• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا من بدم؟ چرا فلانی بده؟

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
سلام دوستان
من یه کاری رو به تازگی شروع کردم ، در راستای همون "اخلاقم گند شده" اینجوریه که به دوستایی که اطرافمن و به طور روزانه بیشتر باهاشون تعامل دارم(در حال حاضر به همینا خلاصه میشه ان شالله در آینده بیشتر میشه) از همه شون خواستم / خواهم خواست که ویژگی های بدم رو بگن و بعدش یه لیستی از کل حرف این افراد تهیه کنم تا بتونم هم شخصیتم رو ارزیابی کنم و همین که اول از موارد مشترک که توسط افراد بیشتری ذکر شده شروع کنم به از بین بردن اون خصوصیت بدم.
حداقل فایده ی این کار حتی اگه نتونم یه دونه از اون چیزا رو هم عوض کنم اینه که میدونم تو چه مواردی در برخورد با دیگران و روند زندگیم ضعف دارم و مسلما تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
نظرتون چیه درباره ی این کار؟
پیشنهادی برای بهتر عملی شدنش دارین؟

pegah.nodet

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
حسابداری - Finance
پاسخ : چرا من بدم؟ چرا فلانی بده؟

خیلی ایده خوبیه اما من خودم بدون اینکه بخوام، اطرافیان هی لطف میکنن اشکالاتمو میگن!
مثلا عجول بودن یا زود بداخلاق شدن یا چیزایی تو این مایه ها اما مشکل اینه واقعا راهی واسه اینکه آدم بخواد این اخلاقا رو عوض کنه به ذهنش نمیرسه ینی من به نظر خودم اصلا اینطور نمیام یا نمیدونم دلیل این اشکال چیه که بخوام برطرفش کنم فقط چون هی میگنو تکارش میکنن ناخودآگاه به خودمم تلقین میکنم آره دیگه اخلاقم تنده و اینا، اثری هم نداره

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

علي تو عني چون به من دستبند نخي تو انداختي 5 تومن L-:

جدا از شوخي فكر خوبيه :D

هر مدت تو اين تاپيك يه نفر مياد و ميخواد كه بگن چه ويژگي بدي داره

مدت هر نظر خواهي دو هفته باشه فك كنم خوبه

البته به درخواست فرد ميتونه كمتر هم باشه

فقط خواهشم اينه كه لطفا صادق باشين و از با لفافه حرف زدن خود داري كنين

چون واقعا ميتونه به فرد كمك كنه حرفاتون

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از pegah.nodet :
خیلی ایده خوبیه اما من خودم بدون اینکه بخوام، اطرافیان هی لطف میکنن اشکالاتمو میگن!
مثلا عجول بودن یا زود بداخلاق شدن یا چیزایی تو این مایه ها اما مشکل اینه واقعا راهی واسه اینکه آدم بخواد این اخلاقا رو عوض کنه به ذهنش نمیرسه ینی من به نظر خودم اصلا اینطور نمیام یا نمیدونم دلیل این اشکال چیه که بخوام برطرفش کنم فقط چون هی میگنو تکارش میکنن ناخودآگاه به خودمم تلقین میکنم آره دیگه اخلاقم تنده و اینا، اثری هم نداره
میشه همین تکرار و تلقین رو در جهت مثبت هم استفاده کرد و با تکرار کردن دفعه ی بعدی که مثلا خواستیم همچین کاری رو انجام بدیم بتونیم جلوی خودمون رو بگیریم ، یه نکته ی دیگه هم هست که میشه گفت بیشتر شخصیت اصلی آدم بین دوستاش هست تا خانواده پس بیشتر باید از دوستان این مسئله رو پرسید تا خانواده

یه پیشنهاد هم دارم برا کسایی که این کار رو میکنن ، بیان اینجا و مشکلاتی رو که بیشتر افراد بهش اشاره کردن و اصلی ترین مشکلاس رو مطرح کنن شاید بقیه تونستن کمک کنن

به نقل از lof :

جدا از شوخي فكر خوبيه :D

هر مدت تو اين تاپيك يه نفر مياد و ميخواد كه بگن چه ويژگي بدي داره

مدت هر نظر خواهي دو هفته باشه فك كنم خوبه

البته به درخواست فرد ميتونه كمتر هم باشه

فقط خواهشم اينه كه لطفا صادق باشين و از با لفافه حرف زدن خود داري كنين

چون واقعا ميتونه به فرد كمك كنه حرفاتون
غلط کردی دستبند رو ۲۵۰۰ یا ۲۰۰۰ تومن دادم :D
این ایده ای هم که بیان توی این تاپیک بگن فک کنم خوب نباشه چون حیلی چیزا رو میشه خصوصی گفت ولی توی جمع نمیشه

mahya...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شهرسازی

من فکر میکنم یه سری از ویژگی های اخلاقی بین پچه های تو محدوده ی سنی ما مشترکه که بدم هستن و همه اونا رو میگن مثلا همون زود بد اخلاق شدن و...
به نظرم بقیه باید تا یه حدی شرایط سنی ما رو درک کنن(بدا درست میشه ;)).پرسیدن از دیگران تا یه حدی کار خوبیه البته بستگی داره از کی بپرسید چون یه سریا ویژگی های اخلاقی بد خودشونو به دیگران نسبت میدن... [-(

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

ایده خوبیه، اما قضیه اینه که اساساً دوستا خیلی کم پیش میاد بتونن بی رودروایسی ایرادای همو بگن. (حداقل دخترا خیلی اینطورین)
شاید بعضی وقتا با شوخی و مسخره بازی یه چیزی بگن، اما وقتی مستقیما میپرسی خیلی اطلاعات خاصّی نمیدن بهت.

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

من فكر كردم قراره علني گفته بشه :-"

ولي خب اعلام آمادگي ميتونن بكن ديگه :-"

اعلام آمادگي و اينا ;;)

هر چي دلت ميخواد تو خفا ناخفا اينور اونور بگو ببينم چه مرگمه! :-" :D

جواب پاييني: مهران جان شما خوبي؟ :-"

2 تا 2200 رو جاي شما 5 تومن حساب ميكنن؟ :-"

بعدم! آقا من يادمه اون روز 10 تومن رفت تو پاچم L-:

ويرايش : چرا از امكانات سو استفاده ميكني؟ :D

به جان خودم نوشته بود 5 تومن بعد ويراييدش :D

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از lof :
به نقل از علی ع. :
غلط کردی دستبند رو ۲۵۰۰ یا ۲۰۰۰ تومن دادم :D

علی جان 2200 دادی اگه یادت باشه ، طفلی دوتا خرید 4500 رفت تو پاچش :-" :D

واسه اینکه اسپم نباشه : بله بله طرح خیلی خوبیه ، منم حمایت خودمو اعلام میکنم ، منم بگید منم بگید :-"

بعدن نوشت : سروش علی 5تومن گرفت گفت خورد ندارم بقیشو بعدن بت میدم حالا داد یا ندادو من نمیدونم ولی 2200 صحبت کردین :D

• لایک
امتیازات: lof

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

واسه این که از انتقاد شنیدن بیشتر جواب بگیرین نباید این خواسته ی :"از من انتقاد کن یا ویژگی های بدم رو بگو " رو مرتبن تکرار کنین.
این کار باید یه جوری انجام شه دیگران جدی بگیرنش و به یه کلیشه یا یه چیزی که براشون جنبه ی فان داشته باشه تبدیل نشه.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

خب ایده ی خوبیه ، اما نمی تونم مطمئن باشم صد در صد عملی شه ، چون اصولا یه فرهنگی که ما داریم بدیارو به خود ِ آدم نمی گیم !
یعنی من خودم اگه یه روزی یکی بیاد بم بگه بدیای ِ من رو بگو ، نمی گم بش ! چون میگه ناراحت نمیشم ، اما میشه ! ( به قول ِ روژین حداقل تو دخترا ! )
یعنی دو تا مساله وجود داره توی ِ این ایده : دید ِ دیگران به من و خصوصیات ِ بد ِ من ! که دو تا مقوله ی جداست ولی ممکنه قاطی شه !

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

آقا من سرشار از تجربه ;;)
تجربه ثابت کرده که لیست باعث نمیشه شما تغییر بدی خودتو(مگر اینکه واقعا عزم پولادین داشته باشی :-" )
بعد بعضی وقتا دیگه واقعا از خودت ناامید میشی
چون تمام وجودت رو ملت میبرن زیر سوال
(من با دوستام اصلا توی این مورد رودربایستی نداریم :-s )
رک میگیم رک هم میپرسیم
نمیگم بی تاثیره خودم هر چندوقت یک بار این کار رو میکنم ولی بعدش آدم کلی از خودش نا امید میشه :-<

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از علی ع. :
سلام دوستان
من یه کاری رو به تازگی شروع کردم ، در راستای همون "اخلاقم گند شده" اینجوریه که به دوستایی که اطرافمن و به طور روزانه بیشتر باهاشون تعامل دارم(در حال حاضر به همینا خلاصه میشه ان شالله در آینده بیشتر میشه) از همه شون خواستم / خواهم خواست که ویژگی های بدم رو بگن و بعدش یه لیستی از کل حرف این افراد تهیه کنم تا بتونم هم شخصیتم رو ارزیابی کنم و همین که اول از موارد مشترک که توسط افراد بیشتری ذکر شده شروع کنم به از بین بردن اون خصوصیت بدم.
حداقل فایده ی این کار حتی اگه نتونم یه دونه از اون چیزا رو هم عوض کنم اینه که میدونم تو چه مواردی در برخورد با دیگران و روند زندگیم ضعف دارم و مسلما تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
نظرتون چیه درباره ی این کار؟
پیشنهادی برای بهتر عملی شدنش دارین؟
ایده خوبیه و خب مسلما وختی افراد بهت بگن که چه اخلاق بدی داری ادم هم سعی میکنه برطرفش کنه ^-^
خود من وختی به یکی فوش میدم میگه خیلی بی ادبی ازش عذر خواهی میکنم و میگم دارم سعی میکنم اونو ترکش کنم...
تاحالا نشده دوستام اخلاق بدمو نگن :D
البته این کار باعث نمیشه همه اخلاقت خوب بشه بهر حال ماها توی جامعه ایم و با افراد مختلفی هستیم و ممکنه هر کدومشون یک اخلاق داشته باشن و روی ما تاثیر بذارن B-)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

خیلی تاثیر داره !
خیلی زیاد !
حداقلش اینه که آدم میدونه وقتی داره با یکی حرف میزنه طرف نظرش چیه راجبش .
بعد خیلی تاثیر داره تو اینکه آدم خودشو تغییر بده .
البته اگه نظر اطرافیان واسه فرد مهم باشه !

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نظر منم کار خیلی باحالیه.من خودم خیلی دوس دارم یکی بیاد و کللن نظرشو راجب من بگه....ویژگی های منو بگه... :D
اما نکته ای که وجود داره اینه که آیا ما میتونیم واقعن خودمونو به سمت بهتر شدن تغییر بدیم؟؟؟؟؟ :-?
آیا انتقاد دیگران واعث نمیشه ما ناراحت بشیم....یا مثلن واسه خودم.توجیح بیاریم؟؟؟
این روش تغییر کردن نیس...انتقاد دیگران فقط راهو نشون میده...مثه ی نقشه...اونی که راهو باید طی کنه خود ماییم!این خود ماییم که باید بجنبیم.همین! :)

• لایک
امتیازات: dorna

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

نظر:خوب........ .

اما اگه واقعا طرف با فکر اون نظرش رو بده...نه برا مسخره بازی... .

و اینکه جوری باشه که ما متوجه نشیم که کی اون نظر رو داده تا افراد راحت نظر بدن... .

Sahdis

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
:)مركز راهنمايي فرزانگان رشت
شهر
:)رشت

بعضي اوقات آدم از يكي انتقاد ميكنه و بعد اون فرد ميخنده و ميگه"جوك خوبي بود" :-w

سمپادی_ss

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.

یه مشکل دیگه هم هست!
از یکی انتقاد میکنی،بعد اون میاد دفاع میکنه از عیبش!اونم چه دفاعی!
بعد وقتی آدم ازیه چیزی دفاع میکنه خب مشخصا (!!) نمیاد اون صفتو عوض کنه؛میکنه؟ :D
خود اون فرد منقود[nb]کسی که ازش انتقاد میشود :D[/nb] هم باید بپذیره که هر آدمی کامل نیست.

بالا