بحث و گفتگو چه نتایجی گرفتید ؟ یعنی چقد مفید بوده که مثلا" درباره ی فلان دوستتون که اونروز تو جمع نبوده حرف زدید یا به عبارتی غیبت کردید ؟ (یا حتی راجع به کسایی که شاید اصلا" نبینیدشون و یا سالی 1 بار هم به زور ببینید و ارتباط خیلی کمی دارید)
البته به نظر من آدم از تشنگی و گرسنگی نمیمیره ولی حتما با سکوت جون میده
اینم که ... دیگه ... اصلا" نمیدونم چی بگم :D ، به هر حال ...

تو مدرسه هم بیشتر موضوع بحثا ایناس :

1-موسیقی
2- کامپیوتر و تکنولوژی و ...
3- فیلم ها
4- دختر ها و همچنین مسائل ....

الان یعنی رفیقت بیاد بگه فلانی دوست دخترش ال ، یا اون دختره بل ، شما کمتر اهمیت میدین و رغبت نمی کنین وارد شین تا اینکه بگه مثلا" فلش جدید اومده با این امکانات یا سی پی یو ساختن بیسار ؟! :D ...

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

ایول ! با این خیلی حال کردم:D ، خب تا حالا از این همه بحث و گفتگو چه نتایجی گرفتید ؟ یعنی چقد مفید بوده که مثلا" درباره ی فلان دوستتون که اونروز تو جمع نبوده حرف زدید یا به عبارتی غیبت کردید ؟ (یا حتی راجع به کسایی که شاید اصلا" نبینیدشون و یا سالی 1 بار هم به زور ببینید و ارتباط خیلی کمی دارید)

این مورد اکثرا جزو تحلیل و بررسی شخصیت اطرافه که خودش جنبه ی آموزشی داره :-"
کلا بده ها ولی خالی از منفعتم نی... :D

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Amir - Eblis :
الان یعنی رفیقت بیاد بگه فلانی دوست دخترش ال ، یا اون دختره بل ، شما کمتر اهمیت میدین و رغبت نمی کنین وارد شین تا اینکه بگه مثلا" فلش جدید اومده با این امکانات یا سی پی یو ساختن بیسار ؟! :D ...

خب بستگی داره...
دختره کی باشه :D
چه فلشی باشه :-"

ولی اگه بخوام دسته بندی کنم اینطوریه :

گروهی که بیشتر در مورد موسیقی و ... حرف میزنن

گروهی که بیشتر در مورد تکنولوژی حرف میزنه.

گروهی که در بیشتر گروه های بالا فعالیت داره

و سایر گروه ها...

من و چند تن دیگه جزو گروه سومی هستیم (;

مثلا" صبح که میایم یه از رفقا صحبت میکنه در مورد این که مثلا" تو راه یا تو ماشین طرف (!) چجوری بود...
بعد در طول کلاس با اطرفیان صحبت میکنیم که بیشتر المپیادیه (حواشی المپیاد نه خودش!) و همچنین مباحث ..... :)
زنگ بعد میریم با یه سری از بچه ها که ناحیه ای که اغلب هستن یه گوشه ی خاص از حیاطه و اون جا بحث گوشی و تکنولوژیه . یه 5 دقیقه ای اون جا میچرخیم و بعد میریم پیش همون رفیقی که صبح گفتم و ایندفعه بحث سر موسیقیه اونم نه راک و رپ بلکه سنتی (واقعا" چه بچه های نرمالی داریم!) .

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب توخونه که ميشه مسائل روزانه!
توي مهموني باباي گرام شروع ميکنه تعريف خاطره وتجزيه وتحليل وچون کلامن حرف زدن توفاميلودوس ندارم به باباگوش ميدم..
توي جمع دوستان همه چي!
درس غير درس،غيبت،تعريف خاطره،حرف زدن پشت سرخرخوني و...پسرا(البته خيلي کم وقتي خيلي بيکارباشيم) واصولا خودم بيشترحول مسائل کنکوروالمپيادميحرفم...

pegah.nodet

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
حسابداری - Finance

ایول سوال جالبیه! الان که فکرشو میکنم میبینم من قشنگ n تا شخصیت مختلف دارم!
تو خونواده بستگی به زمان داره! وقتی جو یه چیزی داغه مثل کنکور! ،90% حرفا پیرامون اونه بعدشم که میگم مامانم حوصلم سررفت یه چی دیگه، جواب اینه که مگه چه حرف مشترک دیگه ای داریم! :D اما رو هم رفته هرکی یه طوره مثلا من خودم عادت دارم شروع میکنم از خوابی که دیدم توضیح میدم با تک تک کارایی که تو مدرسه کردم(مثلا) و حرفایی که زدم و حسی که نسبت به رفتاری داشتمو کلا همه چی! هیچکسم توجه نمیکنه! :D یا داداشم از اینکه چه خفنه تو دانشگاه نمرش خوب شده!(موضوع90%حرفاش!) و دعواهایی که تو اون روز کرده! بابام بازگو کردن مقالات علمیو اینکه ما داریم با عادت بد تغذیه و خواب و ورزش و ... خودمونو بدبخت میکنیم! :D
منظورم اینه تیپ حرف زدن هرکی یه جوره مخصوص به خودشه!
تو فامیلم جلو غریبه ها صرفا یه دختر خیلی خوب و ساکت که جلو تمام حرفا فقط لبخند میزنه و هیچ نظر مخالفی نداره!!(این شخصیتو دوست ندارم)
تو دختر پسرای نزدیک فامیلام که بیتر حرفا رو غیبت و تعریف راجع به دانشگاهو مدرسه و مدل مو و لباس و قیافه کی بهتره و اینترنت و اس ام اسو این چیزاست

دوستای عادی هم باز صرفا حرفای عمومی مثل همون خط بالا و مقایسه معلما و به حرفا لوس و خاله زنک گوش کردن زوری خندیدنو ایناست
دوستای خوبم که همممه چی! شامل خصوصی ترین حرفا،ناراحتیا،درد دل ها،شادیا،اتفاقاتی که واست افتاده، یادآوری خاطراتت و کلا خالی شدن از همه چی!

الان که فکرشو کردم اکثر وقتا تو هرگروهی حرفاییو میزنم که دوس دارن بشنون و خوشالشون میکنه!
اما تنها استثنا دوستای صمیمی(محدودن) هستن که هرچی دلت بخوادو میگی

کلی از موضوعات جا موند خوابمون میاد! بعدا ویرایش! :D

Sadaf.Tb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

ما تو خونه که با مامانم در مورد درس و با داداشم در مورد فیلم:d
در مدرسه با دوستان همین الان سارینا سرمو خورده در مورد اتفاقات سایت و منم سرشو در مورد نیک:d
با دخترا خانواده هم معلمامون مورد بحثن

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

من به جز با کسایی که باهاشون صمیمیم نمیتونم خیلی خوب ارتباط اجتماعی برقرار کنم.در حدی که گاهی مامانم تصمیم میگیره منو ببره پیش مشاور :D
مثلن تو جمع های خانوادگی(به جز اون افرادی که تو خانواده باهاشون "دوست"م)دقیقن هیچ بحثی ندارم که مطرح کنم.بحث هم بشه بیشتر نگاشون میکنم و لبخند میزنم!همش فکر اینم که بیرون اون جمع چه اتفاقات جالبی داره میفته و چقدر دوست داشتم اونجا نباشم!البته به بحثی که پیش میاد هم بستگی داره.اگه یه بحث جنجالی بشه و حس کنم یه نظر خاص دارم حتمن وارد بحث میشم ولی خب معمولن بحث ها کسل کنندس.
کلن تو جمع کسایی که باهاشون خیلی صمیمی نیستم نمیتونم بحثی مطرح کنم.مثلن این که یه مهمون هم سن و سال خودم داشته باشم برام خیلی کسل کنندس.صرفن میتونم باهاش درباره ی موسیقی و کامپیوتر بحث کنم.×صرفن برای گذاراندن وقت
اما تو جمع دوستان! همه جور بحثی مطح میکنم.از بحث های فلسفی سیاسی و اجتماعی و انواع بحث های هدف دار گرفته تا بحث هایی که صرفن برای فانه.تو این جور جمع ها هیچ وقت پیش نمیاد یه بحثی رو برای وقت کشی و اینا مطرح کنم.

lovely_mahsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

تو مدرسه
عیب و ایراد های معلما _ اخبار های انضباطی و برخورد های وحشتناک ساکنان دفتر مدرسه _ رنگ لباس مهمونی دیشبمون _ مذکر های اطراف _ خاطرات روز گذشته _ موسیقی و رمان جدید _ در مورد درس هم حرف میزنیم مثلا در یک جمله بعد امتحان .....تو هم مثل من گند زدی؟ _
تو سرویس
غیبت و خندیدن به ریش راننده سرویس _ خلاصه و جمع بندی اتفاقاتی که در طی رور افتاده _ در مورد درس مثلا در یه جمله فردا چیکار داریم؟ _ سایت و اینترنت _ یه سری بد و بیراه
تو خونه
من سر تا پا عوض میشم و میشم دختر گل بابام :))
کلی در مورد درس واندکی متفرقه _ با داداشم در سر همه جیز کل کل میکنم

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

من دقت کردم جدیدا بحثای روانشناسی و اعتقادی هم زیاد با دوستام میکنم......... ینی همه ی خاله زنک و اینا حذف شده فقط همین دو معقوله مونده :-? #-o

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

تو خونه اتفاقایی که تو روز افتاده.. البته بیشتر اوقات تو خونه ساکتم.. :D
سوم راهنمایی تا دوم دبیرستان حرفای چیز دار... :-"
الان از اونجایی که هممون دیوونه شدیم به هر چیز کوچیکی میخندیم و راجبش حرف میزنیم... :D

dokhtar-e-tanha

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد

من که تو خونه حرف نمیزنم... :Dو وارد بحث هم نمیشیم :D
ولی مدرسه:.................
اوف اصلا حرفی واسه گفتن نمیمونه :D
بحثی نمیمونه که ما در موردش حرف نزنیم...
از آهنگ و فیلم و سریال و مدل گوشی و سمپادیا گرفته...تا سمپادیا و مدل گوشی و سریال و فیلم و آهنگ :D
و دوست پسر :Dکه در همه ی بحث ها سر و کله اش پیدا میشه :>

الناز س

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Amir - Eblis :
اصولا" شما در اجتماع هایی که هستید چه بحث هایی می کنید و چه حرف هایی می زنید ؟سکوت اختیار می کنیم چون اطلاعی از جامعه نداریم :-"
موضوعات بحث هاتون چیه ؟تازگی هااغلب اتحانای ترم مثلا" در جمع دوستان مدرسه و کلاستون (خارج از مدرسه) بیشتر در مورد چه موضوعاتی حرف می زنید ؟اینجا کلا امتحانات ترم
در جمع خانواده چطور ؟تا حالا ازتون تعداد موهای سرتون رو پرسیدن؟ :|
وقتی بین هم سن و سال های خودتون هستید در چه مورد حرف میزنید ؟درباره ی همه پی تبادل اطلاعات می کنیم...
اگر خارج از محیط دوستی و تو یک محیط عمومی تر باشید و بخواید بحثی رو شروع کنید چه موضوعاتی رو انتخاب میکنید ؟از امتحانات ترم شروع گشته وبه نونوایی سر کوچه ختم می شود (:|
ساده ترین زمان ، زمانی که مهمون دارید (فرضا" امشب یکی از فامیل ها خونه ی شما دعوت هستند) حول چه موضوعاتی بحث می کنید ؟ترجیع می دیم وارد بحث نشویم. :>
و اینکه ، اصلا" به نظر شما مهممه که در یک جمع یک الی سه ساعته چه بحث هایی مطرح شه و بیشتر در چه مواردی صحبت شه ؟امتحان
آیا از بحث هایی که می کنید هدف دارید یا صرفا" جهت گذر وقت و با هم بودنه ؟تا حالا بهش فک نکردم!! :-/
یا سوالات شما (که میتونه شروع کننده ی یک بحث باشه) از سر کنجکاوی و ساده و سطحیه یا با هدف یک برداشتی سوال می کنید؟بستگی به موضوعش داره ;))

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

تو خونه هنوز یه بحثی شروع نشده من عصبانی میشمُ گارد میگیرم !
اصن نمیتونم آروم باشم ...
واسه همین ترجیح میدم سکوت کنم جدیدا ! :-"
بحثای مدرسه ئم بستگی داره با کی باشه !
با دوستای صمیمیم بیشتر راجبه دغدغه هام حرف میزنم ...
ولی با بقیه یه بحث میندازیم وسط حرف میزنیم ! :D

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

تو خونه در مورد مسائل مربوط به رشته!(دعوا و اینا) ;))
آخه خو انتخاب رشته من به اونا چه! :-w
بین دوستا هم که بحثمون یا در مورد سمپادیاس یا در مورد نمایشگاه یا مسخره بازی و اینا... :)) :-"
البته وقتی با زی زی معمولا میشینیم نظریات فیزیکو باطل میکنیم :O
تازه بعدشم خودمون نظریه میدیم :-" :D

بالا