• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گرافیتی / هنر خیابانی

J.Moriarty

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی3
شهر
تهران
پاسخ : گرافیتی / هنر خیابانی

به نظر من گرافیتی خوبه اما اگر ، 1- تخریب اموال عمومی نکنه 2- قانونی باشه
البته اکثر کسایی که گرافیتی می کشن کاروشون به جا های باریک می کشه ...!

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از J.Moriarty :
این از روح گرافیتی به دوره... گرافیتی با اعتراض عجین شده.

|_sponge_|

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Allameh Helli IV
شهر
طهران ماله منه >:پی
مدال المپیاد
فیزیک....منتظر جواب مرحله 2!
دانشگاه
صنعتی شریف...
رشته دانشگاه
مهندسی هوا فضا...

به نقل از J.Moriarty :

تخریب اموال عمومی؟؟کشیدن یه طرح رو یه دیوار یا یه جا که فش نوشتن کجاش تخریب اموال عمومیه؟؟
یکی از قوانین گرفیتی هس که باید رو دیوار هایی که صاحب خاصی ندارن(free wall) کار کنی...و اگه مال کسیه لزوما باید ازش اجازه بگیری واسه کشیدن روش...

• لایک
امتیازات: YaYa

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

من یک سئوالی که دارم اینه که:

آیا این طرح‌هایی که شهرداری روی در و دیوار میکِشه هم گرافینی محسوب میشه؟ :-? از اونجایی میگین گرافیتی با اعتراض عجین شده و به نظر هم میاد که اثر مردم ِ اون جامعه باشه ؛ برداشت من اینه که محسوب نمیشه. :D درسته؟

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

به نقل از کیــمیا :
من یه سوال دارم!
علت اینکه هنر گرافیتی تو ایران مورد پسند نیست یا باهاش برخورد میشه چیه؟

صرفا چون رو در و دیوارای عمومی کشیده میشه ممنوعه یا علت خاص دیگه ای داره؟
من تا حالا کسی نشناختم که باهاش برخورد شده باشه!چون در اونصورت خودمم اینجا نبودم(البنه الان نه،تو جوونیامون که زیادم نبود یکی دو مورد)
ممنوعیتم نداره ولی سعی تلاش خیلی زیاد دقت فوق العاده زیاد و سرعت خیلی بالابی میخواد تا رنگات بهم نریزه(و تو ایران کم پیدا میشن که پشتکار و استعدادشو داشته باشن و بیان طرفش)البته تو ایران مد شده با شابلون میکشن و کم دیدم که بی شابلون میکشن ولی هستن که بی شابلون میکشن و واقعا شاخن.
کلا هنر جالبیه!!!!فقط بعضیا بد گند زدن به اسمش با کارای تخ#ی شون!
پ.پ:شنیدم یه گروه هست که تو مشهده و دو تا داداشن اونا خیلی شاخن(البته شنیدم که تو سالی تاک هم ویدیو از خودشون گذاشتن)

paramore

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيــرـــــتان فرزانــگان يـــك
شهر
تهران

به نقل از سـحر :

آیا این طرح‌هایی که شهرداری روی در و دیوار میکِشه هم گرافینی محسوب میشه؟ :-? از اونجایی میگین گرافیتی با اعتراض عجین شده و به نظر هم میاد که اثر مردم ِ اون جامعه باشه ؛ برداشت من اینه که محسوب نمیشه. :D درسته؟
نه اونايى كه شهردارى ميكشه گرافيتى محسوب نميشه. فقط به نقاشى هايى كه توسط مردم روى ديوار و ... كشيده ميشه، گرافيتى ميگن

Nafas 21

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
يه دبيرستاني از فرزانگان
شهر
Najaf abad
مدال المپیاد
المپياد رياضي
دانشگاه
بايد بش فكر كنم

واي خدايا چه قدر جالب
اين طوري هم خودتو خالي مي كني هم مي توني يه سري چيزا انتقاد كني هم يه فرهنگي رو رواج بدي هم توجه بعضيا رو به يه چيزاي ريز جلب كني
خيلي ازت ممنون
خيلي حال كردم با تاپيكت

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این

به نقل از N@F@S ^_^ :
واي خدايا چه قدر جالب
اين طوري هم خودتو خالي مي كني هم مي توني يه سري چيزا انتقاد كني هم يه فرهنگي رو رواج بدي هم توجه بعضيا رو به يه چيزاي ريز جلب كني
خيلي ازت ممنون
خيلي حال كردم با تاپيكت

تو اصفهان ما کلا نداریم کسی که بکشه. . . من یه مدت میکشیدم قبلا که یه بار ا....ت به جرمه شیطان پرستی(و ترویج عقاید)گرفتم:| حالا من هی توضیح میدم بابا هیچ ربطی نداره!اصرار اصرار که نه اینا ماله شیطان پرستاسو من دو ماهه کمین کردم بگیرمتا ابنا!(جالب این جاست صاحب دیوارم رضایت داده بود!) گفتم دیگه غلط میکنم دست به رنگ بزنم

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

بچّه ها میشه لطفاً فقط بُعد هنری ِ گرافیتیُ بررسی کنید؟ :D به هر حال اینجا انجمن هنره و قرار نیس ما راجع به معضلات اجتماعی صحبت کنیم که. (;

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

نمیدونم تا حالا اسمشو شنیدین یا نه، گیمر(جزو گروه گرافیک شرکتایی مثل بلیزارد) یا طرفدار کارتونای دوران کودکیمون(چندی از گرافیکای CN) بودین یا نه به هر حال گروه استثنایی تو گرافیتیه:
GFK Studio
بعضی از کاراشونو به شکل کلیپ 2min دادن بیرون(مثلا کار 20 ساعترو تندش کردن یه کلیپ 2 دیقیه ای ازش ساختن) اینارو اگه خواستین بعضیاش تو سایتای مختلف پیدا میشن . .

mohamad.ahmadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان هاشمی نژاد ١
شهر
مشهد

یه توضیح ـی راجع به هنر گرافیتی در ایران بخوام بدم؛اینکه از اونجایی که گرافیتی از فرهنگ هیپ هاپ ریشه میگیره یه جورایی هیپ هاپ بازای ایران پشت این هنر ایستادن
از اونجایی که هیپ هاپ ایران داره تو تهران میچرخه؛تغریبن در بقیه شهر های ایران رواج پیدا نکرده و به اون صورت بر دیوارهای سطح شهر نقش نبسته.
البته گرافیتی تازه جون گرفته و داره در ایران رشد میکنه؛خودم چندین گروه دیدم به تازگی که تو مشهد (حوالی خیابون باهنر) فعالیت آغاز کردند که البته هنوز در سطح پایینی از
هنر گرافیتی هستش کاراشون امّا روز به روز بهتر خواهد شد.:د
نمونه کار گرافیتی در مشهد

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از بی هویت :
یه توضیح ـی راجع به هنر گرافیتی در ایران بخوام بدم؛اینکه از اونجایی که گرافیتی از فرهنگ هیپ هاپ ریشه میگیره یه جورایی هیپ هاپ بازای ایران پشت این هنر ایستادن
از اونجایی که هیپ هاپ ایران داره تو تهران میچرخه؛تغریبن در بقیه شهر های ایران رواج پیدا نکرده و به اون صورت بر دیوارهای سطح شهر نقش نبسته.
البته گرافیتی تازه جون گرفته و داره در ایران رشد میکنه؛خودم چندین گروه دیدم به تازگی که تو مشهد (حوالی خیابون باهنر) فعالیت آغاز کردند که البته هنوز در سطح پایینی از
هنر گرافیتی هستش کاراشون امّا روز به روز بهتر خواهد شد.:د
نمونه کار گرافیتی در مشهد

یعنی این گروه ها توی تهران متمرکز هستن ؟ من به شخصه تا حالا به صورت عینی ندیدم فعالیت گرافیتی کارا رُ که البته طبیعی هم هست چون فعالیتشون رسمی نیست .

mohamad.ahmadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان هاشمی نژاد ١
شهر
مشهد

به نقل از سـحر :
یعنی این گروه ها توی تهران متمرکز هستن ؟ من به شخصه تا حالا به صورت عینی ندیدم فعالیت گرافیتی کارا رُ که البته طبیعی هم هست چون فعالیتشون رسمی نیست .
میشه گفت آره
چون هیپ هاپ ایران تو تهران متمرکزه.

Alone_but_happy

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي 1
شهر
اروميه
دانشگاه
تو فكرشم ...
رشته دانشگاه
بي سوادي محض !! ولی پزشکی هم

گرافیتی واقعا هنر خوبیه ... هم به در دیوار یه شکل خاصی میده و هم حرف دل خیلیا که دردشون یکیه رو بیان میکنه ...

ولی توی ایران هرکی فکر میکنه گرافیتی بلده دست به کار میشه و یه جایی رو داغون میکنه ... برا همین کلا ذهنیت مردم نسبت به این هنر تخریب شده ...

من توی کرمانشاه و تبریز چنتا کار خیلی خوب دیدم که عالی بود ... توی ایران هم هستن کسایی که گرافیتی توی ژنشونه !!

به هر حال این هنر توی تموم دنیا مطرحه ... نمیشه نادیدش گرفت ... :)

|_sponge_|

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Allameh Helli IV
شهر
طهران ماله منه >:پی
مدال المپیاد
فیزیک....منتظر جواب مرحله 2!
دانشگاه
صنعتی شریف...
رشته دانشگاه
مهندسی هوا فضا...

به نقل از سـحر :

منم به این زیاد فک میکنم :D :D
سبک اعتراضی و خیابونی ماله پیشینه ی تاریخیه گرافیتیه...اگه از جنبه ی هنریش نگاه کنیم اونا هم گرفیتی محسوب میشه....ولی فک نکنم اونارو با اسپری بکشن :-?

به نقل از سـحر :

یکی از جنبه های گرافیتی اینه که ناشناس باشی!!!...و مثلا شبا بری کار بزنی و روز یه دفه همه ببینن...تو فرانسه فک کنم بود یه پلیسه گرفیتی کار بود که بعده 15 سال فهمیدن که امضایی که همه جا هست زیره کاراش ماله این پلیسه هست :D :D :D
_________________________________________________________________________________

اینم کاره خودم:

تهران...

137344029926601_QScan10042012_214541.jpg

fa fa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

ــــ

newfolder16

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

این کارای بانسکی، سبک خاصی ـه؟ چون تو اکثرش گرافیتی جزئی از دیوار ب نظر میرسید. بعد رنگاش دقیقن چین؟

fa fa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

ـــ

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این

به نقل از New Folder :
این کارای بانسکی، سبک خاصی ـه؟ چون تو اکثرش گرافیتی جزئی از دیوار ب نظر میرسید. بعد رنگاش دقیقن چین؟
بنکسی با شابلون کار میزنه رنگاشم همون اسپریه فقط فرق اسپری هایه اون ور با این ور سره اسپریه که زیاد رنگ پخش نمیکنن اون ور اما این ور چرا . . .

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

بعد الان این گرافـیتی محسوب میشه ؟ ;)) :-"

grafiti2.jpg

× فاطمه: همون منظورم بود در اصل، الان توقع ندارین که من پاشم برم روی دیوار نقاشی کنم : )) ;;)

بالا